RE: Poplave u Srbiji (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


anci kv -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 22:45:28)


Svi koji žele da pomognu i doniraju Crvenom krstu u Subotici:
024 671 980...Napotrebnija je obuca, cebad, sredstva za licnu higijenu,,konzerve, i odeca...Prikupljanje se vrsi od 8:00 do 20:00 !!!!!!

Crveni krst u Kraljevu:
036 316 650 ul.Cara Lazara 19




nata11 -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:04:21)

[img]http://www4.slikomat.com/13/0516/bb7-102957.jpg[/img]




Didy -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:05:54)


IZVORNA PORUKA: isidora88

jedan savet za novosadjanske, ne pijte vodu sa cesme, zagadjena je[sm=smiley13.gif]


Sa svih strana apeluju da se ne širi panika. Da li je to 100% proverena informacija, Isidora? Ja ne vidim kako bi i zašto bila zagađena voda u Novom Sadu. [sm=zmeden.gif]




Verolina -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:09:50)

Voda u NS nije zagadjena.




dunja RR -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:14:05)

Malopre je bio na TV Studio B direktor beogradskog vodovoda, rekao je da je voda u Beogradu potpuno ispravna, i da se ne širi panika bzv.

IZVORNA PORUKA: Didy


IZVORNA PORUKA: isidora88

jedan savet za novosadjanske, ne pijte vodu sa cesme, zagadjena je[sm=smiley13.gif]


Sa svih strana apeluju da se ne širi panika. Da li je to 100% proverena informacija, Isidora? Ja ne vidim kako bi i zašto bila zagađena voda u Novom Sadu. [sm=zmeden.gif]





Torbica -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:16:15)

Ja ne razumem uopste odakle nekome ko nije Ovlasceno i Odgovorno lice da siri takve dezinformacije....o ispravnosti vode

Mi koji nismo ugrozeni i udobno kuckamo iz svojih stanova i kuca mozemo samo da se pokrijemo usima i razmislimo kako mozemo pomoci...




dunja RR -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:18:42)

Torbice i ja tako razmišljam.
Ne znam zašto bi direktor govorio da je voda ispravna ako ona zaista nije ispravna, pa nije lud da rizikuje milione života.
Ne znam kakva će situacija sutra biti, ali sada glavni i odgovorni tvrdi da je voda ovog trenutka ništa manje ispravna nego pre 10 dana, mesec ili više. I ja biram da verujem njemu a ne pisanju Blica ..a sutra ako odgovorni objave da je postala neispravna, opet verovaću njima.




Verolina -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:21:10)

Direktor vodovoda u Beogradu je taj koji nece da objavi o blagoj bakterioloskoj kontaminaciji zbog panike. Smatraju da nece imati zdravstvenog udela. Direktor vodovoda ima razlog da te laze, ja ne. Jasno je kao dan da su iscurele informacije o kontaminaciji, zato su svi napravili juris na vodu. Opet, svako nek radi sta hoce.
Neces rizikovati zivot. Nije toksicna niti hemijski zatrovana, bar ne jos uvek. Izlile su se kanalizacije, u tome je problem.




Torbica -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:21:53)

Dunja, slazem se....Motiva ima raznih, a sad najvise probisveti i lopovi profitiraju, na muci jadnog ovog naroda kojeg nemas za sta vise uhvatiti, i pre ovog, a sad pogotovo - da ne pricamo [sm=smiley19.gif]

Blaga kontaminacija [sm=zmeden.gif] Mislim - voda je ili ispravna ili neispravna, prvi put cujem za ovo - blaga kontaminacija [sm=zmeden.gif]




Ivanka 75 -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:23:47)

Ako kazu da je ispravna onda jeste, pitala sam mm i kaze da bi sigurno objavili da je zamucena i neispravna.




anci kv -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:24:32)

ja sam prešla na pivo




bubulence -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:26:33)

i dalje ne verujem da se ovo desava mojoj zemlji [sm=smiley19.gif] . nikako ne mogu da dodjem sebi, samo placem kao malo dete...
da li se Sanjica nekom javila? sta je sa njenima?
vikiveki? SM je ugrozena...
ako se Sava izlije u Sabac i dodje do one fabrike ima da nam zagadi sve pa necemo imati pijace vode bar mesec dana...




anci kv -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:28:30)

vikiveki se nije javila večeras,ni sanjica skorije,njeni su se sklonili




Ivanka 75 -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:29:06)

ja sve razmisljam pozitivno, valjda ce odbraniti Sabac, Srbija se ujedinila protiv ove stihije.




Sanchy -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:29:12)

Poplavni talas je kod Sapca nivo Save u Bgd nije dramatican,bar ne onoliko koliko je bio 2006 na primer ,tada voda nije bila kontaminirana u Bgd ne vidim zasto bi bila sada,trenutno,,ne znam sta da kazem osim da sam cula na tv tamo gde jeste kontaminirana ne sme da se koristi ni za kuvanje ni za kupanje[sm=zmeden.gif],sto bi znacilo da ako se to desi u Bgd tesko da ce svako domacinstvo moci da obezbedi dnevno dovoljnu kolicinu vode i za kupanje i za kuvanje i za pice..nemoguce,




ivaMark -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:30:32)

Tuga [sm=smiley19.gif]

Nadam se da se Sanjica cula sa njenima i da su dobro.

Nada RR je isto u jako ugrozenom delu.... Verovatno su evakuisani do sada.




Ivanka 75 -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:30:40)

Nadam se da su dobro i one i svi njihovi...
Sanjice, Snelle, Vikiveki [sm=smiley31.gif]




Sanchy -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:31:45)

Citam po drugim forumima da nece svuda da prime sve sto se donosi kao pomoc,,to mi je stvarno bezveze,htela sam odneti i za bebe i za odrasle i hranu i odecu u Omladinskih brigada 31,sad citam tamo moze samo voda i hrana[sm=zmeden.gif]




dunja RR -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:32:47)

Uplašile se guze dok narod strada .. a panika je već proširena uveliko ..

[img]http://www.dodaj.rs/f/2s/XW/14YSCFkK/srb.jpg[/img]




bubulence -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:32:59)

mozemo da se ujedinimo koliko hoces, voda je najstrasnija. ako nadolazi tom brzinom nista je nece spreciti da poplavi sve...
najgore mi je sto ja lezim u ovom krevetu i nikako ne mogu nikom da pomognem. ovde nema nikakva informacija da se nesto skuplja. poslala sam sms 2x ali sta sam time uradila... kakva je to pomoc... a imam cebad, garderobu, uzela bih konzerve... axkome da posaljem, kako...?




milicicak -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:33:27)

Voda u Beogradu je ispravna. Price o blagoj kontaminaciji su glupost, tako nesto ne postoji, kontaminacija je ili ispod ili iznad dozvoljene granice, to su propisi i sa takvim stvarima se ne igra. Nikome ne ide u prilog milion ljudi obolelih od crevnih bolesti u Beogradu, narocito ne u ovom haosu. A informacije iz vodovoda i GZJZ ne cure, oni javno i konkretno kazu kad nesto nije u redu. LJudi rade 24h, non stop vrse analize, a neko se nasao pametan da seje paniku. Voda nije ispravna u Obrenovcu i Lazarevcu i podavalskim selima koja koriste vodu iz sopstvenih bunara. Ako Makis stane sa radom, onda cemo imati mnogo vecih problema od pijace vode [sm=smiley13.gif]




Modessty -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:36:26)

Sutra od 11 h prikupljanje pomoći u Narodnom pozorištu u Nišu
Moguce je doneti : odecu, cebad, higijenski pribor, konzrviranu hranu.
Svaki darodavac dobija po 2 ulaznice za neku od narednih predstava
https://www.facebook.com/events/747801141908934/




Ivanka 75 -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:37:25)

Bravo Nis [sm=bravo.gif]




Ana RR -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:37:29)

Nada i njeni su se evakuisali, sve je potopljeno kod njih, Dijana takođe je otišla na sigurno. Snelle sa mamom i klincima je negde u Bg, ne znam gde joj je muž, valjda je i on sa njima. Javiće se Sanjica verovatno sa tačnim informacijama.

Što se vode tiče, majka jedne od naših bivših forumašica radi na kontroli vode i kaže da se kontroliše stalno i da je voda potpuno ispravna. Sve što je rečeno odnosi se na poplavljena područja i tamo gde se izlila kanalizacija. U Bg je sve u redu.




Ivanka 75 -> RE: Poplave u Srbiji (16.5.2014 23:39:40)

Znaci uspeli su




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>