RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Mala Elena -> RE: MPR (MMR) vakcina (26.2.2018 17:08:17)

[sm=bravo.gif]
Sve nevakcinisane na rr. Matore smo koke [sm=smiley36.gif]




Sarav -> RE: MPR (MMR) vakcina (26.2.2018 17:09:30)

Ja sam 86 i primila sam 2 doze.




Srecko47E -> RE: MPR (MMR) vakcina (26.2.2018 17:10:27)

Da li se moze privatno primiti?Nije mi za zafrkanciju zbog bebe a moramo se kretati..




Sarav -> RE: MPR (MMR) vakcina (26.2.2018 17:14:17)

Stvarno ne znam, verovatno bebin pedijatar može da ti kaže proceduru.




Srecko47E -> RE: MPR (MMR) vakcina (26.2.2018 17:15:44)

Treba mi za mene.Beba ne sme jos 5.5meseci.




Sarav -> RE: MPR (MMR) vakcina (26.2.2018 17:18:23)

Znam, ali se ja i za sebe usput konsultujem sa pedijatrom[sm=smiley1.gif]




Dora89 -> RE: MPR (MMR) vakcina (6.3.2018 14:20:29)

Mi mlađi smo vakcinisani. 😉
Dete primilo kad je trebalo, sve ok.
A za ove što nisu hteli da vakcinišu decu, pa napravili epidemiju [sm=hudicek1.gif]




vonavoj -> RE: MPR (MMR) vakcina (6.3.2018 21:45:01)

Kada se prima revakcina? Pre skole?ili kad se napuni 7 godina?
Kao da zivimo u dve drzave? Kod nas u Pa se prima pre upisa u skolu,nebitno da li dete ima punih 7 godina ili ne?! A u Sm.Palanci se mmr prima kad dete napuni 7 godina..sto znaci da moze da se upise u skolu i bez mmra? Ko je lud?[sm=zmeden.gif]




Maraj -> RE: MPR (MMR) vakcina (6.3.2018 21:55:42)

Von ja koliko znam i u bg-u je pred skolu




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (6.3.2018 22:01:25)

Von opusteno. Neznam kojim argumentima Su se vodili Ali medicinskim nisu...moja deca Su revakcinisana sa 13 meseci, Tako da ne vidim Sto neka nebi mogla da sest godina. Ovde je drugacija Sema mmr se prima pre prvog rodjendana i revakcinse posle dva meseca. I onda nema revakcinacije pred skolu.
S obzirom na ogranicen imunitet od jedne doze i na epidemiju koja vlada ja bi insistirala da Mi dete primi Jos jednu dozu pa makar imalo tek cetiri ili pet godina.




Sanjica26 RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (6.3.2018 22:07:54)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Kada se prima revakcina? Pre skole?ili kad se napuni 7 godina?
Kao da zivimo u dve drzave? Kod nas u Pa se prima pre upisa u skolu,nebitno da li dete ima punih 7 godina ili ne?! A u Sm.Palanci se mmr prima kad dete napuni 7 godina..sto znaci da moze da se upise u skolu i bez mmra? Ko je lud?[sm=zmeden.gif]


Mi smo je primili pre sedme godine, jer smo ranije kretali u skolu. Niko to nije gledao.




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (7.3.2018 7:28:53)

I sin je primio pre sedme godine, sa sest ipo. Na sistematskom za upis u skolu.




vonavoj -> RE: MPR (MMR) vakcina (7.3.2018 10:15:31)

Kazem ja druga drzava!




Paharita -> RE: MPR (MMR) vakcina (15.3.2018 8:59:49)

Mene zanima d ali neko poznaje dete koje je nakon mmr dobilo autiznam, znaci konkretno da znate da je to neko dete nakon mmr dobilo autizam. Sve cujem neke price , rodjaka moje drufarice i tako te fore rekla kazala ali niko da kaze onako konkretno jesete, moje dete ej nakon mmr dobilo autizam. Jel imate neke informacije o tome.




Misha i Ljisha -> RE: MPR (MMR) vakcina (15.3.2018 9:04:21)

U ponedeljak sam pricala sa momkom koji radi u CDC u Atlanti (control deseas center) i bas smo pricali o vakcinama i konkretno MMR. Kaze izmedju ostalog zadatak je da prate i nuspojave vakcine, ali kaze autizam definitivno nije nuspojava vakcine. I naravno da ce svoju decu uredno vakcinisati. I da CDC prati i trenutnu situaciju u Srbiji. Takodje da je bivsa Jugoslavija nekada bila primer za vakcinaciju ostalim drzavama sveta.




Maraj -> RE: MPR (MMR) vakcina (15.3.2018 9:09:45)

Ljiso to sto je rekao da smo ranije biki primer. U to verujem.
S kim god da sam od starijih pricala...oni pojima nisu znali nista ni o jednoj vakcini. Samo kdu kod pedijatra, ovaj kaze spremite dete za vakcinu i to je to. Niko se tada nije suprotstavljao vakcinaciji. Ali i drugaciji je sistem bio u drzavi. Ljudi su verovali i drzavi i jedni drugima. Sad je neka apatija. Nepoverenje... iz toga proizilazi sve ovo...




mama Jo -> RE: MPR (MMR) vakcina (15.3.2018 9:28:18)

Tacno, meni se majka sad cudom cudi kad joj ispricam za vakcine, kaze da nema pojma kad smo koju dobijali i koje su to uopste bile vakcine, kaze - primili ste sve koje su se tada primale...
Ali nije ninto bas dobro, i sasvim je logicno da su se promenile stvari od tada.
Ali da i ovo danas jeste krajnost - jeste sigurno.




lesica -> RE: MPR (MMR) vakcina (15.3.2018 9:41:20)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

S obzirom na ogranicen imunitet od jedne doze i na epidemiju koja vlada ja bi insistirala da Mi dete primi Jos jednu dozu pa makar imalo tek cetiri ili pet godina.



Maslačak, na žalost, u našem srbistanu (namerno malo) je nemoguće i na insistiranje dati detetu mmr ranije od predviđenog. Da se odmah ogradim, možda bi dopustili u nekoj privatnoj ordinaciji. Ali kako je trenutno vrlo mali broj vakcina dostupan i u privatnoj praksi ( znam zbog nas matorih, trenutno čekamo mm i ja da nas pozovu kada stignu, da odemo da se revakcinišemo, antitela su nam kao da ih nemamo uopšte) mislim da ni od toga nema ništa.

Ja sam vrlo besna i na avaxe i na državu što je dopustila da dođemo do epidemije.




vonavoj -> RE: MPR (MMR) vakcina (15.3.2018 22:55:14)

Da li to znaci da je nestasica mmra? Hoce li predskolci dobiti?




lesica -> RE: MPR (MMR) vakcina (15.3.2018 23:02:06)

Ne ne, ima mmr-a predviđenog za decu koliko znam, nego za nas matore koji bi da se revakcinišemo (jedino privatno je moguće) se kanda malo čeka dok nabave.




Maraj -> RE: MPR (MMR) vakcina (16.3.2018 16:11:22)

Less, zna li se cena?




lesica -> RE: MPR (MMR) vakcina (16.3.2018 17:31:01)

Maraj, 3900 tj. 4900 (u bolnici) je pregled infektologa plus 1900 je vakcina i valjda 750 dinara davanje vakcine.
1350 din je morbili IgG antitela, plus usluga vađenja krvi u biomedici.

Pa sve puta 2, eto pa sračunaj 🤐


Sutra ujutru idemo u dz bulevar, javili mi danas da dođemo ujutru.




vocicana -> RE: MPR (MMR) vakcina (16.3.2018 19:15:11)

Ja bi trebala da proverim antitela, jer sam s obzirom na godiste bila lisena kao I vecina ovde za revakcinu MMR vakcinom jer nsu imali para da je kupe.
Takav cu haos da napravim kada se vratim sl nedelje na posao zbog toga, jer cekaju a ne znam sta cekaju.
Samo nas bacaju u vatru. A narocito za taj deo imunologije, to ce centar da plati, ja ne!
Uzasno sam izrevoltirana I ljuta. Srecna sam sto ce moje dete da dobije revakcinu, ali ovo sto su nama uradili ja msm da nigde na svetu nema!




Maraj -> RE: MPR (MMR) vakcina (16.3.2018 19:24:29)

A u bas puno kosta...
Voci pa vas kao zdravstvene radnike ce vakcinisati drzava besplatno, jel da? Takva je prica bila na tv-u




vocicana -> RE: MPR (MMR) vakcina (16.3.2018 19:29:14)

Jeste Maraj, ali ja sam u medjuvremenu kao dete prelezala neke za koje se nisu izjasnili koje su. Najverovatnije su bile Rubeolle, ali ja to sada ne mogu da znam. Ni infektolozi ni kozni se nisu nasli sa dijagnnozom, mama kaze da sam gorela dskoro 5 dana sam vozila 40 temp. Zato necu da platim imunologiju, platice centar, a da primim necu dok ne vidim sta je bilo.
Zvala sam glavnu sestru pre neki dan da je pitam sta se desava sa vakcinama, ona kaze, niko nista ne spominje, nista ne govori. Mozes li da verujes!?
A glavu u torbu stavljam za million stvari tamo, gde dolaze osugavljeni, po 6 meseci neokupani. Pa msm dokle misle.. Minimum nemamo uslova za rad, govore o nekakvoj zdravstvenoj zastiti. Fuj gadi mi se vise sve.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>