RE: Kada beba ne mrda par dana (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Anoniman -> RE: Kada beba ne mrda par dana (10.2.2014 7:44:31)

to je definitivno to! [sm=bravo.gif] posle ce se to nezno pulsiranje pretvoriti u pomalo divlje sutiranje tvojih organa [sm=smiley36.gif]




doktorkakristal -> RE: Kada beba ne mrda par dana (10.2.2014 8:09:35)

bebine pokrete morate osecati svakodnevno,ako se umiri,prodrmajte stomak,pojedite nesto slatko,najduze sto treba cekati je 12 sati,bolje je da se javite i da ne bude nista,nego da bude svasta,odsustvo pokreta moze da ukaze na fetalnu patnju,ne mracin vec zelim da ukazem na ozbiljnst ovoga,sve zelite najbolje za svoje beba zato morate biti odgovorne




Anoniman -> RE: Kada beba ne mrda par dana (10.2.2014 8:23:37)

doktorka, Dunja je tek 20a nedelja, tad se jos ne osecaju tako redovno i jako udarci.




doktorkakristal -> RE: Kada beba ne mrda par dana (10.2.2014 8:25:26)

ma nisam na DUNJU ni mislila,nego na vece trudnoce,cisto savet zenama ,da je bolje da odu na pregled nego da cekaju




Torbica -> RE: Kada beba ne mrda par dana (10.2.2014 9:13:03)

Dunjice, to je to, 100%! [sm=smiley27.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Kada beba ne mrda par dana (10.2.2014 20:59:29)

dr ja nisam Dunju danima osecala da se mrda i uspanicim se jednom i odem kod svoje doktorke i cekam u cekaonici kad moja frajla krenula da orca po stomaku[sm=smiley36.gif]. Posle toga se nisam brinula jer je bas bila mirna u stomaku. Retko kad da mi je pravila dar mar unutra




degu -> RE: Kada beba ne mrda par dana (11.2.2014 0:45:23)

Aaaa Dunja to je to [sm=bravo.gif] to je to malo lupkanje, samo je trebalo ženo da legneš. [sm=smiley36.gif] Super što je i tm osetio, mi još uvek pokušavamo da je ulovimo zajedno




doktorkakristal -> RE: Kada beba ne mrda par dana (11.2.2014 7:45:15)

ne kazem ja da je uvek opasno ,desava se da se beba lagano pokrece i da majka ne oseti,ali je bolje da proverite,stvarno ne zelim da ovde pisem neke jako teske i strasne stvari zbog kojih su nama ginekolozi profesori rekli upravo ono sto sam ja vama napisala




dunja RR -> RE: Kada beba ne mrda par dana (13.2.2014 9:33:37)


Bebac počeo noću da šutira, a ja na sedmom nebu [sm=angel.gif]

A mm me pita "Jel te boli"[sm=smiley36.gif], ma kakav bol bre, živim za ovo (videćemo kasnije [sm=smiley36.gif]).




Didy -> RE: Kada beba ne mrda par dana (13.2.2014 9:43:57)

Dunja [sm=bravo.gif] [sm=smiley27.gif]
Vidiš kako su ove iskusne mame znale da je to to. [sm=smiley36.gif]
Ja sam obožavala to lupkanje i šutiranje bebino, baš sam se radovala svakom pokretu!
A najveći trip mi je bio oba puta posle porođaja, narednih nekoliko dana sam stalno očekivala pokrete i onda glas razuma - Hej, beba je tu, pored tebe, nije više u stomaku. [sm=smiley36.gif] Toliko sam se bila saživela sa bebinim pokretima da nisam mogla tako brzo da se naviknem da ih nema više. Uživaj! [sm=smiley31.gif]




Olga75 -> RE: Kada beba ne mrda par dana (13.2.2014 9:47:16)

evo tema KAD STE PRVI PUT OSETILI BEBINO POMERANJE




Didy -> RE: Kada beba ne mrda par dana (13.2.2014 9:52:43)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

evo tema KAD STE PRVI PUT OSETILI BEBINO POMERANJE



Je l to bio pec, pec za Dunju? [sm=smiley4.gif]




Olga75 -> RE: Kada beba ne mrda par dana (13.2.2014 9:56:26)

a na sta ti lica ?




dunja RR -> RE: Kada beba ne mrda par dana (13.2.2014 9:59:14)

[sm=smiley36.gif] Divnooo, verujem da se saživiš skroz sa ovakvom divotom
IZVORNA PORUKA: Didy
A najveći trip mi je bio oba puta posle porođaja, narednih nekoliko dana sam stalno očekivala pokrete i onda glas razuma - Hej, beba je tu, pored tebe, nije više u stomaku. [sm=smiley36.gif] Toliko sam se bila saživela sa bebinim pokretima da nisam mogla tako brzo da se naviknem da ih nema više. Uživaj! [sm=smiley31.gif]


A oglasih ovde, da objavim svoju sreću što mrda! [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]

Oldžika od sada pišem u drugoj temi, i nadam se tako ostane do kraja trudnoće [sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: Kada beba ne mrda par dana (13.2.2014 10:05:49)

[sm=zz_devil.png]
samo uzivaj :*




Didy -> RE: Kada beba ne mrda par dana (13.2.2014 10:07:28)

Dunja mi nekako dođe kao Veliki Brat ovde, Dunja Allmighty, pa se pitam kako iko sme da je pecka. [sm=jezicek.gif]
Šalim se malo, sunčano od jutros, pa sam i ja vesela.




vbojana -> RE: Kada beba ne mrda par dana (3.1.2017 13:31:55)

caos svima, treba mi pomoc.. ne osecam bebu kao ranije.. 34 sam nedelja. 2 dana vec, slabije je osecam, a juce skoro nikako, mozda vrlo malo kad sam pomazila stomak.. bas brinem.. da li treba odmah da odem ko dr, onace kontrola mi je za 10 dana




eca89 -> RE: Kada beba ne mrda par dana (3.1.2017 13:45:55)

Vbojana, probaj pojesti čokoladu ili nešto slatko, malo škakiljaj stomačić, možda se uspavala! Ako se ne javi, idi doktoru!
Nadam se da je sve ok!




vbojana -> RE: Kada beba ne mrda par dana (3.1.2017 14:38:12)

a sta je s tim da moram osetiti 10 pokreta u 2 sata? evo jela sam, pa cu sacekati.. brinem, jer je ranije bila bas aktivna...




branki* -> RE: Kada beba ne mrda par dana (3.1.2017 15:13:33)

ja nisam nikad brojala te pokrete,bitno mi je bilo da mrda.ako i dalje nista ,idi do dr.kako je sad?




choopa choops -> RE: Kada beba ne mrda par dana (4.1.2017 0:59:51)

Jao bre kad se sjetim koje sam stresove doživljavala zbog ovoga [sm=smiley36.gif]

Vidi, normalno je da što je beba veća, ima manje mjesta pa i pokreti više nisu tako intenzivni kao prije...Manje se vrte bebe u tom periodu. Pojedi ili popije nešto slatko, tipa kakao i čekaj. Nadam se da će je šećer pokrenuti. Ako ne, pođi kod dr da si mirna, iako vjerujem da je sve u redu, ali što je sigurno sigurno je. [sm=smiley1.gif]




degu -> RE: Kada beba ne mrda par dana (4.1.2017 1:16:04)

Bojana otiđi kod lekara ako će te umiriti to.
Meni je u prošloj trudnoći beba znala tako po par dana da se umiri,tek pomalo da je osetim, baš sam se opterećivala s tim, ali nisam brojala. Naidju im dani kad su više uspavani.




vbojana -> RE: Kada beba ne mrda par dana (4.1.2017 1:47:08)

pomerila se :) ne jako, ali jeste.. vise puta. zabrinem se kad ceo dan ne osetim nijedan pokret, a citam 12 sati najvise da treba cekati :/




krin 40 -> RE: Kada beba ne mrda par dana (4.1.2017 7:51:21)

Meni su oboje dece bili krupne bebe,preko 4kg a ja sam niska.Prosto nisu imali mesta za pomeranje.Evo sad u ovoj trećoj trudnoći,peti sam mesec,sada treba baš fino da ga osetim on ne mrda po 3-4 dana.Non stop brinem.Šta da se radi




Anck Su Nmaun -> RE: Kada beba ne mrda par dana (4.1.2017 8:04:41)

A da probas nesto bas slatko da pojedes, kazu neke zene da se aktivirsju od slatkog. Na kraju krajeva probaj malko da bocnes bebu , prstom u stomak lagano da je razbudis [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>