Problemi sa stitnom zlezdom u trudnoci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


melika -> Problemi sa stitnom zlezdom u trudnoci (8.9.2014 12:38:58)

Pozdrav dame , pa evo ja da pokrenem jednu temu koja me jako jako zanima .
Nisam mogla da zatrudnim 4 godine . U novembru prosle godine su mi otkrili da imam povecan TSH, insulinsku rezistenciju, povecan prolaktin . Pijem lekove Eotirox 75 mg i jednom nedeljno 100 mg , Glucophage 1000 mg i pila sam mesec dana Bromokriptin 2,5 mg i zatrudnila . Sada sam u 12.nedelji i do sada je sve bilo uredu , bila sam na pregledu 9+4 fetus je bio 26,9 , i bilo otkucaja . U cetvrtak idem na zadnju kontrolu prvog tromesecja i markere da mi rade. U sredu imam zakazanu kontrolu kod endokrinologa danas sam dobila rezultate i zaprepastila se TSH mi je 6,8 a bio mi je normalan ispod 2 . Citala sam svuda kako nivo TSH ako je iznad 2,5 moze doci do spontanog , i sada nemam mira . Znam da ako se nerviram skodim jos vise sebi , ali ne znam kako da se smirim , ginekologa ne mogu da dobijem vec ceo dan , a kod endo.tek u sredu posizicu dotle . Predpostavljam da ce mi pojacati dozu Eotiroxa .
Mene zanima da li neko imao slicnih problema u trudnoci i kako se sve zavrsilo ?
Plasim se jako za bebca :(




Modessty -> RE: Problemi sa stitnom zlezdom u trudnoci (8.9.2014 12:49:14)

Draga moja već imamo temu
poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
Pitanja vezana za probleme sa štitnom u trudnoći možeš postaviti i u temi Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
Takođe možeš da pogledaš i ovu temu: Štitna žlezda

Ovu temu zaključaavam a gornji post prebacujem u odgovarajuću temu.
Molim vas da ubuduće koristite pretraživač pre nego što otvorite temu. Hvala! [sm=smiley1.gif]




Stranica: [1]