RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


Misha i Ljisha -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (9.1.2015 7:37:21)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Ljiso, znam da me vec pomalo mrzis sto ti stalno crnim ali moram [sm=jezicek.gif] nesto razmisljam popodne i shvatim da je i moja K kad je imala godinu i po i dve spavala najkasnije naj naj najkasnije u 20i30[sm=smiley36.gif] pa se to malo pomalo pomeralo, nazalost...

[sm=smiley36.gif] tebe da mrzim, majku svog deteta??? Nema sanse.

Ma evo ja se zalim sto moja ide vec par veceri u 21h na spavanje a ustaje u 8. I vec se mislim da je budim ovih dana ranije ahahha.. Iako smo jos uvek u mojoj zoni tolerancije (21h jel) ali mi tih pola sata bas znaci za vecerenj poslove.




Torbica -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (9.1.2015 11:21:48)

Kod mene vojnicki rezim, decica evo i dalje spavaju najkasnije u 20h, nekad i u 19 i 30, a evo tri nedelje vec ne idu u vrtic, na raspustu su. Uzrast - 2.5 - 4 - 6.5 god!!! Pa nek mi neko kaze da to ima veze sa uzrastom. Nema. Ustaju ujutro oko 8-9. Veliki ne spavaju po danu, ovaj najmanji ponekad. Inace su svi rano izbacili dnevno spavanje, u trecoj godini.
Mislim da je kod vecine problem sto uspavljuje decu, mislim, nemam ja ni zivaca ni vremena za to. Decu pomazim, ususkam, gasim svetlo i jos samo mogu dobiti shshshshhs... Sa piskenjem insistiram u kadi za vreme kupanja, vodu uvece ne dajem, ni ne traze. I kraj.
Uspavljivanje je po meni magareca usluga.... Naravno, ima mama koje uzivaju u tome, samo napred, uzivajte, ja volim nas zivot bas ovakvim, i ponosna sam na to sto su mi deca samostalna i sto se sama uspavaju. I nocu spavaju. Sad jedino ovaj srednji zna da se probudi da trazi nosu, tako mi je i cera jedno vreme, pa prerasla. Celu pricu smo postavili ovako sa njihovih 5-7 meseci, toga se drzali..Nikakvi raspusti, bolesti niti bilo sta nije pomerilo njihov odlazak u krevet..




veselicaa -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (9.1.2015 13:31:40)

Kada A.ide u skolu onda u 9 su obe u krevetu.Spavaju zajedno(zvanicno [sm=smiley36.gif]) jer se S.skoro svako vece prebaci kod mene u krevet.Imamo neke male rituale,pricamo price,prvo im ja ispricam po jednu duzu a onda A. izmisli neku kracu Stasi,mazimo se jos malo,izljubimo i onda ih ostavim same da se uspavaju.Sada kada je A. na raspustu ostaju do 10 a ponekad i duze,pogotovo sada kada imamo goste i kada u kuci imamo dva tinejdzera koja ostaju do kasno.




Mala Elena -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (9.1.2015 14:08:44)

Izmedju 1 i 2h [sm=smiley36.gif] Smejem se ali nije smesno i definitivno od sutra moram da je budim rano izjutra! Problem mi je sebe da probudim jer zaspim oko 3, jos sva budjenja nocu ...iscrpljujuce je !




Misha i Ljisha -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (9.1.2015 14:11:49)


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Izmedju 1 i 2h [sm=smiley36.gif] Smejem se ali nije smesno i definitivno od sutra moram da je budim rano izjutra! Problem mi je sebe da probudim jer zaspim oko 3, jos sva budjenja nocu ...iscrpljujuce je !

[sm=jezicek.gif]mislis jos sva budjenja ujutru ahahah...jao zeno svaka tebi cast. Ja bih umrla do sad.




dunja RR -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (20.2.2015 13:04:59)

Dok smo nosili kaiševe, muke, leganje u ponoć, buđenje na sat vremena. Spavao do podne.
Kaiševe skinuli pre 7 dana.
Od starta je više spavao i ređe se budio.
Pre tri dana legao u 23 probudio se u 9. Nije se budio noću.
Pre dva dana legao u 22 probudio se u 8. Nije se budio noću.
Sinoć legao u 20 i probudio se u 7.30 :) Nije se budio noću.

Tek sada shvatam koje su opterećenje bili kaiševi, 6 meseci nosili, smlavilo me/nas/njega. Ovo je sada potpuno drugo dete.




mika79 -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (20.2.2015 13:07:55)

[sm=bravo.gif] Dunja, mi se još uvek budimo nekad na sat vremena nekad na dva sata[sm=smiley13.gif] Inače od rođena ide na spavanje u 7:30-8:00




Modessty -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (20.2.2015 13:09:13)

Bravo za Savu! [sm=bravo.gif]




mama krava -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (20.2.2015 13:47:12)

JAo mukica, koliko je to njemu samo smetalo! Ali dobro, što se mora - mora se! Važmo da će on sada imati lepe nogice!




Bibilib -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (20.2.2015 13:57:04)

Moji su se nesto poremetili pa idu na spavanje u 22:30 -23:00h iako ustaju u 7:30 h tj,tad ih budim...[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




degu -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (20.2.2015 15:59:25)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Dok smo nosili kaiševe, muke, leganje u ponoć, buđenje na sat vremena. Spavao do podne.
Kaiševe skinuli pre 7 dana.
Od starta je više spavao i ređe se budio.
Pre tri dana legao u 23 probudio se u 9. Nije se budio noću.
Pre dva dana legao u 22 probudio se u 8. Nije se budio noću.
Sinoć legao u 20 i probudio se u 7.30 :) Nije se budio noću.

Tek sada shvatam koje su opterećenje bili kaiševi, 6 meseci nosili, smlavilo me/nas/njega. Ovo je sada potpuno drugo dete.




Joj Dunja, duša draga [sm=bravo.gif]
Nadam se da ćemo i mi ovo spavanje nekad dočekati [sm=bravo.gif]




mila83 -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (20.2.2015 16:04:36)

Moji klinci, od 4,5 i 6,5god dele sobu, idu na spavanje oko 21h, a ustaju najkasnije u 8h, kada idu u vrtic i ranije. Dese se ponekad neka manja odstupanja,ali uglavnom je tako.Deca vole rutinu ,bar sto se tice spavanja.




veselicaa -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (8.3.2015 19:32:43)

Kada A.ide u skolu onda oko pola deset,a S.ume da pobegne iz sobe pa ostane sa nama do 11.Subotom obe ostaju duze.




mila83 -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (8.3.2015 20:18:15)

Nasu rutinu jedino nekada pokvare gosti [sm=smiley36.gif] pa klinci legnu malo kasnije.




mali_mis -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (8.3.2015 20:20:28)

Nama je rutinu pokvarila Nova godina, i moje pametno dopustenje da bude budan i doceka istu [sm=zz_banghead.gif] Tako da kad zaspi pre 22 ja sam nevidjeno srecna i prosto iznenadjena, jer obicno zaspi oko 1.




veselicaa -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (8.3.2015 20:23:01)

Cudo Mm samo jedno vece je ostao duze i odmah mu se poremetila rutina.
Ja kada imam goste,trudim se da ipak stavim decu u krevet u odredjeno vreme,retko kada se desi da bude drugacije




MakiJ -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (8.3.2015 20:25:04)

Bas u ovo vreme, mada kad dan bude lepsi volela bi da pomerimo za kasnije




veselicaa -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (8.3.2015 20:26:32)

E da kada je leto onda smo cesto napolje i to do 10,pola 11.Uh jedva cekam [sm=smiley1.gif]




Misha i Ljisha -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (8.3.2015 20:28:27)

u ovoliko [sm=jezicek.gif]




mali_mis -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (8.3.2015 20:30:58)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

u ovoliko [sm=jezicek.gif]


Dunja vec spava? Eeeeeee.
Kad se samo setim koliko je lepo bilo kad smo A. i ja u 21 vec pocinjali da sanjamo, pa se lepo naspavamo. Sad je njemu super, vileni, a ja vec posle 23 kao zombi.




Misha i Ljisha -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (8.3.2015 20:38:31)

[sm=jezicek.gif] moja kad presisa 21 meni nije dobro ahhahaha...a desilo se par puta iskreno da ti kazem i vec se usfrkisem[sm=smiley36.gif], Ma juce smo ona i ja od 20h dzonjale naveliko hehee...Veceras je taja u carstvu sa njom a ja sam na dezurstvu za vatru. Tako se malo menjamo. Sto ne probudis sincica neko jutro malo ranije, ne puno ali npr oko 8 pa ga stavis ranije ili ga prevaris nekkao da ranije odspava pa da uvece bude spreman za spavanjac bar u 21?




veselicaa -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (8.3.2015 20:41:01)

MiLj kako rastu tako se i vreme odlaska u krevet povecava.I moje su kao manje isle u krevet u 9,ali sada nema sanse da bi ih naterala




mali_mis -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (8.3.2015 20:41:35)

Ne usudjujem se da ga budim, kad se ne naspava dobro ustane tako nervozan, da svi poblesavimo od njarenja [sm=smiley36.gif]




mila83 -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (8.3.2015 20:48:15)


IZVORNA PORUKA: mali_mis

Nama je rutinu pokvarila Nova godina, i moje pametno dopustenje da bude budan i doceka istu [sm=zz_banghead.gif] Tako da kad zaspi pre 22 ja sam nevidjeno srecna i prosto iznenadjena, jer obicno zaspi oko 1.

[sm=smiley36.gif] Desi se to,ali mozes ti to polako pomerati nazad. Pa nije valjda vec dva meseca da tako ide u krevet?Tebi je svaki dan Nova godina ! [sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (8.3.2015 20:50:06)

Joj Mm i ja ne budim moju decu,osim A. kada ide u skoli ali se ona tada lako budi,a kada bi probudila Stasu bio bi haos.Lepse se ponasa kada se sama probudi [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>