RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


IvanaSK RR -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (20.9.2018 15:13:21)

Suzi, pitaj dr na sledecoj kontroli. Mozes ti i tada da uradis test. Mada ja ne vidim razloga za brigu.




Šmizli -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (25.1.2019 23:09:33)

Zenice radila sa Torch i rezultat je sledeci HSV 1+2 IgG 120 pozitivan,HSV1+2 IgM 0,4 negativan.Da li neko zna da mi kaze kakav je rezultat.Hvala vam puno




nata11 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (26.1.2019 8:43:31)

Igg je da si vec prelezala a Igm da nemas trenutno u organizmu, nije aktivna infekcija.




Šmizli -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (26.1.2019 8:48:25)

Nato znaci ovaj rezultat je dobar.?




Maslacak15 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (26.1.2019 9:13:07)

sta znaci dobar? Znaci da si nekad lezala herpes virus i imas antitela protiv njega. Sad nemas akutnu infekciju. U tom smislu nema nikakvih problema u trudnoci sa te strane.




Šmizli -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (26.1.2019 12:11:43)

E pa to ja rekoh da nemam sad nesto posto sam 17 nedelja trudnoce.A kakva li je to akutna infekcija sto sam prelezala,ja znam da sam samo prelezala boginje,dal je to,posto nista drugo nisam




Šmizli -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (26.1.2019 12:16:21)

Ili je to onaj herpes tipa kad izadje na usnu ili tako nesto.To sam imala nekoliko puta kao mala.




Šmizli -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (31.1.2019 16:01:39)

Moze li neko da mi pomogne da li je rezultat na torch dobar ako mi je CMV IgG 220,2 reaktivan, i RBV IgG 434 reaktivan.Sve ostalo je nereaktivno.




jess021 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (31.1.2019 22:25:25)

Trebalo bi da je Igg pokazatelj da si nekad imala Cmv i Rbv. 




Mimibey -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (20.3.2019 18:37:06)

Pozdrav svima..🤗🤗 Skupljam papire za prvu VTO, zanima me da li neko zna više o pozitivnoj IgM vrednosti Rubelle?Obišla sam par doktora na kraju završila na istitutu za mikrobiologiju u Beogradu.
Tamo su mi uradili dodatne testove jer navodno moja pozitivna vrednost je vrlo mala, i kako doktori meni to laički kažu "Ma, nije to ništa..to je mala pozitivna vrednost", a meni to ništa ne znači jer me koči u samom postupku i komisija može da me odbije..
U iščekivanju sam sad narednih rezultata aviditeta antitrla. Dok čekam rezultate obraćam se vama ako znate nešto o tome..😊

Prvi rezultati:
Rubella IgG + 32,83 IU/ml
Rubella IgM granična vrednost 1,05
Ponovim testiranje za nekih mesec dana i dobijam sledeće rezultate:
Rubella IgG + 29 IU/mlRubella IgM + 1,63

Tumačenje rezultata za IgG At
Test: Anti-Rubella virus ELISA IgG (EUROIMMUN):
negativan rezultat: <8 
granična vrednost: >=8 do<11 IU/ml
pozitivan rezultat: >=11 IU/ml

Tumačenje rezultata za IgM At  
Test: Anti-Rubella virus ELISA IgM (EUROIMMUN):negativan rezultat: <0,8 granična vrednost: >=0,8 do<1,1pozitivan rezultat: >=1,1





Filadendronka -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (20.3.2019 19:16:06)

Zelim ti svu srecu u postupku VTO, ali ovde ti nije glavni problem komisija. Pozitivan Igm ti pokazuje da je infekcija akutna ili subakutna, tako da sve dok Igm ne postane negativan trudnocu treba da izbegnes u sirokom luku. Naravno, moras da se konsultujes sa ginekolozima i infektologom. 




Maslacak15 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (20.3.2019 20:06:54)

slazem se. Ni ne treba da te puste u postupak Ja nebih ni pokusavala dok ne nestanu IgMs. Rubella je izuzetno opasna za plod i apsolutni NO GO za trudnocu. Sacekaj da prodje infekcija pa onda natenane. Srecno!!! Zasto se niko ne vakcinise ?[sm=smiley13.gif]




Mimibey -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (20.3.2019 21:46:22)

Kao dete sam vakcinisana, što potvrđuju i Igg antitela.. ne bih ni ja išla dalje u proces jer mi je jasan rizik zato sam menjala lekare i na svoju ruku tražila dodatne analize, koje će potvrditi ja se nadam da je u pitanju stara infekcija.

Navela sam to za komisiju jer mi doktori kažu da je to mala pozitivna vrednost i da nije ništa.. zbog toga sam pitala da li se neko susreo sa tim i sa mogućim lažno pozitivnim testom..Hvala vam svakako na odgovorima.. 😊




Mimibey -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (25.3.2019 15:32:52)

Javljam rezultate, u slučaju da neko bude u sličnoj situaciji kao i ja.. Dakle, pošto su prisutna + IgG antitela (nekad davno ste bili u kontaktu sa tim virusom, a i od vakcine imate antitela), a vrednost IgM se pojavljuju na graničnoj i nisko pozitivnoj vrednosti, vrlo verovatno da se radi o lažno pozitivnom testu, zbog visoke oset_ljivosti testa. U tom slučaju je najbolje da se uradi test aviditeta na IgG.

Moji rezultati su to pokazali. 




Filadendronka -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (26.3.2019 7:20:07)

Mimibey, da ne bi gubila vreme najbolje je da aviditet i uopste celokupnu analizu ponovis na Veterinarskom fakultetu. Kako god okrenes na kraju ce te poslati tamo. Imas iznad sve podatke o njima. Svakako je sjajno sto si na vreme saznala i sto mozes da sacekas da rizik prodje. 




Mimibey -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (26.3.2019 7:39:07)

Uradila sam sve dodatne analize, uključujući i aviditet na institutu za mikrobiologiju i imunologiju u Beogradu..

Mislim da je to sve što mi treba..Nadam se da neću morati dalje ići. Hvala 🤗




jabudic -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.6.2020 22:24:51)

Razmišljam nešto, da li sve ovaj nalaz radi u svakoj trudnoći?

Mislim, ako sam imala antitijela u prošloj, imam ih i sad? 🤔




branki* -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.6.2020 22:31:34)

Ja sam to radila samo u prvoj .sa Bokom nisam.

Ako si imala na toksoplazmu igg  .ne znam sad kako ide..Ako si imala antitela da si preležala, o n da nema opasnosti i ne radiš. Ako nisi imala ništa, n i igg,ni ige, onda postoji mogućnost sveže zaraze što nije dobro na početku trudnoće. Ja sad ovo pišem kao laik.javiće se maslačak ili ženice koje stručnije znaju.Ja ne planiram da to radim.sem ako me ne posalje dr .Sa bozom sam tako radila par puta i zaglavila u Niš u bolnici..Samo sam se istraumirala bzv.




jabudic -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.6.2020 22:33:40)

Mislim da sam imala na sve ono sto su mi radili.

Radila sam u prvoj i i trecoj, u drugoj se ne sjecam...




branki* -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.6.2020 22:36:27)

Ako si imala,onda ne moraš da radis. 

Mislim da je tako.




mama Jo -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.6.2020 23:27:46)

Meni su Torch trazili i u drugoj trudnoci, iako sam ga radila i u prvoj 🤔




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 21 [22]