RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


MamaNecaVo -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 21:11:46)

I na VMA nema zakazivanja,samo dovedes dete kada je zdravo.
Sve mi zao sto smo se prebacili sa vojnog na civilno zdrastveno osiguranje.
Zivotna greska.




emicaa -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 22:15:33)

Rosita ne mogu jer nema posebnih labaratorija.To se sve radi kod pedijatra a on nece uzeti krv tek tako.Isto tako ne mogu T odvesti logopedu jer me oedijatar nece uputi a nijedan me tek tako nebi primio




lesica -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 22:22:37)

Privatne laboratorije, poput ovih naših, ja mislim da ima samo kod nas u regionu, i da za koješta trčimo u njih.
No to je neka široka priča, sa mnogo faktora...

Nevena, pa i u civilnim domovima zdravlja, po pitanju vakcina može bez problema da se dovede dete kad je zdravo, neće odbiti. Ali da se odmah ogradim, takvo je moje iskustvo sa tri lekarke koliko su nam se do sada promenile.
Jedino kada sam radila krv detetu pre primanja vakcine, bilo je sa D, jer je pre toga imao neki niz zdravstvenih komplikacija, i odlaganje zbog istih, pa nam je sama dr dala da se jutro pre primanja odradi ks i crp.




MamaNecaVo -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 23:06:54)

Les,zakazala nam je juce za xx dana.
Jos joj kazem daj zeno da zavrsimo to u ova dva dana dok je zdrav,kaze ne moze.Doktorka nema termina.
I evo ga.Krenuo da kija i kaslje.Znam kuda to vodi..

Zato i gledam privatno i mmr da zavrsimo.Jer se ovako meseci u nedogled razvlacimo sa zakazivanjem.




isidora88 -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 23:11:44)

Joj emice ala je to zeznuto kod vas. Nista ne mozes na svoju ruku. Meni se bas i ne svidja takav sistem. Volim ako imam nedoumice da proverim sama ako vec mogu, a dr smatra da ne treba. Recimo ja nikad ne bih utvrdila problem sa insulinom da nisam na svoju ruku radila analize, dr nije ni pomislila da mogu da imam problem sa tim i dala mi je uput sano zbog mog insistiranja.




emicaa -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 23:15:00)

Isidora kod vecine doktora mogu odvesti na svoju ruku.Recimo Davida sam odvela koznom iako je pedijatar rekao da nema potrebe.Ali ima ih dosta sto nece uzeti dijete ako pedijatar misli da nema potrebe.




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.1.2018 23:36:25)


IZVORNA PORUKA: NevenaAleksejmom

I na VMA nema zakazivanja,samo dovedes dete kada je zdravo.
Sve mi zao sto smo se prebacili sa vojnog na civilno zdrastveno osiguranje.
Zivotna greska.

Kako nema zakazivanja? Do sad su mi uvek zakazivali vakcine. Mada, verujem da ne bi odbili i da sam dosla van zakazanog. Jedino imaju dane kada ne daju vakcine.




MamaNecaVo -> RE: MPR (MMR) vakcina (28.1.2018 0:38:55)

Na vma se ne zakazuje niti na vmc sto se vakcina tice.100% provereno.
Posle svega sve mislim da odlozim jos malo kad me vec ovoliko vozaju.
Strah me je tih boginja,ali..




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (28.1.2018 6:53:36)

Nevena, onda ne idemo na isto VMA. [sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (28.1.2018 11:33:01)

I mojoj drugarici na vma uvek zakazuju.




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (28.1.2018 12:05:00)

Evo, ovo su nam dali u sredu kad smo bili kod dr, kao podsetnik.
[img]https://s9.postimg.org/nsk6hsv3f/IMG_20180128_075740.jpg[/img]
U maju, na kontroli sa godinu dana su nam zakazi mmr 05.09. Ovo sada je revakcina Pentaxima.




Duškić -> RE: MPR (MMR) vakcina (28.1.2018 12:07:51)

U principu se zakazuje sad svud.




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (28.1.2018 12:22:11)


IZVORNA PORUKA: Duškić

U principu se zakazuje sad svud.

Ma nama su zakazivali i pre desetak godina, kad je sin bio beba. Godinama sam cuvala te papirice[sm=smiley36.gif] i unapred planirala kako cu otici, ako je muz na putu.




Sanjica26 RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (28.1.2018 12:27:29)

Meni je logicno da se na VMA zakazuje. Pa, i u dom zdravlja se zakazuje.




suzi kju -> RE: MPR (MMR) vakcina (28.1.2018 13:49:32)

U moj dom zdravlja tj kod moje doktorke se ne zakazuje jer su deca nepredvidiva, ne možemo znati da li će tada biti zdrava deca ili ne.
Ona je stava da čim budi 4-5 dana zdrave da ih odvedemo da prime vakcinu, jedino što zahteva je to bude onaj dan kada ona radi sa zdravom decom.




MamaNecaVo -> RE: MPR (MMR) vakcina (28.1.2018 14:29:51)

Ivana 26 godina se lecim na vma i vmc Novi Beograd.Vakcine nisam nikad zakazivala osim lekarskih pregleda.
A je primio onu vakcinu sa mesec dana tu bez ikakvog zakazivanja pregleda i vakcinacije.
Jendostavno smo dosli.

Tamo sam zakazivala samo lekarske preglede i zubara.
Cak sam isla i bez perosne u uniformi sto vidim da mnogi rade pa ulaze tako.

Da dopisem.
Jedino sto imamo "tete" svuda koja rade po principu usluga za uslugu pa mozda zato [sm=smiley36.gif]




Rosita -> RE: MPR (MMR) vakcina (28.1.2018 14:43:18)

Za malo slinav nos ne bih marila. Ako dete i kaslje, onda bih. Moje iskustvo je da je dete imalo upalu pluca koju sam prakticno ja ustanovila vadeci rezultate na svoju ruku.




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (28.1.2018 14:44:15)

Ok, očigledno onda imamo drugacije iskustvo.




choopa choops -> RE: MPR (MMR) vakcina (28.1.2018 21:02:09)

Kod nas se sve vakcine zakazuju, pa tako i MMR. Prije vakcinisanja nema obaveznog vađenja krvene slike, ali taman u to vrijeme doktorica provjerava Hgb kod djece koja sisaju, tako da jedino to...

Ja ne znam da li kod nas u CG ima morbila [sm=zmeden.gif]Srećom I mi ne ide u vrtić još, vjerujem da je tamo naveća mogućnost zaraze. I plus izbjegavamo igraonice koliko god mozemo. Sad cu da pocnem redovno i da im dajem Imunoglukan.




MamaNecaVo -> RE: MPR (MMR) vakcina (28.1.2018 22:18:52)

Poznanstva cine cuda.Kao i svuda. Predpostavljam.

Ja nisam cula za slucaj morbila u CG za sada..




degu -> RE: MPR (MMR) vakcina (28.1.2018 23:14:02)

mi smo dobili poziv za mmr, mislila sam sa 14-15 m da ce nas zvati, ali neka da i to resimo, iskreno jedva sam cekala zbog ove situacije s boginjama




MamaNecaVo -> RE: MPR (MMR) vakcina (28.1.2018 23:35:02)

Degu kada vam je poziv stigao?
Nama je receno od 12 do 15tog meseca da se vakcinacija da.Medjutim mi smo kao na tom cekanju na zakazani termin,medjutim niko nas nije zvao do sada.




degu -> RE: MPR (MMR) vakcina (28.1.2018 23:42:39)

sad za 30.1. sa nepunih 13 meseci cemo ga vakcinisati




Dragce86 -> RE: MPR (MMR) vakcina (28.1.2018 23:44:23)

U nasem DZ na Cukarickoj padini se takodje ne zakazuje. Bili smo malecka i ja pre par dana, sa punih godinicu dana, sestra nam rece da nema ni kontrole sad sa napunejnih godinu vec samo da dodjemo zdrave izmedju 13-15meseca radi MMR, nema zakazivanja, nema nista, samo da je dete zdravo...




Maraj -> RE: MPR (MMR) vakcina (1.2.2018 20:55:47)

L ke danas dobio MMR vakcinu sa 2 god i 4 meseca.
Dobar je bio. Nije cak nesto ni plakao




Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sledeća stranica >   >>