RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


lavitaebella -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (26.9.2013 12:49:56)

Drage dame, imam jedno pitanje za vas :)
juce sam saznala da sam trudna, tek sam u trecoj nedelji (poslednja menstruacija mi je bila 02.09.) a vec sedam dana imam poprilicne bolove u stomaku...ne znam da li je to normalno, ali u prvoj trudnoci nisam imala takve tegove...jos mi je rano da idem kod ginekologa jer kazem trudnoca je jako mala...
malo se brinem zbog tih bolova...




Torbica -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (26.9.2013 12:56:10)

Bolovi u "donjem" stomaku su normalna pojava, kao menstrualni, ma svaki cas kao da ces da dobijes. U prvoj trudnoci sam imala tipicne menstrualne bolove, a svaki sledeci put manje. Mozda je to individualno. Dok god nema krvarenja, sveze crvene krvi, nemas razloga za brigu. Kazu da se plod "namesta", i da se materica siri, proci ce. ako se pojavi sveza krv, pravac kod dr. Pozz




dijana1* -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (26.9.2013 13:00:08)

Lavitaebella dobrodosla na forum i cestitam ti na trudnoci[sm=bravo.gif]
Ne znam koliko su ti jaki bolovi ali ako su mnogo jaki mislim da bi trebala da se javis doktoru i da malo vise mirujes. Ja sam u prvoj trudnoci imala bas jake bolove par dana oko ocekivane M i bila sam ubedjena da cu dobiti a u drugooj trudnoci nisam imala bolove. Za UZ ti je sigurno rano ali ako se bol nastavi javi se ti dr. mozda ti prepise i utrogestan. Srecno i pridruzi namse i u drugim temama [sm=smiley1.gif]




lavitaebella -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (26.9.2013 14:12:05)

hvala na odvorima [sm=smiley1.gif]
zvacu danas mog lekara da ga pitam za misljenje i da zakazem prvi pregled [sm=smiley1.gif]
pridruzujem se naravno [sm=smiley1.gif]




Sanjalicaaa -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (26.9.2013 16:54:03)

IZVORNA PORUKA: lavitaebella

Drage dame, imam jedno pitanje za vas :)
juce sam saznala da sam trudna, tek sam u trecoj nedelji (poslednja menstruacija mi je bila 02.09.) a vec sedam dana imam poprilicne bolove u stomaku...ne znam da li je to normalno, ali u prvoj trudnoci nisam imala takve tegove...jos mi je rano da idem kod ginekologa jer kazem trudnoca je jako mala...
malo se brinem zbog tih bolova...


Lavitaebella ne sekiraj se previse. Ja sam prvih mesec dana osecala bas jake bolove mozda cak i jace nego sto su mi bili menstrualni. Ali kao sto rece Torbica to se bebac namesta, a organizam prilagodjava.
Javi sta je rekao doca, i uzgred bas ti je lep nickname [sm=bravo.gif]




lavitaebella -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (27.9.2013 12:37:41)

Vec sam se malo opustila, od jutros nekako manje boli [sm=smiley1.gif]
Hocu naravno [sm=smiley1.gif]




jana*30 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (14.10.2013 19:42:21)

Ja nemam klasične bolove u stomaku. Samo osećam pri dnu stomaka na dva mesta i oko pupka kao da me neko bocka iglom a onda me malo i svrbi i to se javi obićno uveče kad legnem da spavam. I pre neki dan mi se desilo da sam htela da ustanem iz kreveta i baš me jako žignulo sa desne strane ali je odmah prestalo. Na kontroli je bilo sve uredu sem što moram da pijem patrusisten da ne objašnjavam sad zbog čega u suštini beba je super i nisam otvorena, dr. mi je rekao da mirujem i da će sve biti dobro. Ovih dana treba ponovo da idem na kontrolu znam da će sigurno biti sve uredu pošto mi svi kažu da se to dešava jer se širim.




Nadja Mrvica -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (26.10.2013 13:08:28)

Cao trudnice i mame :) veliki pozdrav za sve :) Ja u novemrbu ulazim u sedmi mesec i takodje osecam bolove u donjem delu stomaka,cak i sa leve strane.I ja sam se bila zabrinula,ali doktor mi je rekao da je to normalno,jer mi je beba nisko i pri njenim pokretima osecam bolove i pritisak.Pijem vec nekoliko dana utrogestan i moram da mirujem,ne smem da setam niti da se zamaram. usisavanje,kacenje zavesa,dizanje lavora sa vesom i slicne stvari su proslost,to nikako. BAs mora da se miruje,jer kao sto je jedna od vas rekla,sta da odemo u bolnicu,morao bi suprug ili deca da se snajdu smai i da im pomogne neko od rodbine.Ali i ja sam kao vecina vas,ne mogu da lezim po ceo dan,da gledam nered i da mi drugi sredjuju. Ali danas nesto razmisljam i dok citam vase savete,shvatam da samo sebi cinim gore,tako da od danas mirujem :)




degu -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (13.11.2013 15:37:05)

Ja od početka imam bolove u donjem delu stomaka, kao menstrualni, u početku je to baš bolelo kao da ću dobiti istog momenta a nisam verovala u te priče [sm=smiley36.gif] sad naiđe jednom, dva put u toku dana i proširi se na krsta. Dobila sam utrogestan i rečeno mi je da mirujem, a stvarno me zaboli kad se preforsiram.




dunja RR -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (13.11.2013 15:43:27)

Ja nemam bolove, imam povremena žiganja (retko), jedino me danas kada sam se vraćala od dr. pešaka, u jednom trenutku presekao bol u donjem delu stomaka. Inače mi je na UZ dr. rekao da je plod postavljen na pravom mestu, grlić odlično izgleda, lepo zatvoren, komotno mogu i bez utrogestana ali su ga ipak ostavili, za svaki slučaj ..




adulence -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (13.11.2013 16:08:49)

Degu ja sam imala isto u pocetku bas menstrualne bolove i mogla sam glavu dati da nisam trudna,ali onda sam shvatuila da je to normalno...




degu -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (13.11.2013 16:11:10)

Žiganja i seckanja imam, al naiđe i taj menstrualni, hvala Bogu sve ređe. Sad sam kući i nema više cimanja i naprezanja [sm=smiley1.gif]




mwica -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (16.11.2013 17:41:48)

Trudna san 6 upo meseci,imam nekada ali retko bolove u donjem delu stomaka nekada sa leve nekada sa desne strane.




Jeltje -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (16.11.2013 19:29:10)

Cao devojke,

Vidim da je ovo pogodna tema za moje pitanje, koje sam btw postavila na drugoj temi, ali mi tamo niko ne odgovara, pa rekoh da pokusam ovde... Ja sam juce upala u neku frku jer sam shvatila da me grudi manje bole nego inace tj. skoro uopste, a inace me bole sve vreme - od pocetka trudnoce, pa sam umislila da nesto nije u redu. Narocito sto mi je slicno tako bilo i u januaru kada sam imala missed abortion u nekoj 7-8 nedelji (sada sam 16 nedelja)...Osim toga par dana unazad imam i neko ziganje sa leve strane u donjem delu stomaka, a i ledja me bole zadnih par dana isto sa leve strane....mislim nije to nista nepodnosljivo, ali ja se naravno odmah istripujem zbog prethodnog iskustva. Danas me jos nista nije zigalo u stomaku.

Kod lekara idem tek pocetkom decembra, jer idem kod moje doktorke u Beogradu, a do tada sam u Holandiji.

Da li je neko imao slicna iskustva? user posted image

Pozzz




smeško -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (16.11.2013 21:49:14)

Jeltje, dobrodošla!

Meni je moj ginekolog rekao da napetost i bol u grudima nisu nikakav dokaz, ni kada ih ima, ni kada ih nema. Takođe, kaže da se svi ti simptomi smanjuju ili netsaju ulaskom u četrvrti mesec, a to je kod tebe slučaj, ako ti je tiker tačan. Tako da nemoj previše da brineš. sačekaj pregled. Ja sam u dve trudnoće imala potpuno različita iskustva. U prošloj su me grudi bolele skoro od prvog dana, Smirile su se u nekom šestom mesecu. U ovoj me nisu ni bolele na početku, porasle su (ali nisu bolele) tek trećem mesecu, a kad su se opet malo ,,izduvale'' nemam pojma, nisam vodila računa. Nemoj da se opterećuješ ni žiganjima i to nije ništa čudno. Sačekaj pregled bez panike, pa sve to reci svom doktoru. Ubeđena sam da je sve ok. Srećno![sm=smiley31.gif]




Jeltje -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (17.11.2013 1:34:13)

Snesko, hvala na dobrodoslici i komentaru! [sm=smiley1.gif]

Da, tacan mi je tricker i ja sam sad u 4 mesecu i takodje sam cula da je to od prilike vreme kada bi trebalo da prestanu mucnine i ostale tegobe i ako se ispostavi da je kod mene tako, ja cu biti primer iz udzbenika, jer kako su grudi prestale da me intenzivno bole i mucnine su mi prestale...TJ. svi simptomi su se nekako ublazili.

Znaci puno kada neko sa tobom podeli svoja iskustva...I ja pretpostavljam da "to moze da bude, a ne mora da znaci" - sto bi se reklo, i bez pregleda se ne moze nista reci, ali cisto mi je lakse kad znam da i neko drugi ima slicne simptome. Po ceo dan pipkam grudi i malo mi je opalo raspolozenje jer sam se uplasila, a mozda je i to posledica poludelih hormona. A i ja zbog prethodnoh loseg iskustva se tripujem malo vise. I jako puno zelim da sve bude ok, pa bi me bas ubilo da bude drugacije ovaj put. U principu sam optimista i uvek verujem u dobre stvari.

Jos jednom puno hvala [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (7.6.2015 22:22:41)

Ja sutra ulazim u 5 mesec, prosle subote sam bila na kontroli, pod terapijom sam, videla je neke kontrakcije, ali me nije pregledala ginekoloski, verujem da je imalo i malo razloga to bi uradila, da uzme 15 e...
e sad od ponedeljka sam ok, ali imam probelm osecam bebu vrlo nisko, i kada lezim nista me ne boli, a cm hodam, ili sedim, osecam pritisak u stomaku, bebac se mrda, nezno ali ga oecam, ali se brinem[sm=smiley13.gif]
jutros sam i povracala i danas me opet bolucak, kada lezim nista..




wivern -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (7.6.2015 22:27:14)

UM onda vise lezi, ne ustaj osim do wc-a. Citaj nesto, gledaj tv, filmove...igraj igrice ne telefonu samo sto vise odmaraj




Anoniman -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (7.6.2015 22:29:47)

Pa to i radim, ujutru cim ustanem ok sam, ali jutros sam malo isla u setnju i boli, u utorak cu kod dr u dz na uz, i bas cu ga pitati za pojas, jer zaista ovu bebu nosim nize nego Unu..




wivern -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (7.6.2015 22:36:04)

Zato i kazem, odmaraj dok ne pitas dr. Mada da su te kontrakcije bile strasne naredili bi ti strogo lezanje. Moja sestra je imala kontrakcije od 5 meseca jer je trcala u Rimu po rasprodajama :) Imala terapiju i nosila pojas.Ali dok ti dr ne potvrdi lezi i strpi se sa setnjama.
I nemoj da mi stresiras to dete u stomaku, dovoljno je sto ce imati mene za svekrvu.




superm -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (7.6.2015 22:36:52)

Um, i ja sam morala da mirujem u 1. i 2. [sm=nosecka.gif]. Bilo mi je dosadno ali je u pitanju bio viši cilj!




mila83 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (7.6.2015 22:38:21)

Um , meni je identicno bilo sa trecom bebom,bolovi,mislila sam da ce mi beba ispasti koliko je bila nisko i koliko me pritiskala,nisam mogla 10 minuta do prodavnice...sve je bilo uredu,punih 40 nedelja sam nosila , iako sam ja mislila da cu svaki cas da se porodim.a i posto ti je to druga trudnoca,bolje osecas kontrakcije. Naravno,sve ispricaj doktoru.




jabudic -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (7.6.2015 22:42:06)

Um, ako prelistas par strana unaprijed vidjeces da sam pisala na temi. U prosloj trudnoci sam od 4-10. mjeseca imala bolove u donjem dijelu stomaka, ali nikada neki problem nije utvrdjen. Jednostavno je bila takva trudnoca.




Anoniman -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (7.6.2015 22:54:07)

Sada sam slala Wiw sliku, stomak mi je bas mali, ali beba nije, prosli put je imala oko 200g, sa 16+5 a evo ga stomak
[img]http://www4.slikomat.com/13/0607/es-113042.jpg[/img]
lezacu, ma samo da resim ovo, krivo mi sto ne mogu vise U da se posvetim, i da setamo kao pre, ali visi cilj je u pitanju!




mila83 -> RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ (7.6.2015 23:14:59)

UM,bas zato sto je beba nisko,stomak nece biti veliki. Tako je meni bilo sa sinom, imao je 3910g i 58 cm a stomak nije uopste bio onako isturen, sve nesto dole zaobljeno. A sad treca trudnoca,bilo j elsicno,ali je beba bila sitnija, zbog drugih stvari. Materica se vec sirila jednom, pa beba ima vise prostora [sm=smiley1.gif]

i preslatke ste ! ! ! [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>