RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Mariandjela -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.10.2012 21:14:42)

Mashka, tvoje knjigovodstvo treba da spremi tvoje papire odmah po uplati doprinosa i plata ostalim zaposlenima i da ih preda ispostavi fonda na kojoj se nalazi tvoja firma. Negde oko 15 dana se čeka, ako sve predaju na vreme, a za grad, za to nisam potpuno sigurna, ali mislim da ako iz rzzo njima pošalju papire do 10. grad ti uplati do kraja tog istog meseca pare. Ako im ne pošalju na vreme, onda krajem sledećeg meseca. Nažalost.




Olga75 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.10.2012 21:39:33)


IZVORNA PORUKA: mica0

Zene, da li je tacno da ne mora da se ide na porodiljsko 28 dana najkasnije pred termin, nego mozes da radis ako zelis jos?


IZVORNA PORUKA: n i n a

A što bi radila još??? [sm=smiley36.gif] Moja drugarica je radila do kraja, ali se i tri nedelje ranije porodila



IZVORNA PORUKA: mica0

Ma to mi svi govore, ja necu da radim do kraja. Hocu da uzivam u pripremi. Nego svi me kao nesto ubedjuju u skoli


IZVORNA PORUKA: milicicak

Ja sam pravo sa posla otisla u porodiliste a porodila sam se nedelju dana pre termina :) ali porodiljsko po zakonu moras da otvoris najmanje 28 dana pre termina. Da li ces ti odlaziti na posao dok si na porodiljskom to je tvoja dobra volja :)





MASHKA -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.10.2012 21:57:29)

hvala Mariandjela, znači čeka se neke 2 nedelje, samo ne znam kako misliš za grad?[sm=zmeden.gif] ja živim u Vrnjačkoj Banji




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.10.2012 8:56:58)

Evo malo informacija za mame koje su u mojoj situaciji:

Dakle, meni se novčana naknada završava deset dana pre nego što bi mi mogli otvoriti porodiljsko. Da bi ostvarila automatsko pravo na porodiljsku naknadu, treba da mi moj lekar otvori bolovanje nekoliko dana pre isteka novčane naknade i to sa naglaskom na privremenu sprečenost za rad, na 30 dana, a porodiljsko potom da mi otvore par dana pre isteka bolovanja. Tako NSZ nastavlja naknadu u narednih 12 meseci.




Mariandjela -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.10.2012 12:20:54)

Mashka, nema na čemu, no, nažalost, dotacija od 35% važi samo za Beograd i Novi Sad (što znam sigurno) i valjda za Jagodinu. Izvini, nisam videla odakle si.




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (13.10.2012 19:15:03)

Moram pohvaliti našu opštinu. U roku od 10 dana od podnošenja zahteva za jednokratnu naknadu legla je i uplata [sm=bravo.gif]




Mariandjela -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (23.10.2012 21:01:19)

Nina, a sta je potrebno za tu jednokratnu pomoc?




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.10.2012 8:49:53)

Pa ovo se odnosi na našu opštinu-Subotica. Ne znam da li je tako i u Beogradu. Nama je bitno da trudnica uđe u 28. nedelju trudnoće i priloži potvrdu od lekara o tome, izvod iz matične knjige za sebe i već rođenu decu(ako ih iimaš) i mislim da je to to. Popuniš zahtev i dobiješ 20.000 dinara




mimma -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.10.2012 13:43:02)

ok, mame, potrebna mi je mala pomoc. na porodiljskom sam od februara a trudna opet [sm=bravo.gif] i sad me zanima ovako-pre neki dan je u moju firmu stiglo resenje iz ministarstva rada ili slicno, po kojem je obracunat bruto toliko i toliko, da skratim pricu maximalno, legla mi je manja plata (jer po resenju, u godinu dana trudnickog su usle 2-3 minimalne plate na koje sam bila prijavljena u prethodnoj firmi). ispade da je knjigovodja po inerciji, a bez osnova, uplacivala pun iznos, bez obracuna 12omesecnog proseka. Dakle, kako se vodi sada nova trudnoca?? da li postoji mogucnost da se odmah prijavim na novo trudnicko gde ce se uzeti 6omesecni prosek (u koji ce onda uci te 'redovne' plate i ova jedna smanjena) ili moram da cekam da se zavrsi ovo porodiljsko u februaru?? (i dotle primam umanjenu platu)




Sanchy -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (26.10.2012 12:05:23)

Kako bih mogla da proverim da li mi je nesto uplaceno?Firma cuti a od juna sam na porodiljskom,resenje sam dobila pre dva meseca prosto neverujem da mi jos nista nije uplaceno?!Inace sam iz Beograda




lakiaki -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (28.10.2012 11:37:01)

Cao drage moje,zelela bih da mi pomognete,saznala sam da sam trudna i srecna sam,e sad radim u skoli a do tamo menjam 2 prevoza i put traje 2 sata u jednom pravcu. Ustajem u 5. sta mi vi savetujete da odem na trudnicko ili da ostanem da radim,a nisam rekla da su mi deca u skoli cesto prehladjena a i pojavile se boginje. A i ja sam se sada prehladila kako i necu ujutru kad krenem 2 stepena kad se vracam 20.




makimish -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (28.10.2012 11:50:05)

bila sam u identicnoj situaciji! htela da budem dobar profesor i sacekam kraj sk.god. ali krajem treceg meseca trudnoce od dece dobijem nekakav virus pa sam morala da pijem antibiotike, smrkcem, kijem, kasljem i naravno odlucim da odmah odem na trudnicko. e sad - ako nemas finansijskih problema, tj.ne zavisis toliko od svoje plate,ne razmisljaj i odmah idi na bolovanje. ako ne, bice cupavo ...[sm=smiley19.gif]




lakiaki -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (28.10.2012 13:03:04)

Hvala Makimish.Pa prezivecu ali ako bude redovno isplacivanje.Neko kaze kasne po 3,4 meseca pa je tek onda redovno svaki mesec.




Ljubiška -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.11.2012 7:39:45)

Ljudi, jel' bila nekome uplata 65% za septembar? [sm=zmeden.gif]




Biserce -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.11.2012 8:02:21)

Xaxaxaxa[sm=smiley36.gif] mi jos uvek cekamn avgust porodiljsko[sm=hudicek1.gif]




Ljubiška -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.11.2012 8:09:56)

Zao mi je sto to cujem. Ipak,kako ocanicko vreme trazi ocajnicke mere, ne preostaje mi nista drugo nego da pitam, dosadjujem...




Ljubiška -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (9.11.2012 12:06:12)

Legla plata za septembar!!![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




coka11 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (9.11.2012 15:14:43)

Zna li neko šta se dešava sa porodiljskim bolovanjem u slučaju kada se zatvori firma? A trudničkim? Nešto sam čitala da se trudničko prebacuje na Zavod pa se isplaćuje minimalac. Zaova mi je tek trudna, a u firmi haos. Pa da saznamo na vreme šta je čeka. Pišite ako znate.




lakiaki -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (12.11.2012 22:11:01)

Za koji mesec treba da uplate trudnicko bolovanje?




nink -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (12.11.2012 22:57:16)

Ja cekam za septembar uplatu...




Vida -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (13.11.2012 8:53:48)

Ja cekam uplatu za avgust i od drzave i od grada :(




Libra22 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.11.2012 14:02:59)

Cao mame, zanima me da li je neka primila 65% za septembar?




Leana -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.11.2012 14:15:47)

meni je danas socijalno uplatilo 65 % za septembar [sm=smiley1.gif]




Libra22 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.11.2012 17:08:43)

Hvala, Leana, znaci mozda mogu da se nadam... Ja sam prosle nedelje zvala rzzo, i rekose mi bice u ponedeljak-utorak, ali nista se nije desilo...[sm=smiley13.gif]




Sanchy -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.11.2012 17:50:35)

Ja nista nisam primila a od juna sam na porodiljskom..knjigovodja tvrdi da je predala sve papire jos pre dva meseca pri tom sam dobila i resenje tako nesto...zasto mi se nista ne uplacuje [sm=zmeden.gif]...i ako mozete da mi date broj telefona na koji mogu da zovemm da pitam sta se vise desava




Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>