RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


Dora89 -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (8.3.2018 10:05:25)


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Ma ja cak kad je imala neku sitnu oko 37 sam prijavljivala vaspitaci. Sto zbog nje da bi.joj pratili T, sto zbog postovanja prema tudjoj deci i njihovvim roditeljima...a mnogi roditelji nemaju to osnovno postovanje... uzasavam se toga.[sm=hudicek1.gif]


Pitanje je i kakve poslodavce imaju roditelji, ne smeju da izostanu sa posla ni pod razno, pa svesno dovode bolesno dete u vrtić. A naravno da kad dođe 10-oro dece odjednom vaspitačici mora to da promakne.




MimaKos -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (28.4.2018 14:14:29)

Kod nas nije bilo strasno, u pocetku prehlade, sirupi i cajevi, posle se imumitet sam formirao i nije bilo problema.




IvanaSK RR -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (28.4.2018 14:18:38)

Kod nas ne primaju dete ukoliko ima bilo kakvu temperaturu. Slinave noseve primaju[sm=smiley36.gif]




MimaKos -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (28.4.2018 14:27:23)

Kod nas ako primete ili izmere temperaturu preko 37, odmah zovu da se dete uzme




Anck Su Nmaun -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (28.4.2018 15:49:48)

Ma kakvo primanje. A ako se desi u vrticu da skoci naravno da zovu.




MimaKos -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (28.4.2018 19:27:10)

Ima ljudi koji stvarno nemaju nikoga ni da uzme dete ni da pricuva, i razumem to, ali ne razumem da neko npr ko ne radi dovede slinavo i dete koje kaslje u kolektiv!




IvanaSK RR -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (28.4.2018 20:32:14)

Nama je nekoliko doktora reklo da dete koje pomalo slinavi ili kasljuca moze u kolektiv. I iz vrtica ne vracaju ako je tako.




Milena18 -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (28.4.2018 21:17:24)

Isto je i kod nas, ne vraćaju zbog slinavog nosa i kašljucanja. Pa oni su tamo prvih meseci svi slinavi i svi kašlju. A kad imaju temperaturu naravno da ne idu. Pričala mi je koleginica da u nekom vrtiću vaspitačice daju deci antibiotike. Ne znam da li je istina, ali ako jeste, to mi je van pameti.




MimaKos -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (28.4.2018 21:25:21)

Jooj uzas, ma ima svega. Ovi ne kasljucaju, nego zrelo kaslju i slinave, i cim jedan takav dodje svi su redom posle bolesni.. I zato su nam skrenuli paznju, samo ako bas nema ko da ga cuva onda, a ako ima da dete ostane kuci.




Anck Su Nmaun -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (28.4.2018 21:25:28)


IZVORNA PORUKA: MimaKos

Ima ljudi koji stvarno nemaju nikoga ni da uzme dete ni da pricuva, i razumem to, ali ne razumem da neko npr ko ne radi dovede slinavo i dete koje kaslje u kolektiv!

Kao prvo i da nije slinavo posle dva dana ce proslinaviti isto je i za kasalj. Sto nasa dr. kaze tamo nije sterilna sredina i jednostavno je tako.




IvanaSK RR -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (28.4.2018 21:35:54)

Nama je dr u četvrtak rekla da moze u vrtic. Mi smo imali jos jednu dozu u petak antibiotika (pije se jednom dnevno) . Odnela bih vaspitačici da sam morala [sm=smiley36.gif]
A ona je i kašljala zrelo. Kaze dr da ne vredi, slajm joj se skuplja. U velikom broju slučajeva kad slinavi ona i kaslje.




MimaKos -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (28.4.2018 21:41:15)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Nama je dr u četvrtak rekla da moze u vrtic. Mi smo imali jos jednu dozu u petak antibiotika (pije se jednom dnevno) . Odnela bih vaspitačici da sam morala [sm=smiley36.gif]
A ona je i kašljala zrelo. Kaze dr da ne vredi, slajm joj se skuplja. U velikom broju slučajeva kad slinavi ona i kaslje.

Isto, meni se cini smirilo se kad se u vrticu opet raskaslje i opet tem 37, pa zovu da je preuzimamo. Bolje da prosju kroz to kao manji nego u skoli kasnije :)




Anck Su Nmaun -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (28.4.2018 21:45:47)

Pa to, V najvise kaslje onda nocu jer se sliva. Danju po malo




IvanaSK RR -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (28.4.2018 21:48:15)

Pa da. Ja trenutno ne radim, bas zbog toga sto je ona cesto bolesna, ali ce ici u vrtic kad god doktorka kaze da moze.




MimaKos -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (28.4.2018 21:51:35)

Ma ona ne kaslje kuci, smiri joj se od sirupa, nego joj se u vrticu zapusi nos i odmah krece zacarani krug, napad kaslja, grlo i temperatura. A naravno ako doca kaze da moze, to je to.




Slavkic -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (12.12.2019 11:09:40)

Kada krene u vrtic spremite se za ceste posjete doktoru





mama Jo -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (12.12.2019 14:54:01)

Evo od septembra do novembra svake sve nedelje bolesni, bukvalno. Sad cemo malo da se oporavimo.




Khaleesi -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (13.12.2019 1:43:01)

Vrtic je glavni za bolesi dece jer je uvek neko kliconisa





lepic -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (13.12.2019 6:19:29)

Meni je uvek vaspitacica moja na pameti, mlada je, obrazovana, vaspitac. Svoje dete redovno dovodi prehladjeno.




dddaca -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (13.12.2019 11:33:36)

Toliko o odgovornosti!
Cuj, vaspitacica dovodi svoje dete kad je bolesno




Slavkic -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (13.12.2019 12:53:04)

I kod nas u vrtic stalno dovode bolesnu decu mislim da je to jako neodgovorno





nata11 -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (6.9.2020 7:41:52)

5 dan adaptacije krenula slinica 🙄



Iskreno mislim da je i od promene vremena jer vaspitacice insistiraju da budemo na terasi a ipak je sveze ujutru. 
Ali nije strasno za sada. Na ovo smo se vec pripremili. 




jess021 -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (6.9.2020 7:52:27)

Nato, ne znam sta da ti kazem, tako to ide, tek kad krene tamo od decembra do marta... Uf





IvanaSK RR -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (6.9.2020 9:24:33)

I ja mislim da je od promene vremena. Moja A nije slinila od zimus i evo juce krenula.




Misha i Ljisha -> RE: Vrtić i prehlada - gde je granica? (6.9.2020 10:27:34)



IZVORNA PORUKA: nata11

5 dan adaptacije krenula slinica 🙄



Iskreno mislim da je i od promene vremena jer vaspitacice insistiraju da budemo na terasi a ipak je sveze ujutru. 
Ali nije strasno za sada. Na ovo smo se vec pripremili. 




Nato i da li ce vas pustiti sa slinama u vrtic? P evo isto slini rekli sy u cetvrtak na roditeljskom ako dete slini idenu izolaciju




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>