RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (12.1.2015 19:27:40)

ne znam,kako da obajsnim sta je hranarinska lista, onaj papir koji dobijas od dr kada otvaras bolovanje... to nosis u firmu




Anarunika -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (12.1.2015 20:15:58)

Aha. U svakom slučaju u istom smo sosu i nadam se da će se nekako ipak rešiti.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (12.1.2015 23:12:49)

ne znam ni da li se nadam... mislim mene najvise ubija ta nepravda prema trudnicama, porodiljama, deci. svi se hvale nesto su postigli (politicari) a u celoj zemlji je katastrofa stanje. od ovakvih stvari preko strajkova, kriminala i td...




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.1.2015 16:49:10)

Drage imam pitanje gde nosim papire za produzetsk bolovanja tj na kojoj opstini mi je komisija? Na opstini gde zivim ili na opstini gde mi je poslodavac?
Zivim na N.Beogradu a poslodavac mi je na opstini Savski Venac. Dr je dala mom muzu uput za komisiju al on nije shvatio gde ja to sad nosim? Danas smo saznali da smo trudni. Nikad do sad nisam produzavala bolovanje tj ja sad otvaram trudnicko.[sm=smiley1.gif]




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.1.2015 17:30:11)

Gde ti je lekar kod koga vodis trudnocu, ako je na nbgdu ides na komisiju u dom zdravlja kod idea-e i rodica.




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.1.2015 17:31:20)

Ja mislim na optinu gde zivis. Ja idem kod dr i na komisuju po mestu prebivalista, a poslodavac mi je u drugom gradu. Doznake saljem poslodavcu a oni po zavrsenoj obradi vracaju doznake u socijalno u mojoj opstaini.
Cestitam na trudnoci.




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.1.2015 17:33:03)

Aha. Dr mi je u bloku 45 znaci tamo u medicini rada, kod Idee i Rodica idem na komisiju za trudnicko?




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.1.2015 17:56:41)

Dok sam bila u dz u zemunu i komisija mi je bila tamo, kad sam presla na nbgd promenila mi se i komisija. Posto sam ja sada u dz u goce delceva a to je dz novi bgd ista nam je komisija gde dobijamo resenja. Valjda [sm=smiley36.gif]
Da, ima ona mala zgradica kad iz blokova ides ka idea-i, zavucena u sumarku. Rade do 14h, najbolje je otici izmedju 13-14 najmanje ima guzve.




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.1.2015 18:38:35)

Hvala wivern[sm=smiley31.gif]




Kata90 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.1.2015 18:42:10)

E da ja sam te papire vec sve predala pre porodjaja.......ali treba jos nesto predati?




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.1.2015 18:55:04)

Nema Kato, sad si na porodiljskom. Samo ce nam neka od zenica objasniti kad se ide na komisiju za zatvaranje ili produzenje porodiljskog.




Valerie -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (30.1.2015 20:17:44)

ja bih morala da se prijavim kod nekog... jel neko to skoro radio? ne znam da li da cekam ili da par meseci uplacujem. velika komplikacija.




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.2.2015 15:11:43)

Drage moje treba mi pomoc svekijevci su voljni da me prijave kod njih u radnji,pa me zanima koliko mi je to isplativo,u smislu koliko moram biti prijavljena da bih primala punu platu i koja je uopste sansa za trudnicko bolovanje?




serpica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.2.2015 15:32:03)


IZVORNA PORUKA: adulence

Drage moje treba mi pomoc svekijevci su voljni da me prijave kod njih u radnji,pa me zanima koliko mi je to isplativo,u smislu koliko moram biti prijavljena da bih primala punu platu i koja je uopste sansa za trudnicko bolovanje?




Sad su malo poostrili,ali ako te prijave odmah i imas vise od 6m staza sa uplatom recimo na srednju skolu onda bi trebalo da imas bolovanje u visini minimalca,ali raspitaj se jos za svaki slucaj.




vonavoj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.2.2015 15:38:48)

Moras 6meseci da imas staza,u prosek ti ulazi tih 6 meseci i 6meseci minimalca,mora 12 meseci da udje u obzir..konkretno,ako te odmah prijave onda 8+4..a ti mozes na odrzavanje trudnoce odmah..




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.2.2015 15:40:23)

Komisija je sad stroža po pitanju trudničkog bolovanja. Prvi mesec trudničkog, kao i svakog drugog bolovanja, platu daje poslodavac, a ostale mesece država. Pre otvaranja porodiljskog bolovanja moraš biti prijavljena 6+ meseci da bi primala 100%, 3-6 meseci je 65%, a 3- meseci je 30% čini mi se. A isto tako, mislim da sad svi, po novom zakonu, primaju minimalac, bez obzira kolika je plata bila.




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.2.2015 16:28:53)

Ja sam se sad skroz zbunila,moja jako dobra drugarica u firmi su je prijavili u avgustu prosle godine,a krajem septembra je otisla na trudnicko bolovanje i prima celu platu...




vonavoj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.2.2015 16:37:20)

Na trudnicko mozes da ides odmah,prvi mesec je na teret poslodavca,posle drzava placa 100%,tj,65 % odmah,35 % kasni..mislim sve kasni..
A za porodiljsko moras da imas 6+! I u prosek ulazi prethodnih 12 meseci od datuma (meseca) porodjaja! Nadam se da sam bila jasnija[sm=smiley36.gif]




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.2.2015 16:43:25)

Oueen, odakle ti to da po novom zakonu svi primaju minimalac?!




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.2.2015 17:02:38)

Napisala sam da mislim da je tako. Negde sam pročitala, pošto to isplaćuje država, a pojačane su mere štednje. [sm=zmeden.gif]




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.2.2015 17:21:59)

Pa ja se nadam da nije tako[sm=zmeden.gif] ja to stvarno prvi put cujem....




isidora88 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.2.2015 17:25:58)

mene zanima da li je moguce ici odmah posle mesec dana na bolovanje, znaci od pocetka trudnoce pa do porodiljskog bolovanja?
koliko troskova je potrebno za uplacivanje staza ili sta se vec uplacuje? ako nekog ne mrzi da mi detaljno napise proceduru, moze i u inbox[sm=smiley1.gif]
znaci prijavila bih se kod nekog u firmu, pa me zanima kako i sta, da li poslodavac ima neke troskove zbog mene...




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.2.2015 17:26:27)

Možda ja nisam dobro razumela. Ja svakako (ne)primam minimalac. Neka se javi neko ko zna sigurnije.




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.2.2015 17:36:56)

I ja se iskreno nadam da nije tako.
Isidora, moguce je odmah ici na bolovanje, ali svakih 30 dana ides na komisiju, pa ne znam da li ces imati osnova da budes na bolovanju, jer to ne zavisi samo od ginekologa.
Za ostalo ne znam, mislim da zavisi koliko bi ti uplacivali netto platu, od toga ti zavise i doprinosi. Samo prvi mesec ide na teret poslodavca 65%, a ostalo, i neto i doprinose, isplacuje fond.




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (2.2.2015 17:49:42)

IZVORNA PORUKA: isidora88

mene zanima da li je moguce ici odmah posle mesec dana na bolovanje, znaci od pocetka trudnoce pa do porodiljskog bolovanja?
koliko troskova je potrebno za uplacivanje staza ili sta se vec uplacuje? ako nekog ne mrzi da mi detaljno napise proceduru, moze i u inbox[sm=smiley1.gif]
znaci prijavila bih se kod nekog u firmu, pa me zanima kako i sta, da li poslodavac ima neke troskove zbog mene...



Meni je dr. rekla da tek nakon prvog UZ može da mi otvori bolovanje (računaj znači oko 7 nedelje). Za staž moraš minimum minimalac, tako da od tebe to zavisi. Kolika ti ej plata toliko ti i refundiraju (tj. nešto manje). Za prvi mesec poslodavac plaća trudničko (celu platu), te računaj to kao njegov trošak. I obično država ne refundira SVE, već nešto manje, ne sećam se više koliko, tako da i tu razliku recimo možeš računati kao trošak. Porodiljsko celo refundira država.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>