RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


New Mom -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.12.2013 12:59:43)


IZVORNA PORUKA: Milica cica

Ja sam u prpremi za vto radila TORCH i nemam antitela za Rubelu i Toksomplazmu. Da li treba da se kontrolišem u trudnoći?

Ja sam bila negativna na Ig za CMV i toxo na TORCH-u pre prve trudnoce i u svakoj su mi i dr i geneticar trazili da ponavljam nalaz za to.




Milica cica -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.12.2013 15:19:01)

Meni niko nije tražio da ponavljam, pitaću baš dr kada odem na kontrolu. Ma ja ovim uHigijenskom ništa ne verujem, NM čitala sam tvoje iskustvo sa njima.




New Mom -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.12.2013 20:53:07)

Uh, higijenski... Nikad vise, bar ja licno.




Klarita -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.12.2013 20:59:30)

Jedan dr mi rekao da uradim T O R C H,vidi zadebljanje na prednjem zidu xxx drugi da je to u drugom tromesecju totalna glupost,jer se radi pre trudnoce i u prvom tromesecju...obojici verujem, obojica me pratila u prvoj trudnoci i evo i sada...ali nikako da se namolim da odem po uput[sm=zmeden.gif] a, vreme prolazi...




Milica cica -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.12.2013 21:07:33)

Kakvo zadebljanje na prednjem zidu?




dunja RR -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (7.12.2013 19:57:33)

IZVORNA PORUKA: Milica cica

Meni niko nije tražio da ponavljam, pitaću baš dr kada odem na kontrolu.


Nije ni meni niko tražio da ponavljam.
A kada se inače radi TORCH u trudnoći?




New Mom -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (7.12.2013 20:00:22)

Najadekvatnije je u prvom tromesecju, zbog eventualnog lecenja ako treba.
Ja sam radila zbog geneticarke kad sam isla po misljenje za AC. U sve tri je bilo negde mislim oko 14.nedelje.




Klarita -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (15.1.2014 12:38:18)

NM, kuckale smo o rezultatima, pa evo ih kod mene sada:
TOXOPLASMOSA- IgG At negativna, IgM At negativna
RUBELLA - IgG At pozitivna, IgM At negativna
CMV - IgG At pozitivna, IgM At negativna
HSV - IgG At pozitivna, IgM At negativna

Kao sto se vidi iz prilozenog, fali "O" za others, nemaju verovatno reagense sta li, ko ce ga znati...ovo sam znala i sama, sem za toxoplazmu!




New Mom -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (15.1.2014 12:55:13)

Odradi na svoju ruku samo za varičelu, ako se brineš.




Klarita -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (15.1.2014 13:06:50)

da znas da hocu[sm=smiley1.gif], danas bas idem da pokupim neke rezultate drugarici na privatnoj klinici, pa cu na "licino mesto" sto bi rekli neki da dam krv i zavrsim s tim.
[sm=smiley31.gif]




bastenka 86 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (5.3.2014 21:43:41)

Pomagajte devojke[sm=zmeden.gif]
Rubella IgG mi je 244.21,a pozitivna je >11
HSV-1 IgM mi je <10,a vrednost je <20
HSV-1 IgG mi je >58.40,a vrednost je <1.0
Ocajna sam ne znam da li je ovo ok,a imala sam vec dva pobacaja u trecoj prvi i cetvrtoj nedelji drugi pobacaj pa da nije ovo uzrok?????[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]
Hvala unapred [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




wivern -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (5.3.2014 21:58:23)

Bastenka koliko ja znam igg znaci da si nekada bolovala od te bolesti a igm znaci da je trenutno imas. Po ovome vidim da su rubelu prelezala a bogami i herpes. E sad da li je bas to bio uzrok pobacajima ne mogu da ti kazem jer se toliko vec ne razumem.




bastenka 86 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (5.3.2014 22:10:38)

Hvala u svakom slucaju,bar si mi pomogla nekako,tj da se malo smirim [sm=smiley31.gif]




wivern -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (5.3.2014 22:17:50)

Sve je dobro dok ga ne cita mm... umesto herpesa rekao mi je da sam pozitivna na hepatitis.....samo sto me slog nije strefio [sm=smiley36.gif]
Uzgred, torch mozete raditi i na veterinarskom fakultetu. Nema guzve, nije skupo i brzo ga odrade. I sto je najvaznije objasne sve sto treba da znamo o njemu, da se ne dobija samo od zivotinja vec vrlo cesto od lose opranog voca i povrca kao i od dovoljno ne uprzenog mesa.




bastenka 86 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (5.3.2014 23:20:17)

hahaha,ne daj mu vise da cita rezultate [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
sta ti je to "torch"?




wivern -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.3.2014 9:07:53)

Toxoplasmosa :)




Sanchy -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.3.2014 9:30:05)

Toksoplazmoza je jedan segment analiza koje obuhvata TORCH ,ostali su Rubeola,Citomegalovirus,Herpes virus i slovo O u nazivu koje oznacava others sto ce reci da ponegde rade i Hepatitis B analizu....Igg oznacava staru infekciju a Igm trenutnu..,TORCH analizu bi trebala svaka trudnica da odradi,medjutim posto je skupa drzavi se to ocigledno ne isplati pa o trosku drzave idu samo sporadicni slucajevi..privatno analiza kosta oko desetak hiljada




New Mom -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.3.2014 12:50:46)


IZVORNA PORUKA: Sanchy
slovo O u nazivu koje oznacava others sto ce reci da ponegde rade i Hepatitis B analizu....

O - "others" obuhvata hepatitis B, hepatitis C, sifilis, hiv, itd. Sta sve misle da je neophodno da se testira.




Sanchy -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.3.2014 16:41:48)

Znam ali sam napisala Hep B jer uglavnom to rade s obzirom da se trazi i pred porodjaj mada ne retko a pogotovu u drzavnim ne rade ni to a kamoli hiv recimo...




bastenka 86 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (9.3.2014 18:52:07)

Juce sam odnela analize na viruse koje sam radila mojoj doktorki da pogleda i rekla mi je da mi je virus rubelle na granici odn. Igm mi je na granici pozitivan i HSV-1 i zbog toga sam imala 2 pobacaja.Ima li neko slicnog iskustva?[sm=smiley13.gif]




Sanchy -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (9.3.2014 19:03:03)

HSV ne moze da izazove pobacaj ako je to stara infekcija dakle postoje igg antitela,cak i da tenutno imas hsv tj.da su ti povisena igm antitela..da to ide tako pola trudnica bi izgubilo bebe u prvom tromesecju jer 90 posto ljudi nosi virus hsv u sebi a kod zena se uglavnom reaktivira u prvom tromesecju zbog smanjenog imuniteta..sto se tice rubeole tu mi nije jasno ako imas igg antitela taj si virus prelezala najverovatnije u detinjstvu i on ne bi trebao da moze da se reaktivira ,,,e sad ako imas granicno igg a povisena igm antitela to si ga onda zakacila upravo u vreme spontanog i to moze da izazove spontani ,,mada ja koliko znam trenutno nema rubeola u nekoj ekspanziji po Srbiji?Nisam cula ni ya pojedinacne slucajeve[sm=zmeden.gif]




New Mom -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (9.3.2014 20:14:37)


IZVORNA PORUKA: Sanchy
ako imas granicno igg a povisena igm antitela to si ga onda zakacila upravo u vreme spontanog i to moze da izazove spontani

Tacno. Oko 14 dana po pocetku infekcije pocinju da se stvaraju IgG a posle nekog vremena IgM pocinju da opadaju. Stoga je vrlo verovatno da si imala infekciju rubeole u periodu kad si imala spontani.




bastenka 86 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (10.3.2014 15:05:44)

Nisam navela da mi je i toksoplasmosa IGM na granici [sm=smiley19.gif]
doktorka kaze da su mi te stvari izazvale spontani[sm=smiley19.gif]




bastenka 86 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (19.3.2014 13:52:30)

Da li neko zna koliko vremena treba da prodje da bi se "ocistila" od viruSA RUBELE,TOXOPLASMOSE?I kad opet mogu da planiram bebu,koliko vremenski treba da prodje?




Sanchy -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (20.3.2014 0:01:49)

Dok ne padnu igm antitela,to je trenutna infekcija,IGG ces imati uvek jer to znaci da si bila u kontaktu sa ovim patogenima..Sto se tice toksoplazmoze verovatno ces u trudnoci morati da pijes spiromicin to je antibiotik ali posto nisam dr,ne znam u kojoj kolicini i u kom periodu trudnoce




Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>