RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2015 16:30:15)

Bubulence ja aam i prIjavljena na minimalac tj.tih 21000....vise mi je muka sto se toliko ne razumem,jer me samo sve to stresira a bitno mi je jako jer nije iato da zivimo samo od mm plate i njegove i moje kakve takve...




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2015 16:50:43)

Bubi, nisam imala nikad nista, ovo mi je prvo radno mesto da sam prijavljena. Mada, bila sam svakako na minimalcu... Tako da onda nemas brige. Manje od toga ne moze.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2015 19:34:31)

Q nisam znala da si i ti na minimalcu... Da, manje od toga ne moze, e sad, ne znam kako se obracunava porodiljsko. To tek treba da dobijem. Znam da moras da imas 6 meseci ali ne znam da li se racuna i bolovanje. Porodiljsko moze da bude i manje od minimalca nesto se tu deli... Ali opet dobijas nesto + roditeljski dodatak za drugo dete koji je oko 6000...
u svakom slucaju adulence, ako ces na minimlac onda mozes odmah. Ja sam tako uradila pa sam sigurna da tvoj knjigovodja gresi




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2015 22:48:21)

Iz svog primera, za obračun porodiljskog računa se i staž proveden na trudničkom. Porodiljsko može biti manje od minimalca, i to po sistemu: do 3 meseca radnog staža pre otvvaranja porodiljskog bolovanja-30% od plate; 3-6 meseci staža prima se 60% ili 65% i 6+ meseci je 100% plate. Adulence, neka te prijave što pre, možeš brzo na trudničko i imaćeš 6+ meseci pre porodiljskog. I primaćeš ceo minimalac (malo umanjen za topli obrok i još neke troškove), to je oko 19000-20000 din. na kraju.




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (5.3.2015 23:46:49)

Queen oni su msns vec prijavili od prvog februara,znaci ja cu do porodiljskog imati sest meseci bila na trudnickom ili ne?
A ako odmah otvorim trudnicko koliko li cu primati ,jel ne mogu manje od minimalca?




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.3.2015 0:03:35)

Ne, ne moze, trudnicko je sad 100% plate. Samo se ti bori za svoja prava. Sve ce biti kako si planirala, samo se pripremi na debelo kasnjenje isplata, kao sto mozes videti po postovima...




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.3.2015 7:14:28)

Hvala puno ma spremna sam na kasnjenje draga samo da bude nekih prihoda...




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.3.2015 7:17:02)


IZVORNA PORUKA: QueenJ
samo se pripremi na debelo kasnjenje isplata, kao sto mozes videti po postovima...

Jao i ja se spremam na ovo... od proslog meseca sam na trudnickom. Ocekujem da nece da kasni duže od 2-3 meseca.[sm=zmeden.gif] jesam li optimisticna?[sm=smiley1.gif]




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.3.2015 7:23:33)

Maraj citajuci prethodne postove mislim da je to neki prosek....




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.3.2015 7:25:16)

Ma samo da bude za to vreme. Sad kad mi najvise para treba oni kasne...




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.3.2015 7:29:59)

Joj znam draga,ali proci ce i to mora..




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.3.2015 8:21:42)

Adulence mozes vec da otvoris bolovanje. Isplate kasne oko dva meseca. Znaci sada u martu isplacuju januar, pod uslovom da knjigovodja preda papire na vreme




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.3.2015 9:21:30)

eh sad samo treba da stisnem petlju i opet zovem ovu zenu(knjigovodju) i da joj kazemj da sam se malo raspitala....




cockic -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.3.2015 9:36:10)

e sad u taj minimalac jer uracunat prevoz?jer oni sad sve ubace u ta primanja.meni na isplatnom listicu nigde nema stavke prevoz,a svakako znam da ga ima.ja npr.radim 20h nedeljno ili ti pola radnog vremena i moja plata je 17.000 bez prevoza.sta se u slucaju trudnickog sa ovakvim radnim vremenom dobija,zanima me iako nisam trudna jos.jer sam prosle obe tridnoce bila sa punim radnim vremenom.mada u prvoj sam na platu od 24.000 din sa prevozom ja dobijala oko 15.000 mislim da 2009 nije bilo 100%.e sa cerom sam u trudnoci 2011 dobijala oko 28.000din(povecala se plata kad nas uzese stranci)a porodiljsko 20.000.to mi nikad nije bilo jasno [sm=zmeden.gif]

imam ja koleginice koje su odlazile i na trudnicko i porodiljsko sa ovim satnicama,ali nisam u kontaktu sa njima pa ne znam koliko dobijaju.jedino kad se vrate za koji mesec pa da ih pitam.ili ako su nasle nekog da ih prijavi na jos tih 20h pa su izvukle veca primanja.jer svi koji rade pola radnog vremena imaju zakonsko pravo da nadju dodatan posao za tih 20h.




cockic -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.3.2015 9:44:22)

jer i ja dobijam oko 21.000 mesecno sa prevozom,ali sa pola radnog vremena.ovo sa ovakvom satnicom mi deluje kompikovano.ili ti deluje mi da bi dobijala na trudnickom 14.000din mesecno.koliko bi ja trebala da uplacujem i kome da bi ostvarila taj minimalac.a radim sa ovim radnim vremenom 1g i 9m.




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.3.2015 10:27:00)

Drage ja sam i blagom soku! Od februara sam na trudnickom. Ne racunam na uplatu jos par meseci kad pre par minuta stize mi izveštaj iz banke! Legla uplata![sm=smiley1.gif]
Kako primam platu iz dva dela tacno ovo kad saberem i oduzmem jeste 65% od moje plate! Covece ja sam u dan primila uplatu kao da nisam na trudnickom. Inace radim u prosveti i koliko znam svima je do sad kasnila uplata. Uglavnom meni leglo 65% od jutros tako da odoh do banke![sm=smiley1.gif]




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.3.2015 12:08:45)

[sm=bravo.gif] Maraj! E to je ažuran poslodavac i knjigovođa! A ne ovi naši bogalji...




Anarunika -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (6.3.2015 19:30:15)


IZVORNA PORUKA: gale77

Danas zvala racunovodju da se raspitam zasto se toliko kasni. Zena mi kaze da je problem u fondu, da je dokumenta za decembarsku platu predala 20. januara, a tek sad u ponedeljak je dobila potvrdu da je sve u redu, dakle vise od mesec dana su zadrzali papire u fondu bez da su ih obradjivali. Rekli su joj da je nesto promenjeno pri obracunu i da je problem sa programom na racunarima i da se zbog toga kasni.
Bas cemo se nacekati!!!



Ne smeju po zakonu da čekaju duže od trideset dana za obradu! Ako su čekali duže znači da možete da ih tužite jel tako? To za trideset dana po zakonu su mi rekli lično oni iz Nemanjine.




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (7.3.2015 16:35:22)

Pa ako ovako nastave da rade zaista bi trebalo da ih tuzimo. Svako od njih maksimalno odugovlaci.




degu -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (7.3.2015 17:06:12)

Meni je firma sve redovno uplaćivala, čak mi je greškom plaćala 100% pa su tek kad im je stigla refundacija skontali da su trebali 65% da mi plaćaju a država da meni plaća tih 35% posebno. Sad kad se bliži kraj porodiljskog hvata me panika kako ću T da ostavim kući i ko će je uopšte čuvati. Za vrtić mi je rano, možda tek od septembra i dok se iskristališe još sve oko njene alergije. Mrzim što moram da je ostavim da je pazi bilo ko a da nismo mm ili ja, posebno zbog njene alergije.




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (7.3.2015 18:10:44)

Pored finansija i cuvanje deteta je problem kada se krene na posao.Sve su to razlozi bele kuge u Srbiji.




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (7.3.2015 21:17:52)

Mi samo trazimo sto nam i sleduje. Ne znam sto toliko odugovlace kad vec moraju da nam isplate.




Anarunika -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (8.3.2015 12:40:13)

Zato što para država nema pa se obezbeđuju kako znaju. I ovaj suficit kojim se hvale su dobili sa kašnjenjem raznoraznih isplata verovatno.




daca77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (9.3.2015 13:02:55)

Konacno dodje vreme da i ja malo kukam na ovoj temi[sm=smiley1.gif]
Poludeh danas kada mi stize sms iz banke-platu, tj.naknadu za porodiljsko mi smanjili za 10.000din u odnosu na prosli mesec...poludela, odmah zvala svoh pretpostavljenog, ali nista...ne shvata, tj.nece da shvati da je osnovica moje naknade prosek u posled.12meseci i da ne mogu oni na umanjuju kako im dune...




mika79 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (9.3.2015 13:05:52)

Daco meni nisu umanjili, porodiljsko se dobija na osnovu rešenja. Ironija ja sad imam veću platu na bolovanju od kolega koji rade[sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>