Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Bebilina -> Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (25.9.2013 23:06:44)

Cime vaza deca idu do skole/vrtica? Jel hodaju/voze "nesto" ili ih vi vozite? Kada pocinju da odlaze sami ili samo u drustvu vrsnjaka?




Lu -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (26.9.2013 7:26:10)

Ja sam svog prvačića vozila prvih 7 dana iz razloga što nisu imali kombi, a da je imao odmah kombi išla bi sa njim nekoliko dana dok se ne navikne.
Sad ide u kombiju bez mene, ima ih troje samo iz našeg pravca, 2 km do škole.
Naravno ja ga ispratim u kombi i dočekam, staje nam ispred kuće.




Anck Su Nmaun -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (26.9.2013 7:37:35)

Mi smo jos mali, ja ih vozim ujutru i idem po njih, do skoro je T ujutru vozio mm kad krene na posao, sad kad idu obe u vrtic taj posao pripada meni.




Peace* -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (26.9.2013 8:38:26)

Nama su i vrtić i škola u ulici, tako da se ide peške.




Didy -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (26.9.2013 8:53:08)

Kod nas kao kod ASN, ja ih odvozim i dovozim. Vrtić nam je baš daleko, treba nekih 45 minuta brzog hoda peške. Nekad ih pokupim biciklom. Ili ih moja mama pokupi peške pošto je vrtić relativno blizu njihove kuće, 15 minuta hoda, a onda ih mm doveze kući autom kad krene s posla.
U školu će sigurno ići sami (možda ne baš od prvog dana), pošto nam je na deset minuta laganog hoda i taj put već znaju, često tuda šetamo.




Sandricak -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (26.9.2013 8:58:38)

Mi idemo malo kolima, a kada se parkiramo onda idemo pesaka nekih pet minuta, taman da se objasnimo da mora da bude dobar i da slusa vaspitacicu... [sm=smiley1.gif]




Bebilina -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (26.9.2013 10:37:04)

Mi smo u prvi vrtic isli kolima, sveki je vodila jer je bio blizu njenog posla, pa nam je drugi bio prekoputa imanja, samo predjemo ulicu, pa poslednji na skoro 3km, ali smo uvek isle biciklom za 10-15min, ona u sedistu iza mene.
Sad nam je skola na 10min peske i ili hodamo ili idemo biciklama. Cera kad ja hodam vozi skuter, kad sam na biciklu ide i ona svojim. Imamo tamo parkinge za skutere i bicikle i sve njeno ostavimo.
Mi u principu izbegavamo kola koliko god mozemo. Skola ima program za podsticanje hodanja/skutera/bicikli radi zdravlja, rekreacije i zastite zivotne sredine. Za godinu i nesto je cera samo tri puta iz skole bila pokupljena kolima, kad smo kretali nekud. Zbog nas i drugara sa istim navikama je njen razred osvojim zlatnu cizmu za hodanje do skole [sm=smiley1.gif] Ni kisa, ni sneg nam nisu problem, na sankama sam ih prosle zime vukla [sm=smiley36.gif]
A vodimo je mm ili bata i ja i tako ce biti sigurno do njenih 9-10god zbog lokacije na kojoj smo. I inace nije praksa da deca ranije sama idu, osim ako nisu bas blizu skole. Ide se ili u grupama sa drugom decom i bar jednim roditeljem, ili sa svojim roditeljima.
Meni mnogo znaci da idu u lokalnu skolu, da ne moramo kolima, da sticu zdrave navike. Dok stigne do ucionice ona se istegla, razmrdala, udahnula svez vazduh, nahranila mozak kiseonikom i spremna je za rad [sm=smiley1.gif]
I ja sam hodala po oko 1.5km i do osnovne i srednje.




Olga75 -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (12.10.2013 17:25:34)

u vrtic peske , u drugoj ulici je a skola je prekoputa pa ce i u skolu peske [sm=smiley36.gif]




vikiveki -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (5.11.2013 8:33:50)

Moja ćera do škole ide peške ,a dečake taja ujutru odveze kolima pošto je hladno a vraćaju se peške.Kad je zimi baš h+ladno onda gledamo da se iskombinujemo i da ih teja i vraća kući




mila83 -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (26.2.2015 19:17:18)

Mi idemo uglavnom peske, bas kada je hladno ili kisovito,onda tata vozi [sm=smiley36.gif].Klinci vise vole pesaka.




veselicaa -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (26.2.2015 19:34:53)

Uglavnom pesaka ali kada je hladno i pada kisa onda ih vozimo kolima.Kako u skolu polazi u pola osam moja A iskreno vise voli da je vozimo [sm=smiley36.gif]Dok je isla u predskolsko isla je kasnije oko pola devet,pa je nekada isla i biciklom.




Bibilib -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (27.2.2015 13:51:06)

Mi pesacimo tako je bolje i za Marka i za mene....[sm=smiley36.gif]




Peace* -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (24.3.2015 9:33:01)

Moj sin je jutros otišao sam (sa drugaricom) u školu! [sm=smiley27.gif]
Jeste da mu je škola iza ćoška, ali do sada nije hteo sam, a sada je ladno prihvatio. Porasla moja beba! [sm=smiley1.gif]




Azra_ -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (24.3.2015 18:39:43)

Peace[sm=smiley27.gif]! Beba! Nemoj da te čuje momak![sm=jezicek.gif]




serpica -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (24.3.2015 19:04:31)

Nama je i vrtic i skola na 3 min hoda od kuce..idemo pesice [sm=smiley1.gif]




vikiveki -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (28.6.2015 23:06:05)

Moja deca i ćerka i sin idu pešice u školu...jeste da im treba malo više vremena, ima peške oko 15 do 20 min,ali smatram da je bolje tako nego da ih non stop vozamo kolima.I da hoću ne mogu jer nam se smene ne uklapaju sa smenama u školi




mila83 -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (18.7.2015 17:16:51)

Evo ovde da se pohvalim malo,Milica je zadnjih mesec i po dana sama isla do svoje skolice(predskolskog) a to je u zgradi osnovne skole koju ce pohadjati od jeseni. Zivimo blizu,ima nekih 6-7 minuta do skole,na kraju ulice samo.Tako ce i ostali klinci,samo u slucaju nekog nevremena,vozice se autom do skole.




NadaR -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (6.9.2016 10:51:52)

Nama je skola udaljena nekih kilometar ipo od kuce. M pješači ili ide biciklom do drugara koji živi pored škole .
Ako je ružno vrijeme ili mrak (peti cas u drugoj smjeni zavrsava u 17:45 [sm=smiley13.gif]) , vozimo ga .




IvanaSK RR -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (6.9.2016 11:38:01)

Sin ima nekih petnaestak minuta do skole. Poceo je sam da ide i da se vraca u drugom razredu, drugo polugodiste. Ide pesaka. Danas me pitao da li moze autobusom(to je jedna stanica). Nisam mu dozvolila, rekla sam da cemo se dogovoriti pa ce ici uskoro.




dijana1* -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (6.9.2016 11:43:06)

Mi do skole i vrtica imamo 100-105 metara[sm=smiley36.gif]
I da idemo peske[sm=smiley36.gif]
Jotros je Kosta u vrtic isao trotinetom.




Anck Su Nmaun -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (6.9.2016 12:39:51)

Vrtic nam je oko 1 km od kuce, uglavnom autom idem po njih, kad sam baas raspolozena odem peske.

Par puta su trazile busom , jer im je to zanimljivo, a imamo dve stanice do kuce. Onda im je to bilo malo pa smo jednom obisle ciitav grad dok se bus nije vratio na pocetnu stanicu [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




gagana83 -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (6.9.2016 12:45:44)

Mm vozi Unu u skolu jer je prilicno daleko. Pesice bi trebalo bar 25 minuta.




Anck Su Nmaun -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (16.12.2016 9:44:04)

Kao sto sam pisala vozimo ih, mm ujutru odveze ja popodne odem po njih. Ponekad kad sma raspolozena i lepo je vreme prosetam sa V kolicima pa svtratimo na igraliste.
Kad krenu u skolu bice ista prica iako je na 5 minuta.
Stvarno ne znam u ovo ne normalno vreme kad cu ih pustiti same da idu [sm=smiley13.gif]




Mala Elena -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (17.12.2016 14:05:29)

Autom od skorije jer je mm firma promenila lokaciju na Nbg pa bi mnogo kasno dosao po nju ako bi isao gradskim.




Sanjica26 RR -> RE: Cime do skole/predskolskog/vrtica/zabavista (26.6.2017 21:08:58)

Mi cemo u skolu pesice. Skola nam je dva minuta od stana. Sofi u vrtic vodimo kolima. Malo nam je dalje.




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>