RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


jelenazvezda -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (4.6.2013 21:29:41)

jel pio neko partusisten a da je izbacio verapamil,ja nemam drhtavice i lupanje srca i mislim da nema potrebe da ga pijem,nisam pametna sta da radim a idem kod dr tek za nedelju dana




Ana RR -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (4.6.2013 21:37:49)

Ja sam pila gynipral (što je isto što i partusisten) i nisam pila verapamil jer nisam imala drhtavicu i lupanje srca. Doktorka mi je rekla da mogu da ga ne pijem ako se sigurno dobro osećam ali da obavezno popijem ako osetim da mi je loše. Ja sam uvek uzimala kockicu čokolade pre nego što popijem gynipral i to mi je prijalo.




jelenazvezda -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (4.6.2013 21:47:10)

pa meni su se tresle ruke od prvih par tabletica a posle sam postala imuna pijem ga sigurno vec mesec dana,i mislim da nema potrebe da pijem i verapamil.bzvz se trujem,al sam se nekako plasila da prekinem na svoju ruku pa sam pila jednom dnevno al vidim da mi ne znaci nista




Ana RR -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (4.6.2013 21:53:57)

Ako misliš da ti ne treba, ok, ali svakako se konsultuj sa svojim lekarom. Meni je lupanje srca javljalo kada popijem lek i izađem na sunce, baš baš mi je to smetalo. Tako da, ako sam znala da ću morati napolje, popila bih verapamil, ali uglavnom ga nisam pila.




Tiziana -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (4.6.2013 21:56:33)

Ja sam u obe trudnoce pila Partusisten i nisam ni jedan jedini put uzela verapamil jer mi nije trebao.Samo mi je oba puta prvi dan bilo neko cudno treperenje kad sam uzela prvu tabletu i posle toga nista..Opusteno.




jelenazvezda -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (4.6.2013 21:58:27)

slazem se sa vama,meni je dr rekla na pocetku da ga pijem polah pre partusistena ,al to se meni ne uklapa jer partusisten pijem na 6h a V na 8,tako da ga nikako ne mogu tad piti,ma najbolje da ne pijem,ako osetim smetnje popijem tad i to je to




Tiziana -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (4.6.2013 22:02:48)

A kontrakcija izgleda tako sto ti se stegne stomak i bude tvd kao kamen.Maltene se ocrtavaju bebini obrisi...Ne boli,ali je neprijanto.Kazu da moze i da boli,ali eto koliko sam ih ja imala u obe trudnoce mene ni jednom nisu bolele,u prvoj mi cak nisu bile ni neprijatne,samo sam provaljivala da mi je stomak cesto tvrd,a u drugoj trudnoci mi je to stezanje bilo neprijatno. zato sam ja dobijala terapiju. uzmi i magnacat magnezijum,on je isto dobar za to,a ne skodi.




jelenazvezda -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (4.6.2013 22:06:47)

e pa nemam pojma,ponekad mi bude tvrdji stomak al ne do te mere ,vise napet ,ne boli i nije neprijatno,mene vise boli dole,al bas kao grlic i to kad me beba udari valjda zato sto je nisko i sto sam otvorena za vrh jagodice




Tiziana -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (4.6.2013 22:10:19)

Ma sad svakako uzimas terapiju tako da budi bez brige. Ja stotinu dece da rodim,cini mi se da bi svaki put imala kontrakcije tokom trudnoce. Kad samo pomislim na ctg i vidim kako mi rastu kontrakcije i pocne da mi zuji u usima i srce da mi lupa ko ludo,nije mi dobro..iako meni realno nista nije falilo,fizicki,i nisam lezala ni u jednoj trudnoci,ali to mi je uvek bilo maksimalno stresno.




Tiziana -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (4.6.2013 22:12:07)

A i to sto je nisko nemoj da te brine.meni su obe bebe bile nisko,stim sto je prva bila karlicno,a druga je bila okrenuta glavicom.Kad me dr video u 7.mesecu bio je u fazonu au kako vam je spusten stomak.Pa sam izgurala skoro do 40.nedelje.




jelenazvezda -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (4.6.2013 22:12:11)

ma naravno nije svejedno,ja se inace osecam ok al svremena na vreme me bas zigne i dva puta sam imala braon iscedak do sad i bas sam se uplasila,al sve je to valjda negde normalno




babytwo -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (4.6.2013 22:27:12)

Posto ne mogu da postavim novu temu, jer mj je ovo novi user name, stari sam zaboravila, ovdje cu pitati. U 16. sam nedelji, i imam povremene bolove u predjelu lijevog jajnika, onako ziga. Ne boli stalno, mozda jednom u 10 dana, ali nocas me bas jako ziga. Jel normalno da zigaju jajnici u trudnoci? Meni je ovo druga trudnoca, prva je bila prije 4 god, carski rwz, nikakvih bolova nisam imala. Jel imao neko ovakvo ziganje?




Vesna018 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (19.8.2013 11:53:29)

Sutra ulazim u 4 nedelju trudnoce i imam bolove u donjem delu stomaka i manju braon tacku na ulozsku[sm=smiley13.gif]!? Proslog utorka su mi na 14 dan posle transfera radili betu i ona je 1780[sm=bravo.gif] [sm=duda.gif][sm=duda.gif].Da li je zabrinjavajuce i da li je neka pored mucnine imala stalno podrigivanje[sm=zmeden.gif]




smeško -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (19.8.2013 21:25:39)

Vesna018, za krvarenje kažu da je, ako ga ima, bolje dok je braon. Za to se obično, u dogovoru sa svojim ginekologom, miruje i uvodi Utrogestan. Nemoj da paničiš, svaka druga trudnica je imala na početku neki oblik krvarenja. [sm=smiley31.gif] Ali, idi odmah kod svog ginekologa da vidiš kako da se ponašaš i kakvu terapiju će ti dati. [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




stefi 922 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (25.8.2013 11:57:25)

Drage ,imam bol u donjem delu stomaka,bol je ko da cu da dobijem,i vec dva dana traje neprestajno,nije jak ali ne znam dal je to normalno,usla sam u 36 nedelju ,prva mi je trudnoca...[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]hvala




Olga75 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (25.8.2013 12:01:53)

Stefi , taj bol mogu biti kontrakcije , najbolje je da odes kod dr , usla si u deveti mesec pa se porodjaj moze ocekivati
i miruj dok dr ne utvrdi da li su kontrakcije i kako stoji grlic




stefi 922 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (25.8.2013 12:11:59)

Olga hvala vam na odgovoru[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Sanjalicaaa -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (24.9.2013 22:54:36)

Drage devojke, boli me cela desna strana stomaka, od ispod rebara do jajnika. [sm=smiley19.gif]
Doktorka kaze da je normalno, da se telo prilagodjava. Medjutim meni bas ne deluje kao normalno, boli me i kad podignem nogu da navucem pantalone. Ili kad iz lezeceg polozaja ustajem. Kada kinem ili se zakasljem. Jesu li to normalni bolovi, da li je neka od vas imala takve ili slicne? Hvala




lavica28 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (24.9.2013 23:26:10)

Draga a sta su ti rekli za bebu,jel je sve ok? Nisam bas u toku, jel se radi o trudnoci, jel tako, izvini sto pitam?




Ancibanchi -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (24.9.2013 23:32:28)

Sanjaliceee, i meni je slicno tako. Moj ginekolog kaze da je to jer je beba vec velika (33 nedelja) i samim tim pravi pritisak na taj deo stomaka. Mene ti bolovi prodju kada legnem na suprotnu stranu, pa zbog toga kaze da nije zabrinjavajuce. Takodje to prepisuje istezanju ligamenata prilikom sirenja stomaka itd...




Sanjalicaaa -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (24.9.2013 23:42:53)

Lavice, o trudnoci se radi. Peti sam mesec. :) Kaze da je beba super, i da je prilicno krupna. I sve ostalo je super, nemam ni mucnine, ama bas kao da nisam trudna, osim ovih bolova koji su se javili u zadnjih nedelju-dve.

Ancibanchi i moja dr je nesto slicno rekla. Mada sam ja tek usla u peti mesec, beba jeste krupna ali sumnjam da vec pritiska taj deo stomaka.

Hvala na odg. Sada mi je malo lakse. Uvek kad padne noc mene uhvati panika [sm=smiley1.gif]




lavica28 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (24.9.2013 23:46:58)

Super Sanjallice, ma bice sve ok, samo ste vi veliki [sm=bravo.gif] trazi prostor kod mame. Cim je beba u redu ne brini se, noc je to, samo nesto mislimo [sm=smiley1.gif] Ajde lepe misli i rr devojke i zenice su sa tobom nisi nikada sama [sm=bravo.gif]




lavica28 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (24.9.2013 23:48:11)

Sorry sada sam ti tek videla tiker! uzivkaj i odmaraj [sm=smiley31.gif]




Sanjalicaaa -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (24.9.2013 23:50:49)

Hvaaala Lavice, bas si lavica [sm=smiley36.gif], nemas pojma koliko mi ovo znaci. Stvarno cu sada mirnija na spavanje. [sm=smiley31.gif]




lavica28 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (24.9.2013 23:54:06)

[sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>