RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Ivanka 75 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (23.9.2014 23:14:41)

Kad je Iva počela sa nemlečnom ishranom dr nam naglasila da je svaku novu namirnicu najbolje dati pre podne jer se do uveče mogu uočiti neželjene reakcije pa odreagovati na vreme. A i tako se dete navikava da jede voće i povrće u određeno doba dana, voće za užinu a povrće i meso za ručak.




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (23.9.2014 23:16:45)

Sve se slazem [sm=smiley36.gif]
Znam dosta razlicitih primera, svako dete je prica za sebe[sm=smiley1.gif]
I ponavljam, sve se slazem s tobom. Sad sam omanula sa N, uvela sam mu prvo skoro sve voce, a ipak je bolje mesovito, ako ne zbog drugog, onda je raznovrsnija ishrana.




Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (23.9.2014 23:16:50)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Zitarice se mesaju sa vocem, ne sa povrcem. Bar ja nisam naletela na zitarice koje se mesaju sa povrcem [sm=zz_nerd.png]

Recimo kinoa,ona nema gluten i jako je hranljiva,ima u zdravoj hrani da se kupi,ima i u Maxiju..a kasnije proso isto jako jako hranljiva zitarica ali ima gluten pa nije jos za male bebice..




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (23.9.2014 23:21:22)

Sanchy [sm=zmeden.gif]




Mala Elena -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (23.9.2014 23:23:09)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Zitarice se mesaju sa vocem, ne sa povrcem. Bar ja nisam naletela na zitarice koje se mesaju sa povrcem [sm=zz_nerd.png]



Ja sad vise nista ne znam. [sm=smiley13.gif]




Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (23.9.2014 23:23:19)

KINOA evo odprilike sam kopirala prvi tekst na koji sam naisla,mozete kuvati jednu saku ili manje pa umuljati sa bilo kojim povrcem koje ste uveli bebicama tako sam ja,takodje ponekad bih mu davala gnjecenu bananu sa kinoom ili pecenu bundevu,svuda mozete da je stavite[sm=smiley1.gif]




Mala Elena -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (23.9.2014 23:26:33)

Znaci, da rezimiram. Prvo ide voce ili povrce izmedju 11 i 13h, a uvece pre kupanja zitarica bez povrca. [sm=zz_rolleyes.png]




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (23.9.2014 23:27:19)

Jao Sanchy sad tek kapiram[sm=smiley29.gif] oprosti plavusi
Htela si da das predlog zitarice koja ide sa povrcem[sm=smiley1.gif] da, ali ovde se tek uvodi nova hrana i ja se kod beba, pa i do 2 god pridrzavam nekih bebecih proizvodjaca, tako da hvala,imacu na umu , ali za K. Za N se i dalje drzim Milupe,Nestle i Hipp-a.




Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (23.9.2014 23:29:54)

Eh da,izvinjavam se i proso je bez glutena,mozete slobodno uvesti i kinou i proso jako su zdrave ,nema razloga za suprotno..mi smo koristili Nestle od starta ali za dorucak ili veceru a kinou sam mu ubacivala u rucak




milicicak -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (23.9.2014 23:34:12)

Kinoa sadrzi svih osam amino kiselina [sm=zmeden.gif] obozavam ovakve clanke [sm=smiley36.gif]

salu na stranu, kinoa je odlicna namirnica, samo joj je nutritivna vrednost, bar sto se proteina tice, u rangu psenice kada se skuva. Nekuvana, kinoa je prava proteinska bomba [sm=smiley1.gif]
kinoa skuvana
kinoa neskuvana




Mala Elena -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (23.9.2014 23:42:12)


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Eh da,izvinjavam se i proso je bez glutena,mozete slobodno uvesti i kinou i proso jako su zdrave ,nema razloga za suprotno..mi smo koristili Nestle od starta ali za dorucak ili veceru a kinou sam mu ubacivala u rucak



Proso kupujem u zdravoj hrani u pakovanju? Mogu li sa punih 6.m?




Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (23.9.2014 23:43:21)

Tek sad vidim,,nisam citala tekst cisto da predocim sta je...mi je koristimo u ishrani od recimo sestog meseca,od petog smo krenuli sa Nestle pirinac..eto tako ,i bas je dosta koristimo ,nju i proso...




Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (23.9.2014 23:44:39)


IZVORNA PORUKA: Mala Elena


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Eh da,izvinjavam se i proso je bez glutena,mozete slobodno uvesti i kinou i proso jako su zdrave ,nema razloga za suprotno..mi smo koristili Nestle od starta ali za dorucak ili veceru a kinou sam mu ubacivala u rucak



Proso kupujem u zdravoj hrani u pakovanju? Mogu li sa punih 6.m?

Nema gluten tako da mozes,ja kupujem rinfuz 1kg je oko 120 din,pravim mu i pljeskavice od prosa ali dobro to kad bude malo starija [sm=smiley1.gif]




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (23.9.2014 23:45:33)


IZVORNA PORUKA: milicicak

Kinoa sadrzi svih osam amino kiselina [sm=zmeden.gif] obozavam ovakve clanke [sm=smiley36.gif]

salu na stranu, kinoa je odlicna namirnica, samo joj je nutritivna vrednost, bar sto se proteina tice, u rangu psenice kada se skuva. Nekuvana, kinoa je prava proteinska bomba [sm=smiley1.gif]
kinoa skuvana
kinoa neskuvana

[sm=zz_eek.png]




milicicak -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (23.9.2014 23:49:31)

Izvini, Sancy, nisam nista lose mislila [sm=smiley31.gif] nego mene bas nerviraju ti tako sklepani clanci koji propagiraju zdravu hranu a puni su poluinformacija... prosto mi iz inata dodje da ne kupim to sto tako pogresno hvale [sm=smiley36.gif]
da rezimiram, da, kinoa kao dodatak povrcu moze od 6 meseci :) mada moze od nje i da se pravi kasica sa mlekom (ja to nisam radila)




Mala Elena -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 0:09:53)

Opala mi koncentracija, cujemo se sutra. [sm=smiley36.gif] Hvala Sanchy...




Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 0:19:24)

IZVORNA PORUKA: milicicak

Izvini, Sancy, nisam nista lose mislila [sm=smiley31.gif] nego mene bas nerviraju ti tako sklepani clanci koji propagiraju zdravu hranu a puni su poluinformacija... prosto mi iz inata dodje da ne kupim to sto tako pogresno hvale [sm=smiley36.gif]
da rezimiram, da, kinoa kao dodatak povrcu moze od 6 meseci :) mada moze od nje i da se pravi kasica sa mlekom (ja to nisam radila)

Ma u pravu si,i izvor je ha ha,nego mi prvi izasao a sustinu su pogodili tj,da je bez glutena i da je hranljiva[sm=smiley1.gif],cisto da se devojke ne plase da je daju bebicama..ova tema je malo hm.. od tri do sest ,mislim sa tri meseca se ne preporucuje nista osim mleka,onda pojedina istrazivanja govore u prilog da se pocne sa cetiri lagano dok pojedina govore nista pre sest i svi imaju argumente za svoj stav..ja sam to dosta bistrila u to vreme kad smo bili mali[sm=smiley1.gif] pa sam zakljucila najbolje zlatna sredina te krenusmo od pet meseci ..generalno s obzirom da sam postovala preporuke tri nedelje zitarice pa onda dve povrce pa tek onda voce,mi pre sest nismo ni krenuli sa necim drugim osim Nestle pirinac i Nestle kukuruz i pirinac e tad sam krenula sa kinoom i prosom..ME nema na cemu,ja sam dosta toga i zaboravila kao da je bilo pre sto godina [sm=smiley36.gif] ali i kinoa i proso su odlicne i za decu i za nas odrasle i treba ih konzumirati[sm=smiley1.gif]




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 0:24:20)

Mene i dalje zbunjuje: "Od 6-tog meseca"[sm=zmeden.gif] U mojoj glavi je 6-ti mesec, kad beba napuni 5 meseci, kao npr N ima 5m2nedlelje6dana, on je znaci 6-ti mesec. A pedijatri a, i vecina ovde pisanih postova je tako, kazu od 6.meseca[sm=zmeden.gif]




Mala Elena -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 0:28:24)

Kada se kaze 6.mesec to je punih 5 i pocetak 6.og...a kada se kaze ...uvodi se sa 6 meseci misli se na punih 6 i ulazak u 7-mi.[sm=smiley1.gif]




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 0:31:19)

ME, kolektor sam ja. Kazem da me zbunjuje i vec smo polemisale na tu temu, da si citala, procitala bi. Znam sta je pravilno, samo kazem da ne koriste svi pravilno, pa se zbunim.




Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 0:31:52)

E to sam htela reci Me me preduhitrila znaci kada napisu sa sest meseci misli se na punih sest i ulazak u sedmi..tako bi trebalo i da napisu




mirkam -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 8:52:08)


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Mirkam, za sada sam od povrca davala samo krompir , tikvicu i sargarepu, to je lagano za stomacic, a rekla mi je doktorka da mesam sa zitaricom. Kada sam joj uvodila davala sam oko 11h to povrce (+zitarica) pa popodne voce...tako cu i na ubuduce. Kako si ti? Meni je doktorka rekla da uvedem jabuku prvo i nikakav mi raspored obroka nije dala pa sam ja to sama uskladjivala uz savete drugih. Vise joj ne dajem dve vocne nego jednu.


ME, ja sam dobro, hvala na pitanju.
Nemaju dr raspored obroka ali obicno daju neke uopstene smjernice, kad se sta uvodi, kojim redom i tako to. Mogu ti poslati, ako zelis, nase upute koje smo dobili u DZ, nisu pre detaljni, al nisu ni losi. Mada, kao sto sam vec sto puta rekla, meni su mnogo korisniji bili savjeti zena odavde. I uvela si vec sasvim dovoljno povrca da vam to bude ruckic, mislim da joj dajes u vrijeme rucka, da se navikava da se povrce (jos malo + meso) jede oko 13-14-15h.
Ne znam , sama ces najbolje vidjeti po svojoj bebi.
I da, mislim da ti je jednom dnevno voce potpuno dovoljno i ok.




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 10:53:56)

Po preporuci Sanchy uzela sam pire od voca u DM-u, odusevljenje je obostrano [sm=smiley1.gif] Evo OVO




branki* -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 10:56:51)

imas u maxiju te vocne piree od jabuke,ima i nesto od sargarepe[sm=smiley1.gif] u tim vecim teglama,nisu one bebece.




mirkam -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 12:25:29)

Blago vama kad imate toliki izbor..kod nas samo Hipp i Frutek i nesto malo Juvitane [sm=smiley13.gif]. A i od ovih brendova nema kompletna ponuda. Gledala sam neki Hipp-ov prirucnik,sta tu sve imaaaa! Na nasem trzistu nema pola od toga.Odoh off, izvinjavam se [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>