RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


Misha i Ljisha -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (15.9.2014 5:48:10)

a mozda je premorena? [sm=smiley36.gif] tj mozda su vam svi malci premoreni. Cini mi se da se Dunja rr zalila da malac ne spava preko dana dobro. Stavite ih stvarno ranije u krevet, pa ja sam juce D okupala pre 19h jer sam videla da je gotova. Da sam cekala 19 i 30 dobila bi novi nalet energije i visila bi na lusteru od 20h pa na dalje[sm=jezicek.gif] Bar je ova moja takva. Dok npr moj bratanac kad je umoran nema sanse da ga drzis budnim on se komira gde stigne[sm=jezicek.gif] (eh to nikada valjda necu doziveti)




Anarunika -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (22.9.2014 9:35:43)

Do skoro, dok nisu išli u obdanište , bili su uveče budni i do 23h. Stavim ih u krevet a oni nikako da se uspavaju. Uglavnom je to bilo zato što im je popodnevna dremka dolazila kasno , kada su bili mlađi oko 14h, pa onda oko 16h. Međutim od kako su krenuli u školicu u komi su najkasnije do 22h. I komiraju se u roku od dva minuta,često i pre deset. A ustaju oko pola osam. Tako su ustajali i dok nisu išli u obdanište ali sada su valjda aktivniji pa se više izmore.
I više ne spavaju popodne, osim u retkim situacijama.




Modessty -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (22.9.2014 11:30:29)

Klarita a da joj staviš malo rakije u mleko [sm=smiley36.gif]
jooj podseti me to na neku zezanciju od reklame kad majka daje deci valijum za žvakanje. Deca besne i luduju, ona im dala žvaku i nakon par minuta sve mirno i tiho. Deca komirana, a ona na kraju kaže - samo ih s vremena na vreme pogledajte da li dišu [sm=smiley36.gif] Jes crnjak od reklame al je ludo skorz!




emicaa -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (22.9.2014 12:05:14)

Mi pomjerili spavanje za 15 min.sad zaspiva oko 20:45,pokušaću bar još 15 minuta ranije,nekad se pitam dal ne može zaspi od mog "pjevanja" jer se ponekad desi da i pola 10 dočeka budna.




Bibilib -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (25.9.2014 14:07:03)

Moje dete je sinoc leglo u 23h pa je jetros jedva ustao za skolicu...




Klarita -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (25.9.2014 14:57:52)

Jao, vec danima razmisljam gde da vam stavim jedan klip i ne znam da li je za ovde, ali sad mi opet pao na pamet, EVO [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Peace* -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (25.9.2014 14:59:15)

Pomerila sam decu.
Stavim ih u pola 9 u krevet i u krevet spavaju. Stavim ih u 9, i u pola 10 spavaju. Posle toga ne puštam.
Problem je što od kad Luku ranije stavljam da spava jedva ustaje ujutru za škkolu. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
I ustvari je glupo da ih navikavam na to, sad će se pomeriti sat, pola 9 će biti pola 8. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley3.gif[/image] To je jako rano za moja shvatanja.




maminozlato1 -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (28.12.2014 20:28:06)

kad ide u vrtic legne do 21h ustane u 07h do 07,30h... kad ne ide ne pitaj [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




dejana007 -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (28.12.2014 21:20:23)

veoma kasno, posto je ovih dana kuci. A i vrtic nam ne radi do 20.01. tako da ce verovatno kasnije lezati, kasnije preko dana spavati i kasnije u noc se uspavati [sm=smiley1.gif]




NadaR -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (28.12.2014 21:29:18)

u 21h




Klarita -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (5.1.2015 15:35:46)

Ovo vise nije normalno[sm=hudicek1.gif]
K je imala boginje pa smo joj dopustali da leze i ustaje kad hoce...imali goste danonocno...lezala i u pomnoc i posle ponoci i skroz skroz skroz izasla iz ritma ako ga je uopste bilo[sm=smiley29.gif] nema veze da li je premorena ili ne...nekad se po ceo dan sunjka po kuci i opet tesko zaspi, nekad je po ceo dan na snegu, opet tesko zaspi, nekad bude par sati napolju pa ostalo unutra i opet tesko zaspi...uz sve to lako se budi [sm=hudicek1.gif]

N zbog boginja poceo da luduje...okupam ga na vreme, dam mleko na vreme, odspava pola sata sat, pa se probudi i nema sanse pre 01h do 02h da se uspava[sm=hudicek1.gif] mm opusten, on s njim, ja sa K, ali mene to izkudjuje, izludjuuuuujeeeeee[sm=hudicek1.gif] ne znam sta vise da radim




moja ciklama -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (5.1.2015 17:27:17)

U 21h, u krevecu, ugašeno svetlo![sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (5.1.2015 22:28:02)

Klarita dovoljan je jedan dan da ih "sredis"[sm=jezicek.gif] probudis frajlu ujutru neka kenjka malo sta sad nema veze i onda akcija, prepodne idite negde da se dobro izmori neka igraonica ili nesto onda spavanje ali ne duze od dva sata (da ne nadoknadi dnevnim spavanjem ono izgubljeno jutarnje) i onda je opet dobro izmoris popodne ali ne previse da ti ne bude premorena i stavis je na spavanje do 9 i to je to.

Sutradan je probudis opet ako treba i tako dva tri dana i sredjen problem.

Veci ti je problem sa deranom po meni on je manji. on moze da ti zaspi u toku dana npr tokom jela ako ga probudis ranije i sl ali mozes slican princip da primenis. Izes ga dva tri dana nervoze i onda mirna Backa jer ja kapiram da bih se besila da mi dete ide tako kasno u krevet. Pa ja jedva drzim oci otvorene do 23h[sm=jezicek.gif]




Klarita -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (5.1.2015 23:41:09)

Ljiso, slazem se, ali nemam trenutno zivaca ni snage ni volje ni bilo cega[sm=hudicek1.gif] Danas sam molila Boga da me vrate na posao da pobegnem[sm=smiley36.gif] ali citala si unazad, znas da je K neumorna[sm=zmeden.gif] no, cim krene u vrtic, eto nje opet u kolosek...ne mogu da prestanem da mislim koliko sam ogovarala komsije cije dete leze od rodjenja iza ponoci i dize se u podne, a ja danima to prozivljavam i kazem sebi: "Pocudi se, pa se ponadaj"[sm=jezicek.gif]




Misha i Ljisha -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (5.1.2015 23:45:22)

hahahah znaci da se ni ja ne cudim sto bratova deca idu tako kasno na spavanje..[sm=jezicek.gif]mogla bih tako nesto doziveti.

Znas kako ti znas sebe imas li zivaca za njihovo nocno orcanje ili dva dana za njihovo kenjkanje. Ja bih odabrala ova dva dana[sm=smiley36.gif]




Klarita -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (5.1.2015 23:56:15)

Ma, vidi...nemam ti ja zivaca za nista[sm=hudicek1.gif] ali ljubim te, ne se cudi ic'[sm=smiley36.gif] i daaaaaaa mislim da zaista nije zdravo da deca lezu kasno i bude se rano/kasno svejedno...jednostavno, ispustila sam ih ovih dana ali od ponedeljka krecem sa ozbiljnim uvodjenjem discipline...iako se mm ne slaze i kaze da mu je divno kad ih posmatra[sm=smiley5.gif] ja sam stava da je gornja granica za u krevet 22h i to 22h plafooooon i kraj[sm=hudicek1.gif]




Misha i Ljisha -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (6.1.2015 7:27:16)

meni je 21h plafon[sm=jezicek.gif].




branki* -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (6.1.2015 12:38:23)

boza ide oko 9,pola 10 uglavnom na spavanje.ovih dana oko praznika nije isao u obdaniste i malo se poremetio,to jest on voli da kasnije ode na spavanje,npr oko 11,pola 12 i onda popodne voli duze da spava,ali....sad se opet uveo u red[sm=smiley1.gif]




degu -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (7.1.2015 9:25:36)

Joj i mm i ja smo nekad znali da pametujemo šta radi beba budna u ponoć,pa to nije normalno i naravno krivi su roditelji a onda je stiglo naše čedo koje se isto za čas poremeti iako je ležemo uvek u 20h tako da se više ničemu ne čudim da me ne stigne [sm=smiley36.gif]




ishler -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (7.1.2015 12:44:50)

Definitivno je da deca nisu ista,isto sam radila sa obe cerke,stavljala ih najkasnije u 8,starija je tako spavala do skoro,a sada u 9 ima 3,5god.Mladja nece pre pola 11 nema sanse sta god da uradim a sada ce 4 meseca,starija zaspi a mladja nikako,a inace je dete koje jako malo spava od svojih mesec dana do danas ne sastavi vise od 3h,sto je bas malo,ali nema nacina da bude drugacije,iako je vesela i samo bi da gleda sta se desava.Pomirila sam se da je takvo dete,previse radoznalo.




Klarita -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (7.1.2015 23:43:31)

Ljiso, znam da me vec pomalo mrzis sto ti stalno crnim ali moram [sm=jezicek.gif] nesto razmisljam popodne i shvatim da je i moja K kad je imala godinu i po i dve spavala najkasnije naj naj najkasnije u 20i30[sm=smiley36.gif] pa se to malo pomalo pomeralo, nazalost...
elem, veceras pomislih kako sve dolazi na svoje, K umalo zaspala oko 19h, ja brze bolje da je istusiram, kad ne lezi vraze, rasani se djubrence i vilenila je po krevetu u pizami do skoro 23h[sm=hudicek1.gif][sm=zmeden.gif]
N se uspavao u 22h (inhaliralian je onda) i probudio se u 23h i evo na smenu ljaljamo mm i ja i nema sanseeeeeeeeee da zaspi, i upravo ga je mm spustio u krevetac budnog[sm=hudicek1.gif] moja smena...odoh sad da vidim ja da ljuljam malo




Klarita -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (8.1.2015 0:48:04)

[sm=zz_furious.gif] tek se sad uspavao, znaci definitivno mm ima bolje nerve od mene, ja sam izpiz[sm=smiley35.gif] par puta u medjuvremenu...sad odoh da iskuliram [img]http://www.cosgan.de/images/smilie/figuren/c080.gif[/img]




cockic -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (8.1.2015 8:48:43)

oko 21h su u krevetu,ako vidim da su bas umorni stavim i ranije.posto setanje po vodu mora da istera svoje[sm=smiley36.gif]uvek nekih sat vremena od stavljanja se uspavaju.
juce su opravdano legli kasnije jer su ustali u 18:30h uvece,pa do 22:30h su se uspavali.inace to dnevno spavanje se retko da desi,danas ne verujem da cu uspeti da ih uspavam,ona kad vidi da bata nece,nece ni ona i kaze necu da spavam.a njegovo dnevno spavanje ako se desi to je max 45min do 1 sata.a ona i dalje moze da spava po nekih 2h dnevno.samo sto to kuci radi retko kad su zajedno.kad je bata u vrticu ona kuci se svaki put uspava.




dejana007 -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (8.1.2015 18:09:25)

obzirom da sad spava, tesko da ce pre ponoci [sm=zmeden.gif]




little_one -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (8.1.2015 21:06:46)

Mladja oko 8, pola 9 vec zaspala a starija pola 9 - 9 je u krevetu. Mladja je zamalo napravila haos jer nismo nikako mogli njih dvije da nastimamo u pocetku a onda smo presjekli nakon sto smo skapirali da beba u pola 11 jos uvijek budna...otad nova rutina i evo ovako smo sad vec duze vrijeme. [sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>