RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


New Mom -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.7.2014 22:19:11)

Dunja, firma ti nece ni traziti nista jer jedan primerak resenja ti dobijas na svoju adresu a drugi primerak dobija tvoja firma.




beca.r -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.7.2014 23:58:28)

Leglo i 65% za maj, a nisam se nadala jer je prosli put bilo sredinom meseca.

Nadam se da ce svima leci te pare, jer stvarno troskovi idu a oni kasne sa isplatama.

Pozdravcic





branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.7.2014 6:31:48)

pa,isti je valjda proces i za porodiljsko i za trudnicko..od firme 65,a od republike 35 %,tako?




New Mom -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.7.2014 7:49:11)


IZVORNA PORUKA: branki

pa,isti je valjda proces i za porodiljsko i za trudnicko..od firme 65,a od republike 35 %,tako?

Nije. Podiljsko je od drzave i 100% je bilo i sad i pre 2 i pre 4 godine.
U NS je i trudnocko bilo 100% (65% poslodavcu je vracala drzava a 35% je vracao grad). Sad tih 35% je preuzeo budzet drzave (onih 65% za trudnicko odnosno 100% za porodiljsko daje RFZZO).
A koliko znam ni to da je 100% trudnici za trudnicko nije istina, jer nije za sve dijagnoze jedino za preteci pobacaj a vec postoji istorija pobacaja. Sve drugo je 65%.




Vanda -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.7.2014 9:18:45)

New mum porodilje iz moje firme kazu da se nastavlja redovna uplata bez obzira na resenje (kao sto i Dunja kaze). Ja ovaj mesec otvaram porodiljsko pa cu da pitam knjigovodstvo da mi potvrde. Iskreno nisam ni cula da porodilja ceka na resenje vec da firma ceka resenje za refundaciju.[sm=smiley13.gif] Takodjer sam pitala u socijalnom u NS da li dijagnoza ima veze sa onih 35% i rekose mi da nema. [sm=smiley5.gif] Nadam se da su moje informacije koliko toliko tacne [sm=smiley1.gif]




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.7.2014 10:21:03)

NM dijagnoza nema veze sa onih 35%, jedino sto se u startu odbija, tj sta ne refundiraju, je topli obrok, prevoz i minuli rad cini mi se.




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.7.2014 13:10:36)

hvala,new mom[sm=smiley1.gif]..
da,odbija se topli obrok i prevoz.




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.7.2014 13:14:06)

je l mi u prosveti imamo uopste topli obrok i prevoz u okviru plate[sm=zmeden.gif]za minuli rad znam..ja ko curka,uopste ne gledam te platne liste,niti uzimam,samo ispotpisujem brdo njih kad me zovne obracunska i to je to.moze da rade i da pisu tamo sta hoce,ja niti gledam,niti znam...




New Mom -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.7.2014 14:09:59)

Topli obrok bi trebalo da imas. A troskove prevoza obicno isplacuju zasebno.




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.7.2014 15:40:53)

Meni je sve osim prevoza u okviru plate, zato sam nabrojala sta meni sve oduzimaju [sm=smiley36.gif]




Klarita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.7.2014 12:29:25)

Juce mi kaze drugarica koja radi u tuzilastvu i na porodiljskom je, da joj odbili za solidarni porez poprilicnu sumu jer joj kasnile uplate za porodiljsko, pa primila cetiri uplate odjednom u maju i odbili joj 35 000 [sm=hudicek1.gif] jos joj stiglo da duguje jos 4000, pa pisala prigovor/zalbu poreskoj i ceka odgovor. Znaci ako meni idiot od racunovodje uplati 4 plate odjednom u ponedeljak kako je obecao, meni ce jednu platu skinuti za solidarni porez [sm=lev.gif] Juce sam zvala skolu, njega naravno nema ali mi zenica koja radi s njim kaze da se ne sekiram, uplacivace mi deo po deo i vise mi stvarno nista nije jasno.




Vanda -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.7.2014 12:43:01)

Strasno, em se cekaju uplate, em jos skinu jednu. [sm=zmeden.gif]




mika79 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.7.2014 12:52:02)

branki prosvetarima topli obrok i prevoz nisu uključeni u platu, prevoz naknadno dobijamo a topli obrok nemamo, odbiće ti starešinstvo i honorar ako si imala.
Pisala sam na prethodnim stranama da radnici zaposleni u osnovnom i srednjem obrazovanju u mojoj opštini po kolektivnom ugovoru ako su u jednoj godini duže od 3 meseca na bolovanju imaju pravo na solidarnu pomoć u visini jedne bruto zarade. Raspitaj se tvoje je samo da podneseš zahtev sve ostalo treba da odradi sekretar, direktor da potpiše i šalje se u opštinu oni isplaćuju, znači nema veze sa školom.




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.7.2014 18:38:16)

hvala,miko[sm=smiley1.gif].jeste,secam se da si pisala o tome.mada,ja nikad nisam cula za to.ali,niko i nece nista sam da ti kaze,sem ako nesto sam ne iscackas.pitacu pravnicu sta zna o tome.




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (7.7.2014 10:12:32)

Jedno pitanje: poslodavac prilicno kasni sa isplatom poslednje plate zaposlenima. Ja se priblizila terminu i neophodan mi je novac. Postoji li mogucnost da proverim da li je njemu uplacena naknada za mene (posto do sada drzava nije kasnila), a da je on nije jos prosledio? Ili mora da ceka da mi uplati kada i ostalima? Hvala. Pozdrav!




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (7.7.2014 11:56:47)

Slom zivaca!!! Kontaktirala sam rfzo, da bi mi rekli da od mojih dokumenata nista nije predato. I ono sto sam promila bilo je izgleda od poslodavca... A ja vec na porodiljskom od 29.06. I sta sad?!




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (7.7.2014 12:00:53)

Sad zovi firmu da posalju dokumenta u RFZO..




plačljiva -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (13.7.2014 21:40:33)

Molim Vas pošaljite mi brojeve telefona i hoću da zovem da pitam gde su moje pare i onih 65% i onih 35% od grada...[sm=smiley1.gif]




Vanda -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (16.7.2014 9:46:37)

Ima li koja trudnica iz NS da mi kaze jesu li krenule uplate 35% i kojim tempom inace idu?




cale88 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (17.7.2014 13:10:32)

PLACLJIVA, ja sam zvala Skupstinu grada u utorak i receno mi je da ce biti uplate za novebar i decembar 2013god, ali neznaju kada [sm=smiley36.gif], broj telefona na koji mozes da proveris je 3229-678, to je centrala kazi da ti treba informacija o trudnickom bolovanju za proslu god, prebacice te na drugi br, pa javi rezultate :)




Vanda -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.7.2014 13:23:41)

Jesu li krenule kakve uplate za papire predate sredinom proslog meseca? [sm=zardeva.gif]




cuba juba -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.7.2014 14:00:26)

Porodiljsko ti je kao loto... Svaki dan se nadas da ce leci neke pare a ono nista..[sm=smiley13.gif]




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.7.2014 14:02:10)


IZVORNA PORUKA: cuba juba

Porodiljsko ti je kao loto... Svaki dan se nadas da ce leci neke pare a ono nista..[sm=smiley13.gif]


[sm=smiley20.gif]




Vanda -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (21.7.2014 15:03:01)

[sm=smiley36.gif]. Sa porodiljskim nadam se da necu imati problema. Ja cekam 35% od februara pa nadalje. Predato 19 proslog meseca, a bebac samo sto nije stigao [sm=zmeden.gif]




Vanda -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (22.7.2014 14:48:11)

I da.....opet moji u firmi pogresili. Poslati im papiri na dopunu, a oni nisu odradili. Sta reci.........[sm=zz_banghead.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>