RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (13.9.2014 22:53:23)

Naša korisnica pita:

"Molim Vas za pomoć,ako nešto znate da me uputite...Naime,na porodiljskom sam bolovanju od januara ove godine sa trećim detetom(što podrazumeva dve godine bolovanja). Sada moja beba ima osam meseci,a ja sam saznala da sam u drugom stanju(). Šta sada? Koja je procedura? Ako znate bilo šta,recite mi..."




Sanjalica1980 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (13.9.2014 23:04:42)

Meni su prvi mesec bolovanja isplatili 100% a sada 65%. Uplate su uvek oko 27. tekuceg meseca.
Onih 35% jos nema ali sam sigurna da ce biti skoro. Firma je velika i bilo je puno trudnica u kratkom vremenu i sve su dobile ali sa solidnim kasnjenjem.




Ipokrisia -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (13.9.2014 23:09:16)

I meni tako rekose da kasni, oko dva meseca otprilike...kazu mi zenicenjos se oset_is kao da ti palo s neba, da ti neko poklonio a ne da je deo tvoje plate [sm=smiley36.gif]




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.9.2014 9:16:47)

Ja sam tek od septembra na bolovanju preko fonda, odrzavanje trudnoce. Da li firmi jos nesto osim doznaka treba da dostavim (neke dodatne papire, molbe i sl.). Do sad nisam bila na bolovanju a na salteru posle komisije nesto su promrmljali nisam razumela od papira sto su mi dali koji je za gde.?




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.9.2014 10:18:48)

Firmi predajes kopiju resenja komisije zajedno sa bolovanjem. Original resenje komisije ostaje kod tebe. I molis boga da su u firmi revnosni i da ce poslati tvoju dokumentaciju na vreme [sm=smiley36.gif]
Malo se sada salim [sm=smiley36.gif] mada za mene firma nije poslala dokumentaciju u rfzo od maja meseca [sm=smiley36.gif]




anita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.9.2014 14:33:43)


IZVORNA PORUKA: gale77

Ja sam tek od septembra na bolovanju preko fonda, odrzavanje trudnoce. Da li firmi jos nesto osim doznaka treba da dostavim (neke dodatne papire, molbe i sl.). Do sad nisam bila na bolovanju a na salteru posle komisije nesto su promrmljali nisam razumela od papira sto su mi dali koji je za gde.?



Ja u firmu nosim ocenu lekarske komisije i doznake koje mi moj doktor da na osnovu te ocene komisije, drugo nista. Dodatno sam firmi dostavila broj tekuceg racuna tj.kopiju platne kartice zbog isplate 35% koje idu preko rzzo.




Houp N -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.9.2014 17:39:28)

Jel neko primio porodiljsko ovog meseca?




Mala Elena -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.9.2014 17:45:38)

Jesam ja, 15-og... normalno kao i do sada...




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.9.2014 7:59:49)

Hvala na odgovorima.
Videcu kakva je procedura oko isplate u nasem fondu. Za porodiljsko znam da firma isplacuje kad i plate pa posle vrsi refundiranje od fonda.




Sanjalica1980 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.9.2014 17:26:45)

Ja sam se sada iznervirala. Javili mi iz firme da mi ni doznake ni papiri od komisije nisu dobri.
Vratili su ih ovi iz RZFO Novi Sad.

Pogresan datum pocetka bolovanja i moj ginekolog je stavio pecat na kojem pise dr medicine.

Da poludis. Sada moram da trazim da sve isprave.[sm=hudicek1.gif]




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.9.2014 17:30:46)

Sanjalice join the club. To sam radila za 6 doznaka [sm=smiley36.gif] i odlepila.




17 joka -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.9.2014 17:36:14)

Sanjalice, sredices to samo se nemoj nervirati




Sanjalica1980 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.9.2014 17:42:09)

Vise se ne nerviram [sm=smiley1.gif]

Mislila sam da lekari znaju da rade bar taj deo posla ali ocigledno da im mozak ne radi [sm=jezicek.gif]

Kod nas je to uvek tako. Zasto da bude jednostavno kada moze da se i zakomplikuje




17 joka -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.9.2014 17:44:56)

bas tako, ipak smo u Srbiji i ovde je sve moguce zato samo polako sredice se sve.




anita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.9.2014 17:49:09)

Sanjalice bez nervoze. Mazi tvoje bebice sredice se i to.
Samo neka ti kazu sta tacno treba da se ispravi da ti ne bi vratili ponovo sve.

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




mati -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.9.2014 17:49:39)

Sanjalice prosto bi bilo neverovatno da kod nas zavrsis sve odma i kad ti treba. Mora i popravni. Nazalost tako je za sve... Bar kod mene, ako se nesto ne zakomplikuje nije ni dobro.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.9.2014 17:54:12)


IZVORNA PORUKA: Sanjalica1980


Mislila sam da lekari znaju da rade bar taj deo posla ali ocigledno da im mozak ne radi [sm=jezicek.gif]



moj dr zna ali knjigovodja jos ne zna sta treba od papira, gde se predaje itd... na bolovanju sam od 18.06. jos nista nije predala...




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.9.2014 17:59:30)


IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: Sanjalica1980


Mislila sam da lekari znaju da rade bar taj deo posla ali ocigledno da im mozak ne radi [sm=jezicek.gif]



moj dr zna ali knjigovodja jos ne zna sta treba od papira, gde se predaje itd... na bolovanju sam od 18.06. jos nista nije predala...

Bubi moji nisu predali od maja meseca, sva sreca pa sam se do maja vodila na drugu firmu koja mi je isplacivala 100%.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.9.2014 18:02:22)

wiv znaci moja nije najgora... ona nije znala da mora prvo da mi pusti platu. to sam joj ja rekla juce (ali ce pustiti na njihov racuna pa cekati refundaciju) . e sada je valjda to-to, uradice tako u ponedeljak pa cu nadam se, odneti papire sama u utorak...(do sada nije znala da mi treba ista od komisije, da reba da joj donosim dozake od dr, i da ne pricam dalje, sva sreca radila sam u administraciji pa se malo ali samo malo razumem u te stvari)




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.9.2014 18:03:56)

Ipak je tvoja gora, moji barem znaju sta treba da ima donesem. Jedino sto ih mrzi da oni to odnesu dalje.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.9.2014 18:37:43)

ja sam njoj sada rekla da mi sve spremi i da cu ja odneti u socijalno jer sve nesto mislim i da je mrzi... videcemo sada sta ce biti ...




anita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2014 11:23:18)

Ja jutros bila u socijalnom da produzim bolovanje. I naravno krenuli su da rade od 7:30 a vec sat vremena nakon toga pauza ( pa dugo su ljudi radili, moraju da malo odmore ). A ovo sto sam napisala krenuli da rade tako pise tj. od 7:30 im je radno vreme.

Posle cekanja i cekanja u masi ljudi zavrsim produzenje i odem u kancelariju gde se radi obracun bolovanja da vidim kada ce biti isplata onih cuvenih 35%.
Bez obzira sto je na svim vratima istaknuto da trudnice imaju prednost to se ne postuje [sm=zz_confused.png]. Teta rece cekajte ispred. Sedim ja u cekaonici i cekam i posle pola sata me pozove unutra.
Dala sam zdravstvenu knjizicu zbog podataka, ukucala je ona sve i kaze:
Vi se vodite kod nas od 27.jula i za jul mesec imate da primite negde oko 2000 i nesto dinara za 4 dana koliko ima do kraja jula. A za avgust cemo videti... Pa polako gde zurite tek je prosao avgust, moracete da sacekate neko vreme.

I tako dobila sam divne odgovore.
Kuda vodi sve ovo. Kakva nam je ovo drzava [sm=zmeden.gif]
[sm=zz_furious.gif]

Sva sreca pa je firma predala svu potrebnu dokumentaciju.




anita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2014 14:01:32)


IZVORNA PORUKA: anita

Ja jutros bila u socijalnom da produzim bolovanje. I naravno krenuli su da rade od 7:30 a vec sat vremena nakon toga pauza ( pa dugo su ljudi radili, moraju da malo odmore ). A ovo sto sam napisala krenuli da rade tako pise tj. od 7:30 im je radno vreme.

Posle cekanja i cekanja u masi ljudi zavrsim produzenje i odem u kancelariju gde se radi obracun bolovanja da vidim kada ce biti isplata onih cuvenih 35%.
Bez obzira sto je na svim vratima istaknuto da trudnice imaju prednost to se ne postuje [sm=zz_confused.png]. Teta rece cekajte ispred. Sedim ja u cekaonici i cekam i posle pola sata me pozove unutra.
Dala sam zdravstvenu knjizicu zbog podataka, ukucala je ona sve i kaze:
Vi se vodite kod nas od 27.jula i za jul mesec imate da primite negde oko 2000 i nesto dinara za 4 dana koliko ima do kraja jula. A za avgust cemo videti... Pa polako gde zurite tek je prosao avgust, moracete da sacekate neko vreme.

I tako dobila sam divne odgovore.
Kuda vodi sve ovo. Kakva nam je ovo drzava [sm=zmeden.gif]
[sm=zz_furious.gif]

Sva sreca pa je firma predala svu potrebnu dokumentaciju.


Pre 10 min.mi uplatili 2.184,52 iz socijalnog




daca77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2014 14:04:35)

Sreca moja te sam u drzavnom organu, a pri tome ne poznaju bas najj propise i uplacuju mi 100% svakog 1.u mesecu, kad i ostalim zaposlenima.




vonavoj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2014 14:06:08)


IZVORNA PORUKA: daca77

Sreca moja te sam u drzavnom organu, a pri tome ne poznaju bas najj propise i uplacuju mi 100% svakog 1.u mesecu, kad i ostalim zaposlenima.

ovo mi je genijalno!
bem ti drzavnu firmu,ni zakone ne znaju..mislim,dobro za tebe i porodilje,ali da umres od smeha[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>