Prvi put na spavanju kod babe i dede (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


bojanica7 -> Prvi put na spavanju kod babe i dede (22.9.2012 22:42:51)

joj, nadam se da nisam opet otvorila temu koja postoji[sm=smiley24.gif]

naime, gala je veceras prvi put ostala kod babe i dede da spava. i to iznenada. prosto nije htela da krene s nama kuci. cak mi je dala jaknu, i rekla: cao, mama, jaku noc. i mahala. i mi sta cemo, otisli, doduse u cudu. i sad posto se nismo psihicki pripremili, sedimo i cekamo da nas zovu [sm=smiley36.gif] mada oni je jesu dosad uspavljivali, al smo mi dolazili iz grada oko dva, nikad niej ostala sama do ujutru.

kako ste vi prezivele to prvo nocno odvajanje?




Anoniman -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (22.9.2012 23:47:24)

Luka je prvi put spavao kod bake sa 6m, Nova godina. Ja sam celu noć držala tel u ruci i čekala poziv, ili pak prelistavala njegove slike u telefonu. [sm=smiley29.gif] Nisu me zvali, nije bilo nikakvih problema. 3 nedelje kasnije sam ga ostavila kod nas kod kuće sa mojom bakom, zvala me je posle 45min, kaže, urlao je 5min nakon što smo izašli, sve je probala, ali nije prestajao. Posle toga je to urlanje nastavljao i kod moje mame, tako da jako dugo nije spavao kod njih, i sada to nerado čini, ako baš mora. Radije spava u vrtiću (npr Doček prošle godine, i najavio je i da hoće i ove), nego kod moje mame, a kod svekrve nije ostajao, ma neće o tome ni da priča.
Marko još nikada nije spavao ni kod koga. Ako nekuda idemo, okupam ga, uspavam, i onda idemo. Čuvala ga sveki jednom, probudio se, urlao, dala mu mleko i on nastavio da spava.

Kontam da je nama mnogo teže nego njima.
Svaki put kada je Luka spavao kod moje mame, ja sam bila budna u 7h ujutru, i već u 8h sam bila po njega. [sm=smiley29.gif]

Želim ti da vama ta priča ide mnogo lakše i uspešnije nego nama. [sm=smiley1.gif]




bojanica7 -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (22.9.2012 23:52:29)

hvala ti, tash [sm=smiley1.gif]

pa i ja se nadam pozitivnom ishodu jer je, eto, sama trazila, i to insistirala... al to se kod njih nikad ne zna, ko zna u kom ce se raspolozenju probuditi tokom noci [sm=smiley36.gif] jos je ja pitam: pa sta cees raditi nocas kad se budes probudila i nema mame, a ona ce mrtva ladna: pakati [sm=jezicek.gif]

no i da nas zovu u tri, tamo smo za osam minuta i spavacemo svi kod svekijevaca [sm=smiley1.gif]




Modessty -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (22.9.2012 23:54:13)

Danilo je prvi put proveo celu noć bez mene kad sam bila u bolnici. I to nije bila jedna noć već njih 15 za redom! Ali dobro bio je sa tatom. Jedne noći je prespavao kod bake i deke jer je tata morao rano ujutru na posao. I bilo je ok. ALi uslovi su bili specifični. Znao je da nisam kod kuće već u bolnici.
Neko veče smo bili na svadbi. Ostavili smo ga kod bake i deke a oni ga za spavanje doveli u naš stan. Malo se bunio i čhteo da čeka mamu, ali se na kraju uspavao. Onda se probudio nekih pola sata nakon ponoći i toliko je plakao da su nas zvali da dodjemo. Kad mso stigli stajao je pored kade i čekao da se istušram da bi mogla da legnem sa njim. Mislim da nam se neće skoro desiti da sam poželi negde da prespava [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (22.9.2012 23:54:50)

osam minuta? [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Merila si kad ste se vraćali kući?




Modessty -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (22.9.2012 23:58:56)


IZVORNA PORUKA: Tash

osam minuta? [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Merila si kad ste se vraćali kući?


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
i ja se to baš pitala!




bojanica7 -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 0:02:18)

hihhihihihi[sm=smiley36.gif] merila jos pre. i to po podne. kontam da cemo u tri ujutru stici za sest[sm=smiley36.gif]




bojanica7 -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 0:03:22)

modesti, sladak je sto te ceka da se istushiras[sm=smiley36.gif] kao ne moze mama kakana u krevet[sm=jezicek.gif]




Modessty -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 0:04:35)


IZVORNA PORUKA: bojanica7

hihhihihihi[sm=smiley36.gif] merila jos pre. i to po podne. kontam da cemo u tri ujutru stici za sest[sm=smiley36.gif]


ma za tri ako je čujete kako plače i zove mamu[sm=smiley36.gif]




Modessty -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 0:05:21)


IZVORNA PORUKA: bojanica7

modesti, sladak je sto te ceka da se istushiras[sm=smiley36.gif] kao ne moze mama kakana u krevet[sm=jezicek.gif]


pa legla ja pored njega i on viče "mama smidiš! Idi se kupaj!" [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 0:09:31)


IZVORNA PORUKA: Modessty


IZVORNA PORUKA: bojanica7

hihhihihihi[sm=smiley36.gif] merila jos pre. i to po podne. kontam da cemo u tri ujutru stici za sest[sm=smiley36.gif]


ma za tri ako je čujete kako plače i zove mamu[sm=smiley36.gif]


[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Anoniman -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 0:12:18)

Nevena je prvi put ostala kod bake i dede sa 7 punih meseci. Odveli je u petask uveče sa namerom da odemo po nju u subotu ujutru, pod uslovom da ne počnne da kuka ranije. Ja zovem u subotu ujutru i čujem je u pozadini kako se smeje i ciči od sreće, otišli smno po nju u nedelju uveče. Ponavljali smo ovo nekoliko puta u meuvremenu, nikad nikakvih problema nije bilo.




bojanica7 -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 0:12:59)

a da ja ipak otpalim sad [sm=jezicek.gif] da je preduhitrim [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




bojanica7 -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 0:15:45)

gae gr[sm=smiley31.gif] [sm=smiley1.gif] nesto kontam da ce i moja gala tako, posto je i ona devojccica [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 0:20:59)

Ne brigaj nego odmaraj i koristi ovo da se naspavaš, trebaće ti. A ja se izvinjavam za brljotine u kucanju...




sanji -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 9:08:36)

Moje su prvi put prespavale same kod babe i dede pre 5-6 meseci! Tata im je kretao na put pa smo morali tako jel kad bi ga videle sa torbama bila bi to katastrofa. Bile su super! Na spavanje su otišle bez problema, tražile su nas kad su se probudile ali nisu dramile i plakale. Posle toga su ostajale još 2 puta po jednu noć i sve je bilo O.K. [sm=bravo.gif]




LillyT -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 10:01:10)

Uf, mogla bih da napišem knjigu o tome (na žalost). Prvi put je otišla kod babe i dede sa 9 meseci i sve je bilo ok, plus što su moji u Zrenjaninu, a mi u BG-u. Ok, bila je to samo jedna noć i pola dana, znači ništa posebno dugo. Posle toga je sa 10.5 meseci bila 3 nedelje kod mojih jer su nas stisle neke silne obaveze i od tada se mukica stalno šetkala od jedne do druge babe (u različita mesta), dok nije krenula u jaslice. Ona nema problem da bilo gde spava, sinoć je bila kod komšinice (vrata preko puta) i samo je došla i rekla da će tamo da spava.




Olga75 -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 10:18:58)

kad je bila prvi put na spavanju imala je oko godinu dana i ja sam spavala sa telefonom [sm=smiley36.gif]
proslo je bez problema , svaki drugi vikend je isla kod moje mame na spavanje i negde oko dve godine je pocela da pravi problem i da moramo nocu da dolazimo po nju .
Sad ponovo hoce da prespava




tijatija -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 10:23:21)

Posto su moji daaaaleko , a svekijevci vise na planini nego u PG, nisam imala drugu opciju nego da posaljem decu za SU. Nevena je imala 2.5 a Milena 1.5 kad su prvi put sa mojima bili 10 dana na moru. Super je bilo, nisu me trazile ni kenkale, mozda je njima lakse posto su jedna sa drugom. Zatim zimus , nenadanih mesec i 10 dana [sm=smiley29.gif] , posle su na 2-3 nedelje pa je nastupio onaj sneg i nisu mogle ranije, ali nije bilo problema ni tada, gledali smo se na sakyp sve najnormalnije (ja sam imala da crknem, ali njima je bilo ok) I tako.... redovno praktikujemo kad moji podju na godisnji uzimaju starije pa ih vode tamo vamo, mada njima nije problema s kim da idu, samo da se ide negde [sm=smiley29.gif]
Inace smo mi praktikovali (i dan danas)kad su svekijevci ovde, kad legnemo decu da podjemo da prosetamo,bioskop, vecera, kumovi, prijatelji...
Da imam mogucnosti, povela bi ih s vremena na vrema, za vikend kod mojih, ja licno nemam nista protiv toga...
bojanica7 Kako je prosla noc?




Lu -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 10:29:57)

Moj još nije nikad spavao nigdje bez mene, srećom nije bilo situacija da sam MORALA da ga ostavim.
Nadam se da će uskoro htjeti.




isidora88 -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 15:14:14)

mateja jos nije prespavao van kuce niti smo negde izasli dok on spava, ali planiram uskoro ds pocenm to da praktikujem jednom mesecno ili kad mm dodje sa terena cisto da malo odmorimo sami.
mada me je strah kako ce mateja to podneti
joj lazem sad se setih,jednom smo ga ostavili sa nekih godinu dana ja ga uspavala kod tate i otisli na neki rodjendan, posle pola sata smo jurili po njega jer je toliko plakao da sam se ja odsekla i htela kod dr da ga vodim[sm=smiley13.gif]




Anoniman -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 15:19:56)

Bojanice, kako je prošla noć?




bojanica7 -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 15:41:39)

joj, zene, moj zakljucak je da zaista devojcice radije idu na spavanjac od kuce nego momci[sm=smiley1.gif]

lilit, ali tvoja cerka koja ide kod komsinice s dve godine - hit[sm=smiley36.gif]

olga, i ja sam spavala s telefonom [sm=smiley1.gif]

ma proslo super. [sm=smiley1.gif] oni su se igrali do pola dva[sm=zmeden.gif][sm=smiley36.gif] kaze sveki da je jako bila raspolozena i da nije htela da je forsira da spava... nije da sam odusevljena, al sta sad, prvi put je, ppa nek bude zurka[sm=smiley36.gif] zaspala za sekundu, malo se nesto budilaa oko sest, al je nastavila do osam. i onda s babom na pijacu i sve po redu [sm=jezicek.gif]
kad smo dosli, a ona se pravi vaznaaaa [sm=smiley1.gif]

nego ja nisam mogla do tri daa zaspim i digla se u sest. ludacha[sm=jezicek.gif] zato sto nisam ocekivala, inacebih uzivala [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 15:43:54)

Sad znaš kako to radi pa gledaj da pametno iskoristiš. Ja jedva čekam da se moji ponude da je uzmu na vikend. [sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: Prvi put na spavanju kod babe i dede (23.9.2012 16:23:52)

Tina je prvi put spavala bez nas 28.07.ove godine. Dakle, imala je 32 meseca. Spavala je kod mog brata ( u istoj kući gde živimo, samo na spratu).
Ovako je to izgledalo:Nas dve smo to veče bile gore, došle kući da se spremimo za spavanje, ona večerala, obukla pidžamu i krenula u krevet i odjednom počela iz sve snage da viče:"Ide Tija papa Vika! Ide Tija papa Vika!" (tako zove ujka). Uhvatila se za vrata i dere se iz mozga. Ja okrenem brata telefonom i kažem mu, on se iskidao od smeha. Odvedem je gore. Samo mi je mahnula ručicom i dala poljubac. Posle pola sata maam mi šalje poruku da je Tina zaspala 15 min ranije. Ja se rasplakala, suze samo liju, kao da je kilometrima daleko, a ne na spratu iznad!!![sm=smiley36.gif] Ja nisam spavala celu noć.[sm=smiley36.gif] Ujutru je čujem oko 9h da tutnji kroz kuću. Brzo odem gore. Ona me e samo pogledala i odgurala prema vratima.[sm=smiley36.gif]
Mislim, šta reći...
Ja , inače, imam običaj da kažem da je moje dete rodio ujko!!![sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>