RE: Proliv kod beba (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Sarav -> RE: Proliv kod beba (17.10.2017 21:04:00)


IZVORNA PORUKA: Duškić

Moji klopaju banane, i bulardi sa cinkom kad imaju proliv.
Tost hleb, supa.

Banana je zakon kod male dece jer nadoknadu je kalijum koji se gubi kad dete ima proliv. Nama je pedijatar rekao da je nudim bananama koliko god može da pojede.




MasnaMasnica -> RE: Proliv kod beba (17.10.2017 22:43:01)

E a meni je infektolog rekao banana nikako jer je teska za zeludac[sm=zmeden.gif]




Dragica Draga -> RE: Proliv kod beba (17.10.2017 22:49:04)

Svi imaju neka svoja pravila...




MamaNecaVo -> RE: Proliv kod beba (17.10.2017 23:46:31)

Imala sam tu srecu da je bebu Rota virus strefio za vreme dojenja,pa mu je glavna hrana bila majcino mleko.
No sada, kada ga uhvati (zbog kandide),lupam glavom u zid,sta mu dati.

Spasava me probiotik,apoteka Zegin ima odlican u prahu!Nisam sigurna oko naziva.

Tost,slicno poput brusketa (jer ipak ima svega par zubica),supice i belo meso.
Za banane sam cula da su ok u vreme dijareje.




Anck Su Nmaun -> RE: Proliv kod beba (18.10.2017 9:31:10)

IZVORNA PORUKA: degu

Uzas UM [sm=smiley13.gif]
Oni jako lako dehidriraju. Uzmi Anck i elekrrolite, ja sam T davala enterofuril i probiotik.

Pije bas dosta vode. Bar to.U to mu umutim i probiotik.
Danas idemo opet na kontrolu. Evo peti dan proliv.




Sanjica26 RR -> RE: Proliv kod beba (18.10.2017 9:41:40)

Anck, sto mu nisi davala malo enterofuril sirup? Nama je bas pomagao i spasio nas.




degu -> RE: Proliv kod beba (18.10.2017 11:24:14)

Nevena koliko dugo je bebac imao proliv od rota virusa?




IvanaSK RR -> RE: Proliv kod beba (18.10.2017 13:24:26)

Anck, jeste bili kod lekara?




MamaNecaVo -> RE: Proliv kod beba (19.10.2017 23:57:39)


IZVORNA PORUKA: degu

Nevena koliko dugo je bebac imao proliv od rota virusa?


Skoro dve nedelje.
Nisu nas zadrzali u bolnici jer kako su mi rekli,ne povraca pa nema potrebe.
Srecom pa sam sama primetila na vreme da je dehidrirao.

Zaista je nezgodno biti sam sa bebom koja ima proliv.




Srecko47E -> RE: Proliv kod beba (4.12.2017 1:06:38)

Kod peoliva je bitno bebi dati rehidratant.
Ako je broj stolica veci od 5
Do 5 tolerisu




Dora89 -> RE: Proliv kod beba (6.3.2018 10:20:35)

Najvažnije dati rastvor za rehidrataciju ako traje ceo dan i izazvao je virus. A za par takvih stolica nije opasno, ne treba reagovati.




Mala Elena -> RE: Proliv kod beba (6.3.2018 11:15:11)

Kod malih beba je teze zakljuciti da li je proliv jer inace nemaju formiranu stolicu, jedino po ucestalijem kakenji i placu kad ih boli stomak.




Anck Su Nmaun -> RE: Proliv kod beba (21.3.2018 16:19:59)

Kod Vukija 4 ti dan [sm=smiley13.gif]
Sad nadjoh Jedan prasak smekte pa sam mu dala, mada sam sad muza poslala po Enterofuril. Ovo je haos. Moram da pratim koje sekunde se ukakio inace poplavaaaa [sm=zz_poop.gif][sm=zz_cry.gif][sm=ocala.gif]




MaRa94 -> RE: Proliv kod beba (21.4.2018 6:23:59)

Cao svima. Ne znam sta da radim, bas sam uznemirena pa da pitam ovde za neki savet.
Moja malena ima 4 meseca, uvek je imala stolocu 1 dnevno, ili prodje dan, dva pa onda kaki. Medjutim, poslednja 4 dana ima stolicu skoro nakon svakog podoja, cak i nocu, znaci oko 8, 9 stolica tokom 24 sata, nekad je onako vodnjikava a nekad je gusca. Doktorica je rekla da nije strasno i da joj dajem BioGaia kapi, ali ja bas brinem, ne znam sta da radim. Ona je inace vesela i normalno se ponasa i rucka redovno, samo ne znam zasto toliko kaki. Dqnas cu zvati dr i reci da mora nesto da se preduzme jer me bas strah. Inace da vas pitam, cetam o dehidraciji, moja mala lepo sisa, i piski uredno, treba li da brinem oko toga, posto joj ne dajem vodu treba li sada da pocnem?




mama Jo -> RE: Proliv kod beba (21.4.2018 22:55:03)

Ja mislim da nemas brige...
Koliko dugo kaki toliko puta na dan?
Moja malena isto kaki jednom do dva puta na dan... i pre par dana, dva dana joj se bas povecao broj stolica, i sigurno je bio proliv... davala sam joj vode ta dva dana, ali vrlo malo je pila, sikila lepo i redovno, i samo je dva dana trajalo.




Anck Su Nmaun -> RE: Proliv kod beba (22.4.2018 7:04:43)

Maro pa ti probaj malo vode da joj das, ne steti nista ako hoce hoce ako ne nema veze svakako od tebe uzima. Probiotik i verujem da ce se smiriti to za koji dan.




Filadendronka -> RE: Proliv kod beba (14.5.2020 18:48:28)

Sta moze da pomogne u slucaju dijareje kod jednogodisnjaka? Juce sam prvi put davala neku kasicu sa kravljim mlekom i izgleda da je od toga krenulo. Zelenkasto je, sluzavo, veliki broj stolica.  Dala sam mu Prolife ampulu jutros, ali se jos uvek nije smirilo. 




Maslacak15 -> RE: Proliv kod beba (14.5.2020 18:55:24)

mozda je prosto virus. Mozda nema veze sa hranom. Rota virusi su jako cesti kod male dece a u srbiji se ni ne daje vakcina.... AKo je ok raspolozen i ne muci se posebno ja nebih nista radila, cekala bi da prodje. Vazno je samo da pije tecnost i da jede laksu hranu.




physio70 -> RE: Proliv kod beba (14.5.2020 18:56:39)

Prolife i dalje. Supa ako dete zeli.




Filadendronka -> RE: Proliv kod beba (14.5.2020 19:23:18)


Hvala Maslacak. Nije iznuren, malo vise spava. Primio je cuveni MMR danas, pa me to dodatno stresira. Praticu. 
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

mozda je prosto virus. Mozda nema veze sa hranom. Rota virusi su jako cesti kod male dece a u srbiji se ni ne daje vakcina.... AKo je ok raspolozen i ne muci se posebno ja nebih nista radila, cekala bi da prodje. Vazno je samo da pije tecnost i da jede laksu hranu.






Maslacak15 -> RE: Proliv kod beba (14.5.2020 19:28:14)

reakcija od MMRa tek za 7-10 dana. Posto je "ziva" vakcina treba vremena da organizam odgovori pa i za eventualne nus pojave. Bice to sve ok, samo puno tecnosti i neka supica.




Filadendronka -> RE: Proliv kod beba (14.5.2020 21:16:21)

Ma znam da nije reakcija od vakcine, ali danas se bas namucio. Vakcina, kontrola krvne slike, dijareja... Ako ne bude ok sutra moram da vidim jos nesto, ipak je on jos bebac i plasim se ne dehidrira. Supu nece tj. od tecnosti samo voda i sisanje. 




degu -> RE: Proliv kod beba (14.5.2020 23:40:35)

Sika je spas kod svakog virusa. Smirice se, prolife brzo pomogne. Mozda je virus, pa se samo poklopilo s mlekom. Sacekaj malo pa kad se smiri i stabilizuje stolica, probaj ponovo mleko, po malo fermentisanih mlecnih proizvoda. 





branki* -> RE: Proliv kod beba (15.5.2020 7:26:18)

A, od kad moze enterofuril? Ja njega dajem.. Ali se ne secam da li sme detetu od 1 godine. 




jess021 -> RE: Proliv kod beba (15.5.2020 7:43:52)

Branki, Enterofuril se daje tek ako proliv traje 3-4 dana. Ne znam ni ja napamet od koliko godina ide 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 28 [29] 30   Sledeća stranica >   >>