RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.4.2018 15:00:41)

Hihihi, nasa beba [sm=smiley31.gif]




jess021 -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.4.2018 15:04:43)

Ana, sta je Dultavax?




Sanjica26 RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.4.2018 15:04:47)

Pratila sam vesti za ovu devojcicu. [sm=smiley13.gif]

Anci, vazno da ste zsvrsili sa vakcinom.




Ana RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.4.2018 15:08:10)


IZVORNA PORUKA: jess021

Ana, sta je Dultavax?


Vakcina koja se kupuje umesto domaće DiTePer + polio. Pošto smo i Pentaxim kupovali nismo ni sada hteli tu državnu. MMR je svakako uvozna (Priorix).




Ana RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.4.2018 15:09:39)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Hihihi, nasa beba [sm=smiley31.gif]


[sm=smiley36.gif]




masaikiki -> RE: MPR (MMR) vakcina (20.4.2018 15:25:37)

Starije dete je predskolac i treba da sada primi tri vakcine pred upis u skolu. MMR vakcinom nije vakcinisano do sada kada je trebalo, sada smo odlucili da je primi. Sto znaci da bi sada trebalo da primi di-te-per, polio i MMR ali ne revakcinu vec prvu dozu. S obzirom da se MMR sa godinu dana daje sama, ne zajedno sa drugim vakcinama, a revakcina se daje sa drugim vakcinama zajedno, pitamo se da li je ovo u redu? Da li je to potpuno ista vakcina, tj. znamo da je sastav isti tj. da stiti od istih virusa, ali da li je razlicite jacine, ili je prva doza jaca od revakcine? Posle koliko vremena bi u ovom slucaju trebalo revakcinisati dete?




Rosita -> RE: MPR (MMR) vakcina (20.4.2018 15:28:55)

Najbolje ce Vam to reci pedijatar. Ista je vakcina.




lesica -> RE: MPR (MMR) vakcina (20.4.2018 16:14:56)

Masakiki, ista je vakcina.
I nije čudno da se i u mlađem uzrastu da zajedno sa još nekom. Konkretno, u slučaju mog deteta - dobio je mmr i pentaxim istovremeno.




jess021 -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.8.2018 14:11:27)

Mila je 25.07. primila mmr. Posle nekih 8 dana je dobila neki temp 37.3 i blagi osip ispod vrata. Trajalo je neka 3 dana. Ja sam bila ubedjena da je reakcija na vakcinu, a onda juce cujem da su neka deca imala iste simptome a nevezano za mmr. Bitno da je proslo.




Maraj -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.8.2018 14:18:23)

Jess mozda i jeste reakcija na mmr
I moj L je imao. I to negde 10.dan. i povisenu T i kao uvecane zlezdice iza usiju.




jess021 -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.8.2018 14:20:27)

Maraj, kazem ti bila sam ubedjena da je reakcija, ali bukvalno iste simptome su imala i neka druga deca.




mama Jo -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.8.2018 14:22:10)

Mi smo primili pentaxim i beba je tu noc dobila tsmperaturu, tri dana trajalo i osim po stomaku i vratu. Dr mi je rekla da ne bi trebalo da je od vakcine... navodno, ni od jedne vakcine vise ne bude reakcija [sm=zmeden.gif]
To mi je malo bilo cudno, ali ko zna...
Nama su tada i zubi izbijali, pa ni ne znam da li je reakcija na vakcinu ili na prve zubice...




jess021 -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.8.2018 14:26:30)

Eto vidis, slicni simptomi.




mama Jo -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.8.2018 14:28:56)

Pa da... ali mi je skroz onda logicno da je od vakcine, a ona rece jaaaako retko sad da vakcine daju bilo koju reakciju...




jess021 -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.8.2018 14:31:01)

Mama Jo, ne znam sta dr misli pod tim jer iste vakcine se daju unazad 3 godine, mozda i vise. Nisam sigurna na koji period misli.




Maraj -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.8.2018 14:33:56)

Pa jasam ubedjena da su L simptomi od mmr vakcine. I ako je mene pedijatrica ubedjivala da mmr vakcina nema ni jednu reakciju.
Pisala sam vec o tome.





Anck Su Nmaun -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.8.2018 15:59:44)

Nama su rekli da Pantaksim ima reakviju dok MMR ne. Srecom moji nikad nisu imali reakcije ni na jednu vakx.




mama Jo -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.8.2018 16:13:53)

Eto... opet sto misljenja razlicitih. Mislim na pedijatre, posle toga sam procitala kod jedne mame blogerke isto to da ,,nove" (sta god i od kad god ne znam tacno) vakcine ne izazivaju nikakve reakcije.




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.8.2018 21:30:24)

Mi bas od Pentaxima nismo uopšte imali nikakvu reakciju. Mm-r primili sa godinu i četiri meseca, reakcija je bila temperatura par dana povišena.




Rosita -> RE: MPR (MMR) vakcina (22.3.2019 15:11:10)

Nama se bliži mmr. Treba da testiramo alergiju na mleko, ali od pulmologa smo dobili uput i za ostale alergene, nutritivne i inhalatorne. Dg astma in obs, ali nije zvanična, 3 opstrukcije za 3 meseca. Da li da prosto dobije mmr kad je zdrav ili da odradimo prvo sve oko alergija- to bi do uzrasta od 15 m trebalo biti gotovo. To se pitam.





vonavoj -> RE: MPR (MMR) vakcina (22.3.2019 15:27:36)

Ja bi sacekala. Moje su sa 18 dobile,isle su u vrtic pa smo dugo cekali da budu potpuno zdrave. Ne kasnite nigde.




pari -> RE: MPR (MMR) vakcina (22.3.2019 15:37:39)

I ja bih sacekala...ne mora da se zuri sa tom vakcinom...




bubulence -> RE: MPR (MMR) vakcina (22.3.2019 16:14:35)



IZVORNA PORUKA: Rosita

Nama se bliži mmr. Treba da testiramo alergiju na mleko, ali od pulmologa smo dobili uput i za ostale alergene, nutritivne i inhalatorne. Dg astma in obs, ali nije zvanična, 3 opstrukcije za 3 meseca. Da li da prosto dobije mmr kad je zdrav ili da odradimo prvo sve oko alergija- to bi do uzrasta od 15 m trebalo biti gotovo. To se pitam.





Prvo odradite sve oko alergija. Moja cerka je zbog alergija mmr dobila tek sa 3god i 2 meseca. Jeste da sam bila kao na iglama zbog toga ali ni alergolog ni pedijatar nisu bili za vakcinu. 




Maraj -> RE: MPR (MMR) vakcina (22.3.2019 16:22:27)

Pari i ja bi sacekala. Cak sam i L "odlozila". Prvo smo mu dali pentaxim pa onda mmr. Na kraju krajeva on se daje od 12-15 meseca...tako da sto ne bi sacekali. Ja sam L dala posle 2.rodjendana




milicicak -> RE: MPR (MMR) vakcina (22.3.2019 16:22:30)



IZVORNA PORUKA: Rosita

Nama se bliži mmr. Treba da testiramo alergiju na mleko, ali od pulmologa smo dobili uput i za ostale alergene, nutritivne i inhalatorne. Dg astma in obs, ali nije zvanična, 3 opstrukcije za 3 meseca. Da li da prosto dobije mmr kad je zdrav ili da odradimo prvo sve oko alergija- to bi do uzrasta od 15 m trebalo biti gotovo. To se pitam.





Ja bih ga vakcinisala sto pre, cim bude potpuno zdrav. Alergije nisu razlog za odlaganje MMR-a. Znam da se pedijatri i alergolozi ogradjuju ali mi ni jedan nikada nije dao za mene adekvatne razloge zasto bi se odlagalo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>