RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Jole84 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 21:39:25)

Branki sutra će da bude treći dan na pirinčanim a onda tek kukuruzne, pretpostavljam da je zbog pirinča ili uopšte zbog čvrste hrane. Kako su vama bebići reagovali na početku?
Sanchy ona pije od početka onaj čaj sa komoračem Humana zbog grčeva a obožava ga. Danas ga nešto nije htela baš me začudilo.




branki* -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 21:41:55)

uh,ja se jole bas ne secam kako je boza reagovao,mada on nikad generalno nije imao problem sa stolicom zbog neke hrane..moguce da je zbog uvodjenja cvrste hrane uopste..[sm=zmeden.gif]
sto rece klari,bolje jabuku ili sokic od jabuke pre uvedi nego krompir..




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 21:42:26)

Mozes slobodno sokic od jabuke i ne remetis nista. Neki pedijatri preporucuju prvo sokice od jabuke, pa jabuku, pa sargarepu, pa kombinaciju, pa tek onda pahuljice, tako da...Ja sam N davala neke Juvitanine sokice sto je dobio na poklon od gostiju nekih i provalila sam da se ukaki vrlo brzo, pa onda tako neku kasicu i onda procitam sastav i vidim da ima secera dosta, a on ih u sustini protera da mi izvines[sm=smiley36.gif] Ne volim nikako juvitanu, ali u takvim situacijama nije lose dati.
Sanchy isto dobar predlog dala, mozes plantex caj.
Branki, pirincane su pahuljice, kukuruzne idu posle pirincanih[sm=smiley1.gif] ce obnovis gradivo jos malo [sm=smiley1.gif]

Opet moram da uredim, kasno se set_im sve pa da dopisem...eto zasto je Mod pricala o vocu kao prvoj hrani, zbog stolice. I N se grci ali ne strasno, cvrsca mu je stolica prethodna dva dana, a danas je nije ni bilo [sm=smiley13.gif]




branki* -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 21:45:24)

ce obnovim sve vala,opasno sam pozaboravljala[sm=smiley36.gif]u pravu si,da,prvo pirincane,pa onda kukuruzne[sm=smiley1.gif]




Mala Elena -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 21:46:10)

A eto nama na predavanju rekli da bi pre trebalo meso uvesti nego sokice...svako ima svoj recept!




Jole84 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 21:46:57)

Branki da znaš da ti treba obnova [sm=smiley36.gif]
Klarita sad pogledah, baš imam sokić kući, sveki mi je nakupovala gomilu i kašica i sokića iako sam joj sto puta objasnila kako se to redom uvodi, al "da mi se nađe", ruke joj se pozlatile ako me jabuka noćas povadi [sm=jezicek.gif] Može noćas ako prigusti jel da?
A uvodite ručak polako? Ne brini uhodaće se za par dana.
Ljubim vas, kako mi lakne kad uđem i dobijem savete iz prve ruke [sm=bravo.gif] i to odmah [sm=smiley36.gif]




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 21:49:17)

Uh, ne, ne, nocas ne...ako prigusti nocas, onda plantex davaj (nemoj da rizikujes jer joj prvi put dajes jabukicu) ..ujutru na kasicicu sokic od jabuke i bice to sve OK[sm=smiley31.gif] Ljubni mi snajku u stomacence i ima odmah od svekrvu da joj se pri[sm=smiley35.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 21:51:32)

Pirincane nisu pod moranjem. Jole, Ako joj vec to ne prija preskoci.Cini mi se da je Ljisa pisala da je njena mala imala problem sa pirincanim.. Ne secam se vise.
Mi nismo imali probleme sa stomacicem.




Mala Elena -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 21:52:08)


IZVORNA PORUKA: Jole84

Branki sutra će da bude treći dan na pirinčanim a onda tek kukuruzne, pretpostavljam da je zbog pirinča ili uopšte zbog čvrste hrane. Kako su vama bebići reagovali na početku?
Sanchy ona pije od početka onaj čaj sa komoračem Humana zbog grčeva a obožava ga. Danas ga nešto nije htela baš me začudilo.



Jole, nama E nije imala zatvor nijednom od kako smo joj uveli cvrstu hranu...imala je jednom oko 3.meseca, tri dana, ali kazu da je normalno. Nekad se desava da u pelenu izadje polusvarena kasica , videces na dalje kad budes uvela voce , da se ne uplasis [sm=smiley1.gif]
E slabo hoce pirinac... gadi je! Ali nateramo se nekako po malo, bice bolje nadam se!




doktorkakristal -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 22:07:14)

JOLE Mi nismo imali problem kod nas suprotno do uvodjenja cvrste hrane stolica jednom sedmicno a posle vise puta dnevno,nista ne brini treba par dana da se stomacic navikne na cvrstu hranu,krompir odlozi daj jabuku pa sacekaj da vidis,ja nisam za sokice mja D ih ne pije uopste samo vodu i ja sam miljenja da im ne trebaju,bolje joj daj vise vode pa makar i na kasiciu ako nece iz flasice to ce je pre proterati nego sok




Mala Elena -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 22:22:39)

E je danas pila malo vise vode , kakila je na sat-sat ipo, mozda cak i previse za moj ukus! [sm=jezicek.gif]
Doco , dobro vece [sm=smiley1.gif]. Kako da joj jos dajem pirinac? Dala sam da sargarepom i bundevom i to hoce .Koju jos kombinaciju da pravim?
Krompir mi odbija, kao da hoce da povrati, dosta joj je brasnjav a muz sve kupuje beli krompir ovih dana, haha, imam 3 kg u kuhinji !
Kako si ga ti pasirala ?




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 22:31:18)


IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR

JOLE Mi nismo imali problem kod nas suprotno do uvodjenja cvrste hrane stolica jednom sedmicno a posle vise puta dnevno,nista ne brini treba par dana da se stomacic navikne na cvrstu hranu,krompir odlozi daj jabuku pa sacekaj da vidis,ja nisam za sokice mja D ih ne pije uopste samo vodu i ja sam miljenja da im ne trebaju,bolje joj daj vise vode pa makar i na kasiciu ako nece iz flasice to ce je pre proterati nego sok

Doco, sokic samo kao krajnja nuzda, napisala sam, inace sam i ja protiv sokica. Ali kad je nekakenje ([sm=smiley36.gif]) u pitanju, onda da Juvitanin sokic od jabuke na kasicicu. Mislim da ce brze odraditi posao od vode. Bar "radi" kod nas. K nisam davala sokice nikad, samo tako prvi put kad smo uvodili jabuku i sargarepu, pa sam joj dala sok od jabuke (svezu jabuku narendala i iscedila kroz gazicu) pa onda pecenu jabuku, pa kuvanu, pa sokic od sargarepe tako, pa sargarepu, pa kombinaciju sargarepa jabuka. Sa N sam dosta opustenija, doooooosta. Uostalom videcete vec kako je sa drugim detetom sve lakse i bez mnogo cimanja [sm=smiley1.gif]




doktorkakristal -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 22:31:49)

ME Moje dete je jako dugo jelo kupovne kase posto je ona imala problema sa zeludcem mi nismo uvodili postepeno hranu jeste probala mozda po dve kasicice par dana i odmah po savetu decijeg gastro presli na povrce sa mesom negde pred njenih punih 5 meseci,znaci kod nas je bilo drugacije,kupovne kase su i bile uglavnom sa krompirom ,ti mozes da skuvas krompir,sargarepu stavis obavezno tikvicu da ne bi imala zatvor i to ublendas naravno sa sve vodom u kojoj se to kuvalo ili dodas tvoje izmuzeno mleko,mi smo vec u tom periodu ubacivali mslac opet po savetu doktora da bi joj kasa bila ukusnija,ja sad ne znam koliko je tvoje dete i sta je sve jela do sad




doktorkakristal -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 22:34:36)

KLARI Ma znam ne mislim da je los savet,nego onako rekoh svoje misljenje,znas da je kod mene bilo sve specificno zbog refluksa
izvinjavam se sto ne koristim uredi poruku nije moj komp pun je virusa i ne mogu sve opcije da koristim izbacuje neku gresku




Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 23:21:24)


IZVORNA PORUKA: Jole84

Branki da znaš da ti treba obnova [sm=smiley36.gif]
Klarita sad pogledah, baš imam sokić kući, sveki mi je nakupovala gomilu i kašica i sokića iako sam joj sto puta objasnila kako se to redom uvodi, al "da mi se nađe", ruke joj se pozlatile ako me jabuka noćas povadi [sm=jezicek.gif] Može noćas ako prigusti jel da?
A uvodite ručak polako? Ne brini uhodaće se za par dana.
Ljubim vas, kako mi lakne kad uđem i dobijem savete iz prve ruke [sm=bravo.gif] i to odmah [sm=smiley36.gif]

Nista novo nemoj da joj uvodis uvece ili nocu,bilo sta,makar to bio zacin samo u prepodnevnim casovima zbog moguce alergije..drugo,kupi plantex caj vecina pedijatara smatra da je od svih na trzistu najefikasniji procentualno,pa probaj,trece u pravu je DRkristal sokici ne sluze nicemu ono sto je u vocu bitno to su vlakna a ona se gube pretvarajuci vocku u sok,,ni M.ih ne pije..




Mala Elena -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (27.9.2014 1:01:29)

Sanchy , ali vitamini ostaju , ipak bolje sam praviti nego kupovati [sm=smiley1.gif]
Ja ih necu jos davati , ima vremena.
Doco , nisam znala za taj problem... probacu sa tikvicom da napravim i da bude redje pa cu videti. Ima skoro 6m. Jela je vec tikvicu , oko toga ne pravi problem. [sm=smiley1.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (27.9.2014 1:13:35)


IZVORNA PORUKA: Jole84

Branki sutra će da bude treći dan na pirinčanim a onda tek kukuruzne, pretpostavljam da je zbog pirinča ili uopšte zbog čvrste hrane. Kako su vama bebići reagovali na početku?
Sanchy ona pije od početka onaj čaj sa komoračem Humana zbog grčeva a obožava ga. Danas ga nešto nije htela baš me začudilo.


da da pirinac stvara problem sa zatvorom. U kupovnim kasicama ga ima na uzvoz daje sitost a jeftin je kao i sargarepa, jeftino a sito. Ja sam sve pravila. Nego elem opleli ste po sokicima. E sad ja ne dajem kupovne sokice ali ALI ako dete ima problem sa stomacicem bolje je dati sveze cedjen sok, ili iz sokovnika koji ste vi napravile nego da pojede celu vocku upravo zbog vlakana koje mogu bebi da prave grceve i gasove. Npr sok od kruske smo pili odavno ali krusku samu D nije mogla da svari lepo. Prosto ju je mucila. Isto vazi za sve vocke, cim primetite da dete ima problem od nekog voca onda mu tu vocku dajte u obliku sokica.Kupovne ne preporucujem imaju secera i ko zna cega sve ne. Plus ne moze to biti kao sveze cedjeno jer je rok trajanja duuuuug.

Elem ako budete imali problema sa stomakom Ljisha je dezurna [sm=smiley36.gif]




Dada81 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (27.9.2014 1:14:17)

Sada tikvica pocinje,Marko je bas voli. Sve vrste, tikvu-bundevu,kako god(valjda je isto),ali posebno onu slatkastu veliku.Dok je nije bilo kupovala sam u Dm-u(kase) i ako nesto bas nije hteo sto napravim ,to jeste.
Sada je imamo u basti i stalno mu je na meniju,mesam ja to sa svim[sm=smiley36.gif] Ona bi trebala da pomaze idobra je za probavu.
I isto je imao problema sa stolicom,nisam od pomoci,ali njemu se to samo regulisalo, iako sam izbegavala sve sto ''''zatvara''''.
Nije bas ljubitelj vode,a sokice odbio jednom i nikada vise nisam ni dala. Kupovne bas izbegavam.




Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (27.9.2014 1:34:26)


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Sanchy , ali vitamini ostaju , ipak bolje sam praviti nego kupovati [sm=smiley1.gif]
Ja ih necu jos davati , ima vremena.
Doco , nisam znala za taj problem... probacu sa tikvicom da napravim i da bude redje pa cu videti. Ima skoro 6m. Jela je vec tikvicu , oko toga ne pravi problem. [sm=smiley1.gif]

Sto se vitamina tice jedino da covek sam ubere voce i napravi sok u sto kracem roku,to moze Ljisa[sm=smiley1.gif] jer predpostavljam da na salasu ima i voca a mi koji nemamo nikoga van grada moramo da se pomirimo da voce i povrce koje stize na nase pijace cesto nije sveze i da stajanjem samo gubi kolicinu vitamina koju bi trebalo da ima,nazalost..tako da sam uvek za celu vocku jer vlakna ne mogu da nestanu, nego za sok..




Misha i Ljisha -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (27.9.2014 1:37:13)

sa Sanchy je u pravu stajanjem vocke gube dosta kao i povrce naravno. Nazalost. ali eto kazem ako beba ima problem sa vockom onda sveze cedjen sok radi poso




Jole84 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (27.9.2014 10:21:57)

Hvala žene [sm=smiley31.gif]
kakili smo jutros tako da smo prošli bez sokića, još danas pirinčana pa sutra pirinčano-kukuruzna kaša. Noćas joj je pomogla voda prokuvana sa kimom pa je bolje spavkala a videću da kupim danas taj čaj nismo probali još.




Mala Elena -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (27.9.2014 10:31:45)

Ljiso , posalji nam brzom postom malo tog domaceg voca ![sm=smiley36.gif]
Jole, super!
Dado , moja obozava tu veliku bundevu , malo cu da zaledim neka ima.




boba24 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (29.9.2014 7:26:15)

Jole,i mi smo poceli sa uvodjenjem cvrste hrane,ja sam D pre pirincanih davala jabuku,i nije mu se mnogo svidela,ali ove pirincane mu se dopadaju,i lepo reaguje na njih. Koristimo i mi Humanu,i zaista nam je pomogla kod regulacije stolice. POOOLAKOOO,jos su oni mali sve ce to doci na svoje. Ja sam htela da pitam u vezi pirincanih,da li se meri po supenim ili kafenim kasikicama?
IZVORNA PORUKA: Jole84

Branki sutra će da bude treći dan na pirinčanim a onda tek kukuruzne, pretpostavljam da je zbog pirinča ili uopšte zbog čvrste hrane. Kako su vama bebići reagovali na početku?
Sanchy ona pije od početka onaj čaj sa komoračem Humana zbog grčeva a obožava ga. Danas ga nešto nije htela baš me začudilo.





branki* -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (29.9.2014 8:04:45)

supene kasike[sm=smiley1.gif]




boba24 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (29.9.2014 8:26:27)

hvala na odg [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>