RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


MaDi -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 10:57:58)

E ovako i ja imam jedno pitanje na ovu temu... Planiram drugu bebu,isto tako moj dragi planira da otvori firmu...sad jos ne znamo da li ce biti on vlasnik ili oboje...ali 99% oboje...mene sta zanima,kada budem prijavljena sebe bi prijavila na vecu platu ,ono sto mene zanima je to da kada uplacujem sebi doprinose i platu ,neka bude naprimer 50.000.00din,koliko na tu sumu dajem za doprinose?? Zatim kada bi otisla na trudnicko pa zatim na porodiljsko,zanima me da li drzava kada refundira pare da li sve refundira poslodavcu ??? Znam da se gleda prosek plata itd to mi je kao jasno ali ono sto ne znam da li ako sam ja vlasnik i nakon uplate plate i doprinosa meni drzava sve vraca ili koliko ,na raznim mestima sam citala svasta ali to sto mene kopka nema,a jos nismo otvorili firmu da bi pitala knjigovodju :P ako neko zna neka pise ...hvala




Klarita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 12:47:37)

Madi, ne razumem se bas, ali moja drugarica je vlasnica kozmetickog salona i bilo je dosta peripetija oko trudnickog i porodiljskog, pa je na kraju njen muz uzeo porodiljsko...mozda je bolja varijanta da on otvori firmu na svoje ime, pa tebe prijavi kao radnika za pocetak...kasnije se moze lako preregistrovati firma na oboje. Moja gazdarica  je moje doprinose na platu od 40000 placala 26000 i nesto...eto mozda ti znaci taj podatak.




maslackic -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 16:26:17)

devojke,

ja sam od ponedeljka na trudnickom i direktor mi je rekao da ja moram da predam neke papire negde za 35 posto od grada..
zna li neko koje papire i gde treba da predam??
bas mrzim ovu papirologiju...




liliana -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 16:31:58)

Imam pitanje koje nije možda za ovu temu, ali ne znam gde da ga postavim:
Koliko dugo posle porođaja  poslodavac u Srbiji ženu (ukoliko je ista primljena u stalni radni odnos, tj. na neodređeno vreme) ne sme, zakonski , da proglasi tehnološkim viškom? Da li je to do navršene 2 godine deteta, do navršene 3 godine deteta , ili nešto treće...?




bokicans -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 16:43:09)

Ja mislim da moze da je proglasi teh. viškom ,cim ona pocne da radi tj istekne joj porodiljsko bolovanje,A ako je  proglasi teh. visakom ima pravo na naknadu sa biroa,


Madi bolja ti je opcija da si ti zaposlena,nego ortacka firma.Sada su zene koje su bile preduzetnice bas imala velike probleme sa tim bolovanjia i vracale pare.




liliana -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 16:46:48)

Boko, ja sam nešto čula da ne može dok dete ne napuni 2 ili 3 god-ne znam ni ja...Ja sam dugo bila u SLO i tamo je sve drugačije...Ovde je katastrofa, nažalost. A da bi primala tu nadoknadu preko biroa , da li mora da se odrekne otpremnine koja joj pripada u firmi gde je radila? Mojoj sestri je  gazda rekao da mora da se odrekne otpremnine i da potpiše rešenje da je tehnološki višak, da bi primala nadoknadu od 3 medseca.




minavb -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 16:50:04)

Madi, takodje je vazno da budes u radnom odnosu 12 meseci u kontinuitetu da bi ostvarila pravo na porodiljsko.
Liliana, moze da joj da otkaz cim se vrati na posao, ovde majke nisu zasticene.




liliana -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 16:53:46)

"divno". Ova zemlja se na jako "lep" način stara o makama i djeci , a puna im usta nataliteta!!![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley21.gif[/image]




Klarita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 16:59:50)

IZVORNA PORUKA: minavb

Madi, takodje je vazno da budes u radnom odnosu 12 meseci u kontinuitetu da bi ostvarila pravo na porodiljsko.
Liliana, moze da joj da otkaz cim se vrati na posao, ovde majke nisu zasticene.


Do prosle godine bilo 6 mesci u kontinuitetu za 100% porodiljskog bolovanja i koliko se secam 3 meseca za 65%...ne znam da li se menjalo nesto, jer jedna radnica mm je trudna pa je trazila povecanje doprinosa da bi imala vece porodiljsko...bas cu da pitam mm veceras.




minavb -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 17:00:47)

Ma ovde je super[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Ana RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 17:01:59)

Skoro sam saznala od šefa računovodstva u mojoj firmi da i trudnice i porodilje mogu dobiti otkaz kao tehnološki višak, to je jedini osnov po kome mogu da dobiju otkaz. 




minavb -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 17:02:57)

IZVORNA PORUKA: Klarita

IZVORNA PORUKA: minavb

Madi, takodje je vazno da budes u radnom odnosu 12 meseci u kontinuitetu da bi ostvarila pravo na porodiljsko.
Liliana, moze da joj da otkaz cim se vrati na posao, ovde majke nisu zasticene.


Do prosle godine bilo 6 mesci u kontinuitetu za 100% porodiljskog bolovanja i koliko se secam 3 meseca za 65%...ne znam da li se menjalo nesto, jer jedna radnica mm je trudna pa je trazila povecanje doprinosa da bi imala vece porodiljsko...bas cu da pitam mm veceras.


Promenili, 31.12. je usvojen novi zakon, pravilnik, sta god. Zato je dva meseca kasnila ispalata mamama koje su se u to vreme porodile jer niko nije znao kako da obracunava. Em kasni trudnicko oko 4 meseca, pa onda i porodiljsko, ma milina.




Klarita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 17:05:41)

Cccc, sramota ziva...jos samo da ga ukinu ili skrate...sramota...no coment!




maslackic -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 17:21:58)


IZVORNA PORUKA: maslackic

devojke,

ja sam od ponedeljka na trudnickom i direktor mi je rekao da ja moram da predam neke papire negde za 35 posto od grada..
zna li neko koje papire i gde treba da predam??
bas mrzim ovu papirologiju...


ja opet da pitam,zna li nekoo...




Ana RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 17:23:43)

Maslackic, nemam pojma, ja sam samo u firmu nosila doznake i izveštaj sa komisije. Oni valjda to sređuju.




minavb -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 17:25:05)

Meni je isto firma slala, a mozes da pozoves da pitas sta treba, verovatno postoje brojevi ili obavestenja na sajtu grada Beograda.




mala83 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 17:58:44)

maslackic to ne treba ti da radis, vec firma kad predaje u RZZO tvoje papire za 65%, RZZO to prosledjuje dalje gradu koji obracunava 35% na osnovu papira od RZZO... i potom uplacuje firmi. znam, zato sto sam skoro predavala papire i obracunavala trudnicko za koleginicu.... znaci ti nemas nista sa tim, ti odneses papire firmi, a oni treba dalje da resavaju... njihovo je da tebi uplate 100%, a njima posle refundira RZZO 65% i grad 35% i to je to...[sm=smiley1.gif] ako treba jos nesto slobodno pitaj ...




Tea2 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 18:55:53)

Meni jos uvek nije bila uplata porodiljskog za jun.Zna li neko sta se desava?




maslackic -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.6.2011 21:31:13)

hvala vam devojke...:) javice mi se direktor kad bude imao vise informacija...kaze da ce se potruditi da on sve zavrsi ... hvala jos jednom...[sm=smiley1.gif]




MaDi -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.6.2011 8:39:48)

E da da to me je zanimalo koliko su doprinosi... pa nisu mali..hehe...ali ok... hvala na inf. Pa i ja mislim da je bolje da ja budem samo radnik jer sam zimus nesto na vestima cula da su vlasnice imale probleme sa trudnickim i porodiljskim.... hvala [sm=smiley27.gif]
IZVORNA PORUKA: Klarita

Madi, ne razumem se bas, ali moja drugarica je vlasnica kozmetickog salona i bilo je dosta peripetija oko trudnickog i porodiljskog, pa je na kraju njen muz uzeo porodiljsko...mozda je bolja varijanta da on otvori firmu na svoje ime, pa tebe prijavi kao radnika za pocetak...kasnije se moze lako preregistrovati firma na oboje. Moja gazdarica  je moje doprinose na platu od 40000 placala 26000 i nesto...eto mozda ti znaci taj podatak.





MaDi -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.6.2011 8:43:14)

Da to znam,bolje da 12 meseci radis zbog proseka plate,jer ako radis 6 meseci onda se racuna 6 meseci prosek tvoje plate a sledecih 6 meseci se obracunava po drzavnoj plati mislim da je minimalac pa koliko dobijes dobijes...to mi je jasno... tnx [sm=smiley1.gif]
IZVORNA PORUKA: minavb

Madi, takodje je vazno da budes u radnom odnosu 12 meseci u kontinuitetu da bi ostvarila pravo na porodiljsko.
Liliana, moze da joj da otkaz cim se vrati na posao, ovde majke nisu zasticene.






Tea2 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.6.2011 19:33:51)

Meni ni danas ne isplatise porodiljsko...




Jeca* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (11.7.2011 9:14:57)

Imam jedno hitno pitanjce...zamolila me drugarica da se raspitam. Ona je na porodiljskom bolovanju
da li vam kasni sad plata i ako da koliko dugo?
hvala [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




bokicans -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (11.7.2011 9:23:14)

Jeco uplate kasne od prošlog meseca.Svaki mesec uplate oko 15-17 ,a prošli mesec je bila 27.MM ima radnju ja sam prijavljena kod njega pa znam kada lezu pare.Meni je prva kasnila mesec dana i od tada sve redovno.Međutim kazu da nije isto po gradovima i opštinama.Npr U Bg bude u razlicito vreme od N.Sada.




Jeca* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (11.7.2011 9:42:45)

tnx, prenecu




Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>