RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


branki* -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.3.2015 12:01:03)

ja ne znam...meni sad nesto leglo,mislim da je za decembar,nisam vise ni sigurna.




Kata90 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.3.2015 17:00:39)


IZVORNA PORUKA: QueenJ

Kato, bravo! [sm=bravo.gif] Jesu ti uplatili sve zaostale uplate odjednom ili...? Pitam zbog sebe...
A ja sam uspela da pronađem pravi broj posle sat vremena akanja i da saznam da su dokumenta KONAČNOHVALABOGU predata 24.02. Nadam se da je sve ok i sad čekam rešenje. Da nam svane.



Queen,nisam dobila odjednom,nego ce mi sad svaki mesec redovno uplacivati trudnicko.......a sto sam bila na bolovanju to nisam dobila[sm=hudicek1.gif] pa cu da ga tuzim i te pare cu dobiti odjednom......




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.3.2015 17:07:12)

Ccc... Kakvi su to majmuni.




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (3.3.2015 18:06:42)

Meni su za septembar trudnicko isplatili u novembru, za oktobar u decembru i ja se nadala da ce se isplate nastaviti redovno. U januaru mi isplatili 35%, a u februaru 65% za novembar. Sve vise kasne[sm=lev.gif]. Bas sam besna. Preterali su ga bas.




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.3.2015 11:03:02)

zene molim vas pomoc...koliko minimum moram biti prijavljena u firmi da bih otvorila trudnicko bolovanje?molim vas hitno...




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.3.2015 11:21:45)

Mesec dana.. Onda otvaras trudnicko




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.3.2015 12:03:01)

malopre sam zvala knjigovodju i ona mi je rekla da moram biti prijavljena i u radnom odnosu 3 meseca pa tek onda da joj se javim,pa me samo zanima da li me nesto zavlaci,jer je bila jako neprijatna.




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.3.2015 13:07:13)

Ja nisam sigurna, ali mislim da knjigovođa nije u pravu, već bubulence.




olivera v. -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.3.2015 15:17:11)

Dobar dan [sm=smiley36.gif] dali neko ima informaciju kada leze tudnicko posto vec 2 meseca ne primam nista kao i moje drugarice,a novac je svima preko potreban pogotovo nama.pozdra izz Kg




Ulus -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.3.2015 15:31:11)


IZVORNA PORUKA: wivern

Ulus ne bih da te plasim ali meni grad duguje 35% za jul, avgust i septembar 2014 [sm=smiley36.gif]. E sad to je pola greska poslodavca, nisu redovno dostavljali moje doznake a pola rzzo-a. Bilo je neko uskladjivanje necega, pa je rzzo trazio od poslodavaca dopune papirologije i zbog toga je ovoliko kasnjenje. Tako se barem oni brane.



Uh, nadam se da su ovi moji bili koliko - toliko redovni sa dostavljanjem doznaka...Sa prvim detetom su mi uplate dolazile srazmerno"redovno", ali posto bi se oni setili da odnesu moju doznaku, a to bi radili posle dva meseca obicno ;((((
Svakako, hvala na upozorenju :) Vidim da su danas nekim legle uplate, ali meni nista ;(




Ulus -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.3.2015 15:43:50)

Na tu temu, meni se cini da ne postoji zakonska prepreka (niti je to logicno) da se trudnica koja ima problema uslovljava bilo kakvim vremenskim granicama pre nego joj se dopusti da ode na bolovanje, osim onog da se bolovanje ne moze otvoriti dok trudnoca nije stara minimum 45 dana, ako se ne varam. U teroiji, sasavim je moguce (mislim, samo u teoriji nazalost) da neko nadje posao i zaposli se u 2 mesecu trudnoce, nesto se iskomplikuje (pu-pu) i ta trudnuca mora hitno, posle dve nedelje od zakljucenja ugovora o radu da ide na bolovanje radi odrzavanja trudnoce. Ono sto se moze desiti usled nedostatka "staza" je da suma koja ce biti isplacivana kao nadoknada zarade bude manja, nego da je staz trajao 3 meseca ili 6 meseci sa prekidima (mislim da se ovoliko trazi u Zakonu o zdravstvenom osiguranju). Obracun naknade zarade u slucaju privremene sprecenosti za rad ili ti bolovanja, vrsi se tako sto se uzima prosek zarade koja je isplacivana u poslednja tri meseca, pa ako je neko primera radi zaradjivao 70 000 neto poslednja tri meseca, otprilike toliko ce mu biti i isplaceno za vreme trudnickog bolovanja. Ali ukoliko je isplacena samo jedna plata (ili samo pola, ako je neko radio dve nedelje) mislim da to lose utice jer se onda kao "dopuna" proseka uzima neki republicki prosek koji, osim u intervjuima politicaraa, nikad nije neka primamljiva cifra. i tada to utice na "obaranje" plate, tj. naknade zarade. Mislim da sam u pravu oko ovoga, tako da svakako pritisni knjigovodju da ti to malo bolje objasni, posto iz licnog iskustva cesto nemaju pojma sa zivotom. Primera radi meni su isplatili 65% plate , iako vec nekoliko godina za trudnice sa teritorije Beograda vazi da im je plata za vreme trudnickog bolovanja 100 % zarade...kaze zena, nije cula da se zakon promenio ;))) Mislim, ako nije upucena u promene Zakona o zdravstvenom osiguranju koji je fundamentalan za njihov posao, o cemu onda znaju nesto[sm=smiley13.gif]




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.3.2015 15:46:29)


IZVORNA PORUKA: adulence

malopre sam zvala knjigovodju i ona mi je rekla da moram biti prijavljena i u radnom odnosu 3 meseca pa tek onda da joj se javim,pa me samo zanima da li me nesto zavlaci,jer je bila jako neprijatna.


ja sam se prijavila prosle godine, jedan mesec i sada sam na minimalcu... raspitaj se kod jos nekog...
Olivera krenule su isplate za decembar ako mislis na trudnicko. naravno pod uslovom da je tvoj poslodavac predao papire




Ulus -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.3.2015 15:50:55)


IZVORNA PORUKA: QueenJ

Kato, bravo! [sm=bravo.gif] Jesu ti uplatili sve zaostale uplate odjednom ili...? Pitam zbog sebe...
A ja sam uspela da pronađem pravi broj posle sat vremena akanja i da saznam da su dokumenta KONAČNOHVALABOGU predata 24.02. Nadam se da je sve ok i sad čekam rešenje. Da nam svane.




Miss Queen,
Da li mi mozes poslati broj telefona na kom si dobila informaciju da su ti je poslodavac predao dokumentaciju. Nekima su krenule uplate, meni jos nista :( pa da vidim da li je do toga sto moji kasne sa nosenjem doznaka (ne bi me cudilo) ili je do Fonda. Sa prvim deteom sam odlazila licno, ali tada je moja opstina bila u filijali u R. grujica, a sada kada su svi spojeni u Nemanjinoj bojim se da ce biti potpuni kolaps i haos da odem licno i cekam satima. Ionako kada zovem, provedem na vezi cekajuci sa jednog na drugi lokal po pola sata, a onda samo pukne veza ...tako da ako imas direktan broj, pliz sibni mi ga u privatnoj poruci - bas bih bila zahvalna [sm=smiley17.gif]




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.3.2015 16:37:26)

Danas zvala racunovodju da se raspitam zasto se toliko kasni. Zena mi kaze da je problem u fondu, da je dokumenta za decembarsku platu predala 20. januara, a tek sad u ponedeljak je dobila potvrdu da je sve u redu, dakle vise od mesec dana su zadrzali papire u fondu bez da su ih obradjivali. Rekli su joj da je nesto promenjeno pri obracunu i da je problem sa programom na racunarima i da se zbog toga kasni.
Bas cemo se nacekati!!!




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.3.2015 16:40:33)

Da objasnimo nasim bebcima da ne zure, jer mame finansijski nisu jos spremne za njihov dolazak![sm=smiley31.gif]




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (4.3.2015 22:26:35)

Ulus, ako sam dobro razumela, ti juriš oko trudničkog? Ja sam to uspela da naplatim. Sad se jurimo oko porodiljskog.
Nisam sigurna koju sam ustanovu na kraju "ubola", mislim da je Sekretarijat za socijalnu zaštitu nadležan za opštinu N. Beograd, a broj je 011/330-91-15, gospođa je Marina. [sm=smiley1.gif]
Pogledaj prethodne stranice, gotovo sam sigurna da je Wiv negde napisala mail na koji se može obratiti u vezi trudničkog. A ako ne, sedi kao ja, jedno sat vremena, kopaj po netu brojeve, zivkaj, pa ubosti moraš... [sm=smiley36.gif]




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2015 8:06:30)

A sta mislite da li ja mogu Da pozpvem nekoga i obratim mu se ,jer ova moja knjigovodja delovala mi je juce kao da hoce da me otkaci u fazonu sto kasnije otvorim manje ce se ona cimati...




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2015 9:44:17)

Pokusaj da se raspitas kod jos nekog racunovodje, da cujes jos necije tumacenje. Ja mislim da ne bi trebalo da ti prave problem posle mesec dana ako otvoris trudnicko.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2015 10:05:39)

Adulence mozes sigurno da otvoris bolovanje posle mesec dana, samo sto i za drugi mesec ti placas doprinose i onda si od treceg meseca na teretu budzeta. Pozovi knjigovodju i reci da si se raspitala i da znas da moze. Ako ona ne zna neka menja struku.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2015 10:05:48)

Adulence mozes sigurno da otvoris bolovanje posle mesec dana, samo sto i za drugi mesec ti placas doprinose i onda si od treceg meseca na teretu budzeta. Pozovi knjigovodju i reci da si se raspitala i da znas da moze. Ako ona ne zna neka menja struku.




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2015 10:35:46)

Pa da tako sam ja i mislila bubi otvorim odmah posle mesec dana i placam taj prvi mesec ja,a poale vec kako ide a ona je toliko bila bezobrazna da komentar nema jos joj ja na kraju kazem znaci ja onda u maju otvaram bolovanjrw i kaze ona mwni nista vi ne otvarate dok se ne cujete sa mnom...




Anarunika -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2015 14:06:07)

Meni je danas napokon leglo 65% za novembar. Dakle kasnila mi je dva i po meseca plata. Ispada da stvarno jeste do toga da li je dokumentacija potpuna ili ne. Samo što RFZO ne daje telefon na koji se može kontaktirati za pitanja i otprilike jedva da sa bilo kim komuniciraju tako da nije ni čudo što su računovođe sluđene i ne znaju šta i kako treba da urade.




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2015 15:02:15)

E ovako novosti od mojer knjigivodje,zene izvinite sto smaram jer ja nemam pojma nista o ovome i onda moram da proveravam da vidim da li me zeza...
Rekla je da ne mogu sada da otvaram bolovanje jer neccu onda primati 100% plate,na trudnickom,ja sam mislila da se to odnosi samo na porodiljsko i onda aam ukomponovala da me prijave 1.februara i do otvaranja porodiljakog cu imati 6 meseci.
A sada ispada da moram d imam i 6 meseci staza pre otvaranja trudnickog da bi dobila 100% trudnickog.




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2015 15:40:44)

Nije istina. 6+meseci bi trebalo da imas za 100% PORODILJSKOG. Ja sam na trudnicko otisla sa 5 meseci staza i primala 100%. Do porodiljskog je proslo je proslo 7 meseci. Taman.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2015 16:21:34)

Adulence mislim da jeste istina. Queen ti si mozda imala jos neki mesec u prethodnih godinu dana.
Adulence ali cak i da odmah odes na bolovanje, dobijaces minimalac, ispod toga ne moze. Sto da placas 6 meseci, osim ako ne zelis neki bas veliki iznos pa da ti se isplati. Ali ako ces npr na 30000, treba 6 meseci da placas po 17-18 hiljada i dobijaces oko 26-27 hiljada. A ako hoces minimalac platis dva meseca po od prilike 11000 a dobijas oko 20-21 hiljadu. Ko ce mene razumeti [sm=jezicek.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sledeća stranica >   >>