RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.11.2014 9:25:02)

bubi,ja nisam nista jos dobila.




Kata90 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.11.2014 18:15:41)

a ni ja[sm=smiley13.gif]




dunja RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.12.2014 12:21:42)


Bila sam juče da predam papire za firmu za novembar, u 27. marta, i svratila u sobu 7 (oni radeo bračun plaćanja porodiljskog). Pitala sam ih da li će biti smanjenja porodiljskog od novembra, kažu da neće, dobijamo po rešenju. Videćemo ...




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.12.2014 12:50:20)

koliko vremena otprilike prodje dok ne legne prva uplata trudnockog preko rfzo-a?




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.12.2014 13:04:16)

Zavisi Branki, meni je proslo mozda dve nedelje, ali mi je zato firma dokumentaciju poslala rfzo-u sa 6 meseci zakasnjenja.




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.12.2014 13:07:30)

hvala,wiv[sm=smiley1.gif]i ocekivala sam tvoj odgovor,ti si nazalost ekspert za ovu temu[sm=smiley36.gif]
valjda su predali budalasi sta treba,ne mogu sad da se ganjam sa njima odavde...ja treba da primim za oktobar.




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.12.2014 13:16:17)

Nadam se da su ti predali. Sva sreca pa mi firma isplacuje porodiljsko, evo vec drugi mesec primam sve odjednom, sa platom za ostale zaposlene. Samo da tako i ostane pu pu pu... [sm=smiley36.gif]
Onda mi rfzo duguje jos samo tri isplate.




anita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.12.2014 13:19:52)

Meni je juce uplaceno 35% za mesec septembar.




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.12.2014 13:27:28)

jbt,poludecu vise od ove istekle session[sm=hudicek1.gif]
anita,od kada si ti na bolovanju,kad si otvorila?
wiv,ti primas vec porodiljsko preko firme,a ovi ti nisu jos isplatili celokupno trudnocko?covece....




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.12.2014 14:54:31)

Meni oko 15.11. uplatili 35% za septembar, ali nema jos da uplate onih 65% za septembar. Mislim da se ista dokumenta predaju za obe uplate.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.12.2014 14:59:03)

moji papiri su predati jos pre vise od mesec dana ali jos nisam dobila uplatu za septembar i oktobar... o novembru necu ni da mastam...




anita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.12.2014 15:53:22)


IZVORNA PORUKA: branki RR

jbt,poludecu vise od ove istekle session[sm=hudicek1.gif]
anita,od kada si ti na bolovanju,kad si otvorila?
wiv,ti primas vec porodiljsko preko firme,a ovi ti nisu jos isplatili celokupno trudnocko?covece....


Branki ja sam na trudnickom bolovanju od 27.juna. Ja sam isla licno u rzzo da proverim da li je firma predala papire.




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.12.2014 9:26:57)

hvala,anita.ja sam otvorila bolovanje 2 meseca posle tebe.taj prvi mesec septembar je isao preko firme,a oktobar sad treba preko rfzo.znaci,jos cu da cekam ja,vidim...[sm=hudicek1.gif]




anita -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.12.2014 10:15:18)

Branki vidis da je meni ispalata u decembar za septembar.
Kasne 2 meseca, ova uplata za septembar je trbala da bude uplacena oko 25. u mesecu kao i sve do sada kako su mi rekli u rzzo-u.




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.12.2014 11:09:21)

ok,hvala ti.znaci ima nade da pocnem da ocekujem oko 25.decembra[sm=smiley36.gif]...boze dragi,koja drzava[sm=smiley13.gif]




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (11.12.2014 12:00:57)

sada sam zvala fond da vidim zasto mi ne uplacuju septembar i oktobar i zena kaze da su pre mesec dana zvali knjigovodju za dopunu papira i da niko nije dosao [sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]...
mozda je vise za negativu ali ne mogu da verujem...




Sanjalica1980 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (11.12.2014 17:02:24)

Jao Bubi to je sve da ih spalis [sm=zz_banghead.gif]

Ja idem sutra na komisiju. Nadam se poslednju.

Inace ja jos nisam dobila nista od onh 35%. Lepo ce me odrati kada uplate sve zajedno [sm=hudicek1.gif]




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (11.12.2014 17:16:47)

a da pozoves i vidis zasto nema uplate?
mislim da ti nece vec sada otvoriti porodiljsko jer ti je termin u februaru. ne znam da li negde pise da pkaniraju da te porode u januaru? sto kasnije otvoris to bolje....




Cicbombon -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (11.12.2014 19:45:21)

Vidi neki advokat da ti napiše opomenu. Na kraju ga tuži, jer 100 posto dobijaš. To ti je provereno, jer MM je advokat i imala sam sličnu situaciju sa prvom trudnoćom. Ja da sam na tvom mestu tako bih uradila.




Sanjalica1980 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (15.12.2014 21:23:52)

Uplatili su mi onih 35% i to za jul i avgust. Uplata isti dan ali odvojeno.
Valjda ce i za sep i okt uskoro.





branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (15.12.2014 21:30:55)

ja dobila u petak neke dve uplate.jednu od borskog rfzo,a drugu od moje skole.za oktobar.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (15.12.2014 21:35:25)

ja jos uvek cekam septembar i oktobar....




branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (15.12.2014 21:40:40)


IZVORNA PORUKA: bubulence

ja jos uvek cekam septembar i oktobar....

kao da nam daju milione,i to ne zaradjene,nego kao da nam poklanjaju[sm=smiley13.gif][sm=hudicek1.gif]




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (15.12.2014 22:10:59)


IZVORNA PORUKA: branki RR
kao da nam daju milione,i to ne zaradjene,nego kao da nam poklanjaju[sm=smiley13.gif][sm=hudicek1.gif]

Bukvalno, mene to uzasava sto moramo da molimo za nas novac. Strasno




Anarunika -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (7.1.2015 18:03:05)

Na trudničkom sam od 10.oktobra kaoa što sam verovatno već napisala. 8. novembra mi je istekao prvi mesec i to je sve isplaćeno regularno ( računovođa u našoj školi je prilično savesna i stvarno se trudi da sve bude po zakonu i ok). Od 9.novembra sam na RFZO-u. Još nisam ništa dobila (ni 65% ni 35%), što koliko vidim nije strašno obzirom da neki čekaju i po nekoliko meseci. Ali ono što sam htela da podelim je sledeće: Računovođa je krajem meseca decembra slala dokumenta za novembar, kako mi je objasnila, zato što mi 2. mesec ne teče od početka nego od 9. novembra pa nije moglo ranije. Elem nije ni to problem, već kako ja radim u Šidu a iz Beograda sam, ona je žena preko nekih sajtova i telefona na koje se po pravilu niko ne javlja,jedva našla gde da šalje dokumenta ( U Radosava Grujića za opštinu Voždovac). Posle pet dana, a pred Novu godinu me je zvala da me obavesti da još ništa nisu uplatili ,što mene i nije začudilo, i da me zamoli da proverim šta se dešava. Kako je bio onaj kjamet baš u to vreme, na lice mesta je otišla moja tetka (koja je nekad radila u toj službi) i raspitala se. Čovek tamo joj reče da oni već dva meseca ne rade trudničko i da je sve prebačeno u Nemanjinu te dade neki telefon za informacije.Tu nastade panika kod računovođe,, gde li su dokumenta završila, kako će ponovo da ih šalje itd...Posle gomile pokušaja da dobije nekoga na onaj telefon, kada se na kraju neko javio dobi informaciju da ja lično sa l.k. odem u Nemanjinu 30 i vidim gde su dokumenta i šta se sa njima desilo.
U međuvremenu sam ja išla u Radosava Grujića po markice za z.k. koje nisam dobila jer sada treba još neki novi dokument da bi ih izdali, ali to je neka druga priča, pa iskoristih priliku da pitam šta je sa dokumentima za trudničko. Oni me tamo utešiše rekavši mi da su oni sve što je stiglo na njihovu adresu prosledili u Nemanjinu.
Ja još uvek nisam otišla tamo da proverim šta se dešava , što zbog onog vremena, što zbog praznika a što zbog toga što sam u 36. nedelji i jedva sam pokretna, pogotovo po ovakvom vremenu ali otići ću do kraja nedelje. u svakom slučaju računam da ima vremena...kada mi ne legne ništa jedno dva meseca onda ću da se razgoropadim. u međuvremenu možda ipak nešto bude...





Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>