RE: Kako odložiti menstruaciju? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Didy -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (16.6.2021 11:57:39)

Čitam iznova ovu temu i razmišljam da ovaj put odložim menstruaciju tabletama. Dobila sam ovih meseca par dana ranije, što znači da ću dobiti i na moru. Imala sam grozne neke ugruške i baš mi je bila obilna, nema šanse s tamponima da izguram, ako ništa biću pod stresom.





Ana RR -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (16.6.2021 12:28:17)

Didy, ja sam već dva puta odlagala. Poslednji put sam uzimala tablete ciklus ranije, tako da sam automatski pomerila i taj i sledeći i taman mi je bilo kako treba za more.




Didy -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (16.6.2021 14:00:45)

Ja se bojim jer su mi i ovako hormoni u haosu ceo život, ali ovo sad je bilo neizdrživo, pokvarili letovanje i sebi i mojima. Sve i da ostanem dva dana u sobi, opet ću se napatiti. Krvi do kolena, isprljam 3 peškira i 5 gaća za jedan dan. 




dunja RR -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (16.6.2021 14:02:13)

Didy, nemoj tampone zbog endometrioze.




Didy -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (16.6.2021 14:07:31)

Znam, Dunja, ali nekad mi je toliko obilno da moram. Ne mogu da izdržim 1 čas u školi s dva najveća uloška.





vonavoj -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (16.6.2021 14:14:27)

Didy,ja koristim menstrualnu casicu,iscitaj o tome..deluje fuj,ali je mnogo bolje od tampona..i ja imam odlive.

Inace,ja sam za odlaganje..pila sam sad za 1.5.samo 2 dana,i super mi je bilo,nije me ni stomak boleo,niti sam imala glavobolju,pise da se to pije i radi olaksanja pms..Sad sam se namucila,kasnilo mi,boleo me stomak 7 dana pre nego sto mi je krenulo..uzas..I ja cu piti da dobijem na vreme..da je izazovem da krene,posto mi se muci po 5 dana... Kad treba da dobijes? Tebj porani ili kasni? Meni kasni..




Didy -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (22.6.2021 19:25:09)

Von, čitala sam za čašice, ali sumnjam da bi one izgurale moje ugruške. Meni nekad ispadne po 4-5 veličine pesnice za sat vremena (izvinjavam se gadljivima), to bude krvi po kupatilu i svuda, poplava. 

U poslednje vreme mi požuri dan-dva svaki put, zato mi se sad i pomerilo. Dr kaže da je to predmenopauza (to skraćenje ciklusa) i treba da dobijem 7. dana mora, a ako porani biće 5. Tačno mislim da ću ovaj put odložiti prvi put u životu, preumorna sam od cimanja, dođe mi da povadim sve dole koliko mi je to postalo sve opterećujuće i komplikovano.




dunja RR -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (22.6.2021 19:31:02)

Ja evo čekam da dobijem, i nadam se da ću uskoro, jer u nedelju idemo za Budimliju. Ne smem da odlažem tabletama, jer još dojim ..

Odlagala sam jednom, 2 meseca pre trudnoće sa S, i sve je bilo ok, hormoni se nisu poremetili, čak sam eto tada, po povratku sa mora, uz VTO prvi put uspešno zatrudnela.
Pitala sam tada dr koja me spremala za VTO, da li ja uopšte smem da se "igram" tako (neposredno pre toga sam imala missed i kiretažu u Frontu, i očajna htela da pobegnem negde, na more), i dr mi reče, ma popi slobodno, naravno da ćeš da odložiš, pa nećeš valjda na moru da sediš i gledaš u vodu. I bila je u pravu, stvarno je posle sve bilo ok, hormoni su ostali sjajni, i VTO bila uspešna.




Didy -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (22.6.2021 21:40:28)

Hvala, Dunja, to mi je ohrabrujuć komentar. 

Ja sam baksuz, gde god idemo, ja dobijem. Na moru skoro uvek imam, ali nekako sam s tamponima uspevala da izguram, ali poslednjih godina imam baš gadne odlive i ugruške i to ni tampon ne bi držao pod kontrolom, pa bih radije odložila par dana.




jess021 -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (23.6.2021 0:13:26)

Didy i ja cu da odlazem ove godine, a i pre dve godine sam isto. Bez ikakvih nuspojave.

Primolut 5 dana pre ocekivane menstruacije, 2x1.




Sanjica26 RR -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (23.6.2021 12:14:15)



IZVORNA PORUKA: Didy

Hvala, Dunja, to mi je ohrabrujuć komentar. 

Ja sam baksuz, gde god idemo, ja dobijem. Na moru skoro uvek imam, ali nekako sam s tamponima uspevala da izguram, ali poslednjih godina imam baš gadne odlive i ugruške i to ni tampon ne bi držao pod kontrolom, pa bih radije odložila par dana.



Didy, kod mene je potpuno ista situacija. 
Uzmi za odlaganje da te ne boli glava i da ne patis dok ostali uživaju. 




vonavoj -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (23.6.2021 21:07:35)



IZVORNA PORUKA: jess021

Didy i ja cu da odlazem ove godine, a i pre dve godine sam isto. Bez ikakvih nuspojave.

Primolut 5 dana pre ocekivane menstruacije, 2x1.


Jess,ne mora tako puno dana pre..moze i 3 dana pre ocekivane..i pije se sve vreme..




vonavoj -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (23.6.2021 21:08:47)

Kao sto kaze suzi,ginekolozi nisu protiv toga,to se zaista kratko pije..⁷





Didy -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (26.7.2021 17:28:09)

Da napišem kako je prošlo - Odvažila sam se da pijem primolut nor. Počela sam 2 dana pre očekivane menstruacije. Pila sam ukupno 7 dana. Nikad slabiju menstruaciju u životu nisam imala. Ništa obilno, ništa ugrušci što je meni svojstveno, laganica prošlo. Ne znam da li je slučajnost, možda bi isto bilo i da nisam odlagala, ali to nikada nećemo saznati. 





vonavoj -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (27.7.2021 19:12:42)

Didy,mislim da mozes da pijed i pred menstruaciju,bas iz tih razloga...da ublazi...tako sam citala u uputstvu.





Maraj -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (27.7.2021 19:40:13)

Ja sam odlagala jednom ili dva puta do sada. Vec se i ne secam. Ove godine ciklus dobijem u putu do mora. Sva sreca, u poslednje vreme imam oskudne ciklise, tako da nisam imala "probleme" na moru...




vocicana -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (29.7.2021 23:57:22)

Ja se odlazem vec treci mesec i cista ne puca, Primolut Nor od 15 dana menstruacije pa 10 dana jutro vece




Coka1111 -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (4.8.2021 16:27:55)

Zdravo! Imam jedno pitanje, planiram da krenem danas da pijem (4 dana pre ocekivane menstruacije) jer idem sutra na more. Da li pijem odjednom dve tablete ili jednu ujutru jednu uvece? Hvala unapred na svim odgovorima :) Puno su mi vasi razgovori pomogli




jess021 -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (4.8.2021 23:33:50)

Jednu ujutro, drugu uvece





Didy -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (14.4.2022 23:40:50)

Evo mene opet u ovoj temi. Sutra putujemo na more, a ja sam iznenada dobila danas popodne. Trebalo je tek u ponedeljak, a večeras sam planirala da počnem da pijem primolut nor za odlaganje. Malo je reći da sam se iznervirala. Još jutros oset_im kao boli me stomak, rekoh - tripujem. Kad ono... Prvo sam mislila da pustim, pa da se malo patim par dana s menstruacijom, preguram i idemo dalje, a onda sam se predomislila, pa sam počela da pijem da pokušam da sprečim. Videćemo kako će se završiti. 

Uglavnom, ja i moje baksuzne menstruacije... 🤔




IvanaSK RR -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (16.4.2022 8:52:39)

Didy, sta se desava sa mens? 




vonavoj -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (16.4.2022 9:18:09)

Zaustavice ti se krvarenje,sigurno..tako je meni jednom rekao ginekolog,i da krene menstr.moze da se pocne.

Aj bas javi..jesi baksuz.I ja cu dobiti,sad kod sestre..verovatno zadnji dan,pa da se u putu patim..prosli put sam od 7 dana tamo,imala 5..




Didy -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (18.4.2022 15:58:31)

Uspelo, malo kao nešto bilo po par kapi prva dva dana periodično, recimo za dnevni uložak, sad ništa. Pila sam na 8 sati prva 2 dana dok nije skroz stalo, posle nastavila na 12h. Izvukoh se ovaj put. 😉





dunja RR -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (18.4.2022 16:09:02)

Super Didy.

Ja dobia ranije 10 dana što me nervira iz razloga što ne znam zašto se to desilo, ali mi odgovara jer sledeće nedelje idemo u Vrnjačku Banju, i biće kupanjca u bazenu :)




vonavoj -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (18.4.2022 17:06:00)

Bravo didy,drago mi je da si uspela..evo i mene krece da boli stomak..stize vestica do kraja odmora..





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>