Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Dečja oprema



Poruka


jovicaa -> Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.10.2012 22:12:08)

pronasla sam ovaj clanak KLIK i KLIK
sta vi znate o celoj prici?
ja sam cula da ce biti jako tesko prikupiti svu potrebnu dokumentaciju?
i zanima me da li to vazi samo za opremu koja ce biti kupljena nakon sto zakon stupi na snagu, ili i ranije?




Anoniman -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.10.2012 22:20:47)

Bojim se da je ovo samo šarena laža :( I mene jako zanima kako bi ovo trebalo da funkcioniše.




jovicaa -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.10.2012 22:23:28)

i ja imam isti osecaj, ali hajde videcemo. samo da ne zakomplikuju sa tom dokumentacijom...
ali bas me zanima da li to vazi tek od 1. januara 2013. ili ce moci da se koriste i racuni od ranije? valjda ce neko imati odgovor...




Anoniman -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.10.2012 22:26:13)

Ne verujem da tako nešto može da važi retroaktivno, dakle tek ono što se kupi posle stupanja na snagu... Ako neko zna nešto više neka javi...




Anoniman -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.10.2012 22:38:39)

Nisam bas razumela deo u clanku koji pominje drugo dete ... Nece moci da se radi povracaj ako je za drugo dete? Jesam oblesavila?




jovicaa -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.10.2012 22:40:22)

ja nisam videla da to pise, u prvom ili u drugom?
pa to nije humano ako je tako...




Sanchy -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.10.2012 22:48:39)

Zakon u principu ne deluje retroaktivno sto znaci da ce vaziti samo od dana stupanja na snagu a ne i za ono sto je ranije kupljeno...inace ja sam tu vest cula na dnevniku i jedino sto sam zapamtila jeste da ce trebati poveca dokumentacija tako da sam u startu odustala sto je ,ocigledno,doticnima i bio cilj..[sm=smiley35.gif]




Ana RR -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.10.2012 22:55:18)

Ne znam da li to piše u člancima, nemam vremena da ih čitam, ali ako vam je plata tj. ako je ukupan prihod veći od (čini mi se) 80 hiljada onda nemate prava na povraćaj pdv-a. 




lesica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.10.2012 22:57:53)

Tj ukupan prihod svih clanova prijavljenih na istoj adresi. A ne samo mama,tata,dete.




Anoniman -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.10.2012 22:59:33)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ne znam da li to piše u člancima, nemam vremena da ih čitam, ali ako vam je plata tj. ako je ukupan prihod veći od (čini mi se) 80 hiljada onda nemate prava na povraćaj pdv-a. 


Ukupan prihod u domaćinstvu???




Anoniman -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.10.2012 23:01:50)

Bezobrazluk!




Ana RR -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.10.2012 23:02:42)

Eto reče i Lesica. 




Anoniman -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.10.2012 23:06:02)

Što će reći, onaj ko nema pare da se odvoji od roditelja no živi u zajednici ga je ugasio odmah s vrata... Jao bolje da nisam čitala sve ovo, stvarno sam se iznervirala a već mi je dosta i previše loših vesti...




jovicaa -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.10.2012 23:24:48)

a pazi tek koja je glupost da vazi samo za prvo dete... ne znam koja je tu logika...

Roditelji neće biti kuriri

Ona naglašava da su predstavnici Udruženja zahtevali da procedura podnošenja zahteva za povraćaj bude maksimalno pojednostavljena.

- Roditelji ne smeju da budu kuriri koji će obilaziti deset__ine ustanova i prikupljati svu moguću i nemoguću dokumentaciju. Obećano nam je da će Poreska uprava sama prikupljati dokumentaciju koja je u njihovom domenu, a da će od roditelja tražiti minimum - kaže Soćanin.


da vidimo i to cudo..




Anoniman -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.10.2012 23:29:15)

nije za drugo dete (sad sam pazljivije citala) nego do druge godine detetovog zivota. a sta posle? nije vise dete?




Anoniman -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.10.2012 23:31:10)

to ti verovatno znaci da ti necee trebati 88 papira nego 87.
onaj jedan se kod njih dobija.




jovicaa -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (10.10.2012 23:32:16)


IZVORNA PORUKA: BlackBetty

nije za drugo dete (sad sam pazljivije citala) nego do druge godine detetovog zivota. a sta posle? nije vise dete?

a posle saku kikirikija i na put, pa neka se snalazi sam...
ma totalna glupost... pa deci sve vise i vise treba, sto su stariji.. ma maksimalno su bezobrazni. da su stvarno zeleli da nesto promene ukinuli bi pdv na decju opremu, a ne ovo cimanje i glupost...
i to jos koliko sam ja cula trebace ti vise para da prikupis tu silnu dokumentaciju koja ce biti potrebna..




jovicaa -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (13.1.2013 18:02:43)

ovaj zakon je usvojen. skupljajte racune[sm=smiley1.gif]




Modessty -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (13.1.2013 18:06:54)

Ma baš su nam učinili! Nema šta! Pored svega ostalog treba još i da sakupljaš račune, koji inače nakon nekog vremena izblede. I šta onda?
Mislim da su ga napravili dovoljno komplikovano da mnogi odustanu u startu




boba 11 -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (13.1.2013 20:45:05)

Pa kopirate racune[sm=smiley36.gif]Smesno u svakom slucaju kao i svi zakoni ovde




Modessty -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (13.1.2013 21:07:45)

reče mi drugarica da je najbolje da se fiskalni računi čuvaju u crnoj kesi - onojza djubre. Kaže duže traju. Sve to komplikuje život koji je i ovako dovoljno komplikovan.
Ma smešno stvarno




Mizzy -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (16.1.2013 11:09:32)

A sta tacno spada u "bebi opremu"? Da li i obuca ulazi u ovu kategoriju?




matli -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (22.1.2013 22:04:19)

ja sam ukapirala da kolica,cipelice i garderoba ne ulaze u tu pricu




Shishica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (28.1.2013 18:57:43)

"Povraćaj PDV-a će važiti za neke od proizvoda, a trošak se može umanjiti za oko petinu. Koliko god da roditelj novca potroši za svoju bebu, od PDV-a će mu maksimalno biti vraćeno 70.000 dinara. Prve godine odrastanja bebe 40.000, a druge 30.000. Vraćanje novca od PDV-a važiće samo za kupovinu krevetca, kolica, auto-sedišta, stolice za hranjenje, pelena i bebi hrane."

"Na povraćaj novca od PDV-a za bebi opremu mogu da računaju samo porodice čija su mesečna primanja do 80.000 dinara i ako vrednost njihove imovine ne prelazi 200.000 evra."

"Prve zahteve za povraćaj PDV-a Poreska uprava primaće od 1. do 15. jula sledeće godine, i to za sve kupovine u prvoj polovini 2013. Procedura neće biti komplikovana. Sve potrebne informacije proveravaće poreska uprava. Dragan Agatunović iz Poreske uprava kaže da se u zahtev podnose fiskalni isečci, fotokopije fiskalnih isečaka i spisak brojeva tih fiskalnih isečaka. "Niakve druge potvrde nadležnih organa nisu potrebne izuzev kod staratelja, odnosno usvojilaca koji moraju podneti fotokopiju nadležnog državnog organa o usvajanjku odnosno stavljanju pod starateljstvo", rekao je Agatunović. Država bi novac roditeljima uplaćivala u roku od 45 dana od dana podnošenja zahteva za povraćaj PDV-a. U poreskoj upravi obećavaju da te isplate neće kasniti."

E sad... nisu mi bas jasni sa tim spiskom stvari za vracanje pdv-a.. samo to? I sta spada u kasice? Samo stolica za hranjenje? Pa onda bi trebalo i za ljulje, lezaljke, nosiljke.. i za jos mnogo toga. Sprdnja...

I sta onda mi skupljamo za prvu polovinu godine pa posle opet za drugu polovinu i tako?




Shishica -> RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe (28.1.2013 19:01:53)

"Roditelj koji ostvaruje pravo na refundaciju PDV-a na bebi opremu treba samo da popuni zahtev i dostavi fiskalne isečke koji pokazuju visinu PDV-a koja treba da mu se vrati.

Jedini podatak koji roditelj u zahtevu za refundaciju upisuje jeste svoj JMBG, JMBG supružnika i JMBG deteta, iz kojih se mogu dobiti sve potrebne informacije (o državljanstvu, visini prihoda, roditeljstvu), tako da nema potrebe da se dostavljaju posebni dokumenti i dokazi.
Staratelj koji ostvaruje pravo na refundaciju mora dostaviti i dokaz o starateljstvu.

Kako je rečeno, samo pri prvom podnošenju zahteva za refundaciju PDV-a potrebno je doneti dokumentaciju, dok se kasnije prilažu samo fiskalni isečci."

Kakvu dokumentaciju pri prvom podnosenju zahteva kad kazu da dokumenti ne trebaju sem tog zahteva koji ne znam gde podnosis i tamo valjda dobijes da popunis nesto ..




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>