RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


daca77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2014 14:17:39)

Von, rekla ja njima da se od januara placa 100% trudnicama i detalje nisam iznosila, jer mi ne idu u prilog. Blagajnik me je pozvao i rekao da se lepo raspitao u RZZO oko isplate i slanja papira...da li ovi u nasoj filijali RZZO nisu znali da pojasne ili blagajnik nije shvatio, ne znam...meni ovo savrseno odgovara[sm=smiley1.gif]




vonavoj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2014 14:18:51)

Savrseno,i boli te uvo..ali je smesno[sm=smiley36.gif]




Klarita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2014 14:31:08)

pitala me drugarica, a ja cu vas jer ne znam [sm=smiley1.gif] pa da joj javim.

ostala je neplanirano trudna i skroz neocekivano (38 god, jedna jedva iznesena trudnoca pre 7god, pre toga dva spontana pobacaja[sm=smiley19.gif], ima devojcicu sad je predskolac) elem, radi u skoli ali ima 47% radnog vremena, u medjuvremenu jedan kolega uzeo neplaceno i njoj pripali njegovi casovi, sada ima 100% ali od septembra. planirala je da otvori trudnicko decembra, ako Boze zdravlje sve bude u redu, a bice, dace Bog.
E sad kako ce njoj obracunavati trudnicko i porodiljsko? Hvala unapred [sm=smiley1.gif]


By the way, gospodin retardirani (iz racunovodstva, nije sekretar, Branki) tek je poslao zahtev sa mojim resenjem prosle ili predprosle nedelje RZZZ ili kome god, pa sad koliko cu da cekam na pare nemam pojma [sm=smiley29.gif][sm=zz_timebomb.gif] A, juce mi stigle dve uplate od po 3000 i kusur iz apoteke, kazu neka razlika[sm=zmeden.gif]




vonavoj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2014 14:34:43)

Bem li ga klarita,vidis da u drzavnim i privatnim firmama nije isto...
Trebalo bi da ima 100%,ako misli da krene od decembra..jer ce raditi septembar,oktobar,novembar..cela 3 meseca 100%..




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2014 14:42:23)

Prosle nedelje poslala mail u firmu sa pitanjem kad misle moju papirologiju da proslede u rfzo. Danas me zovu da im hitno dostavim skeniranu karticu sa tekucim koju sam posla u maju mesecu?!? Grrr odoh u negativnu da se istresem




Klarita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2014 14:45:39)


IZVORNA PORUKA: wivern

Prosle nedelje poslala mail u firmu sa pitanjem kad misle moju papirologiju da proslede u rfzo. Danas me zovu da im hitno dostavim skeniranu karticu sa tekucim koju sam posla u maju mesecu?!? Grrr odoh u negativnu da se istresem



Wiv i ja uredno sve dostavila, i juce mi trazila knjigovodja iz apoteke isto tekuci, pop[sm=smiley35.gif] sam, ali posle mi uplatila tu neku razliku, pa sam se smirila[sm=smiley36.gif]
Ja stvarno ne znam sta ti ljudi rade.
Von, znaci trebalo bi 100%ako radi vezano 3 meseca? Ne treba 6 meseci? [sm=smiley13.gif] Daj Boze.




anita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2014 14:47:02)

Daco blago tebi. Primas 100% jos kad i ostali zaposleni. [sm=smiley1.gif]
Ja 65% primam u periodu od 10. do 20. u mesecu.

Wiv strasno. Nemam komentar. Traze nesto sto su vec dobili.[sm=zmeden.gif]

Ja sam bar sto se tog dela tice imala srece. Moji iz firme su predali dokumentaciju na vreme.




Klarita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2014 14:49:18)


IZVORNA PORUKA: anita

Daco blago tebi. Primas 100% jos kad i ostali zaposleni. [sm=smiley1.gif]
Ja 65% primam u periodu od 10. do 20. u mesecu.

Wiv strasno. Nemam komentar. Traze nesto sto su vec dobili.[sm=zmeden.gif]

Ja sam bar sto se tog dela tice imala srece. Moji iz firme su predali dokumentaciju na vreme.

Moj bre i doznake bio izgubio [sm=hudicek1.gif] pa izvode iz maticne knjige rodjenih [sm=hudicek1.gif] ma idiot...jao, ma[sm=smiley35.gif] mu njegovu. Ne smem vise da pisem, odmah pop[sm=smiley35.gif] zato sam slabo ovde zalazila, tj u ovu temu




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2014 14:57:12)

ja hteedoh da pisem u negativnoj,ali ajde bolje ovde..jeza me hvata od ove teme,kad citam..mene sve to isto ceka,bas cu da vidim kako ce biti..mogu misliti.[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2014 14:59:49)

Ma traze nesto sto su mi vec sami trazili u maju mesecu?!? Meni je to neopevani bezobrazluk. Da se ni ne secas da si trazio, eeeeeejjjj pa na cemu je ta osoba. da je trudna pa da i shvatim da zaboravlja..




vonavoj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2014 15:37:39)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Wiv i ja uredno sve dostavila, i juce mi trazila knjigovodja iz apoteke isto tekuci, pop[sm=smiley35.gif] sam, ali posle mi uplatila tu neku razliku, pa sam se smirila[sm=smiley36.gif]
Ja stvarno ne znam sta ti ljudi rade.
Von, znaci trebalo bi 100%ako radi vezano 3 meseca? Ne treba 6 meseci? [sm=smiley13.gif] Daj Boze.

6 meseci treba za porodiljsko,ne za odrzavanje!




Mala Elena -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2014 17:19:00)

Karita , ako pitas za porodiljsko, ako si se vodila kao zaposlena 3+ meseca, a - 6 m. , dobija se 65% od polovine tog nekog republickog proseka. Ako si bila zaposlena 6m. + onda 100%.




Klarita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2014 17:23:57)

Koliko puta treba covek da te opomene da pre nego nesto napises prvo procitas pitanje[sm=zz_cold.gif]




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (25.9.2014 17:31:11)

Inače, pre tri dana su plaćali porodijsko (mislim na refundaciju na račune firmi), da znate, legle im verovatno neke pare u budžet. Tačno su u sito vreme platili i porodiljsko i roditeljski.




reve84 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (26.9.2014 11:31:08)

Cao drugari...
Da li neko zna kakva je procedura da ja prekinem ranije porodiljsko a muz da nastavi?
Hvala!

Pozz




New Mom -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (26.9.2014 11:35:21)


IZVORNA PORUKA: branki RR

ja hteedoh da pisem u negativnoj,ali ajde bolje ovde..jeza me hvata od ove teme,kad citam..mene sve to isto ceka,bas cu da vidim kako ce biti..mogu misliti.[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]

Nemoj odmah da budes negativna. Mozda i ne bude lose.
Mojoj firmi su pre 2-3 dana refundovali redovno prethodni mesec, meni odmah uplaceno dalje. Za sada sljaka.




vonavoj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (26.9.2014 11:54:08)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Koliko puta treba covek da te opomene da pre nego nesto napises prvo procitas pitanje[sm=zz_cold.gif]

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] sto se stresiras![sm=smiley36.gif]




Sanjalica1980 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.10.2014 13:05:50)

Vratila sam se iz dz i nisam nista uradila.

Rfzo je trazio da se izmene datumi privremene sprecenosti za rad i ovaj kreten nije hteo to da uradi vec me salje na komisiju pa da vidim sa njima.

Inace meni je bolovanje otvoreno pod sifrom bolest kada sam krenula sa vto i to 02.06.
Doznaka za jun je ok ali je trebalo da doznaka za 01.07.-01.07. isto bude bolest i da se sa tim datumom zatvori taj deo i otvori trudnicko koje je nastupilo 02.07.
On je na svakoj doznaci za trudnicko stavljao datum 02.06. i naravno komisija je to prepisala.

Ja nisam znala kako treba da bude. Pogresno sam mislila da oni znaju svoj posao.

Sada moram da vijam vezu na komisiji da mi izmene se dokumente kako bi i gospodin dr u dz to isto uradio sa doznakama.

Ne budem li uspela na komisiji ima da se vratim i da ga bijem ovako trudna.




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.10.2014 14:13:35)

o,sanjalice,svasta[sm=smiley13.gif]a,racunas oni znaju sta treba i kako,stvarno svasta[sm=smiley13.gif]




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.10.2014 14:37:45)

sanjalice a kod kog dr ides?
ni ja ne mogu da verujem da ljudi rade nesto sto ne znaju...
moj knjogovodja je konacno predao papire ali su sada u socijalnom nesto zeznuli, zaveli me kao vlasnika firme i nesto zeznuli. sada moramo da im nosimo nove papire.
a koliko se ceka na isplatu kada se predaju papiri?




anita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.10.2014 14:50:59)

Devojke ja sam prvu uplatu od RZZO primila sa dva meseca zakasnjenja.

A da nemaju pojma sta treba da rade nemaju. Negde u prethodnim postovima sam napisala da mi je gospodja koja radi tamo za avgustovsku isplatu rekla: Pa polako, gde zurite, avgust je tek prosao. Sta reci ....




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.10.2014 14:52:38)

ma da, taman legnu uplate kada ih budemo spremali za skolu [sm=smiley13.gif]




Sanjalica1980 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.10.2014 14:56:32)

Bubi, ja sam kod dr Rodica na Novom Naselju. Kod njega sam otvorila karton jer nije u velikoj guzvi i trebao mi je samo za bolovanje.

Nasla sam vezu u komisiji cisto da mi bude lakse pa mi je rekla ta dr da je Rodic kreten i da sa njim stalno imaju problema jer ne odradjuje dobro doznake.
Rekla mi je da se ne nerviram i da ce mi u ponedeljak sve pripremiti i da ce mi on morati promeniti sve doznake.

Da li znate sta vama pise na pecatu na doznakama? Da li dr medicine ili specijalista ginekolog ili akuser?




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.10.2014 14:58:28)

e sada cu da pogledam, imam kopije




serpica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.10.2014 15:00:12)

Aj kad se vec tu da vas pitam,ako boze zdravlje s ovom mojom trudnocom bude sve ok,ja nista ne podnosim od doznaka jer sam jos uvek na porodiljskom?
Ili ipak treba nesto? Porodiljsko mi istice sledece godine 29 jula.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>