|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
23.11.2008 21:21:28   
Anoniman
Ne znam da li je o ovoj temi bilo reci pa bih vas molila de me uputite ako jeste. user posted image  Volela bih da mi neko isprica svoje iskustvo u vezi smanjenog rada stitaste zlezde i trudnoce, posto ja pijem hormone i salju me na razna ispitivanja na koja u prvoj trudnoci nisam morala da idem(bila sam zdrava).
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
24.11.2008 0:06:48   
guppy RR
Mislim da još nismo razgovarale o tome... Zna li ko pomoći?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
25.11.2008 8:31:23   
Anoniman
Ne znam kakve veze ima, ni dal ima, štitna žlezda sa trudnoćom, ali sam jutros naletela na jedan članak o štitnoj žlezdi. EVO GA

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
25.11.2008 8:49:54   
guppy RR
ima ima veze 100 %, zbog uticaja hormona. ali više ne znam na žalost.-
hvala ti za ćlanak, da se malo obrazujemo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
25.11.2008 21:03:28   
Anoniman
Hvala Tasha na clankuuser posted image ! Svaka informacija mi je dobrodosla i veoma znacajna!

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
6.2.2009 21:25:20   
MALECKA
ja zivim sa hipotireozom vec 27 godina,znaci ustanivili su mi smanjenu funkciju kad sam imala samo 2 godine, od tada pijem tivoral a picu ga ceo zivot,nemam neke siptome sem sto nekad osecam mali umor, i ono sto najvise izbegavam je stres, a zbog vrste posla gde radim cesto sam izlozena,i mene malo hvata panika ali hormoni su mi u dozvoljenim granicama,i ja se nadam da ona nece stvarati probleme da ostanem user posted image ali cu verovatno biti pod stalnim kontrolama jer se terapija menja prilikom promene tezine,ja vec 2 godine pijem 1 1/4,i ja bih volela da se neko juser posted image user posted image avi ko ima ili je imao slican problemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
6.2.2009 21:46:54   
Mery
Ja sam prije nekog vremena imala cistu na stitnoj zlezdi, zbog toga sam se puno raspitivala o tome. Ja na srecu nisam imala poremecan balans hormona sto je dobro. Sto se tice trudnoce saznala sam da nema nikakvog uticaja na zatrudnjenje, ali u slucaju da do trudnoce dodje treba redovno pratiti nivo hormona (to su tri hormona koja se rade za stitnu) i ako treba uzimati hormonsku terapiju. Ako se to redovno kontrolise i prati (naravno ljekar to treba nadzirati) nema opasnosti za radjanje zdravog djeteta. U slucaju da se hormoni ne kontrolisu (a nisu u redu) dijete se moze roditi i da zaostaje u razvoju. Mozda vam ovo na kraju zvuci strasno, ali vjerujte nije ako redovno pratite hormone i uzimate odgovarajucu terapiju, naravno uz dr.

(odgovor članu MALECKA)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
6.2.2009 21:54:15   
MALECKA
meni su hormoni u redu,user posted image svakog meseca dolazi na vreme,a krvna slika mi je ok,samo treba cekati da se desi user posted image ,i samo opusteno,pijem i folan kao preventiva.user posted image

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.2.2009 17:59:55   
Anoniman
Malecka nemas razloga za brigu. Ja imam hipotireozu, pijem lekove(Eutyrox od 100 mikrograma podeljeno u dve doze, ujutro pola i u podne pola) i trudna sam 21 nedelju. Ja se osecam super a i bebica lepo napreduje. Vadim krv svakih mesec dana i proveravam nivo TSH. Do sada mi se doza nije menjala ali sam se sad vec ugojila pa mislim da ce mi trebati povecanje doze. U sredu idem kod engokrinologa pa se javljam sa novostima!!! Pozz i srecno sa user posted image !!!

(odgovor članu MALECKA)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.2.2009 23:47:42   
MALECKA
hvala Zille na podrsci,a od kada imas hipotireozu,ja imam jos od svoje druge godine i od tada non stop pijem tivoral,do sada sam isla u S.kamenicu na redovne kontrole ali to je deo gde je zracna zona i radijacija pa se ne usudim da idem dok radim na svom user posted image ,zato cu vaditi krv privatno ovih dana jer ionako znam koje su normalne vrednosti a hvala bogu i krvna slika mi se popravila jer se stalno borim sa anemijom,sada je ona pod kontrolomuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
8.2.2009 18:59:57   
Anoniman
Moja hipotireoza je pocela u prosloj trudnoci, pre tri godine, ali tada nisam bila svesna toga. Kad sam se porodila primetila sam da sam depresivna i da sam sva otecena, a narocito vrat. Otisla sam na UZ i izvadila hormone i shvatila da sam zestoko bolesna. Tada mi je endokrinolog privatni u Novom Sadu prepisao terapiju koje se redovno pridrzavam, evo vec skoro tri godine, i dobro se osecam. Jedino sto sam morala da prestanem da dojim, a bebica mi je imala tek tri meseca, ali sam se plasila da zbog hormona bebac ne dobije Bazedovljevu bolest. Ne znam koja je fora sada kad redovno pijem lekove u trudnoci, da li cu ovaj put moci da dojim dete.
Imam milion pitanja za endokrinologa, u sreduidem na Polikliniku u Novom Sadu pa se nadam da cu saznati sve sto me intersuje.


(odgovor članu MALECKA)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
8.2.2009 19:08:40   
MALECKA
javi obavezno kako je bilo,ja cu mozda u petak da vadim hormone privatno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
8.2.2009 19:20:51   
Anoniman
Ja svaki put vadim privatno, zato sto se kod nas u bolnici svakako placaju, a kod privatnika bar ne cekam red. A receno mi je na pocetku mog lecenja da bi bilo dobro uvek u istoj laboratoriji da vadim krv, valjda zato sto uvek na isti nacin gledaju hormoneuser posted image

(odgovor članu MALECKA)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
13.2.2009 12:47:13   
MALECKA
ja sam danas vadila hormone tsh,t4 i t3,u ponedeljak su rezultati,ako mi tsh bude izmedju 1-2 to su idealne sanse da zatrudnim,ili cu makar biti mirnija da nije u stitnoj zlezdi problem,a za par dana idem i kod gin.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
14.2.2009 9:11:02   
Anoniman
Evo mene sa novim informacijama. Bila sam kod endokrinologa na Poliklinici u Novom Sadu, odnela sam joj dosadašnje rezultate i kaže da je sve O.K. Trudnice sa hipotireozom moraju redovno da piju lekove(hormone) svaki dan bez preskakanja jer je taj hormon neophodan za normalan razvoj ploda. Osim toga mora se jednom mesečno vaditi krv i proveravati nivo hormona T3, T4 i TSH.  Ja vadim svaki put samo TSH jer je on dobar pokazatelj nivoa ostalih hormona.  Posle te rezultate nosim kod lekara da ih pogleda. Trudnoća kod žena sa hipotireozom se vodi kao visoko rizična trudnoća iz razloga što se lekovi rednovno piju. Inače je trudnoća kao isvaka druga, ne mora da se leži i nešto posebno pazi. Mene su slali na ekspertni UZ kad sam bila 13 nedelja trudna, tad su mi radili i skrining hromozomopatije. To se radi čisto preventivno, za svaki slučaj. U prvoj trudnoći sam bila zdrava i ništa od ovih pregleda nisam obavljala. Kad se porodim nastavljam sa redovnom terapijom lekova i posle mesec dana opet vadim sva tri hormona da se proveri njihovo stanje. Inače sam se jako obradovala kad mi je lekar rekao da mogu da dojim normalno, bez bojazni da će lekovi naškoditi bebici. Ipak je beba u stomaku već navikla da se hormoni doziraju odjednom a ne kao kod zdravih žena po potrebi. Inače sem dobila informaciju da se bebama po rođenju odmah uzima uzorak krvi i proverava da li imaju hipertireozu. Eto toliko od mene za sada, ako se setim jos nečega pisaću još.

(odgovor članu MALECKA)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
14.2.2009 9:13:41   
Anoniman
Meni je TSH bio 0,57 u momentu kad sam ostala trudna, to je na donjoj granici.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
15.2.2009 9:34:35   
MALECKA
hvala ti zille na informacijama,sutra posle 6 idem po nalaze,jedva cekam,pre dve godine mi je bio 2.30,nijednom ne preskacem tablete i nadam se da ce biti ok.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
17.2.2009 20:56:32   
Anoniman
Malecka kakvi su rezultati?

(odgovor članu MALECKA)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
15.1.2010 21:15:46   
cipiripi
jel zna neko nesto o antitiroidnim antitelima?
povisen mi je TPO.
16.6 , ref, vrednosti 0-10.


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
15.1.2010 21:24:18   
Verus
cipi, slabo znam o tome....nesto sam njuskala po interentu, i naravno, sigurno vec znas da bilo kakav problem sa tireoidnom moze biti uzrok tezek zatrudnjavanja...a ova antitela spominju cak da zene koje ih imaju imaju veci rizik od pobacaja.  Mozda je ovo resenje za vas!  Sigurna sam da postoji terapija-jer moze da bude uzrok hipotireoidzima ili hiper...jel si pricala sa dr?

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
15.1.2010 21:26:26   
cipiripi
idem u utorak kod specijaliste (jedva sam je nasla) da mi kaze sta mi jos treba od imunoloskih analiza da uradim, i u cetvrtak kod vrhunskog endokrinologa.
blago receno, izludeh vise!


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
15.1.2010 21:30:31   
Verus
verujem draga...ali treba sve to da sredis pre februara...znas da ne bi opet uzalud radili proces.  Citala sam da je u stvari puno problema bas resivo kod endokrinologa....meni je nesto tireodina bila zeznuta  kada sam radila analize u NS, pa je dr. odmah rekla da je to problem. 

Kazi mi, radili ste ona antispermatozodina antitela (ako se tako zovu vec ne znam)? vidim daje lucia resivsi to, ostala konacno trudna....

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
15.1.2010 21:33:14   
cipiripi
nismo to radili..pa kazem ti.. muka mi je od dr, i ovo sam uradila na svoju ruku. ova zena kod koje idem u utorak za imunloske je odlican strucnjak pa cemo videti sta cemo i kako..
a ne pada mi napamet da radim transfer dok ne zavrsim ova ispitivanja jer ne zelim da unistim eskime koji su mi sada zlata vredni.

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
15.1.2010 21:39:43   
Verus
i ja to mislim draga.  Nisam htela da ti ja govorim sta da radis, ali to je najbolji izbor.  Ipak, odradices jos tih par stvari koje nisi, a mozda je resenje bas u tome!  Pitaj je i za antitela na spermu, mada, sa eskimcicima to nema veze, jer je vec embrion ugradjen u tebe, ali ako imas neki problemcic sa tireoidnom koji se da resiti lekovma (a Zile ih je pila i u trudnoci i sve je bilo ok)< onda ce ti to pomoci da eskimi ostanu tamo gde treba.  Kazem eto, vidim da su nasli da zene koje imaju ceste pobacaje, cesto imaju nesto sa tireoidnom...Cipi drzim ti fige od srca mog, jedva cekam da se sve to resi....a znam za dr. i meni je tako bilo zlo pre 2 godine kad sam se bolesna vukla svuda a niko mi nije mogao pomoci.....ali izguraj jos ovih par stvari....iskoristi svaki minut sa tom zenom, vec kada je strucnjak i zna dosta toga..

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
15.1.2010 21:53:47   
cipiripi
hocuuuuuuu i hvala na podrsci user posted image
pored silnih lekova i terapija ostalo mi je malo mozga da znam da ne treba da idem glavom kroz zid user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here