RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Mariandjela -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (20.9.2012 13:05:14)

Any, i meni se isto dešava. Ne mogu više da verujem u ovaj sveopšti hohštapleraj! Pre dva dana sam primila 65% za jul i to zovem neki broj u Fondu na kome mi kažu sad će to ne brinite, danas isplaćujemo 24. (a moja doznaka je do 27.), da bih nakon 7 dana pozvala ponovo i dobila odgovor da tog dana uplaćuju 24. i da ne brinem sad će to. Dakle, obaveze se samo gomilaju, doktorka kod koje inače vodim trudnoću me je prvi put primila na državnoj klinici sada kada sam ušla u 9. mesec i to mi je uredno zavirila u kesu koju sam ostavila na stolu da joj slučajno nisam donela neki poklon (da li treba da napominjem da ne plaćam račune da bih mogla nju da platim). Rešila sam sutra da odem u Fond i da krenem od sobe do sobe od šalt_era do šalt_era da saznam kada će biti uplaćene pare za avgust. Više mi se sve smučilo! Pritom, moja firma sve redovno plaća i knjigovođa trči, bukvalno, da preda papire da mi ne bi zakasnili sa uplatom, a oni muči za******! [sm=zardeva.gif]




anajid -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (20.9.2012 13:07:34)

Ja od ponedeljka otvorama porodiljskoi imam pravo godinu i po dana[sm=bravo.gif]




Mariandjela -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (20.9.2012 13:11:16)

Vodi računa samo da oduzmeš topli obrok i prevoz i onda vidi da li ti se poklapa. Pozzz




nink -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (20.9.2012 13:39:05)

Mariandela ja nisam primila za jul 65 % a inace sam primala oko 14,15 u mesecu..Na koji broj ja to mogu da proverim jer u firmi nemju pojma zvala sam...Ako imas broj daj mi molim te imam za grad ali ne za socijalno..Ovi nikada nisu kasnili uvek je bilo oko 15 u mesecu[sm=zmeden.gif]




bice devojcica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (20.9.2012 16:27:56)

Nink,ni ja nisam primila za jul,kazu sad ce biti sad krajem meseca. Posto vidim da si iz BG-a,broj socijalnog ti je 0113232568. pozz




nink -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (20.9.2012 21:39:49)

Bice devojcica to je broj da se proveri za 35 % posto ali za onih 65% je drugi broj....Oni nisu kasnili ali ne znam sta je sada u pitanju...[sm=zmeden.gif]




Mariandjela -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (22.9.2012 17:48:33)

Nink, evo ga broj Republickog 2646 022, a lokal je 2007. Žena je inače jako ljubazna. Juče sam bila u Fondu i razgovarala sa njom. Čeka se najviše 15-20 dana, a što se mene tiče, znam da je firma predala knjigovođi 5. septembra i ja im verujući zovem Fond i svađam se tamo sa ljudima bezveze. Juče sam otišla prvo do Fonda i tamo mi rekoše da za avgust još uvek nije stiglo iz ispostave Vračar, ja u Vračar, žena lepo otvori moj fajl i kaže 17. su doneli zahtev bez doznaka i uputa komisiji, tražila sam dopunu i doneli su je sutradan. 19. predato u finansijsku službu znači očekujte pare u oktobru. Opet pozovem moju knjigovođu i ona me naduva u smislu vaše doznake su predate na vreme, kao, šta je bilo. Elem, nakon nekog objašnjavanja, ona se izvini i kaže da u pravu ste to je stajalo kod koleginice na stolu..izvinite, neće više da se ponovi. Toliko sam besna da nemam reči. Dakle, firma je sve završila samo je ona trebala da prošeta patike da preda papire koje od tri papira koja treba da preda nije mogla da ponese nego je ponela samo jedan (????). Moj je savet da proverite od vrata do vrata i da utvrdite ko vas laže u celoj toj priči, jer drugačije je sve čista imaginacija.




bice devojcica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (22.9.2012 18:03:03)

Nink,ja zvala ovaj broj sto sam ti dala,jer meni duguju jos od jula platu i ta sluzbenica mi rece da ce mi tek krajem septembra biti za jul uplaceno. E sad meni nije jasno ko mi isplacuje 35,a ko 65%?




nink -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (23.9.2012 11:46:41)

Bice devojcica grad uplacuje 35 % a socujalno odnosno rzzo onih 65%.To sto su tebi rekli to je za tih 35%.Polako povataces sve[sm=smiley36.gif].Mariaandjela hvala ti na odgovoru moguce da su i moji iz firme nisu odneli dokumenta na vreme ali zvala sam tuu finu zenu uzela mi je pib i utorak treba da je zovem da mi proveri,ali se nadam da ce do tada leci nesto...




Mizzy -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2012 13:57:21)

Ne znam dal' sam na pravom mestu.,.. Ali ajde da pitam. Ima li neko iskustva sa prelsakom na pola radnog vremena nakon zavrsetka porodiljskog? ima li saveta, caka, zavrzlama? Hvala!




Mariandjela -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (26.9.2012 16:23:37)

Mizzy, nažalost ne znam ništa o tome. Nadam se da će ti neko dugi odgovoriti. Pozdrav!




jacagoga -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.10.2012 20:53:11)

A za koji mesec je isplaceno 35%? Moja ffirma je naNBG gde mogu da proverim ili na koji br da li su uopste i predali papire, od maja sam na bolovanju i nista nisam dobila




nink -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.10.2012 22:05:12)

Isplaceno je u cetvrtak za jul 35% a pre neki dan 65% isto za jul...Mislim da su to sve isti brojevi izvrti par stranica unazad pa ces videti....




jacagoga -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.10.2012 22:53:09)

A jel tu postoji neki prioritet po firmama ili isplacuju svima, sekretarica mi prosipa pricu da kao ona u fondu nema vezu pa kao nasa firma tj trudnice moraju da cekaju na isplatu




Ljubiška -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.10.2012 9:22:12)

Pozdrav svima na forumu. Pažljivo sam pročitala ovu temu na forumu (više puta [sm=smiley36.gif]) i našla dosta korisnih informacija, ali bih postavila jedno konkretno pitanje svima koji su upućeni... Ukoliko moj poslodavac (reč je o predškolskoj ustanovi, državnoj) na vreme dostavi moje doznake i svu potrebnu papirologiju socijalnom, kada mogu da očekujem prvu uplatu od socijalnog?
Primera radi, na trudničkom bolovanju sam od 30.07. a poslednju uplatu od firme imala sam za avgust (prvi mesec bolovanja, regularnih 65%). Kada bih mogla da očekujem prvu uplatu od socijalnog, onih 65%, opet kažem-pod uslovom da su svi papiri na vreme predati? Unapred se zahvaljujem na odgovoru!




bice devojcica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.10.2012 9:32:58)

Ljubiska,i ja radim u drzavnoj predskolskoj ustanovi i posle tacno 3 meseca sam dobila platu,znaci u junu sam dobila 65% od vrtica,a evo pre 2 dana sam od socijalnog i od grada dobila platu za jul,tih 100%




Ljubiška -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.10.2012 9:46:40)

Hvala ti na brzom odgovoru! Jao, jao! Nije mi samo jasno zašto onda nabijaju ljudima magareće uši i kažu da plata ne kasni? Informativno sam pozvala firmu da pitam kada da se nadam nekim paricama, a oni mi kažu 'Ne kasni, ne kasni, biće vam uplaćeno.' Zvala sam sada i na broj koji je ostavila Mariandjela, žena mi uzela podatke i rekla da se javim sutra, prekosutra, pa će mi reći kada da očekujem novac. 'Ajd da se nadam...




bice devojcica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.10.2012 10:08:58)

Mene su,sva sreca,na vreme pripremili da plata ume da kasni i do 6 meseci pa me je sad iznenadilo sto je "samo" 3 meseca kasnila. I ja sam zvala te brojeve odmah su mi rekli da ocekujem krajem septembra pare..  E sad,mozda ce tebi biti i ranije nikad se ne zna. U svakom slucaju,pripremi se na mozda dugo cekanje




Ljubiška -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.10.2012 10:13:45)

E, to su i meni rekli u vrtiću- da kasni i 6 meseci! Blago rečeno bila sam šokirana, odem u računovodstvo da predam doznake i tamo mi kažu - Ko vam je to rekao?!
Tako da sam ja (donekle) pripremljena i na tu crnu varijantu, ali opet nadam se... kirija ne čeka... [sm=zmeden.gif]




bice devojcica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.10.2012 10:17:29)

Ha,ha a ti u racunovodstvu su posebna prica,lazu za medalju i prave se malo ludi,cini mi se.. Razumem za kiriju,ista prica,para nigde a troskova koliko hoces[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]..




Ljubiška -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.10.2012 10:20:20)

Kako si ih lepo opisala, da ne radiš možda na Čukarici?![sm=jezicek.gif]




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.10.2012 10:20:30)

Ja ovih dana moram nekako da izmajmunišem da novčanu naknadu produžim u porodiljsko, ali nemam pojma kako, pošto imam raskorak od nekih 10 dana (31.10. ističe naknada, a porodiljsko najranije može početi 10.11.) Neko mi je pominjao da mogu sa nekim bolovanjem to da premostim, ali videćemo šta kaže pravna služba NSZ




bice devojcica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.10.2012 10:21:39)

Ne,ja sam na Paliluli,ali izgleda da su isti svuda[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Ljubiška -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.10.2012 10:29:11)

Definitivno su isti zanat ispekli! :)
Nina, nadam se da ćes uspeti, ja sam prvi put trudna i prilično neupućena, pa me je još uvek lako šetati od vrata do vrata po raznim kancelarijama.




MASHKA -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.10.2012 17:09:07)

moj poslodavac je danas uplatio tek doprinose za jun pa vi vidite koliko mi kasni trudničko![sm=smiley13.gif]
zna li neko koliko vremena prođe od trenutka kada on plati doprinose do momenta kada će meni leći novac?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>