RE: Proliv kod beba (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


adulence -> RE: Proliv kod beba (12.8.2013 8:15:45)

Breskve da....hmmm...znaci da sacekam malo da se to vrati u normalu samo ..ili mogu nesto da preduzmem




Trcosava -> RE: Proliv kod beba (12.8.2013 8:54:45)

Breskve su dobre za zatvor [sm=smiley36.gif]
Tako da, ako je jela breskve, možda je zbog toga ređa. Ne znam da li išta i da preduzimaš. Mislim možeš možda neki probiotik, mada ja ne bi ništa radila. Prati, pa ako misliš da je previše retka (da to pređe u vodu baš) onda možeš da pozoveš lekara.

Barem bi ja tako uradila.




adulence -> RE: Proliv kod beba (19.8.2013 14:47:31)

Zene vecsam pisala ovde pre nedelju dana i kako sam se ovde zalila tako je prosle...e sada u poslednja dva dana moja beba inace kaki. 3-4puta dnevno,jako brzo vari...i sad od te tri cetiri stolice jedna bude retka,ne vodica ali retka svakako redja od ostalih...jel da preduzmem neato i sta ovo nam je prvi proliv ili da idem u dz...pomoc...




Misha i Ljisha -> RE: Proliv kod beba (20.8.2013 6:06:42)

Adulence moja je sa 5 meseci imala proliv i sad sta se smatra pod prolivom. 5 vodenastih stolica u toku dana. Znaci ako vam je samo redja nema potrebe da ides u dz. To je normalno. A i vidi se to po bebcu. Moju je na kraju toliko mucio proliv a joj sve tesko vec i da kaki jer nema vise nista samo vodica.




adulence -> RE: Proliv kod beba (20.8.2013 7:47:10)

milj hvala ti,ali stvarno mi nije jasno sta je uzrok tome...pratim pa videcemo




cockic -> RE: Proliv kod beba (20.8.2013 10:25:18)

adulence ja mislim da bi mogla da uvedes probiotik svakako nista joj nece skoditi,i da ima proliv i da nije to u pitanju,ja mojima svakako povremeno dajem probiotike.evo trenutno linex.

a ti njoj mozes bilo koju kesicu da uzmes ima kesice za bebe i imuno ivancic,a ima i linex.ja sam jedno vreme i bacilac,ali ga posle nije bilo jedno vreme.sad ne znam jer ja im vec dajem kapsule samo im istresem u sok ili hranu.tj sinu sad direktno istresem u usta i on popije sa vodom.

a posto idete uskoro na more ja bi joj i tamo davala svaki drugi dan.tako sam prosle godine na moru davala deci.znaci sad dajes nekih 5 dana.i onda dan polaska joj das pa tamo svaki drugi dan.jer inace stomacni virusi i vladaju.pa radi preventive nije na odmet.




adulence -> RE: Proliv kod beba (20.8.2013 10:32:37)

cockic hvala ti puno,kazi mi samo jel to smem na svoju ruku ili se tream obratiti lekaru,kako se daju ti probiotici?razmuceni u vodi jer ne znam hoce li hteti da ga popije,jedva je pocela da pije vodu,pa me to po malo plasi...




Trcosava -> RE: Proliv kod beba (20.8.2013 10:43:46)

Ne smem da garantujem, ali mislim da probitik može i uz sok. Ani nikad ti probiotici nisu pomagali.




Anoniman -> RE: Proliv kod beba (20.8.2013 14:14:31)

Adulence sada hara i neki stomacni virus bolje je odvedi kod doktora, ja sma vec dva dana na infuzijama, proliv i povracanje.




adulence -> RE: Proliv kod beba (20.8.2013 14:24:19)

trebalo bi danas da odem da joj zakazem kontrolu pa cu videti....hvala UM u svakom slucaju,nadam se da ces brzo ozdraviti...mene jedino tesi to sto su joj ostale stolice u toku dana normalne samo se zadesi tako jedna bezvezna...




World -> RE: Proliv kod beba (20.8.2013 14:31:10)

Sta davati od hrane kad beba ima proliv? Ja sam razmutila probiotik u malo vode i na flasicu joj dala, jedva je popila, pola sam joj kasikom davala. Od jutros je imala 4 stolice, 2 onako rjedje, zadnje 2 skroz tecne. Preskocili smo vocni obrok, a ne znam da li da joj dam slanu kasicu ili da samo sisa?




bea83 -> RE: Proliv kod beba (20.8.2013 15:35:37)

Kuvani krompir,šargarepa,jabuka, pirinač,ako ste uveli gluten slani krekeri,keks,hleb (tipa pettit ber),supica (iz kesice iako ne zdrava u ovom slučaju se preporučuje), ako nije stolica jako česta i sluzava, može kuvano meso (junetina i piletina) i kuvano povrće (naravno ne mahunarke)
Doktori ne smatraju da je proliv problem ako nema više od 5 stolica dnevno
Sve ovo pišem sa velikim iskustvom u ovom mirišljavom problemu, jer smo svaki zub posle jedinica ispratili sa kraćim ili dužim prolivom ili bar retkim stolicama
obavezno uvedi elektrolite (humanine ili neke druge) to im pomaže da se brže oporave
i naravno probiotik




cockic -> RE: Proliv kod beba (20.8.2013 15:44:45)

ja dajem sa sokom ili sa bilo kojim obrokom na kasicicu.znaci odvojim kasicicu hrane i u nju pomesam sadrzaj kesice i dam prvo taj zalogaj.a i kad stavljam u flasicu isto stavim onako prst tecnosti i u to stavijm.nenapunim bocicu do vrha,jer ako nepopije sve bacam probiotik a i ne deluje ako nepopije sve.ja probiotike dajem kad mislim da treba.jer se oni daju i za imunitete u kontinuitetu i po 30 dana.tako da za 5 dana davanja stete nema.

adulence,a da joj nekrece neki zubic hoce redja stolica i od zubica.evo leni mi izbijaju trojke pa joj neka bude redja i ako joj ga dajem.a onda sledeca bude tvrdja.bas nema pravila.od zubica hoce da bude takva stolica.




Didy -> RE: Proliv kod beba (20.8.2013 16:19:22)

Ja probiotik dajem na špric. Istresem sadržaj kapsule u špric, palcem držim dole zatvoreno i nalijem malko vode, npr. do pola šprica, kažiprstom zatvorim drugi kraj šprica i dobro promućkam. I dalje dobro držeći placem dole, polako namestim onaj deo šprica što se uvlači, okrenem sadržaj i dam detetu.




Misha i Ljisha -> RE: Proliv kod beba (21.8.2013 8:30:20)

meni je doktorka rekla da probiotik u konkretnom slucaju baby linex dajem sa kasicom. Znaci u hrani ili vodi. Rekla mi je da ga ne rastvorim u svom mleku. U svakom slucaju evo dva dana ga koristimo i ne muce je gasovi toliko a stolica je normalna.




World -> RE: Proliv kod beba (21.8.2013 10:10:54)

Da, i nama su rekli da ne moze da se rastvori u mlijeku, bolje je u vodi.. medjutim, evo vec drugi dan, ne pomaze linex nista... mukica kaki na svako 2 sata... [sm=smiley13.gif]




Olga75 -> RE: Proliv kod beba (21.8.2013 10:20:07)

World , najbitnije je da ne dehidrira i nema temp
znaci orosal , rehidran po kasicica na svakih 10 minuta , od hrane : kuvani krompir , pirinac , sargarepa , stapici , dvopek , banana
ja napravim corbicu : jaaaako malo ulja i dva - tri listica crng luka i sargarepu prodinstam , zalijem vodom , prokuvam , dodam pirinac i to skuvam na gustu corbu , moja zver to rucka kad ima dijareju
ne znam koliko dugo vec traje ali ako se ne smanjuje mozda bi trebalo kod dr da prepise enterofuryl [sm=zmeden.gif]
edit : sad vidim drugi dan , ako nije gori proliv nije strasno ali ako se ne smanjuje onda bi bilo dobro kod dr za svaki slucaj




World -> RE: Proliv kod beba (21.8.2013 10:26:55)

Hvala na odgovoru, ali jos uvijek ne jedemo gluten, imam iskuvanu pilecu supicu pa jedino to da joj sa mrkvicom i krompirom probam dati, mada ne znam da li ce htjeti.. ono sto je htjela da pojede je bila banana i sika i to je to, a pije vodu stalno, pazim na to... od juce nije nista bolje, cak mislim da je i gore jer su se pojavili i kao tragovi krvi, sasvim malo, ali mislim da je to krv, kao koncici.. zakazali smo se veceras kod dr, vjerovatno ce uzeti uzorak stolice pa na ispitivanje.. a ima i temperaturu, skidam je uspjesno za sada... uh... [sm=smiley13.gif]




World -> RE: Proliv kod beba (21.8.2013 10:28:43)

Doktori ne smatraju da je proliv problem ako nema više od 5 stolica dnevno


Imala je bar jedno deset.. ma sve racunam ako je taj neki aktuelni virus da bi trebalo da prodje za 3-4 dana ili koliko vec traje, samo da ne preraste u nesto gore...




Olga75 -> RE: Proliv kod beba (21.8.2013 10:33:19)

ne mora dvopek i stapici
ali pirinac nema gluten pa moze i corbica od pirinca , sargarepe i krompira
pirincani odvar je odlican
bitno je ustvari da pije a ako sisa odlicno
zver je imala tako strasan proliv sa sve sluzi i koncicima krvi , nosila sam na kopro i nije bilo nista posebno
enterofuryl je na kraju resio stvar
videcete danas kod dr
ali najvaznije je da ne dehidrira




bea83 -> RE: Proliv kod beba (21.8.2013 10:41:53)

Onda obavezno uzmi jači probiotik, linex je prilično slab, pitaj dr za prolife, on se nama za sad pokazao kao najefikasniji (i najskuplji [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]) samo ne znam da li sme u tom uzrastu
Nije dovoljno da pije vode i da siki, moraš da joj dodaš i neke elektrolite jer ubrzano ih gubi kroz tolike prolive




World -> RE: Proliv kod beba (21.8.2013 10:46:44)

Ok, uzela sam elektrolite, razmuticu pa joj davati.. Je li svejedno koji su, imam ovaj neki prasak ivancic&sinovi, ili ima nesto posebno za bebe?




Olga75 -> RE: Proliv kod beba (21.8.2013 10:52:57)

pa ja rekoh : orosal ili rehidran [sm=smiley24.gif]




World -> RE: Proliv kod beba (21.8.2013 11:02:03)

u pravu si, napisala si... uh, ma sva sam nesto pogubljena, pa ni ne procitah kako se zove, nego samo ko je proizvodjac...




Olga75 -> RE: Proliv kod beba (21.8.2013 11:04:57)

razlika je u ukusu jedno ima ukus na neke maline , sta li a ovo drugo nisam skapirala , gadni su oba i najbolje spricem 2 - 3 kubika pa posle desetak minuta ponovo




Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>