RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.10.2014 13:55:05)

Ok, javite nam ako nekog komisija odbije, pa će ih Lesica opet kontaktirati.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.10.2014 18:00:55)

ne radi se o komisiji, oni verovatno nece nikoga odbiti. nego doktori vise ne mogu svakom da daju bolovanje kao do sada tako da trudnica ni ne dodje do komisije. zato se oni lepo i ograde i kazu da nista nisu menjali jer i nisu...
misilm, shvatila sam da komisija moze da zatrazi proveru tacnosti podataka i bolesti ali to nece raditi ukoliko je poodmakla trudnoca...
a na jednom drugom forumu sam citala da je dr zeni u cetvrtom- petom mesecu zakljucio bolovanje i vratio je na posao. tako je bar ona napisala da se pozali...
e sada, nista necu da garantujem dok ponovo ne odem kod mog dr a posto imamo odlican odnos bas cu ga detaljno ispitati i onda napisati




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.10.2014 19:45:46)

Meni je trudničko, već sam pisal,a država smanjila na minimalac, sa nekim obrazloženjem o usklađivanju zarada (inače imam ok platu). Ja sam uveliko na porodiljskom, Sada sam dobila dopis (na kuću) da im vratim nekih 1.800 dinara koje su mi više isplatili u martu. Znači nije mi dovoljno što su mi isplaćivali 3 puta manju platu već sada traže i nekih 1.800 dinara. Možete mislit tek tu nebulozu. Jbt zar im toliko fale pare da više ne biraju gde da hapaju.

A obrazloženje je - da je došlo do smanjivanja plata u javnom sektoru, a obzirom da sam primala pare od države za trudničko (iako radim u privatnoj firmi), moja plata se smatra platom iz javnog sektora, te je umanjena.

Jel to znači da se sve isplate trudničkog i porodiljskog smatraju platama u javnom sektoru, i biće umanjene sa novim merama umanjena, ne kapiram?




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.10.2014 20:06:46)

Dunja ja sam sokirana. Ja ne znam ni sta da napisem koliko se nadjoh u cudu. Pa ne primaju svi u javnom sektoru minimalac?!? Sad barem znam koliko para mogu da ocekujem za porodiljsko, kakav uzas i sramota.




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.10.2014 20:12:13)

Wiv, i ja sam totalno šokirana, čekam sutra knjigovođu da mi se javi, da vidimo šta je sada ovo.

Poenta je da du oni smanjili zarade u javnom sektoru, ja sam čula to u vestima ali nisam ni pratila šta i kako jer ne radim u državnoj firmi.
Ali mi oni sada pišu da se moja naknada za trudničko smatra zaradom u javnom sektoru jer je isplaćena iz budžeta, nebitno gde radim (tj. nebitno što radim u privatnoj firmi). To je meni šok?
Znači da sve naknade za trudničko i porodiljsko smatraju zaradama u javnom sektoru (po toj logici) i da će sve biti smanjene??




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.10.2014 20:17:23)

Da i ja sam tvoj komentar tako shvatila tj ako je tvoje porodiljsko iz javnog sektora bice i moje. Ali kako mogu da nam smanje minimalac i ako je tebi bilo uskladjivanje zasto ti onda nisu dali prosek nego bas minimalac?
Sve u svemu stoka ce da se najede bas od tih para i napuni budzet. Pardon na izrazu.
Onda nam svima od novembra sledi umanjenje [sm=zmeden.gif] bede.




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.10.2014 20:20:46)

Wiv, išla i žalila se, pitala zašto nij bio prosek (lesica je tada baš bila samnom), ma ni da čuju. I sada od tog minimalca traže 1.800 dinara.

Porodiljsko su mi isplatili za jun i jul, u celosti (znači ne minimalac nego moja normalna plata). Sada ću da vidim za dalje, kasne već uveliko za avgust. Ne znam kada je usledilo smanjene ovo novo, da li od septembra? Baš čekam sada da vidim koliko će isplatiti tu septembrasku. Koji lopovi ...




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.10.2014 20:24:04)

i onda ce da nas ubedjuju da treba da budemo srecni sto bilo sta dobijamo jer je drzava u krizi ali da i dlaje treba da radjamo decu [sm=zmeden.gif]... Dunja a jel ti dobijas ispod minimalca?




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.10.2014 20:26:50)

Bubo, moja plata je dobra, ni blizu minimalca, onaj prosek za trudničko je bio odličan, jer sam tih meseci imala baš dobru platu (moja plata zavisi od obima posla), potrefilo se da je prosek baš bio super. I oni su mi dva meseca isplatili ok, a zatim spustili na minimalac, i tako isplaćivali, od februara čini mi se. Uopšte se ne sećam koliko, znam da su mi javili telefonom da će biti minimalac i da se ne začudim.





wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.10.2014 20:28:25)

Dunja novo umanjenje ide od novembra, do tada je bio solidarni porez na iznose preko 60 000.
Jos grdji su mu komentari tipa "ne treba da pravite decu ako mislite da vam drzava izdrzava istu". Ne mislim da mi drzava izdrzava nego da mi da samo ono sto je moje, na vreme, bez smanjenja. Ovako nas bas stimulisu da imamo decu.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.10.2014 20:31:38)

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Bubo, moja plata je dobra, ni blizu minimalca, onaj prosek za trudničko je bio odličan, jer sam tih meseci imala baš dobru platu (moja plata zavisi od obima posla), potrefilo se da je prosek baš bio super. I oni su mi dva meseca isplatili ok, a zatim spustili na minimalac, i tako isplaćivali, od februara čini mi se. Uopšte se ne sećam koliko, znam da su mi javili telefonom da će biti minimalac i da se ne začudim.




na ovo sam i mislila, ne mogu da verujem...
ne znam sta ja da ocekujem ...
ako racunam prosek za onih 6 meseci ispada mi oko 28000 din jer sam u prethodnoj firmi bila prijavljena na minimalac a ostatak primala na ruke... ja cu biti presrecna ako na kraju dobijem i minimalac...




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.10.2014 20:36:14)

mene za ima da li se taj solidarni porez obračunavao odmah (pa automatski smanjivanj neto zarade) ili je svima stizalo ovako naknadno da nešto plaćaju?
Zna li neko?

I čitam ovde, da je od maja ukinut solidarni porez a uvedeno linearno smanjene? KLIK Jel to tačno?

Najviše me zanima ovaj deo - da li je to odmah obračunavano, iLI svima stizalo naknadNo, da praktično sami uplate taj porez (kao što je meni stiglo)? videću sutra sa knjigovođom šta se dešava ...




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.10.2014 11:14:27)

Da li neka od vas zna koliki je zakonski rok za poslodavca da preda doznake i resenja u rfzo?




Klarita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.10.2014 12:53:10)

Wiv, izgleda da nema zakonskog roka[sm=smiley13.gif] moji predali pre mesec dana otprilike, a na porodiljskom sam odsustvu od 05.03. na trudnickom od 20.01.

Dunja, ja isla u poresku da se raspitam zabog "mog slucaja". Ne znaju ni oni sta ce biti i kako. Meni nista nisu uplacivali, evo juce tek prva 100% uplata (ne znam da li da se radujem ili placem). I mene zanima da li ce i kako biti obracunavano, da li ce se taj solidarni porez koji se je l'te ukida od 01. placati za zakasnele uplate, kao sto je slucaj kod mene ili ce to smanjenje ici na uplate koje su zastarele[sm=zmeden.gif] Mislim, ako me razumete sta pisem. Ne znaju ni oni, rekli mi da cekam[sm=smiley13.gif] a, skola dobila novac za celokupnu uplatu. Jedino sto znam sigurno je da nema povracaj novca za taj porez i to je definitivno[sm=smiley19.gif] I da, Dunja, stize posebno, kao tebi sto je stiglo[sm=smiley13.gif]




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.10.2014 12:58:19)

Klarita pa to je strasno, bas si bahata sto ocekujes svoje pare od Januara a ne radis. I jos se zalis sto ce da ti skinu i solidarni porez ili linearno snizenje kako god.
Ja ne mogu da se nacudim gde mi zivimo i sta se sve radi.




Klarita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.10.2014 13:04:33)


IZVORNA PORUKA: wivern

Klarita pa to je strasno, bas si bahata sto ocekujes svoje pare od Januara a ne radis. I jos se zalis sto ce da ti skinu i solidarni porez ili linearno snizenje kako god.
Ja ne mogu da se nacudim gde mi zivimo i sta se sve radi.

Zamisli[sm=smiley36.gif]

Jedva cekam epilog svoje price. Duguju mi samo tek malo vise od 250000[sm=zz_cold.gif]




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.10.2014 13:07:04)

To je ono sto ti do sada duguju...a koliko ce da ti ukupno uzmu ja ne smem ni da pomislim.
Moji jos nisu ni predali papire za mene, tek ih sortiraju...danas sam odlepila..




Klarita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.10.2014 13:11:28)

Pa recimo da mi je taj solidarni porez (koji ne znam da li ce i kako da se obracunava) 53000 i nesto[sm=smiley13.gif] u tom slucaju tuzicu skolu i racunovodju, jer mi je to plata i po[sm=smiley19.gif]
Ukoliko mi na tu sumu obracunaju smanjenje od 10% opet imam skoro platu smanjenje, i onda cu tuziti[sm=smiley13.gif]

Znaci, ako bude nilo kog smanjenja na pare koje mi duguju, pa makar i 1000 din, tuzicu skolu i gospodina.

prihvatam (mislim ne prihvatam, ali "Hitleru" priznajem da kazem) smanjenje tek od novembarske plate.




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.10.2014 13:16:57)

I treba, sto nisu na vreme dostavljali papirologiju, neces ti da placas tudje greske.




Peace* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.10.2014 13:21:31)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

mene za ima da li se taj solidarni porez obračunavao odmah (pa automatski smanjivanj neto zarade) ili je svima stizalo ovako naknadno da nešto plaćaju?
Zna li neko?

I čitam ovde, da je od maja ukinut solidarni porez a uvedeno linearno smanjene? KLIK Jel to tačno?

Najviše me zanima ovaj deo - da li je to odmah obračunavano, iLI svima stizalo naknadNo, da praktično sami uplate taj porez (kao što je meni stiglo)? videću sutra sa knjigovođom šta se dešava ...


sKIDANO ODMAH DRAGA.
nA LISTIĆU JE STAJAO ODBITAK.
Sorry, caps.

Ja sam računala da će mi OTPRILIKE isto skidati i umanjenjem i solidarnim porezom. Razlika je tipa 1.000 din, ne kažem da je to malo, mislim, ja za 1000din platim pola meseca francuskog detetu, ali nije da će me ubiti.
Ja sam mislila da su već počeli sa ovim novim umanjenjem, mislim, meni je plata umanjena. Zašto je umanjena ako umanjenje ne postoji i tek će da je umanje za 10%??? [sm=zmeden.gif]




New Mom -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.10.2014 13:28:15)

IZVORNA PORUKA: Peace*

Ja sam računala da će mi OTPRILIKE isto skidati i umanjenjem i solidarnim porezom. Razlika je tipa 1.000 din, ne kažem da je to malo, mislim, ja za 1000din platim pola meseca francuskog detetu, ali nije da će me ubiti.
Ja sam mislila da su već počeli sa ovim novim umanjenjem, mislim, meni je plata umanjena. Zašto je umanjena ako umanjenje ne postoji i tek će da je umanje za 10%??? [sm=zmeden.gif]

Blago tebi. Mm solidarni umanjivao oko 3500, sad vec umanjena pa plus tih 10%, bice oko 14000 manja. Off.

Dunja, kakve ti imas veze sa javnim.sektorom? Ja bih ih momentalno tuzila!




anita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.10.2014 14:01:07)

Ja danas bila u socijalnom da produzim bolovanje. Zavrsila sam za 2 minuta a onda sam otisla do sluzbe za bolovanja da vidim kada ce isplata 35% za mesec avgust.
Gospodin koji radi u toj kancelariji me je pitao za koji mesec me interesuje kada ce uplata i u kojoj firmi radim. Ukucao je podatke koje je trazio i rekao mi je: "Zapisnik je zavrsen". I to je bio njegov odgovor na moje pitanje kada ce biti uplata. [sm=smiley7.gif]




Peace* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (24.10.2014 14:57:22)

Blago tebi. Mm solidarni umanjivao oko 3500, sad vec umanjena pa plus tih 10%, bice oko 14000 manja. Off.


Pa to ti kažem, kanda ja nešto nisam propratila. [sm=smiley36.gif]
Jer ovako već umanjena (za btw ne znam šta) pa još 10%, onda neće biti isto. Sad umanjena mi dođe kao sa onim solidarnim.

De, nažvrljaj mi na WA zašto je sad umanjena, kad stigneš. [sm=smiley5.gif]




anita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (28.10.2014 16:16:09)

Meni je danas bila uplata onih 35% iz rzzo-a za mesec avgust




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (28.10.2014 16:18:21)

super anita [sm=bravo.gif].
Klarita, Wiv jeste li vi nesto dobijale?
ja jos uvek nista...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>