RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Maslacak15 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (11.4.2014 18:48:03)

Ne moze akutna infekcija bez igMa. Ako je igM negativan kao ovde to je jasno. Nekad moze igM da bude granican, kao lazno pozitivan pa se onda ponavlja. bez IgM nema sveze infekcije. Ako to nije razjasnjeno na nekom drugom mestu ili knjizi koju citiras onda je ona nepotpuna ili sto bi se reklo misleading. I dalje sam sigurna da World nece biti poslata na dodatno testiranje.

http://www.cdc.gov/dpdx/toxoplasmosis/dx.html

evo detaljne tabele dole za sve koji znaju engleski i ne mrzi ih da citaju.




Torbica -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (11.4.2014 19:04:37)

Maslacak, jesi sigurna da nisi dr? [sm=smiley1.gif] Sve sto si napisala za antitela je po knjizi iz infektivnih bolesti!




Sanchy -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (11.4.2014 19:19:28)

Ja sam i napisala da nema akutne infekcije i da je beba zasticena ali da postoje doktori koji salju na ponovno testiranje,jedan od razloga je i titar igg antitela ali predpostavljam da je nedoreceno upravo zbog igm antitela a drugi razlog jeste da se salje na ponovno testiranje radi same sigurnosti rezultata jer ovde ljudi mahom dobijaju razlicite rezultate kada ih rade u razlicitim laboratorijama,,ja bih se u svakom slucaju testirala ponovo na drugom mestu rekao doktor ili ne..i u trudnoci sam se testirala tri puta bez ikakve konsultacije sa doktorom,jednostavno imam macku i smatrala sam da treba..




degu -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (11.4.2014 21:49:10)

Joj hvala Maslačak, ja sam pre trudnoće bila i Igg i Igm pozitivna, radila sam i onaj aviditet koji je ukazao na staru infekciju, posle antibiotika sam postala Igm negativna, pa sam se uplašila da može opet doći do reaktiviranja te živuljke. U svakom slučaju ću se još konsultovati s dr-om, hvala vam [sm=smiley31.gif]




Sosa Mena -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (17.4.2014 14:19:20)

Stigli nalazi:
Toxoplasma IgG Negativan
Toxoplasma IgM Negativan
Herpes simplex virus tip 1 IgG pozitivan 2.59 pozotiv>1.1
Herpes simplex virus tip 1 IgM negativan
Rubella IgG At pozitivan 360 pozitivan> 15
Rubella IgM At negativan
CMV IgG pozitivan 6.21 pozitivno>1.1
Cmv IgM negativan
Chlamydia IgG negativan
Chlamydia IgM negativan

2011 sam imala samo CMV IgG pozitivan




Olga75 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (17.4.2014 15:17:41)

ajde ti Sosa u drugu lab za svaki slucaj




Maslacak15 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (17.4.2014 16:32:19)

Sosa pa sta fali,
Ok imala si infekciju herpesa u medjuvremenu. Ali rubeole, kako nisi primetila? Mislim bolje je da si ih prelezala, znaci bezbedna si u trudnoci ali mi nije jasno da nisi znala ako si ih imala protekle dve godine. Rezultati su skroz OK, osim sto mozes periodicno da se testiras na toksoplazmozu da nebi slucajno dobila akutnu infekciju tokom trudnoce. Sve je u najboljem redu[sm=smiley1.gif]




Sosa Mena -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (17.4.2014 19:30:53)

Hvala Maslacak na odgovoru [sm=smiley1.gif]
Sto se tice Rubela nikakvih simptoma nisam imala tako da sam danas bila bas iznenadjena kada sam vidla pozitivan rezultat.
Sad planiram da testiram i malecku na Rubele posto nije primila MMR vakcinu ( a ni kod nje nisam primitila znakove Rubele).
Jel mozes da mi kazes sta parametar 360 kod Rubele sta znaci? Tj da li se po njemu mozda vidi kad je od prilike bila infekcija.
Jos jednom hvala [sm=smiley1.gif]




anasrce -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.8.2014 12:04:08)

Drage devojke molim vas za pomoc, smorena sam nacisto..[sm=smiley13.gif]

U 27.nedelji sam trudnoce nakon IVF postupka. Pre IVF je radjen nalaz na TORCH i sve je bilo u redu. Sada su rezultati sledeci:
Brine me ovaj CMV IGG iako je negativan u IGM, i Herpes simplex 2 koji je pozitivan u IGM..

Rubella IGG 95 Iu/ml pozitivan rez >15
Rubella IGM 0,07 Iu/ml negativan rez <0,8poz. >1,1 neg. <0,8

CMV IGG 84 au/ml poz. >6 neg. <4
CMV IGM 0,28 au/ml poz>0,9 neg.<0,7

Herpes simplex 1 IGG 0,03 poz. >1,1 neg. <0,8
Herpes simplex 1 IGM 0,05 poz. >1,1 neg. <0,8

Herpes simplex 2 IGG 0,04 poz. >1,1 neg. <0,8
Herpes simplex 2 IGM 1,26 poz. >1,1 neg. <0,8

Da li moze biti bilo kakve opasnosti po moju malu devojcicu?
Unapred vam se zahvaljujem na odgovoru!




branki* -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.8.2014 12:33:09)

javice se neko ko vise zna,ali,cini mi se da igg ukazuje da je organizam bio u kontaktu nekad ranije sa tim virusom i to onda nema opasnosti po bebu,kao sto je slucaj za citomegalo virus.a,sta ti je ovo herpes simplex 2,nisam to radila nikad.




New Mom -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.8.2014 12:39:29)

Citomegalovirus i rubeola su IgG pozitivni sto znaci da si to prelezala ranije i da imaju antitela za to.
Herpes tip 2 (to je tzv. genitalni herpes) si IgM pozitivna sto znaci akutnu infekciju. Al vidim da je tek blago iznad. Moj ti je savet da za njega ponovis IgM i IgG za nekih 14 dana, da vidis da li dolazi do porasta IgM i do stvaranja IgG.




Torbica -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.8.2014 12:42:57)

Herpes simplex tip 2 je genitalni herpes.
Svi ti virusi su najopasniji u prvom trimestru a kada prodje organogeneza sve je manja potencijalna steta.
Ti si vec odradila drugi EUZ, to se sve dobro vidi, ako ti je uredan nalaz nemas razloga za brigu.

U isto vreme kad i NM, lepo kaze, maltene gornja granica!




anasrce -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.8.2014 13:01:17)

Devojke hvala vam najlepse na odgovorima, malo ste me smirile...
Znam da je IGM akutna infekcija i pojma nemam kako sam dobila taj genitalni herpes kad se strogo pazim od pocetka...

Radila sam 4d pre 2 ned i sve je super bilo sa bebom, Ali po netu se citaju raznae neke price pa sam se prepala... nadam se da me razumete...
Ostaje mi da ponovim nalaz..ne znam dal da ipak radim u privatnoj lab ovo rezultat iz Gradskog zavoda...




Torbica -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.8.2014 14:07:33)

Ja uvek promenim lab ako mi je sumnjiv nalaz.
UZ bi pokazao, ne brini!




anasrce -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.8.2014 22:01:31)

Hvala Torbice..
Nadam se da si u pravu a ja cu svakako uraditi opet nalaze u privatnoj lab.




Torbica -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.8.2014 22:05:49)

Bice sve ok, nema na cemu! [sm=smiley1.gif]




New Mom -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (6.8.2014 22:19:45)

Ako si citala unazad temu mozda si procitala da sam i sama prosla takvo iskustvo sa drzavnom analizom iako su 2 privatne rekle da sam lazno pozitivna.
Po meni obavezno se testiraj opet. Dal za 14 dana na istom mestu il pre toga negde drugde.




choopa choops -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (3.11.2014 13:14:34)

U školi su se pojavile boginje (varicelle). Moji nisu preležali. Ja jesam kao mala. Trebam li sada da radim neki test da bih provjerila ili smo bezbjedni (beba i ja)? Šta ako oni zakače sad boginje? kako da se ponašam, normalno ili?

P.S. Tražila sam da li ima posebno tema, ali ne mogu da nađem...




New Mom -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (3.11.2014 16:37:51)

Ako si sigurna da si ih prelezala, ne treba ti test. Ako nisi, onda radis IgG za variccelu-zoster virus. Ako je pozitivno, prelezala si.




choopa choops -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (3.11.2014 16:44:48)

Sigurna sam da sam ih preležala. Ali šta misliš da ipak odradim taj test, za svaki slučaj? [sm=zmeden.gif]





New Mom -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (3.11.2014 16:50:30)

Mozes cisto zbog dr da imas.
Ja sam radila AC pa sam torch radila zbog geneticara.




choopa choops -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (3.11.2014 17:01:15)

OK [sm=smiley31.gif]







pipi_coco -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (4.11.2014 8:12:22)

Za par dana treba da radim TORCH nalaz ( po preporuci dr), ali evo jutros mi na usnama izašao herpes [sm=smiley35.gif]

Da li da sacekam da prodje pa da onda uradim? Hoce li ovaj herpes imati uticaja da rezultati ne budu dobri[sm=zmeden.gif]




Olga75 -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (4.11.2014 14:37:46)

je li to prvi herpes ?




pipi_coco -> RE: T O R C H: infekcije u trudnoći (4.11.2014 14:40:43)

Ma jok, sklona sam ja tome. Svaki put kada mi padne imunitet i kad se stresiam pojavi se, ali uvjek na ustima, mislim nikad nisam imala genitalni herpes samo ovaj "obicni"

PS. znam da je ovo herpes tip 1, ali nemam blage veze kako to funkcioniše u organizmu.

P.P.S. nemojte mislita da sam neka gluperda imam i ja svoje svjetle tačke, ali ovo nije jedna od njih [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>