RE: Kako odložiti menstruaciju? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Didy -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (18.4.2022 17:47:52)



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Super Didy.

Ja dobia ranije 10 dana što me nervira iz razloga što ne znam zašto se to desilo, ali mi odgovara jer sledeće nedelje idemo u Vrnjačku Banju, i biće kupanjca u bazenu :)



Ulaziš u perimenopauzu verovatno. Tako je meni dr rekla jer mi se dešava da bude ranije.




dunja RR -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (18.4.2022 19:14:11)

Pa bila sam pre 2 meseca na sistematskom pregledu, i dr reče da neće skoro (bar za 5 godina još) menopauza, imam ovulacije još, ciklus inače redovan, pa ne znam da li je to.

Nego, imam cistu na jajniku od 6cm (kažu da nije endometrioza), a imala sam ovog meseca i ešerihiju, onda pijem neku blagu terapiju za pritisak, sve može biti uzrok, pojedinačno a i skupa. Samo bih volela da se ne ponavlja.




Didy -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (18.4.2022 21:28:56)

Meni reče dr da to krene i 5-10 godina ranije. Kako god, ne bih se ja nervirala ako se ne ponavlja često. Doduše, meni bude do 5 dana gore-dole, nije nikad 10.





vonavoj -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (18.4.2022 21:38:31)

Definitivno se sa godinama skracuje ciklus..ja sam imala na 35-40dana..sad na 30-32..sto je inace normalno,ali mene nervira,hahhaha.Dunja,kako dr na osnovu jednog pregleda moze tako nesto da kaze?Mene nervira sto mi se mulja braon 5 dana pre pocetka ciklusa...to su sve hormoni.progesteron sporo pada..ginekolog je rekla da je to normalno...ili da pijem hormone,neka hvala.




dunja RR -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (18.4.2022 21:54:45)

Meni se zapravo u poslednje dve godine produžio ciklus, dobijam sada na 28-30 dana, a ranije sam uvek na 24-25. Ali ovaj put je nešto iznimno izgleda, jer bukvalno mi se pre deset__ak dana završio ciklus a ja opet dobila. I to baš ide, danas baš obilno, danas drugi dan.




vonavoj -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (18.4.2022 22:13:04)

Ginekolog kaze da je ciklus izmedju 21 i 35 dana sasvim normalan..

Isprati dunja..mozda je zbog nove terapije koju pijes 




dunja RR -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (18.4.2022 23:23:11)

Znam, to me i plaši, jer je kraći od 21 dan, a znam da je to jedan od znakova tumora. Još ta cista koju je radiolog video slučajno pre neki dan dok je radio UZ abdomena, rekao je da proverim kod ginekologa. A ja bila na sistematskom pre 2 meseca i sve bilo ok. Moraću da odem negde, nego da vidim gde, jer moja ginekologica otišla u penziju, i to me malo kopka, da li je sve ok odradila tada pre 2 meseca .. stara je, nekako je odjednom ostarila, kaže zbog korone, tj. situacije.

Sada mi pade još jedna stvar napamet, M je pre mesec dana prestala da sisa, posle više pd 3 godine (prestali smo zbog mojih lekova, inače još bi ona). Možda i to utiče, ne znam. Ali, otići ću negde čim pre.




dunja RR -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (18.4.2022 23:25:33)

Pročitah sada da i pucanje ciste može da izazove preuranjenu menstruaciju ...




vonavoj -> RE: Kako odložiti menstruaciju? (18.4.2022 23:40:36)

Dunja,sigurno i to utice..sredice se sve.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]