RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.8.2014 13:20:33)


IZVORNA PORUKA: plačljiva

WIV,PIB broj ti piše u zdravstvenoj knjižici sigurno [sm=smiley1.gif]

Piseeeeeeeeeeeeee [sm=smiley27.gif][sm=bravo.gif]




plačljiva -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.8.2014 16:50:01)

Wiv [sm=smiley31.gif] i el si saznala di su tvoje pare?[sm=smiley36.gif]




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.8.2014 17:19:23)

U utorak da zovem opet [sm=smiley36.gif]




maximac -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.8.2014 19:05:22)

Cao svima!
Da li neko zna, da li i tih 35% moze da nam uplati poslodavac ( sto bi znacili svih 100% nam uplacuje poslodavac)? Ili on moze samo 65% a ostatak 35% mora da ide od drzave na nas racun?




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.8.2014 19:25:41)

Da, moguce je da ti poslodavac isplacuje 100% pa on ceka da mu drzava refundira onih 35%.




daca77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.8.2014 20:07:24)

Wivern, meni poslodavac isplacuje 100%, ali tih 35%% on ne moze da refundira-raspitala se svojevremeno u rzzo, jer taj novac Fond direktno uplacuje na racun trudnice. Moji su se zeznuli, ali ja mudro cutim[sm=smiley1.gif]




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.8.2014 20:22:27)

Daco onda je to po novom nesto, nama je bivsa firma uvek isplacivala 100% a cekala refundaciju.




daca77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.8.2014 20:32:05)

Wiv, pa to je od 1.januara 2014.god. Ja samo cekam da moji provale da ne stizu sredstva od Fonda 100%+dolaze im revizori od 1.septembra, ali meni ostaje samo plata za septembar i oktobar...vracanja nema, a oni neka vide sta ce...[sm=smiley36.gif]




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.8.2014 21:38:54)

Ali Daco ja sam od januara do maja, do kad sam se vodila na bivsu firmu, primala 100%. I tamo trudnice i dalje primaju 100%, ne verujem da im za 8 meseci niko ne bi skrenuo paznju da pogresno rade. Sad mi nista nije jasno [sm=smiley36.gif]




maximac -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (29.8.2014 22:34:07)

Hvala vam na odgovorima :) Meni su u firmi rekli da ce mi isplacivati 100% pa ce cekati refundaciju. Ja jos uvek nisam otisla na bolovanje preko 30 dana, pa rekoh da se raspitam na vreme. Mozda su u mojoj firmi pogresili, a mozda i stvarno moze svih 100%. Iskreno ne bih volela da pogrese pa da iz dobre namere prema nama trudicama nadrljaju.
A i bas je glupo da moramo da dajemo drzavi nas racun i posle cekamo tih 35% ako firma hoce lepo da mi isplati 100%. Kako me onda drzava stiti ako moram da cekam tih 35% [sm=zmeden.gif]




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.9.2014 18:20:01)

ajde,devojke ,koja se razume,posavetujte me da znam sta me ceka..
radim u dve skole,u jednoj imam 35%casova za stalno,a u drugoj 55 na odredjeno(potpisivala sam ugovor na svakih 6 meseci otprilike).1.sam otvorila trudnicko bolovanje i predala doznake u ovoj skoli gde sam za stalno.samim tim,nisam mogla da obnovim ugovor u ovoj drugoj skoli(to sam danas uvidela i ljuta sam na samu sebe[sm=hudicek1.gif]sto sam pozurila tako).e,sad..moja plata u onoj prvoj skoli je oko 15ooo.oni ce mi isplacivati od toga 65%,a 35 republika.to je onda ispod minimalca.je l to ide tako ili cu makar dobijati taj minimalac?




mati -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.9.2014 18:28:07)

Ja mislim da sad ne bi smeli da isplacuju ispod minimalca... Pokusaj da nadjes novi zakon o radu, mozda ima negde na netu...




emicaa -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.9.2014 18:34:46)

Ovde posle poroda imaš tri mjeseca bolovanja,možeš još uzeti ne plaćeno i to je što je,nisu normalni...




mati -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.9.2014 18:42:33)

Jao emmice meni je to zalosno. Ovi nasi prijatelji iz Svice kazu da je do sad bilo tri ali su kao produzili na cetri... Pa sta dete sa cetri meseca zna, budi se nocu, nije stabilno a mama mora da radi. Meni je to bas strasno.




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.9.2014 20:33:50)


IZVORNA PORUKA: daca77

Wiv, pa to je od 1.januara 2014.god. Ja samo cekam da moji provale da ne stizu sredstva od Fonda 100%+dolaze im revizori od 1.septembra, ali meni ostaje samo plata za septembar i oktobar...vracanja nema, a oni neka vide sta ce...[sm=smiley36.gif]


Meni je isto tako bilo za januar, ali može se vratiti da znaš, prebacivanje sa tvog računa na firmin po nalogu firme zvog tih 35%.
Mada, ja se nadam da to tvoji neće tražiti.




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.9.2014 20:35:58)


IZVORNA PORUKA: wivern

Daco onda je to po novom nesto, nama je bivsa firma uvek isplacivala 100% a cekala refundaciju.


Wiv, da i si ti dobila i jednom tih 35% na svoj račun?
Da li si uopšte predavala firmi podatke o svom računu u banci? SAmo ako to ejsi može dobiti 35%, mada već bi trebala dobiti bar nešto na svoj račun, odavno isplaćuju u ovoj godini ..




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.9.2014 20:36:48)


IZVORNA PORUKA: mati

Ja mislim da sad ne bi smeli da isplacuju ispod minimalca... Pokusaj da nadjes novi zakon o radu, mozda ima negde na netu...

hvala,mati.nasla sam taj zakon i pise da ne sme da bude ispod minimalca.ali da li to vazi ia za nas u skoli sa nepunim fondom ili samo za normalne firme,to ne znam[sm=zmeden.gif]




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.9.2014 20:37:21)

Samo država isplaćuje tih 35%, ali ne u svim slučajevima, neki ne dobijaju tih 35%, ja npr. nisam (osim u januaru, kasnije sam izgubila pravo na tih 35%, po zakonu je tako, kažu) Proverite sa socijalnim ..

IZVORNA PORUKA: maximac

Cao svima!
Da li neko zna, da li i tih 35% moze da nam uplati poslodavac ( sto bi znacili svih 100% nam uplacuje poslodavac)? Ili on moze samo 65% a ostatak 35% mora da ide od drzave na nas racun?





emicaa -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.9.2014 21:04:51)

Ne znam Mati,možda su promjenili,u martu je još bilo tri mjeseca,a možda zavisi i od kantona.Moja zaova je oba puta uzimala još i ne plaćeno po tri mjeseca.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.9.2014 21:39:12)

ja sam se raspitivala kod jednom pravnika koji mi je rekao da trudnicko ne moze biti ispod minimalca. a branki, koliko znam ovi iz druge skole moraju da ti produzavaju ugovor dok si na trudnickom i porodiljskom, bez obzira sto ti je istekao. imas na sajtu infostuda pravnika koji odgovara na pitanja vezano za ovu temu pa mozes postaviti pitanje. dosta su brzi sa odgovorom




Didy -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.9.2014 21:53:47)

IZVORNA PORUKA: branki RR

ajde,devojke ,koja se razume,posavetujte me da znam sta me ceka..
radim u dve skole,u jednoj imam 35%casova za stalno,a u drugoj 55 na odredjeno(potpisivala sam ugovor na svakih 6 meseci otprilike).1.sam otvorila trudnicko bolovanje i predala doznake u ovoj skoli gde sam za stalno.samim tim,nisam mogla da obnovim ugovor u ovoj drugoj skoli(to sam danas uvidela i ljuta sam na samu sebe[sm=hudicek1.gif] sto sam pozurila tako).e,sad..moja plata u onoj prvoj skoli je oko 15ooo.oni ce mi isplacivati od toga 65%,a 35 republika.to je onda ispod minimalca.je l to ide tako ili cu makar dobijati taj minimalac?


Branki, zašto se ne prijaviš negde kod privatnika i ne uplaćuješ sebi do kraja trudnoće još tih 55%? Znači ostaneš sa svojih 35% u školi i kod privatnika dopuniš do svojih 100%. Ja sam u školi bila na zameni kad sam ostala trudna sa Stefanom i samo sam prešla kod privatnika kad mi je istekao ugovor. Šteta je da nemaš pun iznos porodiljskog kad ti je već nekoliko meseci trudničkog bila cela plata.




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.9.2014 22:03:12)

bubi,postavila sam tamo pitanje,hvala.
didi,ja ne razumem..kako da se prijavim kod privatnika ako sam u radnom odnosu i na bolovanju?kako da uplacujem sebi 55%?koliko je to novca?
nisam nikad imala veze sa ovim pitanjima[sm=smiley13.gif]




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.9.2014 23:08:43)

zakon se menjao, sada ti se ne isplati. jer ako uplacujes krace od 6 meseci do odlaska na bolovanje, uzima se neki deo tvoje plate, pa plus 50% procecnih primanja i na kraju dodjes na isto koliko si uplacivala.
ali znam sigurno da je poslodavac duzan da ti produzava ugovor do isteka porodiljskog.




Mala Elena -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.9.2014 23:09:29)

Evo na se nadovezem na ono sto je Dunja spomenula da se nekome ne refundira 35%.
Ja za novembar i decembar dobila 100 % a januar i februar dobijem
samo 65%.Prvo su rekli da to svima kasni i da nije preciziran rok kada ce drzava to izmiriti .To je po tom novom zakonu. Medjutim pozovem ja slucajno opet rzzo Stari grad i nakon provere neka nabusita mi kaze:Vi ste sve dobili sto ste trebali-65% ,na 35 nemate pravo!
Kako, zasto ? Dijagnoza mi z 35 a ne O20, koliko se secam . A to su sve oznake za rizicnu trudnocu .
Zalili smo se i na jedvite jade dobili ostatak.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.9.2014 23:27:31)

ma ni oni vise sami ne znaju sta i kako treba




Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sledeća stranica >   >>