RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 11:37:36)

Inače, mama me ubeđuje da kada sam počela Marku da uvodim meso, da prva tura nije bila jagnjetina, jer je nismo našli, nego jaretina. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ja sam sigurna da bih se ja tako nečega sećala. I to onda znači da ja njemu jagnjetinu nisam uvodila posebno. Ebem li ga. Realno, to je moglo da se desi s obzirom na to da sam ja mislila da je to ista životinja [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley9.gif[/image]. Uglavnom, danas treći dan jaretine. 




Christabel -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 12:38:22)

Macaki, moja je pila to mleko. To je na bazi surutke. Imalaje tu i tamo sluzave stolice, pa onda nije imala, pa opet malo sluzave i tako u krug, ali to je mozda bilo i zbog moje hrane. Na Allernovu smo presli iz razloga sto je Aptamila jako malo pila, a primetila sam da joj prija kad moje mleko malo zgusnem pahuljicama, pa mi je palo na pamet da ce mozda lepo piti tu AR varijantu. I pila ju je bas lepo. Inace, to mleko jeste ukusnije od Aptamila, ali daleko od toga da je lepo, mada opet kazem meni su i obicna ad mleka bljak! I dok je pila Allernovu bilo je tu i tamo povremeno po malo sluzavo, pa je onda sve prestalo, pa je kasnije bilo belog u kaki, pisala sam, pa je i to prestalo, e onda smo posle nekog vremena odlucili da probamo bebelac....
A sto ti nisi pitala doktoricu zasto bas prepurucuje Aptamil, da ti objasni zasto je to bolje za vas? Ako je samo finansijski u pitanju, to je onda na tebi da odlucis, zar ne?

Danas smo jeli prvi dorucak na kasiku. Dala sam joj cokolino, sto i inace pije na flasicu, samo sam sad napravila bas gusto, da se jede na kasiku. Tako cu pahuljice par dana pa cu onda preci na palentu, griz... Inace, kake su i dalje cvrste ali cini mi se da stvarno imaju neki neodredjeni ostriji miris. Ne mogu bas reci da je kiselo, ali ima malo neke cudne primese, i to kad se bas nos priblizi, a izdaleka ne. Pa sam sad u nedoumici, ako je od jogurtam, da li je to zato sto je on kiseo sam po sebi ili zato sto joj, ne daj Boze, smeta? Od Bebelaka nema takav smek, mada nisam bas tako ni njuskala pelenu




Yula -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 12:43:59)

Mislim da treba da se opustis, normalno je da kaka menja miris i boju i sama znas, kako od voca i povrca, tako i od mlecnih proizvoda. Ipak mleko i jogurt nisu isto, pa samim tim ni kaka. Svidja mi se inace sto bas vodis racuna i pazljiva si sa uvdojenjem namirnica, i ja sam tako radila, ali s obzirom da dete uveliko pije bebelac i da joj nista ne smeta, mislim da su sanse da joj smetaju fermentisani mlecni proizvodi minimalna ili nikakva.





Christabel -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 12:47:21)

Macaki, evo sta kaze dr J. Komnenovic o dnevnim potrebama odojceta od 11-12 meseci. Inace, moja ne pojede toliko, osim mleka i voca, i mozda zitarica ali stvarno ni ne merim u grame nego uspem soljicu pa koliko pojede. Ali mislim da pojede manje nego sto ovde pise
*podoj: kolicina varira
*formula ili celo mleko sa max % mm: 600-800ml
*zitarice: 8-10 kasika ili 120-150 ml
*povrce: 6-8 kasika ili 90-120 g
*voce: 6-8 kasika ili 90-120 g
*meso: 4-8 kasika ili 60-120g
*vocni sok: ml
*hleb: pola ili celo parce

I pise da ako je dete aktivnije, onda se povecava dnevni unos.

A ovo i je neko rekao na jednom drugom forumu:
Od 11-12 meseci:
*mleko: 500-750ml
*povrce: 8-9 kasika
*meso: 4-5 kasika
*voce: 9 kasika
*sok: 10 ml po mesecu zivota
*zitarice: 1 kasicica po mesecu zivota (instant zitarice).





Yula -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 12:48:58)

Tasho, ti si ovde sve pisala i kada si i kako sta uvodila, tako da ne verujem da bi takvo sto propustila da zapises ako se desilo.

Nama je danas prvi dan ananasa. Samo jednom sam ga sama cistila i nisam u tome bas neki ekspert. Bas je bljak bilo ovo sto sam isekla, ali Lale je hteo da jede. Pojeo je par zalogaja, a sutra cu mu dati da jede koliko zeli. S vremena na vreme mu serviram u tanjir i lubenicu i evo, danas ju je smazao! Dinju jede sam od kada smo se vratili sa mora, tako da sa decom treba biti uporan, oni neke namirnice odbijaju danas ali sutra naprasno mogu da ih zavole.




Christabel -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 12:50:32)

Joj, Yula, mnogo mi znaci tvoj odgovor! Znam da menja miris stolica, cak sam pomislila i da je mozda sto je stvarno kiseo jogurt, a ona je imala ger i ne dajem joj nista kiselo, paradajz i tako to, cak sam pomislila i da je od toga. Doduse, opet kazem, nije to kiselo kao sto je pre bilo, nego ima neki nagovestaj ako se bas udubis u 'analizu'. Ma za to mlecno sam kao na iglama, i mislim da cu tako biti i za zumance kad za to dodje vreme




Yula -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 12:55:26)


IZVORNA PORUKA: Christabel

Macaki, evo sta kaze dr J. Komnenovic o dnevnim potrebama odojceta od 11-12 meseci. Inace, moja ne pojede toliko, osim mleka i voca, i mozda zitarica ali stvarno ni ne merim u grame nego uspem soljicu pa koliko pojede. Ali mislim da pojede manje nego sto ovde pise
*podoj: kolicina varira
*formula ili celo mleko sa max % mm: 600-800ml
*zitarice: 8-10 kasika ili 120-150 ml
*povrce: 6-8 kasika ili 90-120 g
*voce: 6-8 kasika ili 90-120 g
*meso: 4-8 kasika ili 60-120g
*vocni sok: ml
*hleb: pola ili celo parce

I pise da ako je dete aktivnije, onda se povecava dnevni unos.





Drugarica juce vodila dete kod pedijatra, ista nam je pedijatrica i njoj je rekla da beba uzrasta od 11 meseci treba da pojede 2 kafene kasikice mesa dnevno! Ja ne kpiram, ili je doktorka naprasno izlapela ili ova moja drugarica nesto nije najbolje razumela. Kako god, ja ionako savete francuskih doktora primam sa rezervom. Takodje joj je rekla da meso ne treba da jede vise od 3x nedeljno. Takodje sam primetila da njoj daje savete potpuno drugacije od onih upucenih meni, mozda zato sto je njena beba bas bucmasta i ona jos uvek doji.




Yula -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 12:58:15)


IZVORNA PORUKA: Christabel

Joj, Yula, mnogo mi znaci tvoj odgovor! Znam da menja miris stolica, cak sam pomislila i da je mozda sto je stvarno kiseo jogurt, a ona je imala ger i ne dajem joj nista kiselo, paradajz i tako to, cak sam pomislila i da je od toga. Doduse, opet kazem, nije to kiselo kao sto je pre bilo, nego ima neki nagovestaj ako se bas udubis u 'analizu'. Ma za to mlecno sam kao na iglama, i mislim da cu tako biti i za zumance kad za to dodje vreme


Sa zumancem budi obazriva i znam da ces i biti. Kada planiras da ga uvodis?




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 13:08:44)

Tasho, ti si ovde sve pisala i kada si i kako sta uvodila, tako da ne verujem da bi takvo sto propustila da zapises ako se desilo.


KLIK

Piše jagnjetina, ali to nije garant da je to tačno, jer je mama sređivala meso. Ne sećam se ko ga je nabavio dal mm ili mama.

Nije ni bitno ustvari.




Yula -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 14:32:08)

Smetnula sam s uma to da ti nisi ni znala koje je koje , plus ovo sto kazes, znaci vrlo je verovatno da je tvoja mama u pravu. Javi obavezno kako je danas prosao rucak, ja mislim da ce to biti ok, a deca lako inficiraju oci, prljave prste svuda mecu...




Christabel -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 15:05:05)

Tash, hvala za mlecno. Mislila sam da mora neki posebni sir, a ovde se mahom jos ne jede osim Lazara ali oni su u Francuskoj.
Yula, necu zumance jos, imam jos povrca, mesa i 2vocke da uvedem.
Macaki, a da ti lepo par dana dajes aptamil i pratis kako reaguje, i nista novo ne uvodis tih par dana? Inace, moja nikad nema mira dok jede, ni na flasicu ni na kasiku, osim pred spavanje i rano ujutro




Christabel -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 15:13:22)

Yula, moguce da su saveti dr drugaciji upravo zbog buckaste bebe. A to za meso ne znam, moja ne jede ni 50g. A na listu sto je nasa dr dala, pise prvo pola snicle, pa cela, valjda je to prvo 50g pa povecavamo do 100g?




Yula -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 16:20:52)

Meni je Lale od starta jeo cini mi se negde izmedju 40 i 50gr. sada mu dajem 60gr. Kada sam pre neki mesec dr rekla da mu dajem meso svaki dan jer ne jede jaje, ona je rekla ok, samo nemojte puno. Ja kazem da jede nekih 50gr sto mu dodje 30%, ona kaze da je to ok, samo da ne bude vise mesa od povrca, sto nama nikada nije slucaj ni upola a kamo li vise. E sad, nemam pojma, ja radim onako kako se kod nas savetuje, ipak smo mi malo drugaciji od njih. A i ona mi je svaki put naglasila da imam u vidu da moje dete ima mere deteta od 2 godine i da je njemu potrebna veca kolicina hrane nego deci koja su prosecne visine, sto i jeste istina.

Nego, danas sam se malo iznenadila kada sam sipal akupovnu kasicu sa ribom u moju mernu posudu i 230gr je ispalo nekih 200ml [sm=smiley3.gif], sto znaci da je moje dete ipak jelo malo vise od onoga koliko sam ja mislila da jede... Ja sam mu davala 240ml, ali prilicno teske kasice, tako da ko zn akoliko je to u gramim abilo, nikada nisam tako merila [sm=smiley13.gif] Kako god, nista mu ne fali [sm=smiley36.gif] ali sada cu malo smanjiti mere. Ipak, sve je to zbunjujuce, ti grami, jer nema svako jelo istu tezinu, u ovoj kupovnoj kasici ima bar 1/3 onog pirea koji je gustinom zgusnuta voda od kuvanja, 1/3 je bio pirinac, a 1/3 povrce sa ribom. A ja kada mu napravim kasicu to je 95% cisto povrce sa mesom i mozda 5% vodice od kuvanja.

Jeste da zahteva mnogo vremena, zivaca, pa i para Boga mi, ali i za drugo dete cu isto tako da kuvam.

Postavila sam na fb slicice sa mora, ko hoce moze da me doda, neka mi samo posalje poruku na pp da mu posaljem mail.




Yula -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 16:26:53)

IZVORNA PORUKA: Christabel

Tash, hvala za mlecno. Mislila sam da mora neki posebni sir, a ovde se mahom jos ne jede osim Lazara ali oni su u Francuskoj.
Yula, necu zumance jos, imam jos povrca, mesa i 2vocke da uvedem.
Macaki, a da ti lepo par dana dajes aptamil i pratis kako reaguje, i nista novo ne uvodis tih par dana? Inace, moja nikad nema mira dok jede, ni na flasicu ni na kasiku, osim pred spavanje i rano ujutro


Nisam ovo najbolje razumela? Ni moj Lazar jos uvek ne jede sireve, ako si na to mislila? Mada, mogao bi komotno, ali ne vidim potrebu za tim. Zelela sam da mu dam mozzarelu koja je potpuno neslana ali nikako da mi to dodje na red, jednostavno ne znam sa cim bih mu je pomesala. Nesto razmisljam da kada za koji dan krenemo sa krastavcem da mu napravim za veceru salatu krastavac, paradajz i mozza, sta mislite? To mu dodje nesto kao sopska, samo je umesto fete mozza. A i fetu cu mu uskoro malo dati.

Inace, Lale od mlecnih proizvoda jede sledece:

*jogurt
*krem sir ( to je nesto kao onaj nas Bucko nekadasnji, ne znam ima li ga jos kod nas? )
*pavlaku
*fromage blanc ( beli sir u prevodu ) to mu dodje nesto kao pavlaka, ali nije toliko mastan i toliko fin kao ona. Znaci, nije klasican sir, vec mozda malo podseca na nase kiselo mleko.
*kravlje mleko u kuvanim kasicama kao sto je sutlijas, griz a od preksutra ce to biti i puding, nezasladjeni. Sve jede bez trunke secera, probala sam i sve je slatko i bez njega, majke mi!
*adaptirano mleko za decu od 1-3 god.

On zaista obozava mlecne proizvode, kada vidi jogurt odusevi se, a jede ga sa slascu, kao sladoled.




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 22:03:24)

Marko je kakio u ponedeljak i sredu ujutru. Stolice uredne, ne previše tvrde, prosto formirane, normalne.
Jutros je tražio da kaki, ali je samo prdnuo. Kada sam došla sa posla, svakih 10ak min je tražio da kaki, sedne na nošu, panično zakuka i viče "Neće!" i ustaje. Jasno mi je bilo da je stolica tvrda. Namazala sam Pantenol mast da čmar malo smekša, da lakše izađe. Onda je napokon kakio... OVO:

[img]http://www.dodaj.rs/f/15/6k/20SbhOTU/030820121295.jpg[/img]

[sm=smiley3.gif][sm=smiley3.gif][sm=smiley3.gif][sm=smiley3.gif]


Zgnječila sam govance, krv je samo od spolja, nema krvi iznutra.
Poslala sam mami i tati sliku mail-om, tata (hirurg) je rekao da je to veoma često kod dece, da je u pitanju fisurica, da će proći. Prosto je pukao malo čmar, da operem dobro i namažem Pantenolom, što sam već svakako uradila.
Ipak, mene brine to što ja od spolja na čmaru ne vidim nikakve rane. Ovo je treći dan jaretine, sada više nema crvenila oko oka.
Činjenica je da je jeo od srede hranu koja steže: pirinač, brokoli, blitva, sveža jabuka, juče smo preskočili voće, jeo je griz...
Takođe je činjenica da je taj prvi deo govanceta (ne znam ni šta mu tepam, videste li vi količinu i veličinu!?) bio baš debeo.

Htela sam sutra da krenem sa onim testom, no to će ipak sačekati dok ne vidim sledeću stolicu.




Yula -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 22:14:38)

Tasho, no sikiriki, ovo je tipicno govance koje je ostetilo cmaric i naravno da ne vidis jer ranica nije spolja vec skroz unutra. Mislim, i sama vidis da je krv samo na krajevima i to spolja, kako je izlazilo i kako je misic stezao cmar a on govance.

Mozda ce nekome ovo izgledati gadno, ali iako sa tim nemamo poroblema ( Lazar kaki meko za sada ) ove slike su dragocene, jer znala sam u teoriji kako to izgleda, a sada sam i videla. Tx Tasho za sliku.




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 22:20:22)

Lomila sam se dal da je stavim, jbg valjda niko ne večera za kompom [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif], i ustvari mi je Macaki pala na pamet od nedavno, i zato sam stavila.
Ipak, sa daljim namirnicama ću sačekati, za svaki slučaj... znaš onaj crv sumnje od 0,1%... [sm=smiley13.gif]

Jel može puding da se kuva na vodi? Na šta to liči? [sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 22:21:31)

Naime, imao je ovo M i pre, isto krv na vrhovima, spominjala sam, ali nikada nije bilo baš ovoliko krvi. Valjda me je to uplašilo. [sm=smiley13.gif]




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 22:26:27)

Pitah pre koji dan i niko ne odgovara: Jel koristite pastu za zube?




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 22:27:15)


IZVORNA PORUKA: Tash


Takođe je činjenica da je taj prvi deo govanceta (ne znam ni šta mu tepam, videste li vi količinu i veličinu!?) bio baš debeo.


Sorry Tash, smejala sam se kao luda kad sam pročitala ovo!!! Ma dobro ti je tata i rekao, klasična tvrda stolica sa fisuricom. Ništa strašno. Njemu i tebi jeste, verujem.
Mi smo juče probali osu. Peki je uhvatio i ona ga je ubola. drekao je kao Damjanov Zelenko, a reakcijaje bila samo crven i malo otečen palac [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 22:28:39)

Mi smo juče probali osu. Peki je uhvatio i ona ga je ubola. drekao je kao Damjanov Zelenko, a reakcijaje bila samo crven i malo otečen palac user posted image


E, ne znam jesi čitala šta sam pisala za to? Da ponovim?




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 22:29:51)

Mi ne koristimo, baš čudno [sm=smiley13.gif] Ma ne koristim pastu ni sa ovim srednjim detetom što ima 3 godine jer još uvek ne zna da pljune. Uzme gutljaj vode, proguta i onda kaže "pu" [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 22:30:56)

Meni se M osuo od paste, od tada nisam pokušavala.

Kako se zove bla bla tema na RR? Uopšte ne mogu da je nađem... [sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 22:31:52)

Stao je M na crnu pčelu, ne mogu da se setim šta dalje [sm=zmeden.gif] Napiši, pliz.




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (3.8.2012 22:36:38)

Ne bi ništa u tom momentu, ali nije ni moglo biti premazali smo ga kao ludog i nakrkali lekovima, nego pitah posle dr...

Kazala je ovako: Za atopičare je osa mnogo opasnija od pčele. Pčela ostavlja žaoku, osa ne, i osa bode više puta za redom. 80 uboda pčele je iste jačine kao 2-3 uboda ose. Rekla je da nosim sa sobom Aerius i neki antihistaminik, konkretno reče Synopen. Odmah da dam 2,5ml i namažem synopen (naravno, izvadim žaoku) i direkt kod dr, jer alergijska reakcija na ubod pčele ili ose se ne javlja sa prvim ubodom.

Žene, jel volite vi da idete na cigane? Smešno je kako smo rasute po različitim gradovima, kada ova dečurlija malo poodraste, moramo u pijanku i lomljavu čaša (nekako ćemo se već organizovati). [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>