RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.11.2014 22:35:22)

Bubi ja mislim da to vise niko ne moze da rascivija. Sram ih bilo sve zajedno. Treba da molimo za svoje pare ni moji nisu predali papire od maja jos uvek (ali sam ja dobijala onih 65% hvala bogu)
Ova Ipa je resila da me iznervira i otera na porodjaj, vidi ona vec dobila i 35% [sm=jezicek.gif] (tako ti je to kad imas normalnog poslodavca)




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.11.2014 22:37:52)

hvala Dunja, on kaze da mu knjigovodja nije rekla da treba da mi pusti plate a on se ne razume. problem je sto knjigovodja inace nema pojma pa ja u sve sumnjam... sada se iskreno nadam da cu u novembru dobiti bar neku uplatu




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.11.2014 22:40:02)

Ako je predao papire, kada legne refundacija mora da ti isplati, a može i ranije ako želi. Najbitnije je da su papiri predati.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.11.2014 22:42:24)

Wiv sto se kaze j*** lud zbunjenog...
meni su prvo rekli da cu dobijati jedva 10 000, pa onda da ipak imam pravo na svih 40000 na koje sam prijavljena, pa sada da ne moze vise od minimalca... i ja kazem ok, samo dajte da nesto dobijem ... i opet cekam... koliko znam ne treba da se nadam pre 25.11 jer oni uplacuju samo krajem meseca...
a Ipa, pa ona je dosla ovde da nam prkosi, prvo kilazom a sada i parama [sm=smiley36.gif]




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (1.11.2014 22:43:36)

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ako je predao papire, kada legne refundacija mora da ti isplati, a može i ranije ako želi. Najbitnije je da su papiri predati.


papiri predati 07.10. ali su 23.10. zvali da kazu to za minimalac, knjigovodja im je onda odnela novi obracun...
sada cemo videti kada ce biti uplata...




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.11.2014 10:37:30)

Sto ti kazes Bubi daj barem neka uplata da bude...grozno je sto smo spali na to da se zadovoljavamo i mrvicama jer nas zaj***** ko stigne. Elem..
Stigao mi je odgovor iz rfzo-a na pitanje koliki je zakonski rok da poslodavac preda papire za trudnicko.
"Zakonom o zdravstvenom osiguranju propisano je da naknadu zarade za prvih 30 dana sprečenosti za rad obezbeđuje poslodavac, a Republički fond, odnosno matična Filijala od 31-og dana sprečenosti.
Pravilnikom o načinu I postupku ostvarivanja prava iz obaveznog zdravstvenog osiguranja propisano je da poslodavac koji isplaćuje naknadu zarade koja se obezbeđuje iz sredstava Republičkog fonda, dužan je da matičnoj filijali dostavi Spisak obračunatih - isplaćenih naknada zarada u dva primerka sa dokumentacijom iz člana 81. ovog pravilnika radi prethodne kontrole. Pravilnik ne propisuje rok u kome poslodavac ima obavezu da podnese dokaze za isplatu naknade zarade.
Zakon o zdravstvenom osiguranju propisuje da se zahtev za ostvarivanje novčanih naknada i drugih prava iz zdravstvenog osiguranja može podneti u roku od tri godine od dana dospelosti prava. Iz navedenog proizilazi da je rok za podnošenje dokaza za isplatu naknade zarade tri godine. Međutim, obaveza poslodavca za isplatu zarade, odnosno naknade zarade zaposlenom propisana je Zakonom o radu."

Tako da poslodavac mora mesecno da nam isplacuje 65% a na onih 35% mozemo da cekamo i tri godine ?!?




maximac -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.11.2014 12:29:41)

Drage trudnice, da li vam je onih 35% od drzave zaista 35% ili manje?

Meni je firma uplatila 100% platu za trudnicko bolovanje, ali kada je knjigovodja predala papire u zavod rekli su joj da krsi zakon i da ne sme da mi uplati 100% vec samo 65%. Tako da cu ja vratiti firmi 35% kada mi drzava uplati. Sada mi je legala uplata od drzave ali mi nije leglo tacno 35% vec par hiljada manje. Interesuje me da li je i vama manje tih 35%? I da li se isplati zaliti nekome i kome?

Nervira me kakva je to nepravda: firma hoce da mi uplati 100% trudnickog bolovanja, drzava ne da. Ne da iz razloga da bi se ugradila za par hiljada! Jer da mi firma isplacuje 100% ja bih imala par hiljada vise! Firma ume da izracuna koliko je 65% od plate a drzava ne ume da izracuna 35%! Ako je tako onda neka nas ne prave budalama i pricaju kako drzava refundira svih 100% bolovanja!




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.11.2014 13:47:17)

Maximac, i meni je refundacija uvek bila manja, odbija se valjda prevoz, topli obrok a gleda se i broj radnih dana u mesecu, tako da ispadne par hiljada manje.




maximac -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.11.2014 13:57:01)

Hvala Dunja RR na odgovoru. Ali meni je vec odbijen prevoz i topli obrok. I knjigovodja mi je rekla da bi tih 35% trebalo da bude vise.
Ja bih pozvala nekog da pitam ali ne znam koga...




maximac -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.11.2014 14:10:44)

Setila sam se sta bi mozda moglo da bude. Ja nisam od 1. u mesecu na komisijskom bolovanju vec od 7. Tada sam imala dve doznake, jednu od 1. d0 7. a drugu od 7. do kraja meseca. Tako da mi za tih 7 dana placa firma a tih 35% se racuna na cifru od 7 pa do kraja meseca.
Jedino mi tako logicno. Onda mi se moj proracun razlikuje za manje od 1000 dinara, za koje necu da ulazim gde su.
Sacekcau da vidim sledecu uplatu i da li ce biti po mojoj logici... :)




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.11.2014 16:51:32)

To je sigurno to, taman tih 6-7 dana.




srna001 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.11.2014 14:37:50)

Meni ni din nije leglo od tih 35% od grada.To su meseci jul, avgust, septembar, decembar.A kad sam zvala da pitam rekli su mi da sam na spisku ali da novca nema i neća ga ni biti.




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.11.2014 15:35:55)

Srna, da, tih 35% je prošle godine grad finansirao, u ovoj godini više ne finansira grad. I mislim da prošle godine nije legalo na naš račun, ako se dobro sećam, već na firmin? Mojoj firmi je pre neka dva meseca leglo tih 35% za decembar 2013. Tako da bi možda trebala da vidiš sa firmom, ja verujem da su im uplatili, proveri. Neka me neko ispravi ako grešim, više sam se pogubila sa tim njihovim refundacijama.




srna001 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.11.2014 16:59:23)

Nisu Dunja, ja sam vlasnik firme i zaposlena.Refundirali su mi samo onih 65%. Ja sam u zakašnjenju sa uplatom i sad su mi refundirali decembar 2013. a od sledeće plate kažu ide direktno na tekući.Ništa mi više nije jasno ali ja ostadoh kratka za tih 35%




Peace* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.11.2014 12:05:04)

SKANDAL: Država potkrada trudnice i porodilje!




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.11.2014 12:41:41)

ja se cudim sto mi ne stize poruka od banke za platu,pa se setih da mi od oktobra ide ono bolovanje preko 30 dana,pa ga isplacuje rzzo,a ne skola.
koliko to kasni,je l zna neko,kad da ocekuje?bas se smorih sad..a,ja vec isplanirala kako cu i gde te pare...




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.11.2014 13:28:26)

branki zavisi kada skola dostavi papire... mada bi skola tebi mogla da isplati pa ceka da joj refundiraju.
inace, vise niko nista ne zna... ja i dalje cekam, nista nisam dobila, koliko znam Wiv je dobila samo za jedan mesec i tako...
a na ovo sto je Tash stavila nemam reci, mada sam vec cula za sve to...




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.11.2014 13:37:12)

nema nista,bubi,od toga da skola uplati,pa da ceka refundaciju,to znam.
stvarno,bre,smaraju sa tim,sto li komplikuju nije mi jasno.i za ovu bedu treba da cekamo ko zna dokle[sm=smiley13.gif]




Klarita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.11.2014 13:42:34)

Branki [sm=zz_cold.gif] i ja cekam poruku od banke ali nema pa nema. Slag na tortu mi je sto mi iskljucen 062 koji svi znaju pa sa kog zovem, zbog neplacenih racuna (to zbog sopstvenog nemara, moram podhitno da idem da sklopim ugovor o trajnom nalogu) i sad treba da zovem da im se naj[sm=smiley35.gif] keve. Meni i dalje kasni neki deo od januarske plate i imam pun februar primljen i od proslog meseca mart....od onda nista...




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.11.2014 13:46:31)

od marta nista nisi primila[sm=zz_eek.png][sm=smiley13.gif]da li je moguce..pa,to su skotovi[sm=hudicek1.gif]to ti je porodiljsko?ja mislila da porodiljsko redovno,da samo trudnicko kasni,kad ono cvrc.




Anarunika -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.11.2014 15:15:04)

Evo ja da kažem svoje iskustvo o prvih 30 dana trudničkog bolovanja: Danas sam dobila prvi deo plate u celini, bez ikakvog zakašnjenja i bez umanjenja. Moj knjigovođa kaže da je od skoro trudničko bolovanje od prvog meseca 100%.Da li je i kod vas takav slučaj? Sutra bi trebalo da idem na komisiju pa ću da vidim šta i kako dalje? Ja inače radim u školi u Šidu .




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.11.2014 15:19:46)

anarunika i ja sam dobila za septembar redovno platu,od 1.septembra sam otvorila trudnicko bolovanje,ali posle 30 dana to bolovanje isplacuje rfzo,tako da to kasni izgleda.sad treba da primim za oktobar,1.deo,ali nisam.
cek,a to komisijsko bolovanje preko 30 dana ide iz dva dela ili odjednom?
mnogo sam tupa za ove stvari.




Anarunika -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.11.2014 15:30:03)

Koliko se sećam onih 65% koje isplaćuje firma ide iz dva dela a onih 35% što isplaćuje rfzo ide zasebno iliti iz trećeg dela. Dakle onih 65% bi trebalo da leže kao i do sad, kod mene 6. i 21. u mesecu a 35% kad se smiluju, ako sam ja dobro shvatila.




Kata90 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.11.2014 15:44:43)

branki.....ni ja bas ne kontam dudu sam za ovakve stvari.....ja sam jos u goroj situaciji tek sam prosli mesec dobila za jul mesec 100% bolovanje......tako kazu ovo ce da kasni a trudnicko navodno ce biti isplaceno redovno svaki mesec kako mi sleduje......sranje[sm=smiley13.gif]




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.11.2014 16:00:29)

Anarunika mnogo volim Sid [sm=smiley27.gif]!
trudnicko jeste 100% ako ste do otvaranja bolovanja imali 6meseci staza u periodu od godinu dana...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>