RE: Kada beba ne mrda par dana (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


degu -> RE: Kada beba ne mrda par dana (4.1.2017 8:38:04)


IZVORNA PORUKA: krin 40

Meni su oboje dece bili krupne bebe,preko 4kg a ja sam niska.Prosto nisu imali mesta za pomeranje.Evo sad u ovoj trećoj trudnoći,peti sam mesec,sada treba baš fino da ga osetim on ne mrda po 3-4 dana.Non stop brinem.Šta da se radi

Da odes na bolovanje i konacno smanjis tempo [sm=smiley36.gif]
Salim se, jos koju nedelju i bolje ces osetiti, lezi, umiri se, stavi ruku na stomak, popij dok, pojedi nesto slatko.




krin 40 -> RE: Kada beba ne mrda par dana (4.1.2017 19:51:29)

Radim ja sve to kad dodjem sa posla,samo čim legnem i umirim se ja zaspim[sm=smiley36.gif]




krin 40 -> RE: Kada beba ne mrda par dana (30.1.2017 11:04:57)

Evo da zapišem ovde,za sve "nas lujke koje uobražavamo svašta"da samo treba biti strpljiv i sve dodje na svoje.Sada sam 23-ća nedelja i g-din udara
kao po satu[sm=smiley36.gif].Pre podne miruje,oko tri popodne krene u akciju,posle se opet umiri.Malo se javi oko 22h,e u jedan posle ponoći kreće prava žurka do dva[sm=zz_dance.gif]




Mucko -> RE: Kada beba ne mrda par dana (28.4.2017 22:37:56)

Zdravo svima.... I mene brinu pokreti... Trudna 23+6 nedelja,uglavnom osecam neko migoljenje ne znam kako to da nazovem,zato sto nisam sigrna da li je to beba,i to osecam izmedju malog i velikog stomaka... Ostim i mozda jednom,dva puta dnevno malo jace iznad pupka kao da se pomeri,jednom sam cak i osetola pod rukom.... Zanima me koliko cesto u toku dana moram da osetim bebu i jel ovo sve sto ja osecam normalno...
Da li je joss neko tako osecao svoju bebu? :)




Bunnyca -> RE: Kada beba ne mrda par dana (28.4.2017 23:15:38)

Pokreti i osecaj zavisi prvo od toga gde ti je posteljica, ako je na prednjem zidu pokrete ces slabije osecati, bas blage, ako je posteljica na zadnjem zidu a beba napred, jace se oseti, zavisi naravno i od jacine stomacnih misica, sala na stomaku, da li je prva trudnoca i mnogo cega

Tako da, nemoj da brines ako pokreti, udarci, migoljenje ili sta god nije intenzivno, ali moras ih osetiti nekoliko puta u toku dana. Probaj da pojedes nesto slatko, pa da legnes i stavis ruke na stomak i polako da pratis reakciju,




Mucko -> RE: Kada beba ne mrda par dana (28.4.2017 23:20:47)

Posteljica mi je na zadnjem zidu,inace imala sam dva spontana,pre ove trudnoce... Pa se iskreno i malo plasim,a ja zamisljam jace udarce i drugacije :) malo sam vise uplasena... Hvala puno na odgovoru... Tek sledeceg petka imam uz pa ne mogu da docekam..




dunja RR -> RE: Kada beba ne mrda par dana (28.4.2017 23:54:39)

Mucko, ako se dobro sećam i kod mene je ovako bilo.
Navijam da sve bude ok, javi nam se posle UZ-a.

IZVORNA PORUKA: Mucko

Zdravo svima.... I mene brinu pokreti... Trudna 23+6 nedelja,uglavnom osecam neko migoljenje ne znam kako to da nazovem,zato sto nisam sigrna da li je to beba,i to osecam izmedju malog i velikog stomaka... Ostim i mozda jednom,dva puta dnevno malo jace iznad pupka kao da se pomeri,jednom sam cak i osetola pod rukom.... Zanima me koliko cesto u toku dana moram da osetim bebu i jel ovo sve sto ja osecam normalno...
Da li je joss neko tako osecao svoju bebu? :)






choopa choops -> RE: Kada beba ne mrda par dana (29.4.2017 0:48:20)

Mucko, normalno je da u pocetu osjecas kao migoljenje, kasnije će to biti pravi udarci, a na kraju će opet biti mirnije zbog manjka mjesta [sm=smiley1.gif] Biće to sve dobro ovoga puta, trudi se da uzivas koliko mozes [sm=bravo.gif]




Mucko -> RE: Kada beba ne mrda par dana (29.4.2017 11:30:14)

Joooj hvala vam punooooo.... Malo ste me utesile... :) :-*




Mucko -> RE: Kada beba ne mrda par dana (5.5.2017 21:42:24)

Hej samo da se javim bila sam na UZ sve je okej sa bebicomm.... Jos jednom hvala vam :)




choopa choops -> RE: Kada beba ne mrda par dana (5.5.2017 23:45:46)

Bravo!!![sm=bravo.gif]

Sjećam se svoje trudnoće (nakon spontanog) isto sam bila u stalnom strahu zbog tog mrdanja, jedva sam čekala UZVove [sm=smiley36.gif]
Inače, meni je pomagalo kad bi se beba umirila da pojedem nešto slatko ili popijem slatki kakao i nedugo zatim bi počela da se mrda. Još u stomaku je pokazivala kako voli slatkiše [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Kada beba ne mrda par dana (8.5.2017 16:11:56)

Drago mi je da je sve u redu.
I moja bebica je znala da reaguje na slatkise :)




Srecko47E -> RE: Kada beba ne mrda par dana (1.12.2017 1:32:07)

Moja beba je reagovala na ljuto.




Jasmina.S -> RE: Kada beba ne mrda par dana (27.6.2019 0:17:13)

Da li je normalno kada je beba aktivna po ceo dan,a vec sledeci dan samo ujutru I uvece ?Iako sam skoro bila na ultrazvuku I sve je bilo uredu.Da li treba da idem kod lekara ?




MimaKos -> RE: Kada beba ne mrda par dana (21.7.2019 19:13:06)

Normalno je to da beba u toku dana nekad bude bas mirna, ali kada par dana ne bi mrdnula ni malo, ja bih ipak odletela kod lekara.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]