RE: Kada beba ne mrda par dana (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Verus -> RE: Kada beba ne mrda par dana (13.3.2010 1:14:36)

Ako beba spava, serec u krvi ce biti dovoljno da je probudi: mada kazu, ne mora to bukvalno biti slatkis, moze komad voca, casa mleka ( i tu ima secera), znaci, ne mora se jesti rafinisani, beli secer...
IZVORNA PORUKA: magnetic

Draga,zasto slatko?Jel' to na princip kada maloj deci das cokolade,a ona postanu hiperaktivna,pa roditelji cesto kazu UDARIO MU SECER U GLAVU?




Snelle -> RE: Kada beba ne mrda par dana (13.3.2010 23:30:36)

Da se nadovezem na Verusin posti, preporucuje se i sok od pomorandze, ali pretpostavljam da to ne znaci onaj iz tetrapaka, nego svez, cedjeni.




marija32 -> RE: Kada beba ne mrda par dana (18.3.2010 12:25:11)

Meni se moj bebac javlja svaki drugi dan, bukvalno[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




dunja RR -> RE: Kada beba ne mrda par dana (9.2.2014 19:32:40)

Ja mog bebca nisam još počela da osećam, a da kažem da je to 100% to. Osećam ponekada golickanje neko, ali retko. Što se posteljice tiče, nešto je dr. spominjao poslednji put da je deo napred, deo pozadi, zaboravila sam kako tačno ..

Nadam se da će pokreti početi uskoro, postajem nestrpljiva ..




nina26 -> RE: Kada beba ne mrda par dana (9.2.2014 19:35:32)

hoce Dunjci pocece, i kad krene nece stati[sm=smiley36.gif] nemoj da brines,sve je to normalno[sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Kada beba ne mrda par dana (9.2.2014 19:37:03)

[sm=smiley31.gif]




degu -> RE: Kada beba ne mrda par dana (9.2.2014 19:46:38)

Dunjice, sve zavisi od bebe a i gde je posteljica. Kod mene je to golickanje izostalo, odmah je krenulo lupkanje. Skoncentriši se uveče kad legneš, obično su tad aktivni, ili posle jela. A važno je da znaš da je sve ok, a uskoro ćeš krenuti i da je osećaš [sm=smiley31.gif]




Sanchy -> RE: Kada beba ne mrda par dana (9.2.2014 19:59:54)

Ja sam imala stetoskop,pa sam uvek bila u toku,cisto da ne bih brinula sto ga ne osecam a i inace je bio mirna beba,vrlo malo pokreta u toku dana




Lepterija -> RE: Kada beba ne mrda par dana (9.2.2014 20:01:14)

Degu i ja smo slicne, nase bebe su prvo kucale i ja vise osetim onu na zadnjem zidu materice ili je ona zivahnija. Par dana nisam osetila ni jednu i bas sam se uspanicila. sreca pa me uhvati nesanica i ja ukapiram da moje bebe vilene nocu.[sm=smiley36.gif]




degu -> RE: Kada beba ne mrda par dana (9.2.2014 20:22:26)


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ja sam imala stetoskop,pa sam uvek bila u toku,cisto da ne bih brinula sto ga ne osecam a i inace je bio mirna beba,vrlo malo pokreta u toku dana


I meni je stetoskop padao na pamet [sm=smiley36.gif] al sam mislila da se ništa ne čuje, e vidiš mogla bih ga isprobati :D




Sanchy -> RE: Kada beba ne mrda par dana (9.2.2014 20:59:33)

Srce se cuje posle 20 nedelje,tako nesto,zaboravila sam vec,ali lepo se cuje,tako da ako se beba ne mrda pronadjete srculence i mirne ste,,ja sam inace panicar i da mi nije bilo stetoskopa mislim da bi non stop visila na UZ..[sm=smiley1.gif]




anci kv -> RE: Kada beba ne mrda par dana (9.2.2014 21:15:30)

Kako je to lep osećaj...pa kad počne da šutira po stomaku više ti stetoskop neće biti potreban




nina26 -> RE: Kada beba ne mrda par dana (9.2.2014 21:19:24)


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Srce se cuje posle 20 nedelje,tako nesto,zaboravila sam vec,ali lepo se cuje,tako da ako se beba ne mrda pronadjete srculence i mirne ste,,ja sam inace panicar i da mi nije bilo stetoskopa mislim da bi non stop visila na UZ..[sm=smiley1.gif]



ja sam Sanchy bila ubedjena da si ti imala kod kuce uz[sm=smiley36.gif]

ne, nasa Sanchy nije uopste panicarka[sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Kada beba ne mrda par dana (9.2.2014 21:19:54)

Kontam da je to možda što ja puno radim tj. sedim. Pogotovu otkako mi je ukinut dnevni utrogestan ja radim bukvalno non stop, stalno sedeći. Ili hodam, do poreske uprave (koja mi se smučila ovih dana) i do raznih doktora, DZ .. Možda je i to, slabo ležim, gotovo nikada. Ležim samo kada spavam, a spavam malo i tada se komiram koliko sam umorna pa ništa ni ne osećam-osim piškenja koje je konačno počelo [sm=smiley36.gif]. I to sam priželjkivala pa sada jedva noću ustanem ovako slomljena.

Priželjkujem da manje radim i da počnem da osećam pokrete [sm=smiley27.gif]




serpica -> RE: Kada beba ne mrda par dana (9.2.2014 21:22:16)

Meni se cesto desavalo da ne oset_im bebu po nnekoliko dana i kad sam pitala dr sta se desava on mi je to objasnio ovako:
beba se mrda maltene non stop nekad se to oset_i a nekad i ne,neke bebe spavaju duze a neke su aktivnije,znaci beba mrda samo nekad sporije pa se ne oseca"
ja sam da bih bila mirnija cesto "bockala stomak" da bi ga probudila,a kad ni to nije upalilo onda sam mu cesto pricala: "ajde sad za mamu jedan udarac,moooolim te samo jedan" i verujte uvek se sutne,znam da bebe osecaju sve ali ja sam stvarno imala utisak da me je poslusao svaki put kad sam mu pricala.[sm=smiley1.gif] Probajte..
Dunjci oset_ices vrlo brzo a tek onda sledi ono najlepse[sm=smiley31.gif]




Lepterija -> RE: Kada beba ne mrda par dana (9.2.2014 21:29:14)

A moje bebe ne podnose da sedim na stolici, odmah me udaraju dole nisko.




Torbica -> RE: Kada beba ne mrda par dana (9.2.2014 21:29:22)

Ja se uvek salim na tu temu - rodila sam tri pundravca! [sm=jezicek.gif] Svi su bili aktivni, od kad su poceli pokreti, 5-i mesec pa do kraja. Nije bilo dana da ne osetim. E sad ja sam i mrsavica i ponekad i svoju peristaltiku kad lezim na ledjima mogu da napipam preko stomaka, mozda je i do toga delom. Mm se uvek cudio kako sad ja tako mirno spavam a u stomaku rock "n roll. [sm=smiley1.gif] E da, imam stetoskop, nikad ga nisam naslonila na stomak.




Sanchy -> RE: Kada beba ne mrda par dana (9.2.2014 21:31:09)


IZVORNA PORUKA: nina26


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Srce se cuje posle 20 nedelje,tako nesto,zaboravila sam vec,ali lepo se cuje,tako da ako se beba ne mrda pronadjete srculence i mirne ste,,ja sam inace panicar i da mi nije bilo stetoskopa mislim da bi non stop visila na UZ..[sm=smiley1.gif]



ja sam Sanchy bila ubedjena da si ti imala kod kuce uz[sm=smiley36.gif]

ne, nasa Sanchy nije uopste panicarka[sm=smiley31.gif]

Ha ha [sm=smiley36.gif],u pravu si,,,ali stvarno se slabo okretao,mrdao,jako slabo i bila sam prinudjena da kupim stetoskop inace bih non stop visila na uz ,,kao sto sam u prva tri meseca [sm=zz_happy.png]




dunja RR -> RE: Kada beba ne mrda par dana (9.2.2014 21:37:04)

Lude ste [sm=smiley36.gif]

Ja mislim da niko ne ide ređe od mene na UZ, ali šta ću, radim onako kako mi doca kaže. Mada toliko često idem u DZ (svake nedelje, po dva puta, prvo po naloge za fraxi pa zatim da podižem injekcije drugog dana, uvek zakazana, i uvek čekanje ), a onda uz to i kontrola krvi, urina kada dr. traži, pa ni nemam želju za češćim UZ koliko se izmorim oko svega ostalog ..




dijana1* -> RE: Kada beba ne mrda par dana (9.2.2014 21:42:16)

Meni se par puta desilo da ne osetim bebca i cim pojedem nesto slatko i popijem samo malo koka kole odmah se javi [sm=smiley36.gif]
Dunjci uvece lezi na ledja i umiri se, sto posto ces osetiti[sm=smiley31.gif]




degu -> RE: Kada beba ne mrda par dana (9.2.2014 23:58:40)

Dunja e to je zato što si aktivna, ja sam na bolovanju i jedina aktivnost mi je pre podne oko ručka i kuće tako da imam vremena da se izležavam, a kažu da bebe spavaju dok smo mi aktivne jer ih ljuljuškamo, da se probude kad se mi umirimo. A evo zadnja 2 dana ni moja nije aktivna nikako, pa razmišljam o stetoskopu [sm=smiley36.gif]




Jole84 -> RE: Kada beba ne mrda par dana (10.2.2014 0:07:24)

Dunjči samo probaj da malo više leškariš,tad se najbolje oseća,a vrlo brzo počeće i pravi šutevi [sm=smiley36.gif]
Moja mala je baš aktivna,a kad je nema ja joj lupkam da se budi [sm=jezicek.gif] za ovaj osećaaj dala bih sve na svetu [sm=smiley27.gif]




dunja RR -> RE: Kada beba ne mrda par dana (10.2.2014 0:19:47)


IZVORNA PORUKA: degu
A evo zadnja 2 dana ni moja nije aktivna nikako, pa razmišljam o stetoskopu [sm=smiley36.gif]


Zamislite uskoro naslov u novinama - Povećana potražnja za stetoskopima u Srbiji, razlog - Sunchy, degu, dunja RR efekat [sm=smiley36.gif]




viktori -> RE: Kada beba ne mrda par dana (10.2.2014 0:43:13)

hehhehe. Moj N je bio mnogo zivahan rastegao me samo tako...sve od 16 nedelje i bas te 16 ja uradim nesvesno nesto sto se,kazu, inace radi kad mama ne oset_i bebu...Popije se velika casa vode, legne ravno i misli na bebca. ahahhahahha ja to uradih nesvesno i dobijem dva lupkanja. Al samo da naglasim da je meni posteljica bila pozadi. Jednom me je uplasio kad je otisao deo cepa pa se umirio. E da i kad smo krenuli na CR (nismo jeli nista od uvece a mi mnooogo volimo klopu [sm=jezicek.gif])




dunja RR -> RE: Kada beba ne mrda par dana (10.2.2014 2:16:52)

Evo malopre završila neke ugovore i legla, gledala seriju neku, i krenulo neko pulsiranje stomaka. I ja i mm smo osetili pod rukom nekoliko puta, možda je to to [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>