RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Ivana. -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.3.2015 13:18:05)

Žene drage,
Ispada da je naknada u iznosu od 100% plate, samo mrtvo slovo na papiru.
Ja već dva dana pokušavam da nađem odgovor kolika će moja naknada za vreme trudničkog iznositi, bez uspeha. Niti ko ume da mi objasni, Za februar mi je poslodavac isplatio 65 %, odnosno u mom slučaju zagarantovanu minimalnu zaradu, jer je 65% manje od minimalca, a valjda sad po zakonu ukoliko je taj deo manji od minimalca, isplaćuje se ta minimalna osnovica. U februaru je bila 19.360 dinara. E sad ono što mene buni, po rečima mog knjigovođe, meni onih 35 % ni ne sleduje, jer je kao sistem po kome se sada obračunava visina naknade i njemu nejasna, ali mojih 100% neće iznositi više od 21-22.000 dinara, iako mi je plata u poslednjih 12 meseci bila oko 27.000,00 dinara, pa kad se odbiju svi oni dodaci, ostaje mi osnovna zarada od oko 25.000,00 dinara. Zar ne bi trebalo da primam bar približno toliko?
Da li neko zna kome mogu da se obratim da mi pojasni sve ovo.




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.3.2015 13:33:11)

Trebalo bi da ti isplacuje celu platu umanjenu za prevoz, topli obrok, stimulacuje i sl.dodatke. Meni je to za par hiljada manje od plate koju sam ranije dobijala, sa tim da su mi i onih 10% posto za javni sektor umanjili. Neki privatnici isplacuju minimalac na racun a ostatak na ruke pa te zene kada su na trudnickom i porodiljskom primaju minimalac.
Za to bi trebalo da je zaduzena inspekcija rada na teritoriji tvog grada.




Ivana. -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.3.2015 13:46:05)

Pa i ja tako. Ja primam malo više od minimalca, oko 27.000 na račun, a ostatak na ruke. Kad mi se oduzmu prevoz i topli obrok, trebalo bi da ostane oko 25.000 din.
Malopre mi se u Nemanjinoj javila neka gospođa i kaže mi da je obračun teško objasniti i da niko ne može da ti objasni koliko će ti iznosii naknada. oni izvlače tvojih 100% iz bruto plate na osnovu neke formule. Na štetu nas, naravno.




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.3.2015 14:01:11)

Ja to racunam ovako: cena rada pomnozim sa prosecnim brojem sati u mesecu(172) i sve to pomnozim sa kojeficijentom radnog mesta i dobijem razliku od par stotina dinara. U 100% plate neulazi ni nocni rad, nedeljni rad, rad u dane praznika i sl.




Ivana. -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.3.2015 14:03:43)

A kako si dosla do cene radnog sata i kako da znam koji mi je koeficijent radnog mesta?




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.3.2015 14:05:29)

Na primer cena rada 120 dinara po satu, i za mart je 176 sati za najnizu slozenost rada sa kojeficijento 1 iznosi 120x176x1=21120 dinara.




marketing RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.3.2015 14:09:00)

Gale, čekamo da nam pošalješ podatke za nagrade, samo još tvoji nam fale pa da prosledimo sponzoru. Baci pogled na pp :)




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.3.2015 14:09:28)

Cenu rada odredjuje vlada za naredni period i ona je sad oko 120 dinara, a kojeficijent treba da je definisan ugovorom o radu sa poslodavcem i ne moze da bude manji od 1.
Neka preduzeca kolektivnim ugovorom o radu definisu neke bodove (poene) u odnosu na cenu rada i slozenost poslova pa vrse slican proracun.




Ivana. -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.3.2015 14:09:38)

Hvala ti.
Sutra ću da tražim od koleginice da mi na mail pošalje moje platne listiće pa ću da vidim da li iz toga mogu da iznesem neki zaključak.




Anarunika -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.3.2015 15:49:50)

Meni pre dva dana leglo i 35% od novembra. A podnela sam ipritužbu ombucmanu pre toga. Drugarici pak još uvek nisu uplatili ni septembar,kao zagubili su se papiri,pa ih je nosila ponovo,ali još uvek ništa.Nije mi jasno po kom principu onda isplaćuju.




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (18.3.2015 19:27:21)

Anarunika meni duguju od jula do septembra, ali to kasni zbog poslodavca najvise. Kasno su predali papire rzzo-u.




Ivana. -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.3.2015 10:05:05)

Ahaha, pa sad se stvarno smejem od muke. Sad su mi odgovorili na mail. Ja ih priupitala kakav je status mojih predmeta, da li je kompletan, kad mogu da ocekujem bilo kakvu informaciju, dobih odgovor- "kad dodjete na red" [sm=smiley36.gif] Bistrog li odgovora.




bojanka -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.3.2015 10:07:47)

Da li je nekome leglo bas 35% ili zakidaju, posto citam po forumima da zenama npr uplate 800 dinara, neka nebuloza, ili umesto 8000 legne 2000 itd
Da li je neko dobio tih 35% do sad priblizno ili isto cifri kad se sabere sa onih 65%.
Mene brine jer mi duguju prilicno para da cu izvisiti, nije mi toliko bitno dal ce leci ovaj ili sledeci mesec samo da bude to ta cifra...




Ivana. -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.3.2015 10:18:35)

Koliko sam videla uglavnom zakidaju. To je ono što i mene brine. I ja čekam, a da makar znam koliko mi sleduje. Ja bih trebalo da dobijem oko 5000 dinara, ako stvarno gledaju neto platu, umanjenu za dodatke (topli obrok, regres, prevoz...), a bojim se da od toga nema ništa.

A još me više nervira što su im svima puna usta, kako trudnice dobijaju 100% plate. Aha, važi. Kaže mi moj knjigovođa da su uveli neku formulu, da ne možeš da im uđeš u trag ni šta isplaćuju, ni koliko, a navodno puna plata.




gale77 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.3.2015 10:45:29)

Meni se za sad uklapa po mom proracunu, nekih 200-300 dinara razlika.




bojanka -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.3.2015 10:47:55)

Uh dobro je bar nekome, meni nije problem ni da se ne uklopi i po 1000din samo da bude to to jer imam dosta vecu platu od proseka. Meni je tih 35% mesecno za sve racune, detetu vrtic i svasta jos.




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.3.2015 17:27:20)

Zene da li je danas nekome legla uplata od fonda?




New Mom -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.3.2015 18:38:52)

Ako mislis na refundaciju porodiljskog poslodavcu, mojem je juce.




wivern -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (19.3.2015 19:20:15)

Odlepicu, meni uplata bila danas ali nista ne valja. Sutra moram u fond.




marketing RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (20.3.2015 21:59:38)

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Gale, čekamo da nam pošalješ podatke za nagrade, samo još tvoji nam fale pa da prosledimo sponzoru. Baci pogled na pp :)


gale 77, još samo tvoje podatke čekamo, jer si osvojila nagradu u 8.martovskom takmičenju, javi nam se na pp, jer u protivnom, nagradu moramo proslediti sledećem po broju bodova. Pokušavamo, i pokušavamo, da vidiš ova pisanija:) uglavnom si u ovoj temi, pa zato ovde pišemo, izvinite drage trudnice i mame




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (27.3.2015 13:05:57)

Moja firma je danas blokirana, a duzni su mi 4 plate. Bolovanje nisu ni poceli da uplacuju.
Ja sam bila u inspekciji pre 10-tak dana ici cu danas ponovo da mi kazu da li se moze uraditi ista ili nista, a ako neko ima savet, stavrno bi mi znacio.
Odlepila sam, to `ladno moze da znaci da cu ostati i bez trudnickog i porodiljskog[sm=zz_banghead.gif]




Kata90 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (28.3.2015 16:19:45)

jess,mislim da mora da isplati te 4 plate sto nisi dobila bez obzira,to je tvoje i zaradila si.....sta je resila inspekcija?saznala si nesto.......a za ostalo stvarno neznam sto se tice bolovanja i trudnickog,kada firmu blokiraju.
i moja je firma u opstem haosu,cekam da mi uplate trudnicko za feb......




vonavoj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (28.3.2015 17:17:18)

Jess,moram te razocarati..ako je firma u blokadi..male su sanse..tj.sve zavisi ko je blokirao i na koju sumu.. Koliko imaju obaveza! Ti im nisi na listi obaveza,nemas menicu,tuzbu..da bi ti uplatili ako im se uplate pare..




Valerie -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (28.3.2015 17:28:45)

jess, ni moje iskustvo nije pozitivno [sm=smiley13.gif]
dok sam prosli put bila na trudnickom firma mi je prvo otisla u blokadu pa u stecaj. ja sam presla na biro i dobijala onu sicu 14-15000 do kraja porodiljskog. a od fonda solidarnosti sam dobila 9 minimalaca, posle mozda godinu i po dana. gomila papira i cekanje, ali makar sam nesto izvukla. ludilo




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje (28.3.2015 20:26:08)

Bila sam u inspekciji, katastrofa. Oni mogu da im pisu prekrsajnu prijavu. Sto se tice porodiljskog kad je firma duze od tri meseca u blokadi, drzava isplacuje direktno porodilji na racun, ali minimalac naravno. Za bolovanje niko nista ne zna. Ja cu ga tuziti, pa nesto kontam tuzba ide pre menice da bi se eventualno mogla naci prva na blokadi, pa da se tako naplatim. U utorak cu ici u sud u tu neku pravnu pomoc, pa cu videti sta ce mi reci. Uzas[sm=zz_banghead.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>