|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Štitna žlezda
1.12.2012 11:45:57   
momaka
jeste da je ukus bljak ali moze da se proguta user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Štitna žlezda
3.12.2012 23:09:30   
nena7m
Cao.
Nova sam na forumu. Imala sam problem sa štitnom žlezdom (hipertireoza) pre trudnoce. U trudnoci nisam uzimala terapiju jer su rezultati bili u granicama. Sada, nakon tri meseca Tsh3 ul 0,03 Ft4 52,74. U velikoj sam brizi šta da radim posto bebca dojim. Pre trudnoce sam išla kod dr iz Novog sada . Živim u manjem mestu i zadnjih godna postoji endokrinolog ali veoma je teško zakazati pregled kod istog. A dobiti uput za Novi sad je čini mi se mislena imenica.
Ne bi da budem preopširna. Ako ima neko iskustvo molila bih da napiše :)

(odgovor članu momaka)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Štitna žlezda
4.12.2012 9:32:01   
Modessty
nena7m dobrodošla!
Ti bi trebalo da si hitan slučaj i trebalo bi da te prima odmah pošto si porodilja i dojiš dete. Trebalo bi da ti daju neku terapiju jer nije dobro da ti hormoni luduju dok dojiš.
Nisi napisala koje su referentne vrednosti za laboratoriju u kojoj si radila. AKo je TSH ispod normale a T4 je otišao iznad granice, onda bi trebalo da piješ Eutirox ili Letrox. Ali nikako na svoju ruku. Mora dr da pogleda rezultate i odredi i lek i dozu. Neprilagodjena doza može da odvede u drugu krajnost što uopšte ne bi bilo dobro.
Moj savet ti je da odeš kod tog endokrinologa i tražiš da te odmah prime na osnovu toga što su trudnice i žene koje doje prioritetni slučajevi.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu nena7m)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Štitna žlezda
4.12.2012 16:04:24   
momaka
cao neno dobro dosla na forum iz kog si mesta
kod kog lekara ides u novi sad ja idem kod dr.medic ona je jako dobra ako mozes potrazi nju ...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Štitna žlezda
4.12.2012 18:13:41   
bonita
Cure,moze li mi neko reci...

Naime,do sada nisam nikada imala probleme sa stitnom,rezultati su uvek bili u redu.
Evo danas,me zove doktorka i kaze,da su mi vrednosti uvecane TSH O,25-2,50mlU/L
A moja vrednost je 3,54...I naravno krecem da pijem tablete,tako mi je rekla i kontrola na svakih mesec dana.
Da li to moze da bude nesto lose za moju trudnocu,u 7 sam nedelji?
I da li ce mi to tako zauvek ostati,i maracu zauvek tablete da pijem ili ipak postoji mogucnost da se sve vrati u normalu,i da posle trudnoce necu imati probleme sa time.

Hvala Unapred.Bas sam zabrinutA

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu momaka)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Štitna žlezda
4.12.2012 18:22:35   
little_one
Ma kako ti nisu u redu nalazi stitne ako su ti u ref vrijednostima. Normalno je da u pocetku trudnoce bude povisen tsh, zato se i preporucuje za zatrudnjivanje da bude ispod 2 jer u ranoj trudnoci tsh skace i zbog tog moze doci do odbacivanja ploda...ali kod tebe je tsh sasvim dobar i mislim da nije za terapiju. A sto se tice leukocita, normalno je da su poviseni u trudnoci, to da te ne brine. Poslije poroda padnu na normalne vrijednosti. Eto to je od mene...a javice se jos neko sigurno user posted image

Ispravka sad vidim da je ref vrijednost nesto drugacija od one koje sam navikla...al obicno je do 4.2 ref vrijednost...sad ne znam ali opet sam misljenja da ne bi trebalo da bude problem...treba pogledati i ft4 on je po meni bitniji sada kad si trudna...

Lijekovi ti nece stvarati problem, ako je to preporucila dr nista ne brini...lijekovi za stitnu mogu samo pomoci da se plod bolje razvija ako postoji poremecaj stitne...ja sam cak pila isto letroks i prekinula na pocetku trudnoce.

< Poruku je uredio little_one -- 4.12.2012 18:26:31 >

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Štitna žlezda
4.12.2012 18:53:50   
bonita
HVALA najlepse user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Štitna žlezda
4.12.2012 23:28:04   
Modessty
Bonita malo su i meni čudne te referntne vrednosti user posted image
U svakom slučaju ko što reče little_one, bolje je da piješ lekove nego da hormoni luduju. Bolje je za bebu da TSH držiš pod kontrolom. Samo se nakon porodjaja opet iskontroliši. Biće sve ok! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Štitna žlezda
5.12.2012 9:17:21   
bonita
hvala draga Mod,ali eto,bas sam sinoc dugo cackala na ineternetu,po nekim nemackim stranicama,ali te su vrednosti od prilike ovde.
ima razlike od labora do labora,ali vrlo mala odstupanja.
tako da preostaje mi i tako je najbolje da slusam doktorku i to je to.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Štitna žlezda
8.12.2012 1:37:03   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pre VTO, internisti je bila sumnjiva moja štitna žlezda, delovala joj je spušteno, ali nismo imali vremena da proveravamo jer sam otišla za Segedin. Sada su mi se simptomi vratili, boli me vrat, teško gutam ..opada mi kosa od pre par meseci, taman kada su počeli ti problemi sa gutanjem. Doktorka mi malopre ispipala vrat i kaže da imam neki čvorić sa desne strane, dala mi je da uradim hormone, bris grla, i uz štitne. Videćemo šta se dešava. Imam i zadah iz grla kada god se aktiviraju ovi simptomi. Dr. kaže da nije krajnik jer je previše nisko ..


Bila na UZ i štitne i abdomena (jer mi je internista rekla da su joj štitna i jetra sumnjivi), i doca detaljno pregledao, kaže štitna milion posto uredu, nema potrebe da ponavljam hormone jer štitna baš lepo i normalno izgleda, a i hormoni su do sada bili u redu. A i kosa ne opada više, biće da je ipak bilo trenutno ..

I jetra, i pankreas, i bubrezi, slezina, sve je super, tako da sam sada mirna. Znači, i dalje muku mučim samo sa jednom boljkom-endometriozom, ostalo funkcioniše kako treba, i me happy user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Štitna žlezda
8.12.2012 2:23:48   
Modessty
Super Dunja! user posted image Baš mi je drago da je sve ok!

Ja bila danas na kontroli. Kao što sam i predpostavila vratila mi je dozu Eutiroxa na 100. Kontrola za 4 meseca. Tada bi trebalo da se uradi i uz štitne ponovo za svaki slučaj.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Štitna žlezda
8.12.2012 2:24:52   
dunja RR
Mod user posted image

A šta su ti ranije govorili na UZ, jel vide neke promene ili ne?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Štitna žlezda
8.12.2012 2:28:14   
Modessty
Nije bilo promena sem što je bila uvećana. Bila sam samo jednom na UZ kad sam otkrila da je štitna u pitanju. Sad reče dr da radimo ponovo UZ za svaki slučaj.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Štitna žlezda
8.12.2012 2:30:29   
dunja RR
Nadam se da će biti sve ok.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Štitna žlezda
8.12.2012 2:32:29   
Modessty
Nema razloga da ne bude. Guši me s vremena na vreme, ali dr kaže da je to zbog vremena, promene pritiska i sl. Bitno je da TSH vratim na vrednosti izmedju 1 i 3

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Štitna žlezda
12.12.2012 23:59:19   
limunada
Ja sam danas bila kod lekara i sve simptome sto imam vuku na stitnu zlezdu.Kaze dr.da je moguce da je to pa sutra idem vaditi krv.Simptomi su mi:naglo mrsavljenje,gusenje,ubrzan rad srca,panika,depresija,znojenje koje uzasno smrdi,prterana stolica kao proliv user posted image

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Štitna žlezda
13.12.2012 8:41:34   
Modessty
limunada moraš da uradiš hormone štitne, a bilo bi dobro da urade i UZ.
Nemoj se sekirati. Ako je štitna u pitanju dobićeš lekove i sve će se srediti.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Štitna žlezda
13.12.2012 8:45:24   
Snelle
Zna li neko, da li je moguće da zbog problema sa štitnom žlezdom konstantno raste srčani pritisak, i pored lekova koji se piju za regulisanje istog?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Štitna žlezda
13.12.2012 8:52:29   
Modessty
moguće. Moja mama je imala probleme sa aritmijom i pritiskom i pored lekova. Dok nije otkrila da ima hipertireozu koja koliko se sećam nije "podnosila" lekove koji su joj tada prepisani za pritisak. Kada je dr video da hormoni štitne nisu dobri odmah je promenio terapiju za pritisak.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Štitna žlezda
13.12.2012 8:55:26   
Snelle
I moja mama ima identičan problem. Danima joj u sred noći samo skoči pritisak, promenila je milion terapija, i ima problema sa štitnom, ali je ostalo da treba još neke analize da odradi pa da se ustanovi šta i kako. Jel se tvojoj mami regulisao pritisak posle promene terapije? Kako je sada?

< Poruku je uredio Snelle -- 13.12.2012 8:56:27 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Štitna žlezda
13.12.2012 9:08:08   
Modessty
ona je bila baš loše a nije ni predpostavljala da je štitna. Čak je imala i neki osip po telu i mislila da je alergija na nešto. Imala je problem da dodje do dobrog dr. Prvo joj je neki kreten oterao hipertireozu (koja se leči) u hipotireozu ( koja se ne leči, tj doživotno se piju lekovi) i to lošom terapijom. Tek kad je odšla do dobrog dr krenulo je na bolje. Znam da je slao kod kardiologa i na još neka ispitivanja ( na žalost neznam tačno šta) i onda joj pored odgovarajuće terapije za štitnu, promenio lekove koje je pila za pritisak. Odmah joj je bilo bolje, praktično dan nakon promene lekova. Na kraju je morala da pije onaj radioaktivni jod da bi umrtvila žlezdu i lekovima nadoknadila hormone. Sad je već nekoliko godina sve ok.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Štitna žlezda
21.12.2012 14:11:09   
miva
Evo da vam javim da sam ja ok. Na terapiji sam eutirox 75 i izgleda da mi to odgovara. Sledece nedelje idem da vadim krv a, 03.01.2013. imam kontrolu kod endokrinologa.

Mnogo sam raspolozenija, ne preznojavam se toliko, i kosa mi manje opada, cak sam i smrsala 13 kg (naravno uz dijetu).

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Štitna žlezda
28.12.2012 16:03:44   
miva
Gotovi mi nalazi i T4 94 (60-160), a TSH 1,78 (0.35-4.94) user posted image Bas sam srecna!
Ova terapija mi odgovara! U cetvrtak idem na kontrolu.

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Štitna žlezda
9.1.2013 11:32:41   
dijana1*
Da se i ovde prijavim user posted image
Pre mesec ipo dana sam kontrolisala stitnu i nije bila dobra, koliko sam shvatila ( posto se ne razumem bas dobro) uvecana je i dr. mi je rekao da sada ne bih smela ostati trudna. Svako jutro pijem lek i prvog februara mi je zakazana kontrola. Nadam se da ce rezultati biti dobri i da cu moci da se bacim na muckanje. Jedva cekam user posted image

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Štitna žlezda
10.1.2013 13:29:47   
limunada
Ja 28-mog januara idem na ultrazvuk stitne,videcemo sta ce mi reci.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here