RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


pari -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (16.6.2014 22:07:42)

konačno stigle tri uplate od fonda, pretpostavljam za januar, februar i mart. Da li neko zna kako oni to obračunavaju pošto su mi sve tri uplate različite? da li računaju po radnim danima u mesecu (iako ne bi trebalo tako da bude jer nam je plata ista svaki mesec)?




imperial -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (17.6.2014 1:13:54)

Da,uplate su svaki put različite,jer se računaju radni dani,nema veze,mala je razlika,bitno da pare ležu na račun [sm=smiley1.gif]




pari -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (17.6.2014 8:33:27)

hvala imperial!




beca.r -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (17.6.2014 10:29:47)

Leglo i 65% za april! :-) Trebalo bi da je uplata ista sa minimalnim razlikama zbog dan dva razlike u mesecu.




Klarita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (17.6.2014 11:14:55)

Meni jos nista [sm=smiley19.gif] Ne bude li u julu kako mi obeca racunovodja onaj dan [sm=zz_furious.gif] haos cu da napravim!




daca77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (17.6.2014 11:19:21)

I ja sa nestrpljenjem cekam 1.07.kako bih videla da li ce se moji opet zeznuti i uplatiti 100%plate.[sm=smiley1.gif]




beca.r -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (20.6.2014 17:08:13)


Mora da je zastoj u firmi, jer ukoliko predaju papire na vreme trwbalo bi da ti stizu uplate od 35%. U svakom slucaju nesto su zabrljali, nadam se da ces uspetu da se izboris

IZVORNA PORUKA: pari

ja redovno dobijam 65% od firme, ali zato 35% nisam dobila ni za februar, mart, april, maj... a termin mi u julu...
i niko ništa ne zna...





New Mom -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (20.6.2014 21:37:48)

Mene rodjeni brat zeznuo, mrzelo ga 2 nedelje da odnese izvode knjigovodji, pa time ni ona nije mogla da preda za porodiljsko.[sm=hudicek1.gif] Tek danas. A ceka se jos 10-15 dana resenje. Tu je vec onda jul mesec.[sm=hudicek1.gif]




ishler -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.6.2014 12:37:02)

Ja sam primila za april pun iznos




cale88 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (23.6.2014 13:00:38)

da li neko zna da li su bile uplate za novembar i decembar prosle godine




bajicica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (26.6.2014 17:09:55)

Drage dame
treba mi informacija o isplati za trudnicko bolovanje. Da li neko ima mozda neki broj telefona da bih pozvala da pitam kada misle da mi isplate januar i deo februara, jer su papiri predati u maju, a ja sam se porodila u februaru. Hvala unapred [sm=smiley1.gif]




bajicica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (26.6.2014 17:14:47)

greska




beca.r -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.7.2014 7:20:16)

Samo da javim da mi je leglo 35% za maj. :-)




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.7.2014 9:30:53)

Ufff blago tebi, ja se sve nadam ovih dana ce leci [sm=smiley36.gif]




Vanda -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.7.2014 10:27:32)

Mame dobile vecinu u skupstini ali to sto one pokusavaju uopste mi se ne dopada. Ako predju na finansiranje dirktno budzet RS - porodilja, trudnica, upropastice one porodilje koje imaju redovna primanja od strane firmi. Mislim da je to poprilican broj majki. .[sm=smiley13.gif]. Na osnovu iskustva drzava ce postovati rokove nekoliko meseci, a posle........nece biti novca u budzetu i onda smo sve nadrljale [sm=zmeden.gif].




New Mom -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.7.2014 10:30:48)

Svejedno ti ppslodavac uplacuje ono sto mu drzava refundira. Retko ko ce isplacivati a da ne dobija refundaciju.




Vanda -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.7.2014 11:26:50)

Poslodavac je duzan porodilji da uplacuje mesecno platu, a zatim ceka refundaciju drzave. Poprilican broj poslodavaca se pridrzava toga jer su kazne velike. Samo resenje o plati na porodiljskom odsustvu se ceka u proseku 3 meseca, tako da ako cekamo drzavu prva tri meseca smo bez plate.[sm=smiley13.gif]. To je samo pocetak .....




New Mom -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.7.2014 17:32:48)

Moj poslodavac je pre 3 nedelje predao sve. Sve je cisto. Al resenja nema.
Zovem danas da pitam, kazu da je zena donela resenje al da joj je vraceno sa kontrole jer je previsok iznos u odnosu koliko porodilje kod privatnika dobijaju i traze proveru. A time ja ulazim u treci mesec bez nadoknade.[sm=hudicek1.gif]
Planiram sutra licno da odem do njih.




New Mom -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.7.2014 17:34:44)

Poslodavac ne moze da uplati tu prvu platu bez donetog resenja i odredjene osnovice koju ce placati. Tako da se vec sad ceka drzava, nece biti gore cekanje ako se preskoci poslodavac.




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.7.2014 17:38:20)

Meni je porodiljsko isplaćeno za juni, sa platama ostalih radnika, sve je bilo ok. A za refundaciju za juni ćemo tek predati jer nam treba i Savin izvod iz mat. knjige rođenih, njega dobijamo za 7 dana.

A kakvo rešenje?
Jel to ima veze sa čekanjem refundacije?




New Mom -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.7.2014 17:52:31)

Resenje te uprave za soc.zastitu ili koji vec djavo. Moji u firmi su davno predali papire ukljucujuci izvode za sve klince. Oni odrede osnovicu i to proslede firmi koja na osnovu toga uplati prvu platu.
Moja knjigovodja kaze da mi ne mogu uplatiti bez tog odredjenog iznosa koliki je tacno (da se ne shvati pogresno, ja sam prijavljena u porodicnoj firmi a knjigovodja mi je privatno prijateljica tako da me niko ne zavlaci i sl., naprotiv).
Meni su poslednje isplatili za tih 20ak dana aprila do otvaranja porodiljskog.




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.7.2014 18:13:03)

uf,zato mi se i ne otvara to bolovanje,em silni papiri i komisije,em kasne.svercovacu se preko raspusta,pa cu od septembra da ga otvorim.




pari -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.7.2014 18:15:05)

Vanda, mislim da si u pravu... Ovo je dobro za one čije su firme jako loše, ne pridržavaju se procedura...ali za one iz dobrih firni koje isplaćuju sve redovno, nažalost i ja se bojim da će biti velikih kašnjenja...poput trudničkih isplata...




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.7.2014 21:05:08)

Pa nemam pojma, meni nikakvo rešenje nisu tražili, kada smo isplaćivali sve plate onda su i meni obračunali, za 10 minuta osnovicu. Nadam se da je sve ok.
IZVORNA PORUKA: New Mom

Resenje te uprave za soc.zastitu ili koji vec djavo. Moji u firmi su davno predali papire ukljucujuci izvode za sve klince. Oni odrede osnovicu i to proslede firmi koja na osnovu toga uplati prvu platu.
Moja knjigovodja kaze da mi ne mogu uplatiti bez tog odredjenog iznosa koliki je tacno (da se ne shvati pogresno, ja sam prijavljena u porodicnoj firmi a knjigovodja mi je privatno prijateljica tako da me niko ne zavlaci i sl., naprotiv).
Meni su poslednje isplatili za tih 20ak dana aprila do otvaranja porodiljskog.





New Mom -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.7.2014 22:17:27)


IZVORNA PORUKA: branki

uf,zato mi se i ne otvara to bolovanje,em silni papiri i komisije,em kasne.svercovacu se preko raspusta,pa cu od septembra da ga otvorim.

Ja nisam bila na trudnickom, ovo pisem za porodiljsko odsustvo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>