RE: Proliv kod beba (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


pandina -> RE: Proliv kod beba (29.4.2013 0:40:06)

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




pandina -> RE: Proliv kod beba (29.4.2013 10:46:45)

Nastavlja se...vec cetiri puta od jutros....bas sam se zabrinula....




pandina -> RE: Proliv kod beba (30.4.2013 23:39:22)

Linex delovao. Konacno prestao proliv posle 6 dana.

Da li da nastavim jos koji dan da dajem linex i da li da vratim mleko ujutru?




Trcosava -> RE: Proliv kod beba (1.5.2013 7:46:59)

Pandina, meni negde u glavi da se ipija cela ona kutijica linexa. Ne znam da li ste stukli celu ili je nešto ostalo?




caca81 -> RE: Proliv kod beba (1.5.2013 7:53:49)

Linex neka pije bar dan posle prestanka proliva.




branki* -> RE: Proliv kod beba (1.5.2013 9:23:58)

da,da,neka pije lineks jos dan-dva..




pandina -> RE: Proliv kod beba (2.5.2013 0:24:18)

Poslusah vas i nastavila sam sa linexom, danas nam je bio drugi dan. Znaci 5-6 dana je imao proliv, (pisala sam ranije sta sam koristila za to vreme u pokusaju da se oporavimo) onda sam 6.dan dala linex i stabilizovalo se stanje. Danas je bio 7.dan od kako je dobio proliv, a znaci, 2.dan sa linexom. Medjutim, idalje sam jako zabrinuta jer se ucestalost stolica uopste nije smanjila. Znaci, nije proliv, nije doduse ni skroz cvrsta kaka (izvinite na ovom detaljnom objasnjavanju :) ), ali kakio je danas sigurno osam puta, bar ono sto sam uspela da se prebrojim. Kad god nesto pojede-popije, puni pelenu. Lepo jede, ali cini mi se da vise izbaci nego sto unese. To je stvarno previse. Sta vi mislite?
Kako da smanjim broj stolica? Pirincana voda znam da smanjuje. Da li joj se gubi dejstvo ako se mesa sa hranom? Da li se daje umesto obicne vode ili ne?

Hiljadu pitanja imam, molim vas, svaki savet mi je dragocen. Dosli smo kod bake i ne bih da ga cimam opet kod lekara ako nije neophodno, s obzirom da u utorak svakako idemo za vakcinu kod naseg pedijatra.




Sanchy -> RE: Proliv kod beba (2.5.2013 1:06:46)

Mislim da postoji minimum dana koliko treba da uzima linex da bi se crevna flora sredila,samo nastavi bice ok,izvini a koju vakcinu sad[sm=zmeden.gif]




pandina -> RE: Proliv kod beba (2.5.2013 1:28:13)

Treca doza hepB. Kasnimo sa njom jer prvu dozu nije primio u porodilistu, te nam se razvuklo.

MEne uhvatila frka oko ovolikog pranja i presvlacenja. Taman sam se bila obradovala da je prosao proliv, kad ono kaki na svaki sat-dva. 10 pelena mu promenih danas.




Sanchy -> RE: Proliv kod beba (2.5.2013 2:10:19)

Probaj sutra prepodne da pozoves halo bebu ,stvarno su ok sa savetima a i strucniji su od nas,ja sam par puta zvala i uvek bi me umirili




cockic -> RE: Proliv kod beba (2.5.2013 7:05:12)

ja deci probiotike dajem povremeno,kao preventivu.jer trpaju svasta usta.a sin kad je imao stomacni virus, davala sam mu ampule prolife imao je mozda 18meseci,e sad da li smeju manja deca ne znam.leni nisam davala zbog proliva,samo kao preventivu probiokid,ili obican probiotik,samo istresem kapsulu u mleko.trebala bi ovih dana,nisam dugo davala,a i zubi joj rastu.tad im je malo redja stolica.

a taj prolife je super.kao i ona hrana humana HN.




pandina -> RE: Proliv kod beba (7.5.2013 11:12:29)

Pregurali smo [sm=bravo.gif]
Ne mozete da zamislite radost kad je posle skoro dve nedelje dobio vocni sok, skicao je pola sata od srece!




bea83 -> RE: Proliv kod beba (7.5.2013 12:07:01)

Ne znam da li mi spadamo još u bebe, ali opet mučimo muku sa prolivom kao i za svaki zub. Juče smo ih imali tačno 14[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image] Do sad nam je rekord bio 10[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Dajem Liobif (do sad mi se pokazao najefikasniji a probali smo bukvalno sve), dajem mu mleko za proliv (ono Humanino) i mutim sa pirinčanom vodom, bananu sa pirinčem i eventualno keksom, kuvanu jabuku, šargarepu,krompir, i to je otprilike to. A da, i  obavezno Humanine elektrolite i Smectu, a noćas je popio i čaj od dunje (to hoće samo u nesvesnom stanju [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]) Čekam da vidim kakvo će stanje biti danas pa ako se tako nastavi uključujem i Enterofuryl
Nama je proliv uobičajna propratna pojava uz svaki zub, često je i čudno smrdljiv, traje bogami 7-10 dana ali uglavnom je 1,2 dnevno, ovo nam je drugi put da ima ovako čestu stolicu. Ali jedna trojka i jedna četvorka su izvirile juče




branki* -> RE: Proliv kod beba (7.5.2013 21:45:40)

bea i ja sam bozi poslednji put davala enterofuril...i supu iz kesice..i keks obicni..




bea83 -> RE: Proliv kod beba (8.5.2013 8:27:39)

Ipak mi odosmo juče kod dr pošto smo dostigli opet "magičnu" brojku od 14 proliva [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Definitivno kaže da su zubi, sve drugo je ok, dala mu je prolife i samo da pazimo da ne dehidrira, što se nadam da nije moguće s obzirom da je juče od 5 popodne do 9 uveče popio oko 2l što vode što čaja sa elektrolitima. Međutim ono što je katastrofa to je guza koja je bukvalno kao živa rana [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image] To su takve muke oko presvlačenja, juče mi se čak zacenio, ostao bez vazduha sav se ukočio i počeo da plavi, dušu kad nisam ispustila, jedva sam ga povratila[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image] Od sinoć je imao dve stolice i obe skoro pa čvrste, nadam se da je blizu kraj mukama




branki* -> RE: Proliv kod beba (8.5.2013 8:30:18)

ajoooj,bea[sm=smiley13.gif],probaj da mu stavljas puder ili sebamed protiv ojeda i osipa,mada i puder pomaze...dobro da se smiruje..




bea83 -> RE: Proliv kod beba (8.5.2013 8:36:38)

stavljam mu DM-ovu cink kremu i ona nam jako pomaže nego juče od toliko učestalih stolica nije stigla ni da deluje, ja ga taman operem presvučem namažem kad ono opet sve u krug, noćas sam namazala u debelom sloju i odmah je odreagovala  jer kad sam ga presvlačila u toku noći nije plakao a ni jutros, a crvenilo se smanjuje. Samo da se ne vrati proliv, pa će se guza srediti za dan dva skorz...uh muke...ko da mu kljove izlaze, od njegovih zuba meni rastu rogovi




jovana jojo -> RE: Proliv kod beba (8.5.2013 8:43:50)

I meni je najviše pomogla Sebamedova krema protiv ojeda kada je moja ćerkica imala ojed od proliva[sm=bravo.gif]




pandina -> RE: Proliv kod beba (9.5.2013 9:49:54)

Bea, sve sto si napisala desilo se i nama pre nedelju dana. Isto je trajalo desetak dana. Imao je preko deset stolica dnevno, nisam mogla da ih prebrojim od silnog presvlacenja. U tom periodu su mu izbile dvojke i ja sam verovala da je od toga, a doktorka kaze da je u pitanju stomacni virus cim se kaka toliko jako oseca i cim je sluzava. Ipak, nije me ubedila u to.
Proliv je cini mi se sam od sebe prestao, koristila sam sve sto si i ti nabrojala. Enterofuril nam nista nije pomogao, pa ti ga ne savetujem s obzirom da koristis vec smectu, probiotik i sredstva protiv dehidracije.
Ojedi su bili pakleni, a otisli su zajedno sa prolivom.

Ono sto mislim da je najvise pomoglo su LInex i pirincana voda koju sam davala non stop.




bea83 -> RE: Proliv kod beba (9.5.2013 9:56:52)

Nama je prvi takav proliv pratio dvojke i posle toga svaki zubić je rezultirao prolivom, a ovo je bilo baš vanredno jer su i trojka i četvorka zajedno izbile
Juče sam ga uzela ranije iz vrtića jer nije mogao da sedi koliko ga je bolelo[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Celo popodne mi je bio bez pelena i sprovodili smo sistem koji mi je naša draga Smeškić ringerajka rekla a to je pranje vodom, sušenje fenom , eozin (ona mi je rekla od 1% al ja sam našla samo od 2% mada apotekarka kaže da može bez problema) pa opet sušenje i onda cink krema. Do uveče su rezultati bili baš baš vidljivi, čak više nije ni plakao kad ga mackam. Proliv je juče kao stao nije ga imao od 12, ali jutros opet jedan. Nadam se da će uskoro stati skroz




cockic -> RE: Proliv kod beba (9.5.2013 10:16:57)

meni lena do sad nije imala ni jedan poliv.ali dajem joj povremeno probiotike.sad vec one kapsule za odrasle istresem kapsulu u mleko i to popije.mozda dva dana za redom pa rekinem.evo bas sad kad su kretali zubi dala sam joj jer joj se stolica bas osecala cudno.
pekisa je imao dva puta proliv sa nekih 13meseci i stomacni zakacio u vrticu sa 17m.vise se nesecam.ali taj stomacni je gadan jer ide i na guzu i na usta.muka ziva.znaci i povracao i stomak.

a i pekisi dajem kako kad nekad liobif,nekad isto kapsulu.kad mu je malo tecnija stolica obavezno mu dam.za svaki slucaj.

e taj prolife je super,on ga je pio,
a neka dr.u ristic dz. mu je dala neke kapi bifiform mini drops.za ovo sam pri put tad cula.tad sam mu davala i pomoglo je vise nisam to uzimala to su kapi.ali jako skupe preko 1000din su tad bile.




Mala Stasa -> RE: Proliv kod beba (9.7.2013 12:47:30)

drage mame moja devojcica ima 117 meseci.i vec dva meseca ima ucestale kasaste(ne prolivaste)stolice sa sluzi.rezuktati stolice su ok.za ovih dva meseca nekada je stolica dobra nekada smrdljiva kasasta sa dosta sluzi.dr.je prepisivao probiotike,sirupe,flonivin i to bude dobro pa se opet nastavlja.ona lepo napreduje i nema drugih tegoba molim za savet da li je joj neko imao takav problem hvala unapred:-)




Mala Stasa -> RE: Proliv kod beba (9.7.2013 12:56:58)

pardon ima 17 meseci[sm=bravo.gif]




adulence -> RE: Proliv kod beba (12.8.2013 7:52:08)

Imam jedno pitanje moja iva poslednjih par dana ima redju stolicu,inace je imala onako komaktnu,a sada je nekako gnjecava,nije vodica i ne ispada iz pelena znaci nije mnogo retka ali nije ni onako u komadu kao sto je imala...e pa sad ne znam da li je to proliv ili da pripisem tome sto je poslednjih dana malo vise sisala i pila vode....inace ona se normalno ponasa




Trcosava -> RE: Proliv kod beba (12.8.2013 8:01:35)


IZVORNA PORUKA: adulence

Imam jedno pitanje moja iva poslednjih par dana ima redju stolicu,inace je imala onako komaktnu,a sada je nekako gnjecava,nije vodica i ne ispada iz pelena znaci nije mnogo retka ali nije ni onako u komadu kao sto je imala...e pa sad ne znam da li je to proliv ili da pripisem tome sto je poslednjih dana malo vise sisala i pila vode....inace ona se normalno ponasa

mislim da je od toga.... još ako si joj davala neko voće tipa breskve, grožđe...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>