RE: Kako odložiti menstruaciju? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


vikiveki -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (28.6.2017 21:11:11)

Ja sam rešila ujutru idem kod našeg pedijatra da vidim šta mi ona kaže ..išla bi i kog ginekologa ali ovde se zakazuje mesec dana unapred a mi u petak krećemo na more.Nešto razmišljam pošto ćemo biti 10 dana a njoj ciklus traje 7 dana valjda će uspeti da se kupa




Anck Su Nmaun -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (28.6.2017 22:33:15)

Kazu da malo hormoni divljaju...osecaj nervoze kao u PMS-u!
Ali ja moram inace ce biti poplave na moru [sm=smiley36.gif]
A za dete je svakako bolje posaveti se sa doktorom.




Mariya -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (29.6.2017 12:20:25)

Dok sam pila kontrac.pilule sam jednostavno odlagala ciklus, nakon 21.pilule ne pravim pauzu već nastavim koliko je potrebno da odložim menstruaciju.




Peace* -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (7.8.2018 8:12:33)

Niko ne piše u temi već neko vreme.

Bila sam na moru 12 dana, od toga 10 dana imala. Za 2 nedelje idem na jedrenje i treba da dobijem dan pred put.

Zvala sam juče dr da pitam čime da odložim menstruaciju, ona je bacila drvlje i kamenje na mene, kako je to ogromna količina hormona, kako ona to nikako ne preporučuje, kako sam trebala uzeti ab pilule da pijem a ne da se njakam sa Primolut norom, čak mi reče bolje Endometril 2x1, ali da sam zakasnila jer se to pije od sredine ciklusa (što sam promašila za koji dan), i da je sada besmisleno da uzimam jer ću svakako dobiti a napraviti problem sa hormonima.

Ovde čitam da ste pisale da se Primolut nor pije par dana pred ciklus, pa dok ne želite da dobijete 2x1, i koleginica mi kaže da je tako pila... Ne znam dal da probam.

Inače sam pre pila ab pilule, prestala sam jer sam već 2x operisala dojku zbog nekih čvorića (mama imala kancer dojke 2000-te, od onda dr ne pita već odmah operiše čim napipa nešto što mu se ne dopada).

Baš nisam pametna.






vonavoj -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (7.8.2018 10:19:09)

Uzmi primulut nor.ja sad pijem..meni je dr rekao da bukvalno moze da se pije i kad krene menstruacija,jer ce prestati za 1 dan. Ja pijem ujutru i uvece,na 12h...trebala sam 4.8 dobii pocela 2.8. Meni dr nije nista lose rekao..a pri tom sam se porodila pre 2 meseca,i hormoni jos nisu u normali..ali sam 4.7.imala obilnu menstr.i nisam htela da mi se 7 dana odmora upropasti.




IvanaSK RR -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (7.8.2018 10:21:19)

Kako ogromna kolicina hormona? Jel si cesto pila?
Ja sam mozda budala, al ako bi mi trebalo uzela bih lepo i odlozila. Dosta sto si i na moru imala.




Ana RR -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (7.8.2018 10:58:21)

Peace, imaš temu Primolut Nor, skoro smo tu pisale... ja sam ga pila prvi put sada na moru, počela sam 4 dana pre očekivane menstruacije i pila 3 dana (2x1), dobila sam 3 dana nakon poslednje tablete. Nisam imala nikakve tegobe, baš nikakve.




Peace* -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (8.8.2018 8:02:38)

Hvala ženice. [sm=smiley27.gif]




mama Jo -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (19.8.2018 21:48:14)

Da li je, mozda, neko pokusao i kako da odlozi menst.u toku dojenja?
Kako stvari stoje, dobicu bas na dan polaska ☹
Pretpostavljam da nije pozeljno piti hormonske pilule zbog dojenja?




Peace* -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (28.8.2018 11:24:41)

Ne znam mama Jo, ali ne čini se baš pametnim.

Elem, da napišem svoje iskustvo.
Počela sam da pijem Primolu nor 3 dana pre očekivane menstruacije, i pila ih 7 dana na moru, 2x1.
Nisam imala nikakvih problema, čak je stao predmenstrualni bol u stomaku i butinama, grudima, nisam bila naduta, ni nervozna. Ništa. Možda sam malo više jela.
Prestala sam da ih uzimam u subotu, i danas (utorak) sam dobila.




Ana RR -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (28.8.2018 11:41:38)

Super, Peace, tako je bilo i kod mene, bez ikakvih tegoba.




Peace* -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (24.8.2020 9:19:58)

Koliko često sme da se pije Primolut Nor?
Nešto sam čula 1x u dve godine.




vonavoj -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (24.8.2020 9:22:01)

Ja sam bogami prosle godine pila 3 puta,ali jako kratko,prvi put 2 dana,drugi put 5 dana,a treci isto 2 dana..

Nosila sam se mislju ako sam mogla mesec i po dana da pijem zbog krvaljenja...ni to ne moze da mi steti.




Peace* -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (24.8.2020 9:27:04)

Ja sam pila 2018. u avgustu 7 dana, i sada bih trebala 29og na more, a 30og treba da dobijem, baš me smara. [sm=smiley13.gif]
Opet bih pila 7 dana... Razmišljam da ni ne pitam dr [sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (24.8.2020 9:44:33)

Ja sam prošlog leta pila mesec dana pre mora pa,sam samim tum pomerila i taj naredni ciklus. Lakše mi je tako nego na moru da ih pijem.


Peace, ni ja nisam pitala dr prošle godine, pitala sam je samo kada sam ih prvi put pila.




vonavoj -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (24.8.2020 10:09:10)

Ma kakav dr,ni oni ne urade nikakve analize pa ti odobre..





Ana RR -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (24.8.2020 13:47:07)

Jbt kao da sam nepismena kada kucam na telefonu 😒





branki* -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (24.8.2020 15:38:33)



IZVORNA PORUKA: Peace*

Ja sam pila 2018. u avgustu 7 dana, i sada bih trebala 29og na more, a 30og treba da dobijem, baš me smara. [sm=smiley13.gif]
Opet bih pila 7 dana... Razmišljam da ni ne pitam dr [sm=smiley36.gif]


Ja ne bih ni pitala,odnosno pitala bih,ali vec receno kao moju odluku.cisto da mu kazem.Pila sam ga u postupku vto .




Didy -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (24.8.2020 16:07:34)

Ja ne odlažem. Stavim tampone i istrpim malo neprijatnosti ako ih bude. Bojim se da još više ne napravim haosa, pošto su mi i ovako svi hormoni u disbalansu ceo život. A redovno dobijem kad negde idemo. Čak i kad planiram putovanje naspram menstruacije, pomeri se mesec dana pre ili tog meseca. Marfijev zakon. 





vonavoj -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (24.8.2020 16:15:04)

Didy,svaka ti cas_t..ja sam baksuz,isto tako planiram i ispomera mi se i tacno imam od 365dana tih 10 dana na moru..e nece moci da mi to sve upropasti.




Ana RR -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (24.8.2020 21:32:49)

Meni, sa mojim bolovima i krvarenjem, bi tačno propao odmor.





Filadendronka -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (24.8.2020 21:37:11)

Meni kasni, tacno cu dobiti na odmoru, potpisujem! 




Sanjalicaaa -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (25.8.2020 16:32:23)

Ja sam ove godine na moru stavila tampon, 4 dan i resim sa se kupam. Kada sam izvadila tampon pocne dole da me boli i pece, onda pocne i da pece kad mokrim i da me stalno tera u wc, i nasta haos, zavrsila na antibioticima. Mislim da je sve od tog tampona. 





Didy -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (28.8.2020 10:14:24)



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Meni, sa mojim bolovima i krvarenjem, bi tačno propao odmor.





Zamisli mene sa mojim odlivima i ugrušcima. 😱 Al šta ćeš, preguram dan-dva, posle bude lakše i slabije krvarenje. Ne mogu još više da komplikujem i ovako zakomplikovanu situaciju s  hormonima, endometriozom i obilnim krvarenjima. 




mikica88 -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (8.9.2020 15:51:53)

Ovako kao ja. Ostanete u drugom stanju.[sm=smiley36.gif]
Salim se.
Kotistila sam tablete, trazite u apoteci.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>