RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (17.7.2012 6:09:26)

Da, racunaju se neki proseci,ali se ne secam vise... mislim da su menij racunali prosek plate ztadnjih 6 mesdeci... ili je tobilo porodiljsko... ili samsve pomesala.. :-)




Modessty -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (17.7.2012 8:07:13)

Za održavanje trudnoće se vodiš kao da si na običnom bolovanju. Znači 65% od poslednje plate. Prvih mesec dana te plaća firma a posle toga socijalno (tj. država). Zato se nakon mesec dana bolovanja, pa i održavanja trudnoće ide na lekarsku komisiju. Ne možeš da dobiješ manje od minimalca a to je sada 20.000din (ili beše 21.000din). Znači ako ti 65% bude manje od minimalca, npr 15000, moraju da ti isplate minimalac iako je to više od tih 65% tvoje plate. Firma može da ti tokom održavanja da i više od tih 65% najviše 80 ili 85%, ali to zavisi od politike firme i ja do sada nisam čula ni za jednu firmu koja to radi. To beogradjankama i novosadjankama daje grad ako se ne varam. U Nišu je bilo priče o tome ali nikad nije sprovedeno u delo.
Kada krene porodiljsko država te plaća 100% i to se izvlači prosek plata u poslednjih 6 meseci pre početka bolovanja, tj održavanja trudnoće.

Firma može da čeka da joj legnu pare za tebe pa da te isplati a može i da te isplati pre toga.
Ako inače platu primate iz dva dela (kao kod mene), ne očekuj da će tako biti tokom održavanja ili porodiljskog jer sve ide odjednom. Tako da može da se desi da ostaneš bez dinara i nekoliko meseci. Ja sam bila bez plate skoro 4 meseca. Poslednje bolovanje se poklopilo sa prvom isplatom za porodiljsko.




cockic -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (17.7.2012 9:51:31)

jeste bojanice 10000 jer i ja  dobijam isto samo sto sad kasni iz moje firme 4 meseca,rekose mi zvala sam to za isplate socijalno sta vec kaze uplata je krajem jula obicno biva oko 27-28-29 tako sam ja dobija sve do februara od tad tajac.
cekam sad da vidim kraj jula pa ako ne zovem firmu.vec bi bio bezobrazluk da se igraju mojim parama.jer sam vec pisala ovi iz kad sam zvala to za porodiljsko rekose mi da su uplatili za mart i april a ovi moji meni duguju od februara.da popi...dis.




sanja1982 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (17.7.2012 12:21:33)

Kod mene je isti slucaj kao kod Biljane, i upravo se o tome radi da zavod mora da isplati 65% od plate ali ako je to manje od minimalca onda moraju da isplate minimalac koji je oko 20000 din. Tako da ja sad primam vise nego sto sam primala preko firme, firma mi uplacuje 20000 i grad jos nekih 10000 din. Isplaceno mi je trudnicko 65% za maj i 35% od grada za april.. Grad Beograd obicno isplacuje krajem meseca. Kasnije kad krene porodiljsko situacija je malo drugacija, racuna se prosek poslednjih 12 meseci.. [sm=smiley1.gif]




Modessty -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (17.7.2012 12:50:30)

[sm=smiley36.gif] ispadne da ti se više isplati da sina bolovanju nego da radiš [sm=smiley36.gif]




cockic -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (17.7.2012 12:53:35)

tako je i kod mene ne krijem plata mi je oko 26.000 sa prevozom ovo na [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/nosecka.gif[/image] je super 30.000.zato sam ja posle prvog drugo,a ako bog da i trece.salim se nikad se ne zna za sad je rano planirati jos je Lena mala [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Modessty -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (17.7.2012 12:55:32)

meni je plata oko 24000 (bez prevoza i varijabile) i kad sam zimus bila na bolovanju baš mi bilo lepo [sm=smiley36.gif] primim 20000 a ne radim [sm=smiley36.gif]




dumisko -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.7.2012 0:03:12)

Od februara sam na bolovanju, prvu uplatu od 65 %nisam dobila, bilo je znatno manje...objasnjenje je bilo hihihi sedi kuci trudnice pare tebi ne trebaju...[sm=hudicek1.gif]da bih odustala pomirena da su mi malo maknuli..alal to sve samo da sam ja i beba ok...isplata sledeca nekih 8000,pojma nemam sta je dal je grad ali to biva vise neku hiljadu..i neke dve jos do sada pocetak i sredina meseca, nit znam sta je nit kako je ali koliko god racunala tih 100% ja jos ne dobih..Ne znam dal ce uhvatiti ritam i dal cu ikad punu platu dobiti ali za koji dan se poradjam i nisam shvatila sta rade[sm=zmeden.gif]




New Mom -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.7.2012 7:16:15)

IZVORNA PORUKA: sandra jez

Drage mame...
ja sam jedna mama iz Novog Sada koja je na veeelikim mukama i iskreno se nadam da ce mi neko pomoci u pronalazenju odgovora. Ovako, Ja sam zaposlena u jednoj privatnoj firmi.Na bolovanju sam od oktobra prosle godine.Moja beba za tri dana puni osam meseci. Moj poslodavac mi nije uplacivao doprinose pa sam nekako na jedvite jade dobila resenje sa izgovorom koji mi je knjigovodja dao, da je to razlog kasnjenja resenja...Jos malo pa ce godinu dana od kada sam na bolovanju a ja nisam dobila ni jedan jedini dinar.Knjigovodja kaze da poslodavac mora prvo da uplati jednu odredjenu sumu novca koja mu se kasnije vraca, pa ce tek onda poceti isplata.Ja sam knjigovodji prestala da verujem jer kad god sam se obratila za pomoc i savet dobijala sam uvek isti odgovor da se strpim i da imam razumevanja...Ja stvarno vise nemam ni strpljenja ni razumevanja, imam samo decu koja na zalost osecaju moju finansijsku nemoc. Ono sto mene zanima je : da li je istina da se naknada mora isplacivati iskljucivo na poslodavcev racun pa onda on to meni da prebacuje na moj? Zatim, iskreno, pocela sam da sumnjam da ako je to istina on onda prima moju nadoknadu i koristi za sebe a meni ne prosledjuje nista. Da li to moze uopste da se desi?Da li postoji neka mogucnost da se naknada uplacuje na moj licni racun? I da li ja negde mogu da proverim da li je meni uopste krenula naknada da se isplacuje? Takodje me zanima, ako su moje sumnje osnovane, da li ja njega mogu negde da prijavim, kome i kako? Od srca bih vam bila zahvalna kada biste mi pomogli da resim ovu muku koja me je snasla....

Hvala najlepse unapred svima [sm=smiley1.gif]





Olga75 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (23.7.2012 16:23:30)

IZVORNA PORUKA: Ivana 84

Udata sam dve god i svo vreme smo se pazili,jos nisam zatrudnila ali smo poceli da radimo na tome...
Radim kod privatnika skoro godinu dana naravno neprijavljena,gazdarica je veoma korektna i dugo se poznajemo ali radnike ne prijavljuje....
Interesuje me Sta je potrebno da bih dobila trudnicko i porodiljsko bolovanje i sve sto sledi trudnici koja je prijavljena i gde je sve regularno...
Kakva je procedura,ja bih je zamolila da me prijavi ako je potrebno o mom trosku......
Hvala



IZVORNA PORUKA: marince

Moras biti u random odnosu da bi imala pravo na trudnicko i porodiljsko bolovanje.

Trudnicko ti iznosi 65% plate i prvi mesec te placa poslodavac,a posle ide na teret drzave.
Porodiljsko ti je 100% i traje godinu dana.





a sta ces -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.7.2012 14:07:03)

Drage moje, nadam se da nisam previse bezobrazna ako postavim pitanje na koje je vec dat odgovor :) jedino na poslu imam internet pa mogu samo na brzinu, neprimetno... da se ulogujem....
Naime, da li neko zna kako se obracunava bolovanje ukoliko je neko u radnom odnosu a prijavljen je na polovinu radnog vremena...
Ja sam prijavljena na 20000 i polovinu radnog vremena...Ukoliko bih iskukala kod poslodavca da me prijavi na puno radno vreme, i naravno srazmerno mi poveca platu, a onda posle 5 meseci otvorim bolovanje....da li neko ima predstavu kako bi mi racunali prosek tokom bolovanja

Hvala unapred
Moram da begam, evo ga sef :)))




biljana1982 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.7.2012 17:56:25)

Ovo je strasno sta radi ova drzava nama trudnicama...Nema me na spisku ni za ovu sada uplatu,mart je u pitanju od grada i kazu da firma nije poslala papire,a zena koja je zaduzena za to u mojoj firmi kaze da je poslala za mart-15.maja,za april-15.juna i za maj-15.jula,a verujem joj jer mi firma ispacuje 65% kada i ostalim zaposlenima plate,pa onda oni cekaju refundaciju od socijalnog i nema potrbe da me laze,jer nema nikakve koristi od toga...Kakva su to gamad!!!Pocecu porodiljsko jos malo da primam,a prvu isplatu od grada za trudnicko 35% necu dobiti....Dno dna,pa se pitamo zasto nam propada drzava!!!Pa zbog ovakvih sljamova sto rade u socijalnom tj ne rade nista....SRAMOTA,SRAMOTA,SRAMOTA.....POZZZZZZZZZZZZZZZZ




Ivana 84 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.7.2012 20:24:22)

Interesuje me koliko radnog staza mi je potrebno za trudnicko i porodiljsko???
Radim i nisam prijavljena,pa bih htela da znam jer bih mogla da se prijavim na firmu mog brata i da uplatim radni staz itd...




cockic -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.7.2012 20:51:25)

ja sam isto zvala firmu posto meni jos nije uplaceno nista od februara(porodiljsko) i ova u firmi rece kako se oni tako prepucavaju ovi iz socijalnog kazu uplatili smo ova iz firme kaze nista nije uplaceno[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]i tako meni polako vec ovo bezobrazno sto ovoliko kasni [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley7.gif[/image]e sad na koga da besnim nemam pojma svi bacaju krivice na suprotnu stranu [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

ja cekam sad kraj jula jer mi rece iz socijalnog da ce uplatiti krajem meseca,ako ne bude zovem firmu opet.




MarijaBg -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.7.2012 21:27:16)


IZVORNA PORUKA: Ivana 84

Interesuje me koliko radnog staza mi je potrebno za trudnicko i porodiljsko???
Radim i nisam prijavljena,pa bih htela da znam jer bih mogla da se prijavim na firmu mog brata i da uplatim radni staz itd...

Mislim da je minimum 6 meseci, zasnujes stalni radni odnos, pa posle 6 meseci mozes da odes na bolovanje. Ako je krace od toga, nemas punu platu, pa se i ne isplati... Tako je bilo pre par godina. S tim da u nekim gradovima daju finu novcanu nadoknadu za nezaposlene porodilje, pa ti se vise isplati da ostanes nezaposlena... Ali za sve informacije, zamolis bratovog knjigovodju.




sanja1982 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.7.2012 12:12:29)

Pozdrav svima.. Da li je neka od vas imala skorije uplate?




lenina mama -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (28.7.2012 16:26:24)

Da li je neka od vas mozda produzavala porodiljsko i kako?ja bih da produzim 2-3 meseca,ako moze nekako bez komisije




biljana1982 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.7.2012 9:39:44)

Jel bila uplata 35% od grada?




sanja1982 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.7.2012 16:05:04)

Cao.. Meni je bila danas uplata od grada za maj.. Zelim isto i tebi.. :)




cockic -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.7.2012 16:19:34)

sanja jer to trudnicko ili porodiljsko ne znam da li leze isti dan ja sam na porodiljskom?meni danas nista nije leglo ovo ce biti vec preterano kasnjenje[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




sanja1982 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.7.2012 17:14:45)

Meni je to trudnicko.. Porodiljsko bi trebalo da isplacuje firma tebi u celosti pa da onda oni cekaju refundaciju..




biljana1982 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.7.2012 22:54:16)

Hvala Sanja na lepoj zelji,ali meni nije bila uplata i to za mart 35%....Drago mi je da vidim da kod tebe ide redovno...pozzz




rada87 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (31.7.2012 13:32:02)

i ja cekam uplatu za april 35 % :( (trudnicko) od maja nije bilo nikakvih parica :D




cockic -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (31.7.2012 13:39:21)

ma meni firma nedaje sve odjednom nego cekam da mi legne od grada 35%kao na [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/nosecka.gif[/image].uzas meni jos nista nije leglo ni za marta.ovi iz firme krive grad a ovi iz grada firmu i tako u krug.pa rekose mi u firmi da su isplacivali sve za porodilje do decembra i onda su zbog kasnjenja prestali.ko laze ne znam a ja cekam svoje pare strasno[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley15.gif[/image]bas sam besna.




cockic -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (31.7.2012 13:41:53)

nek se javi jos neka porodilja ili samo moja glupa firma nedaje sva primanja odjednom [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]ja cu sutra dobiti 65% to mi je redovno nego ovih 35% nije.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>