RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 12:49:48)


IZVORNA PORUKA: mirkam

Blago vama kad imate toliki izbor..kod nas samo Hipp i Frutek i nesto malo Juvitane [sm=smiley13.gif]. A i od ovih brendova nema kompletna ponuda. Gledala sam neki Hipp-ov prirucnik,sta tu sve imaaaa! Na nasem trzistu nema pola od toga.Odoh off, izvinjavam se [sm=smiley1.gif]

To znam,u Budvi kasice od bundeve i od sljive nigde nije bilo Hippove a takodje slani obrok minimalan izbor,,posle sam nosila odavde..to je bas bzv




Mala Elena -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 12:56:26)


IZVORNA PORUKA: Klarita

ME, kolektor sam ja. Kazem da me zbunjuje i vec smo polemisale na tu temu, da si citala, procitala bi. Znam sta je pravilno, samo kazem da ne koriste svi pravilno, pa se zbunim.




Pa dobro, znas da sam nova, ne mogu ja biti upucena u sve sto ste komentarisale !
Mirkam , mogla bi mi to poslati u pp da imam. A mislis da joj voce dajem oko 11, rucak kad si napisala i zitaricu oko 19h ?




mirkam -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 13:13:56)

ME,probaj tako pa ces vidjeti da li joj prija. Moj M u tom periodu jos nije imao dva cijela obroka i vocnu uzinu, mada on je bas dugo brljavio pa mi i nismo najbolji primjer kako treba [sm=smiley1.gif]




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 13:17:19)

Da, ME, ali smo sve ovde bile nove.Samo sto smo ovde dosle da bi razmenjivale iskustva i pitale za savet, a ne da se glupiramo, svadjamo i provociramo. I da, pre nego sto sam ista napisala, iscitala sam sve teme u kojima sam ucestvovala[sm=smiley13.gif] ali mozda to samo ja, mada..ne bih rekla. Off, ali ne mogu, izvinjavam se.

Kad ide, tj u kom uzrastu vocna uzina, rucak, vecera? Mislim da sam vec pitala, ali odgovor nisam dobila[sm=smiley36.gif]




Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 13:26:00)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Mene i dalje zbunjuje: "Od 6-tog meseca"[sm=zmeden.gif] U mojoj glavi je 6-ti mesec, kad beba napuni 5 meseci, kao npr N ima 5m2nedlelje6dana, on je znaci 6-ti mesec. A pedijatri a, i vecina ovde pisanih postova je tako, kazu od 6.meseca[sm=zmeden.gif]


Klarita na kraju posta si stavila znak pitanja,ME je predpostavila da pitas ,kao i ja,a ne da konstatujes..dakle u pitanju je nesporazum




Modessty -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 13:27:13)

Klarita bre već imaš jedno dete što se sekiraš oko toga kad šta ide?! [sm=smiley36.gif]
Moj NIkola neće kupovne kašice. Ove voćne kao i hoće ali one slane nikako.
Naša pedijatrica je rekla da sa 6 punih meseci (znači 6+neki dan) dete već treba da ima ručak, užinu, večeru, a ako ne sisa onda i doručak.
Ja se sad stvarno nisam ubacivala šta ko kaže već sam po osećaju i predhodnom (ne)znanju i iskustvu. Rezultat je da kad sam slušala naučnike, doktore i drage savete dobila sma dete koje neće da jede, a kad sam išla po svom dobila dete koje sve jede!




Modessty -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 13:28:18)


IZVORNA PORUKA: Sanchy


IZVORNA PORUKA: Klarita

Mene i dalje zbunjuje: "Od 6-tog meseca"[sm=zmeden.gif] U mojoj glavi je 6-ti mesec, kad beba napuni 5 meseci, kao npr N ima 5m2nedlelje6dana, on je znaci 6-ti mesec. A pedijatri a, i vecina ovde pisanih postova je tako, kazu od 6.meseca[sm=zmeden.gif]


Klarita na kraju posta si stavila znak pitanja,ME je predpostavila da pitas ,kao i ja,a ne da konstatujes..dakle u pitanju je nesporazum



Molim vas da se vratite na temu. Rekla kazala i ko je šta mislio ili nije mislio možete da raspravite u kafani. Hvala!




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 13:34:03)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR


IZVORNA PORUKA: Sanchy


IZVORNA PORUKA: Klarita

Mene i dalje zbunjuje: "Od 6-tog meseca"[sm=zmeden.gif] U mojoj glavi je 6-ti mesec, kad beba napuni 5 meseci, kao npr N ima 5m2nedlelje6dana, on je znaci 6-ti mesec. A pedijatri a, i vecina ovde pisanih postova je tako, kazu od 6.meseca[sm=zmeden.gif]


Klarita na kraju posta si stavila znak pitanja,ME je predpostavila da pitas ,kao i ja,a ne da konstatujes..dakle u pitanju je nesporazum



Molim vas da se vratite na temu. Rekla kazala i ko je šta mislio ili nije mislio možete da raspravite u kafani. Hvala!


Jao, pa ja mislila da je smajli zbunjen, a ne upitnik[sm=smiley1.gif]
Elem, Mod, da li ne mozes da me pustis da si skupljam poeni, nego si doslai ovde da me teras...bila sam u kafani i prazna je.

Mnogo mi to da ima i dorucak i uzinu i rucak i veceru[sm=smiley13.gif] Ali slazem se za osecaj i (ne)iskustvo[sm=smiley36.gif] Radim po svom, ali nije lose da skupim informacije, skroz se sve promenilo od veremna kad je K bila beba (I saveti dr i zena na RR) jer sve imam zapisano u radosnici, pa vidim [sm=smiley1.gif]




Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 13:34:30)

Obrisite moj post..




Mala Elena -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 13:36:15)


IZVORNA PORUKA: mirkam

ME,probaj tako pa ces vidjeti da li joj prija. Moj M u tom periodu jos nije imao dva cijela obroka i vocnu uzinu, mada on je bas dugo brljavio pa mi i nismo najbolji primjer kako treba [sm=smiley1.gif]



Hvala ti ... voce joj vec dajem kao uzinu evo sad, kruskicu a veceras cu joj dati zitaricu , prakticno ima jedan glavni obrok .[sm=smiley1.gif]
Sanchy , hvala ti [sm=smiley1.gif]




Modessty -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 13:39:11)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Elem, Mod, da li ne mozes da me pustis da si skupljam poeni, nego si doslai ovde da me teras...bila sam u kafani i prazna je.



Ne mogu! Ima da budeš dobra i fina! [sm=smiley36.gif]

A što se obroka tiče, pisala sam već negde da sam NIkoli kasnije uvela čvrstu hranu nego Danilu. Nikola je do 6. meseca samo sisao. I toliko je dobro napredovao da mi bilo žao da mu bilo šta menjam




mirkam -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 14:44:27)

Klarita, ja jedino o ishrani nisam pisala u radosnici.A i da sam krenula trebala bi mi citava samo za to, sto puta smo mijenjali sve dok se nismo ustalili [sm=smiley36.gif]
Mi tek od skoro (mozda mjesec i malo jace unazad) imamo tri "normalna" obroka i jednu vocnu uzinu.




Mala Elena -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 15:06:53)

A u 7.om mesecu sto si poslala nema mlecne kase sa zitaricom ?
Samo vocna , mleko, povrce i meso....kako to ?[sm=zmeden.gif]




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 16:23:01)


IZVORNA PORUKA: mirkam

Klarita, ja jedino o ishrani nisam pisala u radosnici.A i da sam krenula trebala bi mi citava samo za to, sto puta smo mijenjali sve dok se nismo ustalili [sm=smiley36.gif]
Mi tek od skoro (mozda mjesec i malo jace unazad) imamo tri "normalna" obroka i jednu vocnu uzinu.

Mirkam, pisala sam pozadi na praznim stranama po datumima kad sam joj sta uvela i kako joj se svidelo. A, kako je prvo dete ima sliku kad prdne, kad kihne, kad pogleda, kad zaspi, kad prvi put jede, kad prvi put jede koju namirnicu, kad joj kapne [sm=smiley29.gif] dokona sam bila i onda tako uvidim po jednoj slici da je ona vec uveliko jela veceru i to zitarice (oko 18h) sa 6 meseci, pa onda svasta nesto...nebitno...

Je l' mozes , Mirkam,molim te i meni da posaljes? Bas da pogledam i ja [sm=smiley1.gif]

I, da dodam...ne volim zitarice koje se prave sa vodom jer one vec sadrze mleko u sebi...a, onda da ne bih mesala mleka moram da joj kupujem samo nestle zitarice [sm=smiley36.gif] mislim i to sam se tako mlatila sa K mada ona je dugo odbijala mleko dok ga skroz nije odbila (znate da ja tako dodjoh na RR)...




mirkam -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (24.9.2014 20:02:42)

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

A u 7.om mesecu sto si poslala nema mlecne kase sa zitaricom ?
Samo vocna , mleko, povrce i meso....kako to ?[sm=zmeden.gif]


Vidjela sam tu glupost, ma mora da su preskocili [sm=smiley1.gif]
Klarita, ja se jos uvjek sjecam pa cu sjutra da napisem , mada opet to nije to kad se glupaca nisam sjetila na vrijeme[sm=smiley13.gif]
A sto kazes, svaku sam glupost pisala i slikala,..saljem ti pp.




Jole84 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (25.9.2014 13:20:44)

Mi smo danas prvi put ručkali [sm=bravo.gif] Prošlo je super, pojela je možda kašičicu, dve i nije ispljunula [sm=smiley36.gif] Mnogo mi je smešna što ne ume da guta pa mlatara po ustima. Baš sam uzbuđena zbog ovog novog razdoblja u Milinom životu [sm=smiley27.gif]




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (25.9.2014 13:26:07)

Jole, hvala na pozitivnoj energiji, bas si poslala u pravom trenutku [sm=smiley1.gif]
Bravo i ovde i samo napred.
Tako i treba, dve kasicice za prvi put su i po pravilu, zna Milce, dusa musava. Nikolaj se toliko umaze kad jede, da je to strasno, ne mogu da ga umijem kako treba, jedino da ga bucnem u neko bure[sm=smiley36.gif] ne znam da li ima tema, ali treba je otvoriti ako nema, pa da kacimo slicice. On mlatara rukama, otima kasicicu, pa mu dam jednu, jdrugom ga hranim, a on ono sto mu ispada iz usta razmazuje preko lica i sto je najgore u bujnu kosu [sm=smiley4.gif]

Ljubim vas obe[sm=smiley1.gif]




Modessty -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (25.9.2014 13:27:16)

bravo za našu princezu! [sm=bravo.gif]
Što se pljuvanja tiče, samo polakooo Jole! Dok ona ukapira da može i da pljune [sm=smiley36.gif]




Jole84 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (25.9.2014 13:32:13)

Klarita [sm=smiley31.gif] morala sam musavu sličku da podelim sa svekrivom [sm=smiley36.gif] Jao mogu da ga zamislim duša mala [sm=smiley36.gif] Kakav vam je danas bio jelovnik?
Mod [sm=smiley31.gif] nadam ti se neki dan na kafici baš u vreme njenog obroka [sm=smiley4.gif]




Jole84 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 21:28:59)

Nama se izgleda zatvorila guza od pirinčanih pahuljica [sm=smiley13.gif] valjda dok se adaptiraju creva na novu hranu? Ceo dan nije kakila i baš je boli stomače, mnogo plače danas [sm=smiley13.gif] Da li da preskočim kukuruzne pahuljice narednih tri dana i uvedem krompir, šta mislite?




Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 21:30:50)

Normalno je da beba i do cetiri dana nema stolicu tako da nista nije alarmantno,ja bih se drzala preporuka ali sacekaj jos malo pa sama proceni[sm=smiley1.gif]




Klarita -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 21:31:47)

Uh, ne krompir, draga, ja ne bih. Ja bih sokic od jabuke[sm=zmeden.gif] da sam na tvom mestu, dusa mala...Da, od pirincanih pahuljica moze biti[sm=smiley13.gif]

Jolence, da dopisem,
08i30 formula 150/180 ml (smanjio juce i danas mleko[sm=smiley13.gif])
10i30 vocna kasa (jabuka i kajsija)
13h formula 150ml
14i30 (dala sam mu da proba home made krompir, sargarepu i tikvicu, par kasicica)
16i30 formula 150ml
18i45 zitarice sa mlekom (kukuruz pirinac, nestle)
21i15 formula 210ml

Dans ne stima nista zbog ubacenog rucka, tj pokusaja da uvedem rucak[sm=smiley13.gif] a, da izbacim mleko jedno...nisam pametna




Jole84 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 21:32:56)

Znam da je normalno ali baš je boli stomače, noćas mi nije uopšte spavala. Prokuvavam vodu sa kimom pa bar malo da prducne, a pridržavaću se redosleda pa kako bude.
Klarita znači može sokić? Neće to nešto značajno da mi poremeti uvođenje hranice? Evo uspavkala sam je jedva ali mnogo se grči, baš mi je žao [sm=smiley13.gif]




branki* -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 21:34:35)

ne bih ni ja krompir...sacekala bih jos dan ,dva ,pa bih videla.ona ne jede pirincane,jede kukuruzne pahuljice,tako?kukuruz je dobar za creva,ne znam da li se to odnosi i na ove pahuljice..




Sanchy -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo (26.9.2014 21:35:15)

Jole sto ne kupis cajic za bebe,M.je voleo da ga pije i nije imao problema sa stomakom nikada,zaboravih kako se zove...bela kesica...set__icu se...Plantex ,i da namazi joj pavlovicevu na stomacic onako kruznim pokretima umasiraj,ili koju kremu vec imas i stavi toplu krpicu..proci ce je..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>