RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Rosita -> RE: MPR (MMR) vakcina (17.11.2017 9:00:24)

Hvala cupo.
Mislim da se kalendar menjao ''83.[sm=smiley13.gif]. I da je bila revakcina mmp koju ja onda verovatno nisam primila, ako je bilo sa 12 g.
To me kopka. Moram da vidim gde se odredjuju oni titri i koliko to kosta. Da li posle toga mogu biti sigurna da li sam zasticena?
Ps. Bas sam peoverila cenu. 5500. Lepa cena.




Peace* -> RE: MPR (MMR) vakcina (17.11.2017 9:18:55)

Ja sam 1981, i nedavno sam se raspitivala za moju generaciju i MMR, jer znam da sam imala zauške, pa mi je objašnjeno da smo mi primali neku drugu varijantu ove vakcine (sa manje komponenti), i da smo vakcinisani protiv morbila. Ako sam dobro razumela, vakcinacija tom vakcinom je počela 1971. godine.
U 6. ili 7. razredu su nas revakcinisali u školi (to što pitaš Rosi, sa 12godina), sećam se toga. To je bilo nešto što se davalo pod kožu, baš plitko, u podlakticu, i svi smo onda imali neku kuglicu pod kožom koja je nestajala za koji dan. Ne znam šta je to bilo.




Ana RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (17.11.2017 9:35:58)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Znači pakao [sm=jezicek.gif] Noćas kao početnik u surfanju internetom[sm=smiley36.gif]



[sm=jezicek.gif]




MamaNecaVo -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.1.2018 0:31:52)

Ja sutra idem da zakazem.
A konacno zdrav kao drem puj puj.Nas pedijatar vakcinu daje odmah,ja cu privatno odraditi komplet ks i pregled.
Savet za jos nesto? Ima kandidu i dalje,tvrsi da nema efekta.




Duškić -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.1.2018 6:17:57)

Nevena, to je to. Neka primi dok je beba zdrava, posle prati .




MamaNecaVo -> RE: MPR (MMR) vakcina (26.1.2018 23:34:18)

Duskic,zakazana nam je za 16 dana.Nema od toga nista..
Sutra idemo privatno.
Ne mogu vise u pasulj da gledam kada ce biti zdrav cekajuci njihov termin.




suzi kju -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 12:09:42)

Moja A je primila mmr i to nismo zakazivali. Dr nam je bas rekla prvu priliku koju ugrabimo da su zdrave, samo da ih dovedemo. Zasad je samo A primila a E nije još, kašljuca.




Maraj -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 13:15:24)

Ja sam zakazala za sledecu nedelju. Valjda ce biti zdrav do tad. Nervira me umesto da daju im je dete zdravo, zakazuju tek za sledecu nedelju.
Uglavnom ja cu mu dan pre odraditi KKS i CRP.




emicaa -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 13:20:03)

ovde se ne daje revakcina za mmr,sad pogledah u Davidov karton i nema je vise na spisku [sm=zmeden.gif]




Sanjalicaaa -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 13:47:24)

I kod nas se zakazuje svaka vakcina ali kad odvedes dete bez zakazivanja nikad ne odbiju sa primre i daju vakcinu.




minnica -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 13:54:05)

Revakcina je sa 6-7 godina, pred školu.




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 14:01:09)


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

ovde se ne daje revakcina za mmr,sad pogledah u Davidov karton i nema je vise na spisku [sm=zmeden.gif]

Emi, jedna ide sa godinu ipo, otprilike, a druga - revakcina pred skolu. Koliko znam.




emicaa -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 14:23:56)

ja je ne vidim

[img]https://s9.postimg.org/5upt34ksr/96_B02_BB2-01_A6-411_D-_B9_CD-_D75129880096.png[/img]




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 14:31:44)

Nema zato Sto se daje odmah drugi put. Pise od 15-24 meseca. A prva da 12. Ne znam gde Si (U Austriji?). Ali to je kao i ovde. Moji Su primili prvog rodjendana i sa navrsenih 15 meseci. I Jos protiv varicella Pride. I sad Sam mirna. I da, nikoga Nije zanimala njihova krvna slika Ni Dali im curi nos.
Progovorili Su i nisu autisticni.[sm=smiley36.gif]




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 14:47:04)

A U bazelu si[sm=smiley36.gif] kako god slicna je Sema kao i ovde...zato nema revakcinacije pred skolu.




Misha i Ljisha -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 14:52:29)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Hvala cupo.
Mislim da se kalendar menjao ''83.[sm=smiley13.gif]. I da je bila revakcina mmp koju ja onda verovatno nisam primila, ako je bilo sa 12 g.
To me kopka. Moram da vidim gde se odredjuju oni titri i koliko to kosta. Da li posle toga mogu biti sigurna da li sam zasticena?
Ps. Bas sam peoverila cenu. 5500. Lepa cena.

Naravno imam istu dilemu. Jos u selu pored naseg registrovane morbile. Ja znam da ih nisam prelezala ali ne znam da li sam vakcinisana. Ono sto je najgore jeste sto nisam redovno vakcinisana sto posto. Jer moj karton nije bio u seoskoj ambulanti vec u gradu a svi iz mog razreda su na sistematski isli u seosku ambulantu. Sutra kad odem do mojih potrazicu moj deciji karzon. Trebalo bi da je tamo.




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 15:29:40)

hej zene trudnice ne moze sad..... Ja sam kao sto se vidi 100% za vakcine ali se zive vakcine, a time i MMR ne preporucuju trudnicama zbog teoretskog rizika za fetus!! Inace mislim da je vec jedna doza dovoljna za pristojnu zastitu. Ako niste prelezale i niste vakcinisane, nema vam druge nego da se skrivate jos dva meseca...

Zato se nadam da ce neko da procita: Ako jos niste trudne, a niste imune, a planirate trudnocu idite i vakcinisite se sto pre!!!! mesec dana je preporuka da se ceka posle vakcine i onda mozete da radite na trudnoci. Vidim da je batut registrovao preko 1400 slucajeva, verujem znajuci srpsko zdravstvo da je nezvanicna cifra znatno veca. Nemojte da se igrate, vakcinisite se




MamaNecaVo -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 15:35:28)

A je krenuo da kaslje i kija,definitivno ce nam ooet odloziti.
Danas smo privatno odradili pregled i vadjenje krvi.
Moze se i kod njih detetu dati mmr.
Cekamo ove nalaze oa ako doktor kaze da ovo stanje nema veze,sledece nedelje je prima.
Tremaros sam,pa volim sve da ispitam i proverim.Ubi me u pojam antivakcinaska kampanja (ako sam dobro napisala ovo anti)[sm=smiley36.gif]




Rosita -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 15:46:38)

Ne znam da li odrasli mogu da dobiju drzavno vakcinu kod nas. Mislim da bi morali da plate[sm=zmeden.gif]. Ja sam prestala oko toga da se brinem. Do skole sam dobila sve, tako majka kaze, pa samim tim i tu jednu dozu, verujem da je to to.




MamaNecaVo -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 15:49:31)

Rosita mislim da mogu.
Pogotovo danas kada apeluju na vakcinaciju.
Ja se ne opterecujem,bitno mi je dete da vakcinisem,koliko znam ja sam uredno vakcinisana samo sto kartona nema nigde.




emicaa -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 16:40:21)

maslacak ni ovde nema vadjenja krvi prije vakcine.Samo ne daju ako je dijete bolesno.Onda sacekaju sedmicu-dvije




Duškić -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 16:59:16)

Ni i nismo radilili kks vec dr pregledala sina i rekla da primi vakcinu , mi se slozili i toliko.




MamaNecaVo -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 17:29:34)

Ovde kod nas u DZ ne rade ni pregled a ne nesto drugo.




Rosita -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 18:01:35)

A cek, emice, je l ti mozes privatno da na svoju ruku odvedes dete u lab? Pitam, jer drugarica iz Luksemburga ne moze. Ni kod nas ne traze analize. Roditelhi rade privatno, na svonju ruku.




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 19:02:16)

Na VMA pregledaju dete. Ne rade krvnu sliku osim ako roditelj ne zahteva.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>