RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Dragce86 -> RE: MPR (MMR) vakcina (11.11.2017 16:21:34)

Uh, ludim od osvih stvari..kada pametni roditelji uzimaju zdravlje u svoje ruke! Ima ljudi koji su strucni i skolovani, raspitaj se, popricaj pre nego sto dete NE ODVEDES na vakcinu, jer je STETNA!! Mi Srbi smo u globalu debili, zato nam se i desavaju epidemije ovog tipa..ne zovu nas dzaba Zemlja treceg sveta!




vocicana -> RE: MPR (MMR) vakcina (11.11.2017 17:53:54)

Apsolutno.
Ja sam cak dozivela da me pedijatrica sinbovljeva pita da li hocu da vakcinisem bebca MMR vakcinom, odgovor je bio nego sta cu.
Boze me sacuvaj




Dragce86 -> RE: MPR (MMR) vakcina (11.11.2017 18:05:28)

Svasta...pa kako to sme da pita, njena je zakonska obaveza da Vas obavesti kad da dodjete na vakcinu a ne da pita - jel hocete?! Zato nam je tako kako je, valjda ce se nesto promeniti posle ove epidemije...




medamisko -> RE: MPR (MMR) vakcina (11.11.2017 19:18:04)

Mi nismo primili mmr, a imamo dve i po.
Ili nije bila potpuno zdrava ili x nekih stvari. Tako da sad ludim, opet je slinava , bas me hvata nervoza zbog ovog stanja.




vocicana -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.11.2017 14:09:23)

Medamisko,nema sta da se nerviras, orvi trenutak da je zdrava, odmah na vakcinu, nema tu nista da se odlaze. Razumem ja sve, iako sam to sto jesam, ali kada bi se mislila, da li ce ovo da li ono, nikada jene bi dobio. A kako je nezan i stalno od prvog rodjendana drljko, pa onda nikada nista ne bi trebao da pimi.
Opusti se i prvih nedelju dana kada je zdrava odmah na vakcinaciju.




Sanjica26 RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.11.2017 14:29:26)

Voci, kako je zlezda?




vocicana -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.11.2017 22:01:12)

Ej super je sve, izvini Sanjice sto tek sada pisem. Pije Nystatin kapi i sve ali sve se povuklo. Drugo dete, veseo jede, trtlja, danas se tako lepo istrcao inauzivao. Hvala Bogu sve je super.
Sinoc je imao mali osip, to sam ocekivala 12-ti dan od vakcine, u predelu ramena i pleckice sa strane gde je dobio bocku. Sve je super.




Sanjica26 RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.11.2017 22:07:12)

Одлично Воци. Баш ми је драго.[sm=smiley1.gif]




vocicana -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.11.2017 22:10:37)

Ljubim te[sm=smiley31.gif]




MamaNecaVo -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2017 16:12:52)

Sta treba odraditi od analiza pre MMRa?
Mesecima a vzce kandidu uz to sada i neka prehlada a vec kasnimo (14mesecu ima).
Mada kazu od 12 do 15meseca je neki rok.
Nasa doktorka je da napomenem totalno nezaineterosava za bilo kakvu saradnju.




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2017 16:15:33)

Mi nismo radili nikakve analize pre vakcine.




MamaNecaVo -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2017 16:18:39)

Hvala Ivana.
Skoro sam.cula da treba proveriti krvnu sliku i tome slicno.




Sarav -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2017 17:15:42)

Sad je moderno da se sve mame razumeju u krvnu sliku i taj famozni CRP.
Da bi dete dobilo vakcinu potreban je uredan klinički nalaz i to je to.




MamaNecaVo -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2017 17:53:40)

Ne razumeju se mame vec je tu pedijatar da ocita nalaz i saopsti mami misljenje.
Kad vec ignorise da odradi pregled deteta pre vakcinacije.




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2017 19:09:07)

Ne rade se nikakve analize, ali u zadnjih par godina od kad je frka oko vakcina neki doktori rade, neki ne, a i neki roditelji insistiraju.




mama Jo -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2017 19:31:20)

Ni mi nismo radili nikakve analize pre vakcine... i mmr i ostalih, ali mislim da ne bi bilo lose da se odradi, nama pedijatar nikada nije rekla da treba da izvadimo krv ili da odradimo neke analize... ali znam da neki roditelji pre svake vakcine vade krv detetu, sad da li sami insistiraju ili po preporuci dr ne znam...




milicicak -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2017 20:05:08)

Nema nikakve potrebe raditi analize krvi pre vakcine, dovoljan je obican pregled. To sto su neki roditelji veci lekari od lekara pa insisistiraju na analizama krvi pre vakcinisanja je druga prica




Sarav -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2017 20:06:35)

Sami roditelji insistiraju, veruj mi.




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2017 20:08:42)

slazem se. Manja prehlada nije nikakav razlog da se odlaze vakcina. Evo vam zvanicno misljenja CDC gov- center for disease conntrol Sjedinjenih americkih drzava:

https://www.cdc.gov/vaccines/parents/visit/sick-child.html

znaci samo ozbiljne hronicne bolesti za znacajnom immunosupresijom su razlog da se razmotri vakcinisanje. Cak i manja temperatura, prehlada, proliv itd nisu indikacija za pomeranje.

ili mozda neko misli da je u pitanju teorija zavere? I da americki pedijatri nemaju pojma.....




Anck Su Nmaun -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2017 20:20:38)


IZVORNA PORUKA: milicicak

Nema nikakve potrebe raditi analize krvi pre vakcine, dovoljan je obican pregled. To sto su neki roditelji veci lekari od lekara pa insisistiraju na analizama krvi pre vakcinisanja je druga prica

Ovde su zene opsednute, krvna slika se za sve radi. I kad kine dete a ne pred vakcinu [sm=smiley5.gif]




Sanjica26 RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2017 20:35:22)

Nas je pedijatar poslala na analizu pre vakcine. Zasto da ne? Tako cu biti mirnija. A s druge strane moja Sofi je bila non stop bolesna.




milicicak -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2017 20:59:05)

Izvini, Sanjice, ali ne postoji ni jedan medicinski opravdan razlog za laboratorijske analize pre vakcinacije ako je opsta klinicka slika uredna. To da ti budes mirnija nije medicinski opravdan razlog




Sanjica26 RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2017 21:03:59)

Toliko to nije bitno da je nama Sofi reagovala na BSG vakcinu. I sad ima cetiri zlezde. Jedna je ispod jednog pazuha, a tri ispod drugog pazuga. [sm=smiley13.gif]Stalno treba da pratimo i idemo na ultrazvuk. Stalno smo u strahu.
To nismo mi roditelji izmislili nego je specijalista dijagnostikovao. Mozda nije bitna krvna slika, ali ja cu uvek to da odradim.




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2017 21:21:54)

nije problem vadjenje krvi kao takvo nego sto se radi o zameni teza. Cilj je da se dete zastiti od zarazne bolesti a ispada da treba da se zastiti od vakcine?!? Tj traze se nekakvi specijalni idealni uslovi kada vakcina moze da se da koju ne ispunjava 80 % dece posto su mala deca po prirodi slinava i non stop prehladjena [sm=smiley36.gif]. I onda se desavaju situacije kao ovde, dete dve godine ili jiace i nije primilo vakcinu i sad je drama. Ima samo jedan odgovor: treba da primi sto pre.
Na kraju krajeva ako dobro razmislite onda je prica do kraja nelogicna. Upravo za decu koja su neznija i oset_ljiva jos je veci prirotet da prime vakcinu da bi bilo maksimalno zasticeni od virusa.
Inace ako nekog zanima virus morbila je jedan od najinfektivnijih i najlakse prenosivih. Jos su to u pitanju ako male cifre ali ako se situacija otrgne kontroli- stopa prenosenja medju nevakcinisanim osobama koje su u kontaktu je 90 %. Tako da nisam sigurna koliko su pametne strategije "cuvanja deteta".




Milena18 -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2017 21:24:05)

NevenaAleksejmom, zašto ne promenite pedijatra ako je već nezainteresovan?
Naš pedijatar pogleda grlo i posluša pluća pre vakcine i to je sve.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>