RE: Kako uspavljujete vase dete? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


Mala Elena -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (15.9.2017 9:02:56)

Ja sam E uspavljivala nunajuci ili da legne pored mene, dok sama nije bojkotovala nunanje sa 14 m.
Sa P je bilo drugacije, bilo je prvo faza samostalnog uspavljivanja uz palac, ili uz siku, nakon toga faza kad je spustim u krevetac, dam joj ruku , legnem i ona zaspi. Pa faza kad vristi , hoce da izadje iz kreveca pa je tada uzmem i malo mazim i nunam na rame. Hocu da kazem, da svaka majka treba da oseca svoju bebu. Beba trazi neznost, ona zavisi od nas. Nikada nisam usvajala ta pravila "vaspitanja" kada se dete ostavi da place... No, kako ko smatra da treba. Mi i sada sa skoro 20m imamo dane kada nece u krevetac ali smo dosledni i u njemu spava, nekada nam uspavljivanje traje pola sata, buni se ali ne moze se uvek popustati. Bar jos dva meseca dok ne dodje [sm=duda.gif]




Tatjana.87 -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (15.9.2017 9:26:44)

Da draga poštujem sve, ali moj bebac nije plakao malo je kao nešto pričao,malo cvrktao palac i zaspao,da se dere ni suprug i ja ne bi mogli podneti! Ja sam prosto poslušala dobronameran savet od mame Krin i eto isplatilo mi se a bilo je bezbolno i vredelo je pokušati!




krin 40 -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (15.9.2017 9:54:17)

Nema na čemu zaista.Ovde smo da pomažemo jedna drugoj savetima




Tatjana.87 -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (15.9.2017 10:41:53)

Ma divni ste sreca moja sto sam vas nasla,suprug je vec planirao dozivotno da spava na dvosedu,posto u pocetku kada se uspava nisam smela da ga pomerim sa kreveta!
Sada vise nemamo taj problem zahvaljujuci tebi!! [sm=bravo.gif]




krin 40 -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (15.9.2017 11:08:54)

[sm=smiley36.gif]




Dragica Draga -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (14.10.2017 13:58:03)

Dugo smo zaista na rukama...
Sada legne u krevetac, gleda crtace i uzme moju kosu da dira i uspava se 😊




medamisko -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (14.10.2017 21:30:19)

Pored mene u krevetu. Ili je mazim ili pricamo price.




Sarav -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (14.10.2017 21:30:20)

S uz bajku, bilo da čitam ili pričam. P zavisi od raspoloženja - na sisi ili na rukama pošto sama nema šanse.




emicaa -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (14.10.2017 21:51:48)

kod nas je i dalje sve isto,Srecko u narucju a Doru uz pricu ili ceskanje ledja.




Dragica Draga -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (14.10.2017 22:07:30)

Ja jedva cekam da pocnemo sa pricama, ponekad se toliko zagledaju u crtace da to pocinje da me.nervira bas




Mala Elena -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (15.10.2017 0:17:15)

Hocu da mi se vrati taj period uspavljivanja Elene uz price...[sm=smiley13.gif]
To je bio period kada sam P. uspavljivala ranije,sada ih uspavljujem u isto vreme i onda jedna hoce pricu, druga pesmicu, jedna hoce pored mame, druga hoce pored ove druge, haos. Tako da se sada drze lekcije svako vece , nekada se malo i naljutim i onda im bude krivo pa se smire i uspavaju.




degu -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (15.10.2017 10:40:07)

Joj i meni fali Doda iz perioda kad smo pričale priče, pevale pesmice, baš mi je u srcu taj period. Sad ona sirota ćuti dok brat sisa i tako i zaspi.
A on se uspavljuje sad isključivo sisajući. Otkad je naučio da stoji, nema šanse da legne i spava.




emicaa -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (15.10.2017 11:57:59)

mi se podijelimo,jedno uspavljuje mm a drugo ja.Dora izabere koje hoce da je uspava onda drugi ide sa drugim.Ali jedva cekam da i Davidu pricam price za uspavljivanje




Mala Elena -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (15.10.2017 12:50:33)

Emice to je bas lepo sto se dogovarate i delite tu obavezu...[sm=smiley1.gif]
Bas mi nedostaje to ususkavanje i pricanje prica, za sada ceskamo ledja ili mi legnu na ruke. Rascerece me kao Hrista.[sm=smiley36.gif] bebe moje lepe [sm=smiley1.gif]




degu -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (15.10.2017 13:10:46)

I mi smo tako, ali sad sam 4 noći zaredom sama s njima, pa mi je dve noći tu mm, onda on nju uspavljuje, tj legne s njom, njega još ne može jer nema sise [sm=smiley36.gif] ali jedva čekam kad će moći da se ja malo nauzivam u mazenju sa svojim prvim detetom :)




Sanjica26 RR -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (15.10.2017 13:22:47)

Mi i dalje citamo price, ususkamo ih cao ili laku noc. [sm=smiley1.gif]




IvanaSK RR -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (16.10.2017 12:07:40)

Kod nas sve vise je uspavljivanje u krevetu. Ponekada, samo, na ruke.




Duškić -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (16.10.2017 12:29:16)

Kod nas djuskanje i ljuljuskanje, samo sto je gospodin sve bezobrazniji.




Sanjalicaaa -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (16.10.2017 19:56:35)

Mi od skoro pročitamo par priča, poljubim ih i to je to. Uspavaju se sami.




krin 40 -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (17.10.2017 8:51:20)

N je volela da joj čitam❤ Naravno,kada je malo odrasla.Inače u bebećem periodu se isto kao i D sama uspavljivala




Milena18 -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (17.10.2017 9:00:22)

Poslednjih desetak dana legnem pored nje, pričam joj, mazim je, primam udarce [sm=smiley36.gif] Posle otprilike pola sata se umiri, okrene se na stranu, ruke obavezno oko mog vrata, i zaspi. I ja jedva čekam da počnemo sa čitanjem priča.




Ana RR -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (17.10.2017 9:04:03)

Kada je bio mali tražio je da mu pevam, onda je tražio da ga češkam, a sada je dovoljno samo da sam pored njega dok ne zaspi. Već je veliki i verovatno je vreme da se sam uspavljuje ali nekako volim to i još uvek ne želim da prestanem.




Misha i Ljisha -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (17.10.2017 9:06:25)


IZVORNA PORUKA: Milena18

Poslednjih desetak dana legnem pored nje, pričam joj, mazim je, primam udarce [sm=smiley36.gif] Posle otprilike pola sata se umiri, okrene se na stranu, ruke obavezno oko mog vrata, i zaspi. I ja jedva čekam da počnemo sa čitanjem priča.

[sm=jezicek.gif] i cim krenes da citas ti ces zaspati veruj mi znam iz iskustva. Budi me dete i kaze mama stala si[sm=smiley36.gif]. Odustah od prica jer radim do 23 tako da se sama uspavljuje uz crtani vec dugo




krin 40 -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (17.10.2017 9:07:04)

Ama samo da ne pevam,to je teško slušati[sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Kako uspavljujete vase dete? (17.10.2017 9:08:32)

Krin, to sam i ja govorila [sm=jezicek.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>